V MARKTENHA ISDEL EJVIH IJ VERHEID GEERARDSBERGEN. Tarwe, 31 fr.; Masteluin, 28,50; Haver, 23,00; Boonen, 23 fr. boter per kilo, 2,37Vlas per kilo, 1,35; aardappels, 09,50; lijnzaad, 35 fr. koolzaad, 40 fr. DENDERMONDE: Lijnolie 66; Raapkoeken, 18 fr.: Raapolie, 00r.; Koolzaadkoeken, 21,50 fr; Kempolie, 70,00 fr. Boter, per kilo, 2,34 a 2,66 eieren, per 25, 162, 4 2,80. Die hem in lijden kan verblijden, die is vrolijk op allen tijden. Over de Gebeurtenissen. Slecht weer, konfrater 't Repent bijna gelijk in den tijd van Noe zaliger. En wat nieuws Ge weet, konfrater, dat er naar den Keizer van Prui sen geschoten is hij 'k Heb dat g'hoord, is gelukkig geschappeerd. Hij zat in open voituur, met zijn dochter; aan den hoek van een straat sprong er eens klaps 'nen individu op den bijgang en schoot twee kogels in de keizerlijke koets. Den Pruis stond recht, om te too- nen dat hij nietgetroffen was; maar zijn dochter viel kwa lijk. En niet zonder rede Konfrater, 't en is tegenwoor- geen plezier van Keizer en Koning te zijn. 'k Wil,'t verjipt! geloo- ven. Ze gaan dagelijks op hun leven uit. Er is geen vrees onder de menschen, konfrater. Of geenen eerbied voor 't gezag Napoleon den eersten was zoo machtig en zoo gevreesd, en hoe dik wijls heeft men hem niet getracht te vermoorden Was 't Lowie Philip niet die in een ijzeren koets reed Er worden expres harnassen gemaakt voor de koningsborsten. En Napoleon den derden 't was bijna alle vijfvoet dat zijn leven aan een draadje hing. Hoé zou dat komen, Konfrater Hoe hoogere boomen, hoe meer wind Wij lezen in 't oud Testament dat er op zekeren dag dertig konin gen, de voeten afgesneden, als trofféeaan hunnen overwinnaar dienden. Een gevaarlijk emploi, dat koningschap 't Leven is eêl, en 'k zou liever schoenlapper zijn, als Keizer of Koning 'ne schoenlapper gaat toch gerust uit. Terwijl dat de koningen, konfratermaar ge zoudt zeggen dat de Koningschapperij hedendaags nog veel dangereuser is als vroegen. Is er een jaar, of er valt'11e koning van zijnen troon; of er wordt naar 'ne Keizer geschoten, of de straat wordt ondermijnd, waar 'ne Prins pas seert Hoe komt dat De Keizers en Koningen houden te veel met slecht volk aan, met Vrijmacons en Religievervolgers. 'k Heb dat nog g'hoord En de kenne gaat zoolang te water totdat ze breekt. In 't begin is 't allemaal suiker en honing. Gelijk met den Verloren Zoon als zijn beurze gevuld was. 't Is Joannis, Joannis Zoolang ais er bier in de kan is. De Vrijmetsers vleien en cajoleeren hunne slachtoffers maar op zeke ren dag komt er een order uit de logie de Koning of Keizer weigert, en 's anderdaags wordt er 'nen Orsini of'nen anderen moordenaar opge zonden. 'k En zeg niet dat dit hier 't geval is. 't Schijnt dat de Pruisische doodsehieter, 'ne Socialist is. Ja, 'ne kerel, gelijk er tegenwoordig veel zijn, die tegjln de samen leving pronkt, omdat hij zonder werken niet leven kan. Och Heere, konirater, wat wil ik zeggen iedereen kan in geen paleis wonen. Dat veegt Er moeten rijke mensehen zijn en werklieden. Natuurlijk Men ziel nog al dikwijls dat deze die te lui en te iaf zijn om te werken, zich aan 't Socialismus overleveren. Dat is eóht 1 Maar, konlraterals 'ne werkmensch in een land met zijnen arbeid niet leven kan 'k en zeg niet bomballeken houden maar LEVEN, voedsel, kleèren hebben voor zich en zijn Familie, mits zorg te dragen, als dit in een land gebeurt en als de rijken niet in hun gemoed gaan, niet de christelijke broederliefde raadpleiren, Dan? Dan laat God de heidensche barbaarschheid afkomen, om die rijken te straffen... Onvermijdelijk En wat gaan wij van den Oosten zeggen, konfrater Er is van zijn leven geenen beurzesnijder geweest, die zoo fijn iemand afstroopte als de Engelschman ni6t den Rus doet. Zonder vechten reneweert en abatteert hij den Rus. 