■i) UAKKTE1.HANDEL EN NIJVERHEID GEER AR DSBERGENTarwe, 28 fr.; Masteluin, 26,00; Haver, 22,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 2,52;VIas per kilo, 1,35; aardappels, 11,00; lijnzaad, 35 fr. koolzaad, 40 fr. LOKEREN. Tarwe, 29 fr.; Rogge, 17 fr.; Haver, 16,50. AALST Tarwe, 30 fr.,- Masteluin, 27,00, Vlas per 3 kilo 400, ó5,25; Aardappels 10,00; HopOÖfr; Boter, 3 kilos 7,63 k, 08,72 Droefheid die men ziet, is de grootste niet. MENGELINGEN. De Kermissen zijn goed o zijn er noodig.om velerhande redens,doch als de Kermissen dienen om door slemperij 't lichaam te krenken en de ziel en d'eer te bevlekken, dan zijn 't geen Kermissen, maar Erremissen. De losbandigheid is den afval, de ketterij van de vreugd. Avond-en- nacht-vermaken, die bittere 's anderdaags opleveren, zijn onweer- dig van redelijke schepsels. Men mag zeggen dat, voor een tairijke soort, de Kermissen in de groote steden, vuile slemperijen gewerden zijn. Verfrissching. Het is algemeen in gebruik, wanneer des zomers ie mand ziek te bed ligt, voor de koelte den houten vloer te wasschen. Dat helpt, maar voor een oogenblikwant spoedig heeft de warmte het water verdampten de lucht wordt broeiend gelijk als voor een onwe- der Het beste middel ter verfrissching in die gevallen, is water in kui pen of eemers te gieten en het dagelijksch te ververschen. Een policie-dienaar had eenen bedelaar gevat, die er allerellendigst uit zag. Waar leeft gij van «—vroeg hij hem. Indien gij mij vraagde't, antwoordde de bedelaar, waarvan sterft gij, ik zou antwoorden van honger. Onlangs stierf te Brussel eene dame die 100 jaren en 6 maanden ge leefd had, de dame die haar gedurende 40 jaren tot gezellin gediend en 90 jaren bereikt had, was ten uiterste droef over dit verlies: nooit, zegde zij, nooit zal ik binnen mijn leven zooveel jaren met eene dame blijven waRt al zoo langen tijd met eene dame te wonen, geraakt men er aan vastgehecht en als zij sterft, is men niet om troosten. Over eenige jaren in dezelfde stad eene vrouw die niet min dan 91 jaren oud was, weende bitterlijk omdat zij hare ouders niet meer bad. Een Chirurgijn werd eens geroepen bij iemand, die in een gevecht eene lichte wond bekomen had. De chirurgijn, de wond bezichtigd heb bende, zeide tot een zijner leerlingen loop vliegend naar huis, en haal mij gezwind die en die pleister. Ach, Hemelmijnheer, ik hoop immers niet, dat er gevaar bij is zeide de gekwetste. Ja wel, hernam de heel meester, als de jongen niet spoedig genoeg loopt, is de wond genezen eer hij terug is Bij het exerceeren bemerkte een officier, terwijl hij de rijder soldaten langs zag, dat in eene der colonnen een soldaat een weinig achterwaarts stond, hetwelk door de linie eene wanorde veroorzaakte. Wat is dat voor een verduiveld bogtriep hij met luider stemme: daar zie ik weer iemand, dien ik in het geheel niet zien kan. Een knaap, die door de teedere behandeling zijner rijke ouders als het ware bedorven werd, sloeg zijnen leermeester, toen deze hem om zijne verregaande onwetendheid berispte. De leermeester zag de moeder van den knaap aan, alsof hij van haar eene bestraffing verwachtte. Deze echter riep haar hoopvol troetelkind toe Altijd, met de linkerhand, mijn zoon ik heb u dit reeds zoo dikwijls gezegd Wilt gij dan eeuwig links blijven Wen