IISP^ Verschiiil alle Vrijdagen liisdirijvingslijsl Ai wat voor QE WEBfêlTO bestemd is, moet vrachtvrij gezonden worden aan P Daens, opsteller, Leopoldstraat 77. voor de uitgehongerden der Provincie Coimbatora, (Indië). KERSTLIED. 'tis nacht en stilte overal, Maar geenen nacht in Bethlemsdal Daar prijkt en glanst een helder licht Voor 't Kind dat in de kribbe ligt. Glorie, glorie. Gloria, Zingen d'Engelkooren, Glorie, glorie. Gloria Jesus is geboren. Maria en Sint Josef beide. Aanzien het Kind en zijn zoo blijde, Z'aanbiddea in dien armen stal Den lleere God, den Opperal. Glorie, glorie. Gloria, Zingen d'Englenkooren, Glorie, Glorie, Gloria, Jesus is geboren. De Herders, komend' uit het veld Naar Bethlehem haast toegsneld, Aanschouwen Jesus hunnen lieer Eu vallen op hun knieën neer. Glorie, glorie, gloria, Zingen d'Englenkooren Glorie, glorie, gloria Jesus is geboren. Het schaapje bleit. het bietje ronkt. Het starreken daarboven pronkt Met meerder glans als 't ooit voorheen, In 't blauwe Firmament verscheen. Glorie, glorie, gloria. Zingen d'Englenkooren, Glorie, glorie, gloria, Jesus is geboren. O mensch, wie gij ook wezen moogt Ten troon verheft, ten grond geboog d, In blij geschal of droef getiaan, Naar 't Stalleken moet ge toch gaan. Glorie, glorie, gloria. Zingen d'Englenkooren, Glorie, glorie, gloria, Jesus is geboren. ZESDE JAAR N° 270 21 December 1877 GEZANG DER HERDERS. Wij komen met liefde, wij komen met spoed Wij vallen eerbiedig den Redder te voet. H O Engelkes lief, die ons kwaamt verhalen Hoe 't Eeuwige Woord op de aarde woü dalen Ga voort in uw zangen, in uw melodij. Maar schuif toch een weinig, een weinig op zij. De Schepper van alles, de God van Almacht De Gever van rijkdom, van glansen van pracht Hij ligt daar zoo nedrig in doekskes gewonden En wij door uw stem worden herwaarts gezonden. Ga voort in uw zangen, in uw melodij, Maar schuif toch een weinig, 'ion weinig op zij. Wien zullen 't wij danken, dat wij a. :.i en klein, De eerste van al' de genooDigdou zijn O lleere. uw goedheid die kent geene palen, Met wellust komt heden ons herten bestralen. Ga voort in uw zangen, in uw melodij. Maar schuif toch een wsinig, een weinig op zij. O Redder der Zielen, eeuwigen Koning, Heerach over ons hart. heerscb over ons woning, Aan U zijn ons'zangen, aan U is ons leven, Voor eeuwig, voor eeuwig voor ecuwig gegeven. Wij deelen, o Engelen, in uw melodij Hern loven. Hem danken, Hem aanbidden wij 1 Prijs in bureel of winkels 5 centiemen. Met de post of te huis gebracht 2,50 's jaars Vooraf betaalbaar. Volgens gewoonte zal t'Aalst in 't pen sionnaat der Damen van Maria, achter degrootekerk.hetSTALLEKEN VAN BETHLEHEM kunstig en hartroerend afgebeeld zijn, en voor iedereen koste loos to zien, op Kerstdag, van 1 uur na middag, den 20 en 30 December van 8 ure 's morgends tot 's middags, en van 1 tot 4 ure; alsook den 2, 3,6 en 13 Janu ari, op zelfde uren, en zaturdag 29 De cember en op 5 en 12 Januari slechts van 8 ure tot 's middags. Reeds ontvangen. 116,34. M. Ch. Gollin, Aalsf 0,50. M. Leo Tollenare. Laarne 0,50. Eenige kinderen van de kostelooze school Aalst, om eene goede Eerste Communie te doen, 1,18. Een onderpastoor, 5,00. Eene dienstmeid, Schellebelle, - 1,00 Eene onbekende 1,00. Twee Vriendinnen, 4,00. M. J. B. Sterek, Meire, 1,00. Een christelijk huisgezin, Maeter, 1,60. Een lezer van den Werkman, Eecloo, 3,00. Onbekend, id. 0,20. Eenige werklieden, Calcken, 2,00. Onbekende St. Nikolaas, 1,00. Uit Temsche, van verschillige personen, waaronder 2 kleine kinders uit hunnen spaarpot met liefde gegeven. 