't Is waarHoe lang is de Vrede niet al geteekend Wel, bijna drij maandenEn de Rus moet daar met zijn half millioen soldaten aan den Donau blijven zitten, tusschen 't hangen en 't verwelgen Is er een wreeder positie Wel besteedwat afl'airens had den Rus in 'tOosten Hij ging er om wolle, konfrater, maar zal waarschijnelijk ge schoren thuis komen. Binnen kort gaat hij moeten kaatsen of teekenen. Vechten of... Of van arremoei en vol affronten naar zijn land trekken. 't Is hem van herte gejond. LATER NIEUWS.De twee zeekrawatten die t'Antwerpen gevochten hebben, zijn buiten gevaar. De moordenaar Hoedel ligt geboeid en geketend in 't gevang, hij zegt dat zijn inzicht niet was van op den Keizer te schieten. De Socialisten verloochenen hem nu. Er is te Parijs eene bende van 17 beurzensnijders aangehou den, Duitschers, Engelschen en Italianen, die zich te Londen in het beurzensnijder geoefend hadden, die schoon gekleed waren en in de beste hotels van Parijs logeerden, 't Zal daar op te passen zijn- TeYokohame is een Minister van binnenlandsche zaken ver moord en te Cuba is eene aardbeving geweest, die aan 600 personen 't leven heeft gekost. Een slechte betaler. Woensdag morgend had er een ongehoord feit plaats, ten huize van den genaamden X..., in de le wijk te Antwer pen. De geldophaler n° 9 van de Nationale Bank had een wisselbrief ten laste van X.... Ten 7 ure trad de bediende bij X.... binnen en toonde hem het bewijs van dezen wissel. X.... las dit stuk, opende vervolgens eene tooglaê en doorzocht eenige papieren. De ontvanger dacht dat hij hem onmiddelijk het geld zou aftellen, en wilde zijne brievente-sch openen, ten einde den wissel daaruit te nemen, toen hem eensklaps door X.... eene handvol peper in de oogen werd geworpen. De bediende ten prooi aan de hevigste pijn, vluchtte op straat en riep om hulp. De geburen en voorbijgangers kwamen onmiddelijk toegesneld, en men bracht het slachtoffer van deze schandelijke daad bij den ge neesheer Donners, op de Suikerrui, welke hem de beste zorgen toedien de. De policie werd or.middelijks verwittigden heeft procesverbaal opgesteld. De ontvanger is r.aar zijne woning geleid. Reeds vroeger had gemelde ontvanger veel last met X.... gehad, altijd in zake van betalen van een wissel. Deze persoon had toen den wissel aangenomen en weigerde te betalen. De ontvanger was verplicht destijds geweld te gebruiken, om X.... den wissel to ontnemen. Hij had van dit geval op de Bank kennis gegeven, en men raadde hem aan, in 't vervolg, slechts het bewijs van den wissel te toonen. Dit had hij dan ook ditmaal gedaan. De ontvanger had geen vertrouwen in X.... en geen wonder Telkens dat hij om geld kwam, ontstonden er moeielijkheden met hem. X.... wilde soms den ontvanger doen bovenkomen doch deze weigerde telkens hieraan te voldoen. ONTVANGEN