MOOR DE UITGEHONGERDE VAK CHINA EN MONGOLIË, HL&B.B.TEW. HA NDEL EN GEERARBSBERGEN. Tarwe 27 fr.; Masteluin, 21,00; Haver, 19,00; Boenen, 22 fr. boter per kilo, 2,87;Vlas per kilo, 1,45; aardappels, 9,00; lijnzaad, 35 fr. koolzaad, 40fr. AALST Tarwe, 27 fr.,- Masteluin, 22,00, Vlas per 3 kilo 4,00 45,25; Aardappels 08,00; Hop052 fr; Boter, 3 kilos 7,63 k, 09,80 LOKEREN. Tarwe, 23 fr.; Rogge, 15 fr.; Haver, 15,00. 3Velksboekjes aan 10 centiemen't stuk. ren, na on geen poot. en mergen on een ander; de Keuning heeft na zijnen Jubelé gevierd en in 1880 zal den Belgique dat doen van tvijftig jaar dat den Hollander weggejaagd is. Lippen. Allemaal goed en wel, maar Brozen 'k supposeer ge zijt ziek g'hebt 't fleurus, den tifus Brozen. Ja, of een ander ziekte, peu importe. Lippen. Ja, en 'k ben uwen oppasseren 'k zou u voorzetten: drup- pelkes, pintjes, potiekes hesp, glazekes bierwat zoudt ge zeggen? Brozen. Wel, da ge dorvee zot zoudt moeten zijn-; eerst de gene zing en dan de lekkernijen. Lippen. Baar heb ik u Brissel zou eerst moeten genezen worden, en de Keuning ea den Burgemeester en g'heel dien Raad zouden moeten middels zoeken om hun stad eerlijk en moraal te makon. Want 'ne keer boet het al de pot ziedt over't slecht berst uit en wee degeen die er omtrent zijn. Brozen. - 'k En gon u geen ongelijk geven. Lippen. Maar hoe gaat het? den Burgemeester van Brissel en zijn volk willen water pompen in een mande zonder bom al 't kwaad komt van de liber penséeen wat hebben wij g'hoord 'ne Schepene van Bris sel die als iiber-pansard gestorven is, net gelijk 'nen hond of een zwijn. Ze zouden beter doen van te Brussel, koetsiers en metsendienders aan 't hoofd te stellen als die domme avekaten.Pakken we nog 'ne pot Brozen. Dammen betolden en eensj de stad inginken, bij de kama- roeden. Lippen. Ook al wel, ik betaal hier. (De vrienden betalen, staan op én gaan de stad in). Laatste Berichten. Er is hoop dat de Emir van Cabul 'nen brief van verschooning zou schrijven aan de Engelschen. 't Is waarlijk te weiischen er is al be roerte genoeg in de wereld. Maar zal hij den engelschen gezant in zijne stad ontvangen en den Rus doen vertrekken, dat is de kwestie In af wachting bereidt men zich spoedig van weerskanten tot den oorlog. Te Weenen en te Pesth voile verwarring. In Hongarië kan de Keizer geen ministerie vinden. Te Parijs, nen communard gekozen voor den gemeenteraad. Gambetta gaat achteruit. In Amerika vechten de wilden tegen de troepen der Yereenigde- Staten, en de negers staan ook op tegen de planters, hunne meesters. d'Erfgenamen van Victor Emmanuel hebben den sleutel op 't graf ge legd. Ge moet maar kerkgoederen inpalmen om arm te worden en 't geestelijk vervolgen om miserabel te leven en miserabel te sterven. Te Berlijn is een dienstmeid, die de slechte gewoonte had van 's nachts haar huis te verlaten om naar een danszaal te trekken, z'is gevallen,ge wond en gestorven. Ge kunt denken hoe haar meesteressen verscheten ze meenden hun dienstmeid op haar kamer, en ze vonden haar buiten, dood liggen. Zaturdag, te Luik, een jongen die over palen sprong: in een zijner sprongen viel hij met de beenen scherlings open in de schrikkelijkste pijnen is hij overleden. De Minister van Oorlog in Holland is ziek. Mocht de Oorlog zelve overal ziek Jiggen en sterven. 