Insclirijvinirslijsl Stukken en Brokken. voor de uitgehongerdea der Provincie Coimbatora, (Indie) 969,64 Den Twist, Verkwist, 's Anderdaags's morgends toen Mev. M....opstond, was Paulina, welke altijd de eerste op was, nog niet te zien. Mev. Monge rust, dringt in hare kamer en vond hare dochter op het bed uitge strekt zonder nog eenig teeken van leven aan te bieden. De genees heer aanstonds geroepen, bestatigde eenige vergiftiging door de reukstof der bloemen. Gelukkiglijk kwam hij nog niette laat en is, onder zijn zorgen, het onvoorzichtig meisje eindelijk tot het leven te ruggekeerd. Onvoorzichtigheid. Te Neuf-Chef, nabij Brieg, (Frank rijk) had verleden donderdag een afgrijselijk tooneel plaats. Een huismoeder had hare woning verlaten om naar de markt te gaan, terwijl het oudste kind, een achtjarige jongen op zijn broerken, drie jaar oud, zou gepast hebben. Ongelukkiglijk had zij vergeten aan het verken te eten te geven, hetwelk uitgehongerd, losgebroken is. Het oudste kind was voor eenige oogenblikken uitgegaan, zonder de deur te sluiten, en had zijn broerken alleen gelaten. Het woedend dier, in huis dringende, wierp het kind te neêr, en verslond de oo renen een deel der slapen van het ongelukkige slachtoffer. Naar men zegt, is het kind des anderdaags overleden. In 1877 heeft het te Parijs 2192 keeren gebrand. De nieuwe Koning van Piëmont, Humbert IV, heeft last ge- feven om uit de stallen zijns vaders 1000 peerden te verkoopen.... lij is benauwd van niet toe te komen! Als hij 't onrecht niet her stelt, 'k vrees voor hem TEMPEESTEN OP ZEE zijn d'ander week hevig geweest langs de kanten van Algiersde schade der verlorene schepen bedraagt meer dan den millioen. Te Milanen werd in d'hoofdkerk een dienst gecelebreerd voor Victor-Emmanueler ontstond woeling, verwarring, wanorde en als de kalmte hersteld was, werden 4 lijken verpletterd opgenomen. De oudste man van Europa komt te sterven in d'Oosténrijk- sche stad Triest; hij was 114 jaar oud. Bismarck ligt ziek op zijn bed te Varzin.' WOLVEN. Nabij de statie van Loerincz, in Hongarië, is een trein, bij het vallen van den nacht, door twee uitgehongerde wolven aangevallen. Een dezer, waarschijnlijk verschrikt door het vuur der lokomotief, is in een naburig bosch gevlucht; de andere, welke zich in woede op den trein wierp, werd onder de wielen ver pletterd. Zondag avond had te Zwijndrecht eene moordpoging plaats, door een vader op zijn negentienjarigen zoon gepleegd. De genaamde Frans Tortee. slroodekker van beroep, was in dron ken toestand en woedend uit de herberg thuis gekomen, en begon onmiddelijk zijne vrouw te mishandelen en al den huisraad aan stukken te slaan. Zijn zoon Edward poogde zijne moeder aan de handen zijns vaders te ontrukken en deze tot bedaren te brengen, toen Tortee een mes greep en zijnen zoon twee sneden toebracht, een aan de keel en een aan den pols. De gewonde jongeling vluchtte; hij liep een naburig huis binnen en vielaldaarin bezwijming uitgeput doorliet overvloedig bloedverlies. De moeder liep haren zoon achterna en demoordenaarbleef alleen in zijn huishij sloot zich op en versperde den ingang mei al wat hem onder de hand viel; toen echter de veldwachter en de burge meester hem bevolen de deur te openen, voldeed hij aan dit bevel. Onmiddelijk nam men den vader in hechtenis; men sloot hem ge durende den nacht in de gevangenis onder het gemeentehuis op. Maandag morgend werd hij overgebracht naar Dendermonde. Wij vernemen later, dat de wonden door Edward Tortee beko men, alhoewel erg zijnde, zijn leven niet in gevaar brengen. Lippen. G f'f teekend uorder nl Vloot, van op te W Goer! lur I. ciën nemen Frankrijk Lippen. 