5,30. M. Aug. Pauwels, uitverkooper van den Werkman St. Amands, 2,00. M Avoux-De Vlaminck, uitverkooper van den Werk man, Geeraardsbergen, 2,00. M. Nicolaes, Geeraardsbergen, 3,00. Penningsken van de Zondagschool, Rollegem, 2,20. Uit Sottegem, 5,00. Onbekend, Dendermonde, 1,50. Opbrengt van eenen offerblok geplaatst bij de Uitver koopster van den Werkman te Hofstade 11,OO Pastoor van Hofstade 5,00 Uit Ninove, 2° zending 10,50 Voor onderstand der Indianen, Galmaerden 2,00 Er is reeds eene somme gelds, met occasie, naar Indië ons In schrijving blijft open; want van honger sterven is toch zoo wreed!.. Roomen geeft ons 't voorbeeld en zond reeds 2 5 duizend fr. voor de Uitgehongerden; Roomen opent zijn hert voor al de ellenden naar ziel of naar lichaam, van de gansche wereld. ROOMEN. God zij gedankt! er komen betere tijdingen over 's Pauzes duurbare gezondheidde welbeminde zieke ligt nog te bed, maar 't gevaar is verdwenen. Behalve het Stuivers-Magazijn reeds aangekondigd en van 't welk er nog eenige exemplaren zijn, is er nu een anderdeel voor onze LEZERS te koop aan 3 fr. in plaats van 8. Gebed tegen de verleiding, in den naam van Paus Pius IX uitge geven. Prijs voor 5o, 6o centiemkesj; voor ioo, 90 centiemkes. Den Oorlog De inneming van Plevna heeft aan de Russen opperofficiers, 2oOO officiers, 3u,0u'J man voetvolk en 120» man ruiterij. Osman pacha wordt met prinselijke eer behandeld, en beeft een eere- wacht voor zijne tentmaar van zijn soldaten, wordt niet gesproken. De Russen maken preparatieven om dóór de Balkans te trekken, en Suleiman zakt achteruit naar Andrinopel, zegt men, om die sterkte te verdedigen. Turkije heeft eene nota aan de Mogendheden gezonden om, door hunne tusscherikomst de bloedstorting te doen eindigen Mijne hulpmiddelen, schrijft de Turk, zijn niet uitgeputmijn leger blijft bereid zijnen grond tejjverdedigen, doch wij wenschen de bloedstorting te doen ophouden. De keizer van Rusland is in Plevna geweest, maar durfde slechts door de grootste straten rap doorrijden, uit vrees van doodgeschoten te worden. Servië verklaart nu ook den oorlog aan Turkije, Griekenland zal volgen, 't Een malhour komt zonder 't ander niet D'Hongaren houden meetingen voor Turkije 1 d'Hongaren protosteoren tegen alle uitbreiding van Rusland, doch Oostenrijk houdt dat volk tegen. Onze St Martenskerk t'Aalst is groot, ja, gekend als eene der groot" ste van't land, maar zondag was zn te klein voorde sbiitiiiv i r Oc taaf van O. L. Vr. van LourJes, welke dooreen Plee'.,tig Lof011 Ser- moon geschiedde. We zouden bijna niet weten van 't welk eerst te sprekenvan de verlichting; van den zang of van 't Sormoon. W'heb- ben te Parijs in de i erk der Victoriën, te Lourdes, in do kerk en rond de grot, wonderschuone verlichtingen gezien, maar wat ons Aalst zondag ter eere van Marie-Onbevlekt deed, mag stoutelijk daarbij vergeleken worden de lofzangen ter eere Gods en zijn Heilige Moeder, werden krachtig en welluidend, door stem en muziek aangeheven,én van 't Ser moen, door den E, 11. Collin, daarvan zal in Aalst nog larig gesproken worden. Zondag avond en g'heel de week was de stad er vol van. Hoe rijkelijk is die Priester van God begaafd 0111 tot hei Volk te spreken 1 welke machtige stem welke wondere manier om recht in 't hart te dringen, om daar t'overtuigen, te ontroeren, goede, vaste voornemens te doen maken. Meer dan zes duizend aanhoorders hingen zondag aan zijne lippen, zes duizend personen, die door hem overtuigd dat do weg der deugd de eenige weg naar geluk is, de zaligheid onze belangrijkste zaak is, de Moeder Gods onze ware Moeder, de Religie onze grootste schat, zesduizend man die hem veel verschuldigd en eeuwig dankbaar zullen zijn.... Hoe ongelukkig zijn toch de menschon die de zoetheden niet genieten willen der kerkelijke feesten, waar alles geschiedt tot op heffing der herten, tot geluk naar ziel en lichaam Och, indien iedereen wilde luisterenen leven riaar 'tgoen ojs in de kerken voorge houden wordt, de wereld zou een paradijs gelijk zijn, van orde, van eendracht, van behulpzaamheid, van vreugd Handel. Veemarkt t'Antwerpen: stieren 45 c.ossen g5 a i.o5 koeien 55 a 70; kalveren, 1,08. Leuven, de tarwe, met eene rijzing van 25 tot 5o c. rogge, 25 c. afslag. Hop, aan 5o tot 54 Roggebloem t'Antwerpen, 3i fr. Tarwebl. 33, 40 43,

De Werkman | 1877 | | pagina 1