't Gaat in Amsterdam reeds zoo slecht dat verscheide personen onder d'oo°-en der policie diëftens begaan hebben, om in de gevangenis kost en huisvesting t'hebben. Ze spreken van in 1880, om den jubilé van België te vieren, van de 8 klassen binnen te roepen. Dat ware oprecht afkeurlijke feest vieren, de Belgen tot blijdschap uitnoodigen en daarom de menschen plagen1Dat ze liever 'ne congé geven aan al de soldaten of d'een of d'ander contributie afslaanMaar 't zal juist 't averecht zijn; men zal veel klingeklang maken schromelijkeu onkost doen en ach terna met een schrikkelijke rekpning afkomen.... Is dat een manier van huishóudenTe Stekene is eenen achttienden van pijkenaas getoond, in het kruisjassen, door Louis De Bruyne. Opbrengst-der vorige lijsten 1476,41 Een ziek kind die de werkman leestvoor zijne gezondheid, 2,00 Eene bijzondere intentie, beide uit Lokeren, 0,75 Onbekend Temsche, 3,50 M. B. 0 50 Jufv. Julie Stueitjens, Belcele, 7,00 Onbekend ^'00 Jacobus Aalst, 0,20 Uit den spaarpot van een twaalfjarige knaap voor onze uitge hongerde broeders van Mongolië en medelezer van de werk man, Merchient, 2,00 Mathilde Volieryck van Sinaï uit haren spaarpot, 1,00 Uit Cruvshautem, naamloos 20,00 Uit Cruishautem naamloos 5,00 Uit Cruishautem naamloos 1,50 E.-Steyaert. Meerendré 5,00 Onbek'e.id Waasmunster 5,00 Wegens de eerste Communicanten der abdij van Rozenberg Waasmunster 5,00 Onbekend Waasmunster 2,00 Wegens M. We Rooms, 0,50 «•saSOs*— EEN VERSTANDIG PEERD. 'tlsteLuik gebeurd, d'ander week: een jongeling Hendrik B..., viel op straat dooreen geraaktheid getroffen, juist voor de voeten van een peerd, dat in eenen kamion was gespannen en ziet, 'tpeerd blijft staan de voerman, van niets wetende, wilde zijn peerd doen voortgaan, maar 't blijft stil; dan stapte de voerman af en zag den ongelukkigen daar liggen aanstonds werd hij in een huis gedragenzijn kleederen losgemaakt, met treksels van mostaarden azijn belegd, een geneesheer, werd geroepen die nog ander middelen gebruikte, zoodat de jongeling weldra herstelde!... Wat den instinkt der dieren toch kan! Welke les voer vele wreede menschen RAMPEN TE WATER. De amerikaansche drijmaster La- vinia is in brand gesteken door de matroozen, die in oproer wa ren allen zijn aangehouden. Een ander schip uit Amerika, van Philadelphia komende met 2969 vaten petrool.is onderwege inbrand geraakt; een ander stoomtuig heeft de manschappen opgenomen; maar 't schip met g'heel den inhoud is verbrand. Wel besteed. "Weinig na 1830, was de zuster van eenen grenadier met eenen,rijken engelschman getrouwd. Een jaar later stierf de vrouw; haar man overleefde haar niet lang. De grenadier stond voor de kleinigheid van zes honderd düizend franks in het testament. Hij begeeft zich naar eenen Notaris. Dag heeren, zegt hij, als bij de studie van denNotaris binnen komt, ik zou uwen baas wel eens willen spreken, De klerken bezien hem en lachen hem vierkant uit. Wacht een beetje, goede vriend, zegde hem eindelijk een van hen, mijnheer is bezig De grenadier gaat op eene bank zittenmijheer de Notaris komt meermaals uit zijn kabinet, altoos met vele plichtplegingen en diepe buigingen, nu eene dame, dan weer eenen Heer, die het eerekruis droeg, uitlatende. lederen keer staat onze soldaat recht, meent dat zijne beurt gekomen is, maar als hij wil spreken, krijgt hij telkens ten antwoorde wacht. Eindelijk zegt hem de Notaris mijn vriend, ik moet uitgaan kom morgen weder. 's Anderendaags was de grenadier op zijnen post; zelfde onthaal. 