h toch die hatelijke gewoonte af! Een bakker en een beenhouwer ontmoeteden elkander. Vanwaar komt gij mijn goede vriend? vraagde de bakker. Ik kom zoo even uit uwen winkel, waar ik mij een vierstuiversbrood gekocht heb, antwoord de de beenhouwer. Een vierstuiversbrood! zeide de bakker verwonderd, waar hebt gij het dan? In mijn vestzak, zeide de beenhouwer lachend, en ging zijnen weg. Den bakker ergerde het, dat de beenhouwer zich over zijne brooden, die als klein bekend stonden, had vrolijk gemaakt en besloot zich te wreken. Eenigen tijd daarop ontmoet hij den beenhouwer weder. Hij gaat naar hem toe, en zegt op een vriendelijken toon weet gij van waar ik kom Neen! Uit uwen winkel, waar ik mij ee nen ossenkop gekocht heb - En waar hebt gij hem dan gelaten vraagde de beenhouwer. Onder mijne muts. antwoordde de bakker, en lachte over zich zeiven, dat hij den beenhouwer zoo'n poets gespeeld had, niet bedenkende, dat hij zijn eigen hoofd ook onder de muts had. De Fransche priester Mullois verhaalt ergens, hoe een kind van zes jaar, op een Zondag-morgen wakker wondend, vreemd opkeek dat va der, die K.eermaker was, als naar gewoonte op tafel zat en duchtig met naald en draad in de weer was. Maar vader zei het kind, dat bij de zusters school ging, het is van daag toch zondag, en zuster heeft gezegd, dat men dan niet werken mag, omdat God het verboden heeft. Weet u dit niet ,wee'' 200 ?°ed als de beste, sprak de vader, maar wij moeten op zondag net zoo goed eten ais op de andere dagen, en als ik niet werk, wie zal u dan te eten geven - O dat is niets, hernam de kleine, ik zal van daag wel zonder eten blijven doch werk dan niet meer omdat de goede God het verbiedt. - De vauer omhelsde met tranen in de oogenhet lieve kinden liet zijn werk liggen. J LATERE TIJDINGEN. Te Lokeren heeft het mondspruw of de muilplaag 1° koeien aangetast; eene koe uit Holland gekomen, heeft waarschijnlijk de plaag meêgebracht. Te Grammene, Deinze, is in den nacht van zondag tot maandag eene moordpoging gepleegd op Triphon Wallaert; er zijn vermoedens op een kasseier van Deinze en te Gosselies is de weduwe Fairesse, door haren dienstknecht vermoord; de schurk heeft 3o fr. meêgenomen, eenige juweelen en een peerd om rapper weg te vluchten; zaturdag'avond, te Nijvcl, heeft de jongeling Victor Smet, van Geldenaken, naar een meisje geschoten, het jachtlood is diep in 't hoofd gedrongen, en stelt haar leven m gevaar; wat wreede zaken! In Pruisenis een sol daat tot 5 jaar vestingstraf veroordeeld, wegens beleediging aan den Keizer. In Rusland heeft een kind van 9 jaar zijne moeder ver moord. 't Wordt een wereldje. Te Moorsele (West VI.) zijn zondag ten 5 ure, nabij de Kezelberg, 3 werkmanswoonsten afge brand; in het eene heeft de vuurgloed alles verslonden, wat erin was, 2 geiten, veel konijnen, meubels, kleêren enz.uit de twee andere is bijna alles kunnen gered worden. Maandag avond isteMee- nen, aan de Kortrijkpoort, een jongeling in de Leie verdronken; hij ging zwemmen, doch was t'onvoorzichtig en te stout. Hooge klem- mers en diepe zwemmers sterven zelden op hun bed. In Zuid- Amerika zijn twee zwaar malheuren geweesteen overstrooming te Paraguay, die meer dan 100 huizen vernield heeft en een schipbreuk op de kust van Brazilië, waar 170 passagiers hun leven verloren. Laatste telegrams. Weenen, 25 Juni. Er is wreed gevochten te Belgrado tusschen Russische en Rume- nische bedienden. Te Bucharest zijn de volkeren neerslachtig, omdat de Russen zich, nu refeds, als meesters in Bessarabië gedragen, ft Is reeds lang ge weten, dat groote visschen de kleinen eten.) Londen, 26 Juni. 