OOSTENDE, 4 meert. Op het strand te Oostende heelt men eene flesch gevonden, bevattende twee brieven, aan twee dames Welke te Bristol wónen, geadresseerd. De konsul van Engeland aan wien de brieven overhandigd zijn heeft ze aan hun adres doen bestellen. Die brieven op 3 februari in zee geworpen, waren ge schreven door twee kajuitjongens, welke zich op 600 mijlen af stand van hun land bevonden zij deelden hunne moeders te Bris tol hunne gelukkige reis meê, op weg naar Australië. De patroon der ooslendsche sloep n. 143, verklaarde ver leden dinsdag, op ongeveer 20 mijlen van Nord-Hinder, een schip te hebben gezien dat brandde en hetwelk hij veronderstelde met petrol te zijn geladen. De bemanning gaf noodseinen doch de holle zee en het slecht weer liet aan de bemanning der sloep niet toe hulp te bieden. Ter hoogte van CIcmskerkc heeft de zee eene flesch uitge worpen, waarin zich een biljet bevond, in het engelsch geschre ven en luidende als volgt Aan boord van hel engeïsch schip Curlew, kapitein Newman, der haven van Harwich: Het schip heeft een groot lek en schiet vol water. Wij zinken.J. Dit bil jet is aan den engelschen konsul overhandigd. VEURNE, 5" meert. Donderdag namiddag is er een ongeluk gebeurd aan de Drie Musschcn, nabij Veurne. Een jonge schipper, de genaamde F. Demolder, geboren te Houthem, lag,daar met zijn schip, in de vaart. Hij vaarde heen, doch daar eenige schuiten den weg moeilijk maakten, wilde hij zijn schip terzijde brengen bij middel van den schipboom dien hij rechtop in de vaart neer stiet; door eene onhandige beweging werd hij door den boom om verre gestooten en viel langs de andere zijde des vaartuigs in het water. Deougelukkige verdronk onder de oogen zijner vrouw men kan denken in welken toestand zieh de rampzalige bevond, Den ongelukkigen Deirolder heeft men maar na lang zoeken kun nen opvisschen hij was slechts 27 jaar oud. Dander week was er i'Antwerpen zekere vent die veroor deeld werd tot twee maand gevang, voor bedelarij met bedreiging; als kadé zijn vonnis gehoord had en weggeleid werd, greep hij in den gang den gendarm vast en smeet hem tegen den muur en liet allerhande injuriën tegen't Tribunaal uit zijnen mond rollen.... Jamaar, hij betaalde weldra de gelagen en hoorde zich, voor zijn onbeschoft gedrag, veroordeclcn tot zes maand gevang en eene boet van 25U fr... D' ander week is t' Aken een vrceselijk onweder losgeborsten, gevolgd door'ne plassenden regen. Een onderofficier is in Duitschland tot 1 jaar vestingstraf veroordeeld om een rekruut zoodanig mishandeld te hebben, dat de arme jongen zich van verdriet ophing. Nu schrijft men dat de Juge u;t de Walen nier door 't convoi overreden is, maar zich gezelfsmoord heeft; men spreekt van eene ontvreemding van 80,000 man, doordien magistraat gepleegd.... Als Rechters zeiven nu gaan stelen, waar zeilt de maatschappij naartoe? 't Gerucht der zelfmoord van dien Rechter is echt. De miserabele had een andermans gold verzopen en verbrast; nu ging: dit uitkomen, en, in wanhoop vallende gel ij -Judas, heeft hij zich tusschen Brugge en Blan kenberg onder de wielen eener lokomotief geworpen. Droeve dood i De kerk over de Schelde t'Oudenaarde wordt prachtig in haren vorigen staat hersteld.... Tranen zouden uit uw oogen rol len als ge ziet hoe domme plamaasteraars dit oud monument had den beplakt en geschonden.... Wij mogen d'oude tijden niet ver achten, want dan bestudeerden en verstonden zij de Kunst in al hare verhevene schoonheid... Stelt het Madliuis van Oudenaarde nevens de Beurs van Brussel en oordeelt dan. Miseriën! miseriën! die de menscben hun eigen aandoen! Zaterdag t'Oudenaarde zijnde, hoorden wij er dat de vrouw van een bediende der Statie er vermoord was, en te Soitegein zegde men ons dat eene madam aan de Statie was opgestoken, met lOO fr., haar man en kind in brand latende.... Gaaii die Brusselsehe slechte manieren nu ook in Vlaanderen komen?.... De moord van Aijgem is maar den helfi gehoord, 16 getuigen. Ërzijn nog geene andere juiste aanduidingen over den moordenaar, dan de 'stellige verklaring van het slachtoffer, maar door al de getuigen is beves tigd dat de bende die in de Klok kwam, vloekte' ais duivels... De twee zoons van den Burgemeester waren de kopstukken dier bende. Nadere inlichtingen over de zaak t'Oudenaarde In den nacht van vrijdag lol zaturdag ging de onderchef der Statie M. den Doctor De Grave roepen voor zijne stervende vrouw. Daar ko mende, vond de Geneesheer die vrouw in opgewonden toestand en in stervensnood... Wat was daar gebeurd? De Juslicie on derzoekt. Kan een eerlijk gemoed afkeer genoeg hebben voor die slechte gazeijes van Brussel? Er was eeo die onfaags de Gast- huisiijuneii dierf noemen afschuwelijke liellcvccgon (horribles mégères); geen dag gaat voorbij of in die gazeijes slaat lalien la-te.