Slachtheid straft zich zelve. Moord te Westmalle. Antwerpen, 10 juli. Dezen morgend trad een groot en sterk gebouwd man, gekleed in blauwen kiel, hot kabinet van den prokureur des konings binnen, en riep met luider stem: Mijnheer, ik heb een moord gepleegd en ik stel mij ter uwer beschikking. Onnoodig te zeggen dat de magistraat den onbei ende met verbazing aan zag, en, deiikendo dat hij met een zinnelooze te doen had, ontbood hij eenen gendarm en bevool dezen den man weg te brongen. Do onbekend® weigerde het kabinet te verlaten, vooraleer hij de volgende ver klaring had afgelegd - Ik ben Neel Sch..., landbouwer te Schilde; ik heb drie broeders, welke ik haat uit hoelde van fami liezaken. Gisteren 9 juli, in den avond, trad ik de heiberg van mijnen broeder Martinus, te Westmalle, binnen, denkende dat ik daar mijne twee andere broeders, welke te Antwerpen wonen, ook zou vin den ducli de broeuers waren reeds vertrokken. Ik had daarvoor besloten zo allen to dooden, en had twee geladen pistolen bij mij. Terwijl mijn broeder Marti nus met de kaart speelde, schoot ik op hem, zonder uitslag een tweode schot wondde hem aan de hand. Alsdan hebbende personen met wienhij kaartspeelde, mij vastgegrepen en op do straat gedrongen. Een hun ner greep mij bij do keel en riep den anderen toe Ik heb hein goed vast. - Een mijner pistolen was met twee kogels geladen dus had ik nog een schot over en dit heb in den man die mij vasthield, ia het lijf gejaagd. Ik trof hem in de volle borsten hg viel neêr als een steen ik denk dat hij op den slag dood was Daarna hen ik naar Antwerpen gevlucht en dezen morgend vroeg kwam ik hij mijn broeder Frans, op den Ouden Steenweg; ik vertelde hem alles, en hij raadde mij aan mij gevangon te geven, en hier ben ik, doe met mij wat gy wilt. De prokureur des konings heeft Sch.... naar de ge vangenis doen brengen. De ongelukkige zegde spijt te hebben, dat zijn broeder Martinus niet dood is. P.-S. Do moord te Westmalle gepleegd, wordt be vestigd. Hot parket, vergezeld van do wetsdoktors, is dezen middag naar Westmalle vertrokken. De onge lukkige welke gedood werd terwijl hij den moorde naar aanhield, is de zoon van M. A..,., rijtuigver huurder onzer stad. Het ongeluk schijnt deze familie streng to vervolgen. Verleden jaar is de broêr van den vermoordde ongelukkiglijk verdronken. De ouders wisten dezen morgend nog geen woord van het ver schrikkelijk ongeluk. NADERE TIJDINGEN. Jan Apers, met twee vreemdelingen naar West malle gekomen, was de steun zijner brave moeder de wanhoop van dit nien.-ch is onbeschrijfbaarover twee jaar had zij haron man en hare twee zonen ver loren. De herberg is gelegen rechtover 't klooster der Trappisten. De moordenaar toont groot leedwe zen omdat hij Apers en niet zijn broêr getroffen heeft! Er raoeteen'duivelsche haat in diezioi wonen. Brand te Antwerpen. In den nacht tusschen zaterdag en zondag is to Antwerpen do biskwietfabriek afgebrand van MM. De Beuokelaer en C8nl*. 