't Kongres heeft besloten dat de Russen binnen de 6 maand Ru- menië zulleu ontruimen en Bulgarië binnen de 9 maand. Berlijn, 26 Juni. Gortschakoffligt nog altijd ziek te bed. Griekenland mag meespreken en meestemmen, in sommige kwes- tiën, waarin het eigenbelang heeft. Er is van wegens den Paus, in 't Kongres een rekwest neergelegd, ten voordeele der Christenen in den Oosten. De werkingen gaan goed voorwaarts; men denkt aan den Vrede tekonnen geraken. M a d r i d 26 Juni. De Koningin ligt op haar uiterste z'is maar 19 jaar oud en nog geen jaar getrouwd. Geheel Spanje is in droefheid. SPEEKKAMERKEN Geëerde Inschrijver te Laar Sempts, uw Mr wordt nogtans regelmatig gezonden. Waar blijft dit haperen Ik stuur u een ander UE. mag verzekerd zijn, wij hebben daar geen schuld aan. Denderhautem. zelfde bemerking. St ..d..., de por tretten zullen komen, Jk zal later dé 15 fr. doen ontvangen, op mijn kos ten. Robespeer was bij misgreep 0,80 c. aangekondigd 't is 'ne fr. (1 00) op den kop. C. op dit artikel moet eerst gepeisd en overwogen worden. Kloekmoedig maar voorzichtig, 'k zal u de reden zeggen C f Maandag, 1 Juli, ten half negen ure, zal, namens 't Ge nootschap van S' Franciscus-Xaverius, te Aalst, in de kapel van 't Kollegie, eene plechtige Zielmis gecelebreerd worden, tot lafenis der ziel van den diep betreurden Pater Weyn, die gedurende i3 jaar de ieverige Bestuurder was van voornoemd Genootschap Jf MEN VRAAGT leergasten voor de beeldhouwerij bij M. Maes, Nieuwstraat Aalstde jongelingen, die geaardheid hebben voor 't vak, zullen aan voordeelige conditiën aanveerd worden. MEN VRAAGT insgelijks, voor eenen bakker van rond Aalst, eenen gast om brood uit te voeren, per rijtuigje lezen en schrijven en getuig schriften van goed gedrag worden vereischt. Nadere inlichtingen in ons Bureel. Meehelen. Veemarkt op Neckerspoel. 70 stuks inlandsch ras van fr. 283 tot 359. 409 stuks hollandsch ras, van fr. 400 tot 800. Binnen de stad. 20 stuks inlandsch ras van fr. 265 tot 380. 068 stuks hollandsch ras van fr. 360 tot 485. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 38 tot 39 fr. Rog gebloem, 27 fr. Op de veemarkt waren 28 stieren, 63 ossen, 117 koeien, 19 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijnstieren, fr. o,55©ssen, fr. 1,00 a 1,12; koeien, fr. 0,75 a 0,88; kalveren, fr. 1,15 a 1,25. Roeselaere, Oude Tarwe, perlOü kilo, fr. 3!; Rogge 21; Boo- nen 27,9; Aardappelen 08; Boter per kilo, 2,90; Eieren per 25, 1,75. St NiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 25,5o; Boekweit 18,5o; Haver i5,5o; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,45; Hooi, per honderd bussels, 3o,oo; eieren per 26, 2,90. NINOVE, Tarwe, 3i fr.; Rogge, 21 fr.; Boontjes 22 fr.Aard appels, 09 a 10 fr.; Boter, per halve kilo, 1,40; eieren i.85, Zele. Tarwe 30,09; Rogge, 18,09; Boter 2,41; Eieren, 1,95; kemp, llkilo der 11,70 Aalst, drukkerij met snelpers van P. Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4