VOOR DE UITGEHONGERDE VAN CHINA EN MONGOLIË. MARKTENHA KDEL EN NIJVERHEID GEERARDSBERGEN. Tarwe 27 fr.; Masteluin, 21,00; Haver, 19,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 2,87; Vlas per kilo, 1,45; aardappels, 9,00; lijnzaad, 35 fr. koolzaad, 4Of r. AALST Tarwe, 27 fr.,- Masteluin, 24,00, Vlas per 3 kilo 4,00 45,25; Aardappels 07,5o; Hop064 fr; Boter, 3 kilos 8,00 k, 10,18 3Volksboek)es aan 10 centiemen 't stuk. Paus en Koning, hadden zooveel volk op been gebracht. De overwegin gen aan ieder statie, gedaan door den weisprekenden Heer Claeys,profes sor in 't Klein Seminarie van St-Nikolaas, deden eenen diepen indruk opvlio groote volksmenigte, en tranen van aandoening zag men van de-wangen van menigvuldige bedevaarders rollen. Hoe troostelijk was het van daar duizende en duizende mannen te zien op den weg van Jesus smert6lijk lijden om den Zaligmaker hunne innige gevoelens van mede lijden en dankbaarheid te bewijzen; ook dien dag zal men niet meer vergeten, het was eenen goeden en gezegendenden dag voor Godsdienst en .Vaderland, en allen die er tegenwoordig waren hebben zich 't woord gegeven van eikanderen daar nog te ontmoeten aan de voeten van den gekruisten God. Bersten Zondag van October, Plechtigheid van den H. Rozenkrans, gevierd door de ganscbe christene wereld. Vergeten wij niet, dat Ons Lieve Vrouw te Lourdes 18 keeren verschenen is, biddende den Rozenkrans, en door Haar Voorbeeld toonende wat er in onze droeve tijden, als 't christene bloed in alle landen der wereld ver volgd wordt, wat er moet gedaan worden. Een stervende, die bij het aandenken zijner zware zonden in wanhoop was gevallen, weigerde hardnekkiglijk zijne biecht te spieken. De H. Vincentius a Paulo, dit vernomen hebbende, haastte zich om dezen ongelukkige te bezoeken, en zeide Mijn welbemiade broedergij weet dat J. C. voor u gestor ven is, en twijfelt gij dan nog aan zijne bermhertigheid Achhee zeer beleedigt gij de groote liefde die hij u toonde Doch deze ellendige gaf hierop een antwoord, welk de booze vijand zelf zoude moeite gehad heb ben om uit te spreken. Ik wil zeide hij, - als een verdoemde sterven, tot spijt van Christus. En ik, hernam aanstonds de edelmoedige zielenherder, ik wil u van de verdoemenis redden, tot vreugd van Christus. - Hierop wendde de Heilige zich tot de omstaanders, en noo- digde ze uit om met hem den Roozenkrans te bidden, ten einde, door de magtige voorspraak der goddelijke Moeder, de bekeering van dezen ver steenden zondaar te bekomen. En niet vruchteloos bleef het Roozen- kransgebed de maagdelijke Moeder des Heeren toonde haar groot ver mogen bij God het versteende hert des zondaars vermurwde, en kwam tot volkomen bekeering. Deze mensch, die op het punt was in volstrekte onboetveerdigheid te sterven, sprak aan Vincentius eene rouwhertige biecht, en stierf de dood eens waren boetveerdigen. Opbrengst der vorige lijsten 1390,6 9. Eene muldersdochter van Bunsbeek om een goeden staat te bekomen 1,00 Uit liefde tot de H. Familie, opdat ze mij en deze voor wie ik geef zoude bijstaan naar ziel en lichaam op de reis naar ons Vaderland 0,57 Naamloos Aalst 3,65 Eenige Lezers van de Werkman, van 't zuiden van Iseghem 40,50 