't 1 in 't login, var' veest zijn Lippen. Goed nieuws, vriendende Vrede gaat ge- vorden. Engeland had order gegeven aan zijn. te trekken, en de Rus blijft stillestaan. Dat 't God beliefde want die wreede moorderij duurt al lang genoegAls g'eens peistals er 'ne mensch ziek of zuchtig is, of aan een malheur komt, er wordt alles gedaan, om hem te salveeren, en daar maken ze onbermhertig met duizenda mensehen kapot. Exayeratns. Misschien liggen er al een half millioen p:at, want ze geven nooit 't juiste getal der dooden niet op. Diepzinnig. En hoeveel zullen er niet sterven buiten 't slagveld, van houïer, van ellende, van hertpijn, van komtsen en van thjphussen. Goedlierl. Als g'eens peist hoe dit landen aan den Donau moeten ge steld zijn. Lippen. Men rekent dat er 4eo,(i 0 Rossen, met kanons en bagagie, over dik en dun, doorgetrokken zijn. Ons Voorouders spreken nog met schrik van de jaren 15. als de Kozakken hier als vriend passeerden. Hoe moet hot gaan waar z'als vijanden komen Gnrilheil. Dut land moet ve:de«trueerd zijn 1 Als 'tnu maai Vrede wordt Diepzinnig. Er is hcop en vrees, kozijn den Turk ligt plater valt te pnarten en te doelen van eigen, de Rus, die half gereneweerd is, zal .schadeloosstelling willen voor pijn 011 smeit; den Turk kan geenen kope ren knop geven den Rus zal dus bij gebrek van milliards, eenige Provin- en. En'nis Engeland daarmee kontent is! en Oostenrijk! en goed dat Rusland nog al wel afgedroogd geweest, is, anders zou zijnen hoogmoed zonder paal of perk gc- Domien Beter als de beslotene lochten, vrouw; daar komen ziek ten van en de grond moet 'ne keer uitvriezen. Torna. Hoe moet het nu zijn, in 'tOosten! w'hebben 't gelezen in do Werkman, hoe dat er op roet van Konstantinopelen 100,ÜOl) menschen vluchtende zijn Domien. En 't is daar veel kouder als hier 1 en wat zullen ze te Konstantinopelen vinden Miserie en ellende 1 God is reohtveerdig, Tonia den Turk'in zijnen fleur, was'ne glorieuzen verdrukker der Volkeren; en zie 'ne keer hoe hij nu gesteld is: Als een bedelaar moet hij Europa rondloopen, zonder iovers solaas te vinden Tonia Vau verdrukking sprekende, wat zegde van dat feit t'Oos- tende. Domien. 't Is schandeleus 1 Tonia. Alzoo de werkende Volkeren verdrukken en zeggen: Ge moet uw kinderen naar de school zenden die wij zeggen of ge zijt van den Ar men geschrabt 1 Domien. Nu zien wij duidelijk en feitelijk wie dat de Volkeren wilt verdrukken Tonia En nog met geld dat van hun niet is met geld van goede menschen gegeven, om den Armen bij te staan En 't schoonste van al diezelfste mannen zijn gedurig op ander ander bezig, en als ze niet kun nen liegen over dezen tijd, dan gaan z'achteruit om ons katholieke Voor ouders te belasteren 1 D mienOostende toont genoeg waar de verdrukkers van 'tVo!k zitten, 't Is precies gelijs t'Aalst. waar de werkende klas op sommige fabrieken belet werd van 's zondags een uurken de genegenheid van hun hert te voLen, met de vergadering van een Christelijke Associatie bij te wonen. Tonia. Zie. indien da'k nu vra van den Koning ware, 'k zou zijn ooren niet gerust laten of hij moest van zijnen Troon komen en dien Burgemeester van Oostende zijnen kop vol zottigheid geven en afstellen! Domien. Niet volleefd is niet volschuurd, vrouw 'k zou niê geeron in de plosj van dien Burgemeester op 't banksken zitten, voor den Groo- ten Meester 1 W Tonw. 