- op 't Geestelijk, zooals: in deze of gene s'tad üeeii de Pries- tji Y, eene misdaad bedreven; (zonder stad of persoon te noo men); de vuige gazettier weet in hert en ziel dat al zijn geschrij een louter uitvindsel van de logie is; maar de laster trekt toch de wereld in; dat al de hoornen van hier tot Rooborst schandpalen waren, er waren er nog niet genoeg om die schrijvers en hunne gazeljes ie brandmerken. Nog de Petrool. In de gemeente Potka, in Hongarië, zijn een daglooner en zijne vrouw plotseling van hun gezin, beslaande uit vier kinderen, be roofd. De man deed petrool in de nog brandende lamp, plotse ling vatte de petrool in de lamp vlam, waardoor de man zoo ver schrikte dat hij de lamp omver wierp. Het brandend vocht liep langs de de tafel op de kleedcren der vier kinderen, die er rond zaten. Iu een oogwenk stonden de kinderen geheel in vlammen. ZOO verschrikt waren de ouders, dat zij niet in staat waren hulp te bieden. De oudste der kinderen, een van elt jaren, liep in denhof, waar hij zich op den grond wierp; zijn 6jarig zusterke volgde hem; een drie jarige knaap en een kindje dat nog niet loopen kon en op den schoot van liet meisje had gezeten, bleven in het ver trek achter; toen zij eindelijk hulp ontvingen, was het reeds te laat zij bezweken kor) daainaaan de bekomene wonden. Het lijden dei' twee in den hof gevluchre kinderen was van langeren duur, doch eindigde'insgelijks met den dood. Fijn In Amerika is een nieuw middel uitgevonden om d'hotels te doen floreeren. In zeker hotel ie New-York wordt dagelijks onder de hecren, als zij hunne rekening ontvangen, eene loting gedaan, en die't hoogste nummer trekt, heelt 'ncn heelen dag eten, drin- cn slapirg voor niet, en daarbij nog oenen dollar drinkgeld.... Dit middel pakt allerbest. Maand Meert. Als er onzer Lezers of Lezeressen zijn, die in deze maand naar Aalst ko noii, ze mogen niet mankeei en van eens hunnen kop in de St Josefs-Kerk te steken, die, halfopgébouwd, niet ver van ons bu reel slaat, en waar het prachtig beeld van den II. .losef op eene verrukkelijke wijze is uitgesteld. Sede. i dat deSt Josefsparochie beslaat, is de eerediensl tot den Voedstervader van Jesus in Aalst grootelijks opgekomen. Geen twijfel of die Machtige Patroon zal zijne Parochie en de stad Aalst indachtig wezen. Slangengevecht. Een zonderling geval, zegt het dagblad I' Événement, deed zieh inden Jurdin des Pinnies voor. Twee slangen uit Mexiko oorspronkelijk, die in dezelfde glazen kooi waren opgesloten zijn aan hot vechten geraakt gelijk voddenrapers, on de grootste, in eenen aanval van verontweerdiging, is er in gelukt het hoofd van de kleinste in to zwelgen. Na eenige vruchtelooze pogingen, trachtte zij ook het overige op te eten. Doch zij had, in de vervoering harer woede, kwalijk de dikte van hare vijandin berekend.' en kon slechts een veertigtal centimeters van liet - lichaam naar binnen krijgen. Toen de wachters ter rlaatse kwamen, hebben zij de kruipdieren in dien zonderlingen toestand gevondenhet derde van hot lijf van het eeno in liet lijf van het andere. Do gestorvene hoeft men ter hoogte van den hals der andere doorgesnoden, men hoopt dat hot overige zal kunnen verteerd worden. De gedoode slang had 5"0 fr. gekost, de andere is or 8U0 weerd. Ifet is een wezenlijk verlies voor liet museum. Loopende nieuws. De L-euworik begint reeds boven de graan velden to zingen.... Goed toeken. De generaals van Pruisen worden ongerust om de talrijke zelfmoorden iu hun leger. De weg naar de kaberdoeskes is de weg naar 't hospitaal. Den 10 Maai t staat de zon op ten G u. 27 m. en gaat onder ten ön. 55 ra. - Brussel is misschien de geriugste stad voor wat de volkswelvaart betreft - De president van Amerika is ingehuldigd, 't Is nu defimitef vrede tusschen Serbië en Turkije't zou ook schijnen dat RUSLAND tot beter gevoelens komt of daartoe gedwongen wordtBismarck heeft gezegd dat Rusland, voor den dag van vandaag den Raad van de Mogendheden zal volgen. Een wreede ramp is te Gosselies gebeurdde koolmijn Gr and-Bord ia is vol water geschoten, er zija 4 dooden en II gekwetsten. Een A-ader is er gestorven, zijne dochter willende redden. D' haffvastenmarkt te Gent was zeer belangrijker zijn prachtige labeurpeerden dopr vreemde lingen gekocht Yoor 14 a 1800 fr. Te Milanen gaat de dochter van den gewezen koning van Armerië trouwen met eenen werkman't mensch zal meer geluk en meer ware genegenhei I vinden, als luidde zij'ne ko ning voor man. Op de Beurs van Parijs is eeri diefstal gepleegd van 700,000 fr. Spreekkamerken On tv. 7,50 uit St Denijs U. voor 3ab. 1877. Gavere, dit boek is niet te koop. Dit abonnement vail B. is begost in November 1875. - Ontvangen een nieuw ab, uit Meenen, 2,5S tot Maart 1878. Deo ijratias. Niets te doen hebben is eeno doodelijke ziekte. Een rijk lies; bekloeg zich eens in de lege.iwonrdigheid van eanen boer. dat hij zich dood Ijk veiveolde. Dat geloot ik wel, hernam de boer, want liet i< ook alle dogen

De Werkman | 1877 | | pagina 2