Lapauw Leo, tapper bij de Xaverianen, geeft om van den Hongersnood bevrijd te zijn 1,00 Een onzer Lezers, te Haesdonck, die schrijft als volgt De werkman zei weleer Dat geld kwam van 'nen heer Maar 't was geen waar 't Is een arme dompelaar Die, voor zijn brood, alle dagen, Moet rijden met den kortenwagen, 0,50 Uit Burght, 12,60 Een lezer van de Werkman te Lokeren, 1,00 Onbekend St-Amands, 1,00 Eenige personen van Temsche, 3.00 St-Nikolaas onbekend, 0,80 id. Een burgershuisgezin 1,00 id. Een lezer vande Werkman 0,50 Een onbekende uit Machelen 15,00 id. id. id. id. 1,00 id. id. id. id. 0,20 Eenen Lezer van de Werkman en herbergier 0,50 3 jongelingen van Maater 1,50 Eene jonge dochter van St Cornelis 1,0 0 OPLOSSING VAN 'T VORIG RAADSELWIL-HELM. Ingezonden door MM Hector Van der Moeren en Cesar Van Driessche, Zele, Ali. Vereist, Meerdonk G. Van den Haute, NinoveAmedée De Schepper, Haesdonck Th. Celie, Desteldonck. ZIEHIER EENIGE OPLOSSINGEN: Wat. treurig lot is Wi.helm nu beschoren, Een beevenras is op zijn leven uit Haast tweemaal heeft hij het verloren, Nu, zit hij als vogel, in de muit. O, Keizer, 't zijn uw slechte daden, Uw slechten wil, gepaard met godsdiensthaat; Die u met plagen overladen, Waarvoor niemand verwondert staat. Theod Celie. Neg opgelost door Philemon Maesschalck, Piot by 't 5de Ligne in 't hospitaal te Antwerpen. SPREEKKAMERKEN. Belcele, Juivrouw, ontv. de 2,5o voor een jaar abonnement en mijn hertelijke groetenissen.id. ontv. uit Hamme, 2,70 van Me Weduwe D. er is 20 centiemen te veel waarvoor ik u 2 boekjes stuur. Ontvangen uit LUIK het beloop der rekening. Ontvangen uit Brussel V. D. K. 2,5o tot September 1879. Vriend Ghys te Oudenaarde, alles wel ontvan gen, en juist bevonden. Ik druk u van verre d'hand. Zele, 'tzal er de naaste week in geplaatst zijn. Vriend te Ned. zeer wel, men vraagt ons van diffrente streken, waar dat de prijskamp blijft uit St Pauwels Zele, uw bericht komt de naaste week. Allen gegroet. Pd aders, 'k ben misschien wat grillig, 1 mijn'letters zijn verschillig, llen, en ik heb er elf O ie te zoeken moet gij zelf. to chikt er eenige in verscheiden rangen, M n gij kunt het volgende erlangen V ange en rechtopgaande sparreboom. "V rodukt uit de bakkerij van Boom, Pd uw en hebbelig keukeninstrument. »-i ets waaraan de spaarzame is gewend. =-i agersprooi langs bosch en waterkant. w oort van zot, van luimige en gekke kwant. pt) lein en bloedloos walgelijk dier. kkerman en hovenier g oeten beiden haar hanteeren. id aardenvoedsel. Wilt ge 't leeren, cd we schuit zij waterdicht. m ets wat op het bedde ligt. H eeken, dat men doet tot waarschuwing. O pgepastDat zijn nu een dozijn cd itgezoehte woorden, meestal klein. tr1 ust het u den prijs te winnen, H oeft niet langer, wilt beginnen Pd erst het woord waarvan ik hooger sprak, pd as dan vindt ge de andere met gemak. Alwie, binnen de drie weken, eene juiste en volledige oplossing zendt aan Pieter De Boitselier te Oulter bij Ninove, zal deel nemen aan de loting voor een boekdeel van 350 bladzijden, in 8°, getiteld Het Hartzgebergte en de Rijnstroom. In 't menschelijk lichaam zijn 207 beenderen, namelijk 21 aan den kop, 58 aan 't lijf, 66 in armen en handen, en 92 in beenen en voeten. 