7 a 800 motors vierkant stonden in vlam. Er is niets kunnen gered worden dan de boeken en papieren. De schade beloopt tot 160,000 fr. Er werkte -15 man in die fabriek. De oorzaak der ramp is nog niet gekond. TE LOK EREN zag d'arider week 'ne schipper een vreemdeling in 't water springen; hij werd er uitgebaat t, bok wam erge wonden in den hals en werd naar 't gasthuis gebracht. Tot zijn zeiven ge komen bekende hij dat hij reeds verscheide malen fetracht had zich kapot tc maken, eerst door vergif, an met con mes om zich de keel af te snijden en ein delijk naar Lokeren gekomen was om zich te verdrin ken. Hij spreekt Engelseh, Fransch en Vlaamsck. is protestant, wil zich niet doen kennen en schijnt eens misdaad bedreven te hebben en schrikkelijk door ge- wetensknagingen geplaagd tc worden. Te Dendermonde, in de Statie, is maandag morgend, ten 8 ure, een be droefd geval gebeurd; de douanier, M. L. Deck, is er door een reserve-trein verongelukteen zijner beenen aan den voet afgereden en den buik doorsne den. G'heel de stad was in droefheid over 't verlies van een man, zoo braaf en beleefd als M. Deck. Denzclfden dag in den achternoen, zijn twee men- schen bijna verongelukt door 't schalk aan 't Nieuw- Sas te woge bciue liggen erg gekwetst. Vervolging. 48 eigenaars van Merzig zijn tot 5 mark boet ver oordeeld om lmnne huizon voor den Paus verlicht te hebbenEn dir, wordt door sommigen vrijheid ge noemd Elf moordenaars. In Amerika zijn elf moordenaars te gelijk opgehan gen ze maakten deel van eene bende. Verborgen schat. Twee metsersgasten wei kten aan den afbraak van eenen binnenmuur van het Kasteel Roniont. te Erpernay (departement Marne Frankrijk; toen zij eensklaps daarin eene kas van 50 centimeters hoogte ontdekten. Het paneelwerk dat deze kas ondersteunde weggenomen hebbende, vonden zij een volledig servies in geslagen goud, een aantal zilveren schotels en andere kostbaarheden. Verder lagen daar 5 leêren zakjes met slot, ellt zoo zwaar dat één man ze nauwelijks opheffen kon Do werkliè verwittigden hunnen meester die aan stonds bezit kwam nemen van die prachtige fortuin. De Vesuvius. De dagbladen van Napels zeggen dat men thans in den schoot van den Vesuvius een dof gebrom als dat van een beroerde zee hoort. Daarbij vermeent men een soort van gekraak als dat welk zou voortgebracht wordendoor honderde vlammende houtstapels. Grooto brokken lava worden door den krater gespuwd. Het gerucht waarvan wij hierboven spreken, wordt op twee mijlen afstand gehoord. Men vreest voor eene groote uitbersting. Het schouwspel, veoral 's nachts, is overheerlijk. FONDS E N. Prijskamp uit St-Nikolaas. I. Mijn eerste is een groole misdaad, Welke menig huis in droefheid slaat. Lieve vriend onthoud het dan, En royd er u voorzichtig van. Om gekeerd is het een woo:d, Welk men kent in ieder oord, En welk soms wanneer gij slaapt. Uw gedachten aardig maakt. E. V. Haver II. Een lid van 't huisgezin is heel myn wezen, Maar als gy mij kop en staart afslaat. I)sd doe ik soms de kwade jongens beven, Men gebruikt mij ook voor een lengtemaat. B. STAAS. III. Mijm heel in 'l lichaam gij het vindt. Onthoofd, als speeltuig gij het mint. E. V. Haver. IV.'t heeliseen kleedingstuk dat iedereen moet vreezen. Langs achter langs voor, gij kunt hel altijd lezen. Maar als gij hel nu van zijn huik berooft, Zij zeker gij hebt het allen aan uw hoofd. B. STAAS I--1 hetU, me ke;i t niet geven. Die het niet heeft, geeft het