'l Gaftt toch eon beetje w interen, man Een schrijnwerker, Lede 1,00 C. Van Lanvenhoven, Lede 5.00 Onbekende Lade 1.00 Eene weduwe met hare kinderen, Lede 1 50 FD". werkman, Lede 1,00 i^-.i leerjongen 0 50 C De Zwingelaor, Lede 1,00 Onbekende, Lede 1.00 Petrus Luwaet, Lede 0,20 De kinderen D'iiaese, Lode 2.00 Fr. Biankaert 3 00 H. Van Hauwermeiren, Lede 1 00 De kinderen Van Langonhove, Lede 3,00 Do weduwe Lammens, 2,00 De gebroeders De Smedt, 3,00 Onbekend, Lede 3 Op Naamloos, Maria Lierde 5,00 Onbekend, Erembodegem 5,00 Een duffer Begijntje, Aalst 10,00 Uit medelijden voor ons Broeders, een koffybrander die aan zijnen koffymolen somtijds den werkman leest 0 75 Leo Brangeis, wagemazer wijk Leyende Lokeron 2,50 Lezers van de Werk aan, Doorselaere, I. P. D. 0,50 Eenige lezers van den Werkman, Seveneecken 12,10 De vier voormelde giften gekomen per via M. Jan De Kinder- Blockel Schoolstraat Lokeren Onbekend Hofstade. met een goed hart gegeven 1 00 O. D. C St Gilles Dendermonde 2,00 Désiré Naudts bijgenaamd de Directeur, Bertacini 1,00 't Geen dat wij geven is niet veel, maar 't doel dat is toch êol. zes vrienden van Nonkel Karei, externen in 't Kollegie van Eocloo. A. V. W L. V W J. S A B. P. E. J. 6 00 Een ware Brusselaar 1.00 Westoutre, 4.0C L.O. Ronsse 1 00 Onbekend Meire 2,00 Gemengd Nieuws. Een kleermaker van Nevelo, Medard Vaif Lorbergho genoemd, is zaturdag nacht uit Gent komende, van koude gestorven. Heden spreekt M. De Beucker* in den Kring van Le leberg. Zondag, na dennen, is zekeren De Mey, oud 18 jaar, achtereen kasern te Gent inde Rivier werkende, 't water ingevallen en verdron ken Morgen, l februari, is 't 75 jaar, dat Z H. Pius IX zijne Eerste Communie heeft gedaan de Volkeren van Roomen, geene gele genheid verzuimende om den eerweerden Grijsaard hunne liefde te too- nen, hebben op dien dag eene algemeene Communie van kinderen inge licht. Te Leeuwergem is Burgemeester benoemd M. L. Van dén Heclco. |n Luxemburg ligt zooveel sneeuw dat do trein, die 's mor gends ten 6 ure te Brussel moest zijn, maarten middernacht in g'ar-i- voerJ. t'Antwerpan is overleden M. My'in. die bijna7,i jaat' onder wijzer der stad is geweest, 't Is een schoon tijdje. Er is te Gheel oen zinnclooze overleden, oud 10:5 jaren, en sedert 18:50 te Gheel wonende. T wee bankiers van "Hamburg, de gebroeders Rettershausen, hebben zich verdronken, uit schaamte van i un faiUi-.t.... t Zijn lafaards die geenen tegenspoed konnen verdragen T'Amsterdam -aten twee on derofficiers aan tafei, kregen rusie, bij zoover dat een van beiden, een mes in de borst van den andere.*, stak. Den eenen iigt nu stervend in 't gasthuis, den anderen zit vast- - J. Van Houtte, lan lbouwer te .Vio.uv lobeke die maandag 100 jaar oud werd, is denzolfden dag van den Ko ning gedecoreerd - t DUIM KEN van da dorpen is Zoetenaal, van West'viaanderen; 2n inwoners, n-ch min noch meer, en volgens d# wet moet daar een Gemeenteraad zijn van i leden

De Werkman | 1878 | | pagina 2