voor den prijs-Tombola: Uit Wetteren o,65 c. uit Zele o,5o c.; uit Grembergen 0,75. Onvangen voor Indien Een Meester der Zondagschool, Zele 1,00Opbrengst van een Kaartspel, Hofstade, 10,00; Uit Ursel 4,5o; Jacobus, Aalst 0,40 c. Opbrengst tot heden 215,86. Waren middel om zich gelukkig te maken. Benen rijken man, aan wie het leven tot last was, was van inzicht zich het zelve te benemen. Intusschen door eene straat zijner geboortestad gaande, liet hij bij geval zijne oogen vallen op een huisboven den ingang van het welk in groote letteren was geschilderd O gij aan wie het leven verveelt, zoek het goed te doen, de deugd zal u het leven doen bemin- nen. Hij blijft een weinig staan in overdenking dezer woorden, hij wordt indachtig, dat er in zijne gebuurte eenen behoeftigen schrijnwer ker is, die weduwenaar was, en al veel kinderen had voor wie hij het brood moest winnen. Ik was uitzinnig, roept hij uit, van mijn erfdeel op deze wijze aan mijne ondankbare erfgenamen over te laten, deze zouden met mijne dwaasheid gelachen hebben, ik stel mij voor een beter gebruik van het zelve te maken. - Aanstonds begeeft hij zich bij dien armen vader des huisgezins, hij belast zich met de opvoeding zijner kinderen, en hij heeft de voldoening van hen aan zijne zorg te zien beantwoorden. Hij genoot de grootste vreugd in het midden van dit huisgezin, als vader en weldoener aanzien te worden, en hij bekende meermaals dat hij nooit zoude hebben konnen gelooven dat er zoo veel genoegten te vinden waren in het geluk van andere te maken. Een schuldeischer ging bij zijnen schuldenaar binnen en vond hem aan tafel zitten, bezig met een gebraden kieken te eten. De schuld eischer vroeg- Hewel mijnheer, gaat gij mij nu eindelijk betalen? - Ik zou het gaarne, mijn beste, zei de schuldenaar, maar het is mij niet mogelijk ik bezit niets meer, niets; ik heb geenen centiem meer. Watzei de schuldeischer kwaadaardig, - mij dunkt als men zijne schulden niet kan betalen, dat men dan geone kiekens moet eten. Helaas antwoordde de schuldenaar, eenen traan met de servet uit het oog vagendeIk kon het beest niet meer voeden. - NINOVE. Tarwe, 3i fr.; Rogge, 21 fr.; Boontjes 23 fr.; Aard appels, 10 a 12 fr.; Boter, per halve kilo, 1,35; eieren 1.65, LOKEREN. Tarwe, 30 fr.; Rogge, 18 fr.; Haver, 16,00. AALST Tarwe, 32 fr.; Masteluin, 27,00, Vlas per 3 kilo 4,00 45,31; Aardappels 10,75; HopOO fr; Boter, 3 kilos 6,72 4, 08,53 Zele. Tarwe 29,'25; Rogge, 17,75; Boter 2,35; Eieren, 1,85; kemp, der llkilo 11,30. StNiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 28,00; Boekweit 18,5o; Haver i5,5o; Vlas 5,00; Aardappels, 09,00; boter, 2,20; Hooi, per honderd bussels, 31,00; eieren per 26, 1,82. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 41 tot 42 fr. Rog gebloem, 3o fr. Op de veemarkt waren 02 stieren, 06 ossen, 006 koeien, 85 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: stieren, fr. 0,60; ossen, fr. 1,00 a 1,12; koeien, fr. 0,70 a 0,80; kalveren, fr. 1,00 a 1,15. Mechelen, Veemarkt, op Neckerspoel. 80 stuks inlandseh ras, van fr. 260 tot 370. 574 stuks hollandsch ras, van fr. 395 tot 850 Binnen de Stad. 53 stuks inlandseh ras van fr. 260tot 370. 53 stuks hollandsch ras van fr. 355 tot 460. Aalst, drukkerij met snelpers van P. Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4