/y—~v -i Antwerpen. Er ligt daar 'ne Senateur ziek, zoo gevaarlijk datliij reeds zijn Zielenrecht heelt ontvangen, 't Is baron Van Delft. De Ka- valcade van Half-Vasten is door do schuld der polletieke wagens zeer gemeen geweest, ja zelfs lafhertig. liet Geestelijk kleed werd daar ten spot vertoond, gelijk eertijds den Insteller van 't Geestelijk kleed, door dlo booswichten van Joden... Welke schande voor ons land Maandag is een koetsier door zijn eigen rijtuig overreden. I-Iet vleeseh staat t'Antwerpen ossen, per kilogram 1,GO a 1,78; '<oeien, 1,55 al,65j schapen, 1,85 a 2,00; kalv ren, 2,00 a 2.10; varkens, 1,75 a 1,85. Zondag is t'Antwerpen een dubbele misdaad gepleegd; in den achternoen", rond 4 ure, werden de Kammenstraat en de daarop uitloopende bevolkte straten in opschudding gebracht. Juist nadat de Ilalfvastenmaskerade was voorbij gereden, hoorde men achtervolgens drie of vier revolverschoten in de woning van M. Rigidiotti, tegenover de St-Augustijnenkerk; weldra zag men eene bebloede vrouw den huize komen uitgeloopen, en. uitgeput van krachten, temidden der straat neêr- plofTen. Men haastte zich haar op te nemen en droeg haar in een der te genoverstaande huizen bij eenen banketbakker, alwaar de icverigsto zorgep haar werden toegediend. Die vrouw was winkeldochter in dienst bij M. Rigidiotti, en liet slach toffer oenor moordpoging, op haar gepleegd door haren minnaar. Zie hier onder welke omstandigheden-: Het meisje hield niet van de oplettendheden waarmee haar een garpon uit het llold de I'Europe, Groenplaats, vervolgde, en had hom gisteren morgein! uitdrukkelijk verklaard niets meer van liem te willen weten. Zonder daartegen iets in to brengen was hij heengegaan. Zondag namiddag echter, gebruik makende van do omstandigheid dat de poort van M. Rigidiotti's woning was blijven openstaan, na den door tocht van de ka val kade, trad de kerel binnen. Hem ziende, bei'af zich het meisje naar de keuken, doch werd tot daar opgevolgd door den afge wezen minnaar, welke haar zegde: Zal het nu toch zoo blijven duren? Zoo ja, dan wil ik mijne brieven terug hebben. - Terwijl zy zich omkeerde, om aan dien wensch te voldoen, haalde hij een revolver uit zijne tcsch te voorschijn, en mikte op haar op 't oogen- bli dat zij weer'i gelaat naar hein keerde. Verschrikt door het zien van het wapen,"bracht zij haastig de handen voor de oogen. Deze bewe ging redde haar misschien het leven. De kojel bracht haar slechts een lichte wonde toe en weck af op den duim. Zij haastte zich te ontvluchten en sloeg de glazendeur der kouken achter haar toe. De moordenaar loste daarop, op goed vallc het uit, een tweede schot welk dwars duor de gkzen, het meisje in den rug trof; vervolgens de deur openende, snelde hij daar in de vestibul achterna en schoot daar eene derde maaidoch dezen keer zonder uitslag. Toen het meisje op straat vluchtte, volgde haar de moordenaar echter niet. M. Rigidiotti, zoon, die zich op de lc verdieping bevond, kwam op het gerucht der schoten naar beneden geloopen en zond onmiddellijk om de polieie Twee agenten die zich daaromtrent in de straat bevonden, wei gerden te komen, zeggende dat men zich naar de polieie dor 4* wijk moest wenden, waartoe zij niet behoorden. Toen deze aankwam, zocht men aanstonds den moordenaar op, dien men dacht dat liet huis verlaten had, doch men vond hem in de keu "en, in zijn bloed badende, liggen. De rampzalige had een einde aan zijn léven gesteld door zich een pistoolschot in den mond te lossen. Het lijk is naar het gasthuis gebracht. Het uarket, vergezeld door de dokters MM. Van Kerc-khove en Fremie, heeft zich ter plaatse begeven. De wonden van het slachtoffer brengen, naar men verzekert, haar loven niot in gevaar. De longen zijn gelukkig niet geraakt. Brussel Is er geen wet meer in ons land? Zondag hebben er te Brussel op de wagens der Kavalcade, met Priestcrsklcèren gcloopen en ons Lieve Vrouw van Lourdes op spotachtige wijze vertoond.. Al wat Brussel deftig heeft, is tot in de ziel verontweerdigd. 