toch. B. STAAS. VI. Myn heel welk u tot bouwstof dieut, Kunt gy niet missen, lieve vriend. Onthoofd is hel een lichaamsdeel, Het hindert u voorwaar niet veel. E- V. Haver VII. Oh ja ik ben zoo nattig als het eten, Om mij te vindon, moet gij meerder weien. Mij zien dat kunt gij voorzeker niet, Maar ik geef u toch zeer veel geniet. Indien ik er niet bestond, Kwam de lucht niet in uw mond. g STAAS. VIII. Als gij mijn eerste doet, vergeet dan niet mijn lesl, Want anders waar gij komt.men schouwt u als de pesl. Doch zoo in dit geval Gij nog bezit mijn al Welhaast wordt gij de best. R. STAAS. IX. - Mijn heel komt van het eerste deel En is een drank die dorst en honger staakt. Plaats 't tweede voor het eerste deel, G' hebt dan een dier dat 't eerste deel u maakt. B. STAAS. X. Myn heel dient u voor vagen, Soms ook wel voor het slagen. Onthoofd, vind gij het bij boerenstand. Aan tafel als een goed kalant. E V Haver VOORWAARDEN. lste De oplossingen mogen, zonder verzen, binnen de di ie weken \rachtvrij gezonden worden aan A. Van Haver, Kalks'raat N' 41 St-Nioolaas. 2de Voor den prijs van schoon schrift moet men ten minsten 7 oplossingen hebben. Prijzen. lste Prijs Verhalen der Jeugd, 2de De pest in Breslau. 8de - Het bloementuiltjen, Prys schoon schrift Leven der H. Lutgardis. Zele, 8 Juli 1877 Tarwe 106 liters. fr. Rogge Haver 159 Gserst Boekweit Aardappelen, 100 kilos Klaverzaad, per kilo Vlas, per 8 kilos ,- - Hoornbeesten, - 0Q 29,— 22-50 17.— 13,50 30,25 22,50 —.00 Belg. Leening 4 th. 1871 100,25 3 tb. 1873 75,70 Gem. krediet. 4 1/2 th. 103.50 Brussel, leening 1867 3 th. 88,50 1873 3 th. 1874 3 tb. Co-00 Gent, leening 1868 3 th. 00,Co Markten. Dendermonde, 's maandags. Lijnolie 100 kilos. 67,50 Kempolie, 70,— Raapolie, 83.50 Lynkoeken, 24,25 Kempkoeken, 15,50 Tarwe, 34,25 Rogge, 24,25 Boterperkilo 2,57 a 2,87 Leuven, 's maandags. Tarwe, Rog; e, Drouwcrshaver. Voederhaver, Boter 1/2 kilo, Bloem (fijne.) 1,5 Kortrijk, 's maandags. Witte Tarwe, ,C0 Rogge, .0(1 Boter, 1/2 kilo, 1,74 Bieren. 05.2,42 Aalst, 's zalurdags. Tarwe per 1 bect.32 1. 50 c. 33,25 Masleluin, 28,50 Haver, 22.50 Rogge, 22,25 Aardappels, 13,50 Hop, 0O.0G Eieren, - 2,13 Boter. 0U.13 Vlas, 4 k 5,40 Viggens, 40 k 49 vo, 's dijnsilag: 1C0 kilos. Nino Tarwe, Rogge. Haver, Buonon, Boter per kilo. Eieren per 26, Koolzaad, Lijnzaad, St. Nikolaas, Per llifilieters Witte Tarwe. Rogge. Boekweit. Paardeboonen. Vlas 3 kilo. Boter kilo, Eieren de 26, Hooi 300 kilos, Aardappelen 313,50 23,50 22,50 24.50 3,00 1,95 38,10 35.5U donderdags. 30,00 10.50 21,— 20,00 5,80 2.90 2,05 46,00 10,50 Mcchelon, Tarwe, Rogge. 23,— Boler, 0, Strooi per 100 kilos, 0, Vlas 3 kilos, 0.00 0,ó0 Veemarkt, Inlandsch ras 45 stuks, van 195 tot fr. 323 Vreemd ras 560 stuks Tan 280 tot 770. Geeraardsbergen, 's maandags. Tarwe 100 kilos, 31,0') liasteluin, 22, Rogge, 20,— Ruw vlas per kilo, 1 50 Boter pBr kilo, 02,90 Tabak grooten kleinen, Hamme, 's zaturdags. Kemp per 11 kilos, Boter, per kilo, Aardappelen, per 100 kilos, 11,70 3.54 09,11 Lokeren, 's woensdags. Per 106 liters, Witte Tarwe, Roede, Ragge, Boter, 1/2 kilo. Haver 29 50 ,00 18 ,75 18*,50 t alst, ïrelrerscïuli vaD TaeEs-Majart

De Werkman | 1877 | | pagina 4