1 Maar, zegt hij op den duur, want zijn geduld liep ten einde. gaat dat haast eindigen mijn dienstuur is daar 't heeft nu al lang genoeg geduurd, vooruit! Ik wil en moet uwen baas spreken en hem op een, twee, drij de exercitie leenen. Zegt, mannen, langs waar gaat men hier binnen De Notaris, die dit gerucht in de studie gehoord heeft, komt binnen en wil eindelijk den soldaat aanhooren. Wat wilt gij, mijn vriend Mijnheer, ik kom voor eene kleine zaak, die mij onverwacht is overkomen. Welke zaak spoed u ik heb gee: en tijd te verliezen; mijne oogenblikken zijn kostelijk en geteld. Laat zien-, maar spoed u. Een oogenblik; wij gaan hier niet au pas accéléré; eer ik hier rechts omkeer doe, wil ik u de zaak verhalen. Luister: ze is niet lang. -Ik heb eene zuster gehad;zij is dood en haar man.de Engelschman,ook, 1. en die kwant laat mij een erfdeel na van zes honderd duizend franken. Bij die woorden zet de verwonderde Notaris de oogen wijd open, valt uit in verschoomngen, is beleefd, maar beleefd dat ge er u geen gedacht kunt van maken, hij speelt op tegen zijne bedienden omdat zij mijnheer geenen armstoel hebben aangeboden, en verzoekt hem vriendelijk in zijn kabinet te treden. 't Is al wel, zegt de grenadier, genoeg gepraat. Gij zijt haas- tig, ik ook. Vaar wel En hij begaf zieh naar eenen anderen Notaris. Uitslag van den Prijskamp uit Sint-Pauwels. OPLOSSING DER RA ADSELS i° Naald, 2. Spiegel, 3. Raadsel, 4. Last, List, Lust, 5. De Toe komst, 6. Neger, Regen. 7. Vers-tand, Verstand, 8. Bezem. Namen der Heeren Medekampers: M. Canaille Biesbroeck, Rolleghem St Jan. MM. Felix Walgraef, Opdorp Julie Stultjens. Belcele J. B. MM- L. Beernadrt, Emelghem P. Gossey, Zele Edmond Jos. De Buick. bakkersgast St-Nikolaas J. Van /even Raadsels zes Raadsels- Waera, Beveren vijf Raadsels. Van de Poele, winkelier Lokeren der Stoelen, St-Paul. vier Raadsels. MM. J. B. Schauwvliege, Stry pen J. Maddens, Iseghem Alph. Vereist, Meerdonck Josephine Baecke, Berlaare Ch. Pauwels, Seveneeeken Coralie Van Weymersch. Sinai Jefken De Klipper Beveren Florence Clauwaert, Kalken drie Raadsels. MM C. De Tollenaere. Meirelbeke Henri Bultynck, timmerman Adegem (bij Eecloo) J Gortebeeck, Dendermonde Leo Stul, Adegem (bij Eecloo) Th Celie, Desteldonck CL Rasschaert, Sraetlede (bij Wetteren) Alf De Backere. Iseghem Blondina Bultynck, Adegem (bij Eecloo) Joannes Baert, Wieze twee Raadsels MM Bruno Aex, schoenmaker Iseghem J Goossens, Exaerde Doorselaar, Prijzen Eersle Prijs M Canaille Biesbroeck, Rolleghem St-Jan Tweede Prys (bij loting) M Félix Walgraef. Opdorp Derde Prijs (bij loting) M Julie Stultjens Beleele De prijzen zullen deze week afgezonden worden P, S, Bijzondere eervolle melding aan M J B Van Kerkhove. aannemer te Sleydinge, die zeven Raadsels opgelost beeft en dus den eersten Prijs zou kunnen gehad hebben,waren zijne Oplossingen ons niet te laat toegekomen Wij bedanken van harte al de Heeren Mededingers en beloven onze hulp te verleenen aan al onze deelgenoraene Raadselvrienden, In afwachting groeten wij uw Ued. anet achting. Uw toegeneger.e vrienden Cam, Uillegeer, en L. De Groeve. NINOVE. Tarwe, fr.27; Rogge, 19 fr.; Boontjes 23 fr.; Aard appels, 08 a 09 fr.; Boter, per halve kilo, 1,45; eieren 2,45. StNiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 25,00; Boekweit i5,oo; Haver 14,00; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,68; Hooi,-per honderd bussels, 00,00; eieren per 26, 2,27. Zele. Tarwe 23,00: Rogge, 15,00; Boter 2,80;, Eieren, 2,50; kemp, per 11 kilo 12,OU. Roeselaere, Oude Tarwe, per 100 kilo, fr. 20; Rogge 19; Boo- nen 2",50 Aardappelen 08; Boter per kilo, 3.20; Eieren per 25, 2,65. DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,75; Rogge, 18,5o Boter per kilo, 2,95; Eieren 2,34; Aardappelen, 7,65; Lijnolie, 69,50; Kempolie, 00,00; Lijnkoeken, 21,5o; Kempkoeken, 19,25. Mechelen. Veemarkt op Neekerspoel. 70 stuks inlandseh ras van fr. 245 tot 430. 6Q6stuks hollandsch ras, van fr. 367 tot 75u. Binnen de stad. 35 stuks inlandseh ras van fr. 190 tot 375. —162 stuks hollandsch ras van fr. 325 tot 460. Aalst, drukkerij met snelpers, van Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4