't Is een waar achtige schande Over eenige weken is te Auvenne in de Walen, een jongeling onge lukkig aan zijn dood gsraakt. De Pastoor had zijne Parochianen verwit tigd tegr-n een slecht godslastcrend liedje en juist daarom maakte een jongeling, die sedert, eenige maanden in de gemeente woonde, twee, drij jonkheden op om met hem rond elf ure 's avonds dit schandalig liedje onder de vensters der Pasto: ij te gaan zingen Inderdaad, zij gingen en zongen liet vuil lied om hun keel te scheuren en achter elk voosken werd er geroepenHoort-gij het, mijnheer den Pastoor! Eensklaps bleef het kopstuk stil: - Ik heb daar iets in mijn keel hooron kraken, zegde hij; o, welke pijn! Hij trok naar huis, moest van de pijn te bed liggen; zijn toestand verergerde en na 8 dagen delfde do grafmaker zijnen put. De spotter was gestorven, zonder te kunnen biechten. I)' ander week is te Luik den werkman Detilleurs, tussehen t wee freinwagens verpletterd. Den elfsten Maart was 't de verjaardag dat 't Kint met Lolo in En geland werd aangehouden.... En nog is zijn proces niot opgemaakt! 'i Avegcort BRUGGE, 12 meert. Vrijdag avond was de Weduwe Wariop, wenende le Staden, ie Lichtervelde, van den trein geslapt, die van Uoeselaare kwam, alvorens hij gansch stil stond. De onge lukkige viel op de rails, weid de twee beenen afgereden en stierf een uur daarna in de ijselijksle pijnen. Men dient to bemerken dat dé jongens die met verlof van dienst komen, zich binnen de «even dagen aan hunnen Burgemeester moeten vertoonen. Als zij, voor hunnen vollen conjé, van prochie veranderen, moeten zij er do twee Burgemeesters-van verwittigen. Geef don Arbeider zijnen loon staat er geschreven. Wliebbén ge hoord dat er eenige conterijen zijn, waar rijke gierige boeren, als er weinig werk is, 't volk onder den loon doen werken... Dat roe„t. wraak! Men mug op den slechten tijd niet woekeren... Karei de Goede, van zalige gedachtenis, deed te Brugge zeven graankoopmans ophangen, die k.iiine zolders hadden gevuld, omd' eetwaren te doen opslaan. De vrouw van Don Carlos heelt de roode koorts,' doch is nu aan de beterzij.... 't Een malheur komt bijna nooit zonder 't an der niet. Frankrijk. Te Toulouse, in Frankrijk, gaal, eene nieuwe Katho lieke Universiteit gesticht worden... God zij geiofdf't zijn de goeï Uni versiteiten en de goei scholen die Frankrijk moeten redden. Rusland heeft 'no generaal in Europa rondgezonden om het go- dacht der Mogendheden te weten, in geval het den Turk zou aanranden. Mon zegt ook dat Rusland, den lt» maart, een millio3n mannen zal onder de wapens hebben Slecht nieuwsBinnen een maand zullen wij meer weten als nu. Verschrikkelijke Misdaden Groote opschudding dezer laatste dagen te Napels. Een kerel met name Palermo, die tot*levenslangen dwangarbeid was veroordeeld, is uit de handen der karabiniers ontsnapt, terwijl men hem naar de gevangenis, bracht. Zoohaast hij vrij was, heeft hij zich naar de voorstad Norera begeven, alwaar hij woonde, en twee personen vermoord die tegen hem getuigd hadden in net proces. Vervol gens, met een pistoolschot, doodde hij een jachtopzienner en maakte zich meester var zijn geweer, bij rniddèl van welk hij nog twee andere zijner vijanden om 't leven bracht. Men is er nog niet in gelukt dien ellen deling aan te houden. Een gierigaard In Engeland is een man van 80 jaar gestor'von, meer dan mihioenrijk en zoo gierig dat hij gedurende 30 jaar maar durfde eten te weinig om te lcvenoii te veel om te sterven.Hij was schier onbekend met den smaak van bier, wijn of sterkedranken, en gedurende 30 jaar had men zijne vensters langs de straat niet open gezien,... Zijn Erfgenamen zullen er anders over pelzen dan hij In Oostenrijk zijn