Verschijnt alle Vrijdagen. - - 0,0 N' 223 1 S JAAR «5^ - -tj 72,'j2 iBS§'3o¥9S £3^ T, .2 a -S S 5 S w Prijs in bureel of winkels 5 centiemen. Met de post of te huis gebracht2,50 s jaars SJ T3 O 5 Voorat betaalbaar Al vat voor QE WEMA8 bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daèns, opsteller, Leopoldstraat 77. D'ander week heeft Z. H. Pius IX de Geestelijken ontvangen die dees jaar den Vaste zullen prcéken te Roomen, en hun gezegd dat. zij, ondanks de wetten tegen de vrijheid der geestelijken, de deugd en de waarheid moeten verkondigen. Er komen betere betrekkingen tusschenden H. Stoelen Tuikije. 't Schijnt dat de groot-vizier van Turkije door een valsche beschuldiging in disgracie is gekomen en verbannen. Hij werd weggeleid als zijn opvolger triomfantelijk werd ingehaald.De gunst der grooten is vergankelijk, zegt de Wijze man steunter niet te veel op, of ge vindt u bedrogen In d'Annalen der Voortplanting, over eene Missieplaats in China, lezen wij het volgende In hetzelfde dorp uitten 7 pro- te testantsche familiën mij 't verlangen van katholiek te worden; ondervraagd rakende de reden die hen zulks deed^ doen, ant- woordden zij mij dat zij de protestantscbe dominé's en predi ct kanten moede waren, omdat deze hen tijdens de ziekte heel en al verlieten. De Koningin van Engeland heeft dees jaar eene Troonrede uitgesproken, waarin zij hare begeerte en de zoete hoop uitdrukt dal'de vrede niet zal gestoord worden... Er is geen enkele huis moeder die anders spreekt nogtans moeten wij de Koningin prijzen over haren goeden iever. Zondag is inde Sint-Cudula-kerk te Brussel, met d aller grootste plechtigheid, door Z. E. den Kardinaal-Aartsbisschop, het Beeld van O*. L. Vrouw van Lourdes gekroond. Dit Galeutta vernemen wij dat eene verschrikkelijke ont ploffing heeft plaats liehad in het buskruidmagazijn van Abmea- dabad Meer dan Vijftig personen ziju gedood. Er zijn 4000 gekwetsten. Welke wreede ramp Kardinaal Ledochowski, nauwelijks uit t gevang en te Rome verblijvende, is op nieuw door de Pruisische Kerkvervol- gers veroordeeld tot 2 jaren gevang en eene groote boet. Zijn schelmstuk is van wetten overtreden te hebben, die tegen zijn ge weten strijden, en even als 'd'eerste Christenen en als iedere goe de Christen met Gods gratie zou doen, zoo antwoordt die Aarts bisschop Liever sterven De runderpest heeft in de laatste jaren in Holland veel schoone stuks vee neêrgeveld. In 1876 vielen er 1723 in 1875 2227 in 1874, 2411in 1873, 2479 in 1872, 4000 en in 1871, 6078 nog slechter is Engeland gevaren daar zijn op 10 jaren 253,800 koeibeesten van de runderpest gestorven. De rijkste man van Pruisen is Mr Krup, den vermaarden kanogieter hij betaalt jaarlijks 84,600 marken contributie. Nog- eens gezcid, de mark doet 1,25... Zoo lijk zijn en toch maar éen leven hebben. PERUWELZ, 14 febr. Gisteren was de spoorwegstatie al hier op het punt het tooneel te zijn van een afschuwelijke ramp. Ten 8 ure 4 minuten kwamen terzelfder tijd de treinen van Door- uik en Bergen aan. Daar de linie slechts een enkel spoor bevat, is een exentriekwachter aan elk uiteinde der statie geplaatst, doch die langs den kant van Bergen stond, had vergeten zijn werk te verrichten en toen de trein met vollen stoom aaukwam, bemerkte men met schrik dat hij op dien van Doornik botsen ging. Een al gemeen angstgeschreeuw steeg uit de statie op, de machinist dit hoorende gaf aan den stoom eene terugwerkende beweging en spande alle mogelijke moeite in om de machien stil te houden, terwijl men al de freins bijzette. Gedurende eenige sekonden volg de de ee»e lokomotief alzoo de andere, op eenen afstand van slechts één meter; de angst was tot het uiterste gestegen, de rei zigers sprongen uit den trein. Eindelijk bleef de machien stil en men was gered. De machinist en een andere bediende, der beide treinen hébben door hunne tegenwoordigheid van geest het le ven gered aan meer dan 200 personen beide treinen waren vol volk. BRUGGE, 11 feb. Verleden nacht is in een huis dat door twee huisgezinnen bewoond wordt, een ijselijk ongeluk gebeurd. Hel eene dier huisgezinnen beslaat uil eene oude vader en moe der, terwijl het ander gedeelte van het huis tot woning dient aan hunnen zoon, dezes vrouw en twee kinderen. De oude moeder dacht gerucht te hebben gehoord en wekte haren man, die met een geweer naar buiten ging, denkende dat er dieven aan het huis waren, aangezien men eenige dagen te vorön bij hen stroo had gestolen. De zoon die eveneens gerucht had gehoord was insgelijks opgestaan en de vader hem op den hoek van het huis ziende, dacht dat het een dief was en loste een geweerschot. Toen de vader den persoon zag vallen, snelde hij toe en vond zij nen zoon dood liggen. De droefheid dier ongelukkige lieden te beschijven zou onmogelijk zijn men vreest voor het verstand van den ouden vader. RUSLAND. Sneeuwstorm. Betrekkelijk de sterke sneeuwbuiën die, eiken winter, de spoorwegen in het zuiden van Rusland belemmeren, verhaalt een dagblad van Sint- Petersburg dat, op de ijzeren baan van Odeese, een trein gedurende twee we ken in den sneeuw is bedolven gebleven. De dames, die zich op den trein bevonden, moesten als een genade, een stuk oudbakken jjrood afsmeeken. Men moest zich behelpen met een weinig bloem

De Werkman | 1877 | | pagina 1