't Bloed gaat in eenen second 18 keeren door 't hert en doorloopt op éen minuut den afstand van 125 voet. De pols van eenen gezonden mensch slaat per minuut niet min dan 80 en niet meer dan 90 keeren. BAROMETER. Als't slecht weer gaat worden, dan worden da rhumatieke menschen lijdend en de rhumatieke muren vochtig, d'exter- oogen en d'oude wonden doen meer zeer de waterdieren slaan met hunne vleugels, en schijnen verheugd te zyn de zwaluwen vliegen te gen den grondda hanen kraaien op ongewone tijden; de duiven schie ten de lucht inde spinnekop maakt zeer korte draden de klaverblad- j es rechten zich op het hout zweltde beerputten rieken sterker de kachel brandt moeielijker de rook gaat niet recht omhoog d'assche valt neer. SLECHTE JACHT. Te Frankfort in een brouwerij waren veel ratten :7«en ratten vergiftiger werd gevraagd hij stelde zijn vergif, en daags nadien lagen op den hof dood zeven eenden, vijf duiven en eene ka t HERTELIJKE WENSCH. Och, zuchtte een dronkaard, ware ik toch eene prentEn waarom P vroeg men. 'k Zou dan gedurig een glas voor mijn oogen hebben. Jan, wanneer is Rome gebouwd 's Nachts, vader. Zoo? Ja, vader, ge zegt immers altijd Roomen en Parijs zijn niet op een dag gebouwd In zeker land had een Minister door een zyner bedienden aan eenen timmerman eene galg doen maken maar aangezien de timmerman niet haastig was dezelve afteleveren, ging de Minister zelve er heen O, zeide de timmerman, zoo ik geweten had dat de galg v oor u was, dan ware ze reeds lang gemaakt geweest. Eerste klas. In de middeleeuwen hadden de mannen en bijzon derlijk de vrouwlieden een bijzonder geldzakje, waarin 't geld werd ge legd voor hunne almoezen; in veel huizen had den armen zijn deel in alle winsten dit werd Godsdeel genoemd. NINOVE. Tarwe, fr.26; Rogge, 19 fr.; Boontjes 23 tr.; Aard appels, 08 a 09 fr.; Boter, per halve kilo, 1,45; eieren 2,45. Roeselaere, Oude Tarwe, per 10Ü kilo, fr. 29; Rogge 19; Boo nen 23,50 Aardappelen 08; Boter per kilo, 3,20; Eieren per 25, 2,65. StNiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 26,00; Boekweit i5,oo; Haver i5,oo; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 3,18; Hooi, per honderd bussels, 27,00; eieren per 26, 2,27. Zele. Tarwe 23,09: Rogge, 15,00; Boter 2,80; Eieren, 2,50; kemp, per 11 kilo 12,00. LOKEREN. Tarwe, 23 fr.; Rogge, 15 fr.; Haver, 15,00. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 35 tot 36 fr. Rog gebloem, 25 fr. Op de veemarkt waren i3 stieren, o32 ossen, 080 koeien, 125 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijnstieren, fr. 0,70; essen, fr. 0,95 a 1,06; koeien, fr. 0,70 a 0,80; kalveren, fr. 1,00 a 115 DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,5o; Rogge, 18,5o; Boter per kilo, 3,20; Eieren 2,42; Aardappelen, 7,5o; Lijnolie, 67,25; Kempolie, 00,00; Lijnkoeken, 21,5o; Kempkoeken, 19,25. Mechelen. Veemarkt op Neckerspoel. 67 stuks inlandsch ras van fr. 260 tot 470. 613stuks hollandsch ras, van fr. 385 tot 80::. Binnen de stad. 30 stuks inlandsch ras van fr. 229 tot 390. 09o stuks hollandsch ras van fr. 340 tot 485. Aalst, drukkerij met snelpers, van Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4