onlangs twee menschon geguillotineerd, een monster die zijn eigene moeder vermoord had, cn zekere J. Romer, die zes menscken had vermoord. Te naaste maand vertrekt er uit de haven van Marseillocene kara vaan die de rei< rond de wereld zal doen op 320 dagen. Nog de PetrolNu is 'teen looneelspleelster te Parijs, die haar handschoenen met petrool gewassehen hebbende, de handen aan de gaz- buis warfnd.er bad een ontploffing plaatsmammezel alle twee beur handen verbrand. Hola! in Frankrijk, teEureux, was eene dwaze maagd die wilde trouwen en dan nog op groölen voet, per hoed en voiluur; zij woonde bij eene oude lamme juffer, hield veel geld achter; doch vreezende dat het ging uitkomen, besloot zij hare meeste res le vergiftigen, met pbosfoor in den kolFij; d' oude juffer dronk met kleine teugskes cn weid aanstonds gewaar dal er iets niet juist was: zij zond dus aanstonds hare dienstmeid met eene bood schap uit cn begon daarna zoo hard te schreeuwen dat de geburen kwamen bijgesneld... De deugeni :te zal nu per voiluur rijden.... naar 't rasphuis met twee groote geudarmsals lakeien. D' advokaat Haijes is President van Amerika gekozen met eene stem meerderheidHoe raarWe zullen eens zien hoe die advokaat zijn zaak zal beridderen.... Alle avekalensüjn geen leugenaarsof geen Jansons. Er werd zaturdag t' Audenaarde 'ne Ronsenaar veroordeeld tot 8 dagen gevang, om zijne vrouw mishandeld te hebben.... De Commissair van Ronsse moest zijn schouders optrekken, als men over 't gedrag van dien vent, van zijne vrouw en schoonmoeder ondervroeg.... 14 Dagen le voren was dia man, voor 't zelfde, tot 5 lr. boet veroordeeld.... Als ge nu nog weêrkomt, zullen 't maanden zijn, zegde President Liefmans hemMisschien is de veroordeelde de plichtigste niet; maar geweld recht nietmet zachtheid, dat is gewonnen MOORD TE ASSEBROEK. Zaterdag avond, rond 8 ure verliet de genaamde Aug. Eeck- hout, daglooner, zijn huis nabij het kerkhof van Brugge gelegen, op den eigendom gekend onder den naam van Haverloo, om zijne vrouw welke le Brugge had gewerkt, af te halen. Alvorens zijne woning te verloten had hij zijn zoon, een tienja rige knaap bijzonder aanbevolen de deur- voor niemand ie openen. Ten 8 1,2 ure kwamen de vader en moeder te samen tehuis. Zij waren eerst vooral verwonderd de deur geopend le vinden; doch die- verwondering sloeg weldra over tol onbesch rij lelijkste wanhoop toen zij, in de keuken komende, hnn ecnig kind met ge kloven schedel, de linkerhand afgekapt en het overige van het lichaam ijselijk verminkt op eenen stoel zitten vonden. Wat was erin hunne afwezigheid gebeurd Dit zal het gerecht le onderzoeken hebben reeds gisteren avond werd de vermoede lijke moordenaar door de gendarmerie naar Brugge gebracht. Men veronderstelt dat de moordenaarwelke hij de lamilie Eeck- hout gekend was, zal binnen gekomen zijn, door zich als vriend bij hei kind voor te stellen vervolgens zal hij onverhoeds zijn slagtoffer zijn ongevallen, terwijl de kleine zonder argwaan met hem sprak. Nog denkt men dal de slag welke de schedel kloof, insgelijks de hand zal hebben afgehouwen, waarmeê het kind den slag zal hebben pogen af te weren. De drijfveer dier euveldaad denkt men de wraak te z'jn de genaamde Louis Van Hove, de vermoedelijke dader, ongeveer 23 jaren oud, is, zoo zegt men, een slrooper, die eens veroordeeld werd op de getuigenis van vader Eeckhout. Om zijne misdaad te plegen heelt de moordenaar zich bediend van eene houthakkersbijl. Het arme kind moest zondag aanstaande- zijn eerste kommunie doen. Manna voor inwendige, zielen, is tie titel van oonen devotie- cn com- munieboek, onlangs geschreven dooi- eenen Priester Van 't Bisdom van Luik. Sclioone nieuwe teedeiv gebi tienen zielroerende overwegingen zal men in dil kostelijk boekje vinden. To koop in ons bureel prijs 0,75,franco, 0,80

De Werkman | 1877 | | pagina 2