Liedekeu van de Geloovige Zielen. m Abonnementen worden op alle tijdstippen des jaarsaanveerd. HAKHTifflHA SBKX. MS CffljrVBKIÏJSÏB GEERARDSBERGEN. Tarwe 26 fr.Masteiuin, 21,00; Haver, 49,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 2,87;Vias per kilo, 1,48; aardappels, 9,00; lijnzaad, 33 fr. koolzaad, 37fr. AALST Tarwe, 27 fr.,- Masteiuin, 24,00, Vlas per 3 kilo 4,00 i5,25; Aardappels 08,75; Hop043 fr; Boter, 3 kilos 7,26 k, 09,54 Stemme Van de Miserere. Komt christene menschen, laat ons hier Met verstand en reden, Den kerker van het Vagevier Dees plaats eens gaan betreden. Ziet daar den schroomelijken hrand Ziet daar de arme zielen, Bereoft van 's Hemels Vaderland Zij in de vlammen krielen. Zij lijden met verduldigheid Voor hun' zenden voordezen Tot dat Gods rechtveerdigheid Geheel voldaan zal wezen. Eilaas Eilaas hoe langen tijd Zullen zij nog moeten branden, Christene menschen wie gij zijt Bepeist dit met verstanden. Misschien uw' beste vrienden zoet Ja uw moeder en vader, Die u hebben opgevoed Met hun bloed en ader. Uw vader heeft in arbeid groot In smart en achterdenken. Voor u gewonnen 't dagelijks brood Ach mensch wil dit gedenken. Uw moeder leed veel smert en pijn Z'heeft u de borsten gegeven En u gezuiverd schoenen rein Oek bevrijd in uw jong leven. Deze en meer andere vrienden zoet Als zij kwamen te sterven. Al dat zij hadden, in geld en goed Dat kwaamt gij neg te erven. Waar is nu onze dankbaarheid Wat doen wij nu al te gader Veel lezen schier op maanden tijd Voor hun geenen Onzen Vader. Wat wordt er schoonen tijd verkwist Door kwaad en ijdelheden, O lieve mensch gij u vergist Stort liever goede gebeden. En gaat eens naar het Vagevier En hoort de zielen droevig kermen: Mijne lieve vrienden ziet mij hier En wilt ons toch ontfermen. En toont ons uw bermhertigheid De hemel zal u loonen, God zal u ook op zijnen tijd Bermhertigheid betoonen. Veel moeten hier in deze pijn Nog langen tijd hier branden, Christene menschen, groot en klein, Doet toch een offerande. Wij zullen u gedachtig zijn In 't hemelrijk hier boven, Dat gij 't Goddelijk aanschijn Met ons zult mogen loven. OJesus! Jesus zoet O bermhertigen vader, Kom toch de zielen te gemoed Dat bidden wij ailegader. Vergeef hun schulden groot en klein Dat zij worden ontbonden, Dat bidden wij in 't algemein Door uw' vijf bloedige wonden. O Heer geef hun d'eeuwige rust En 't eeuwig licht hier boven, Omdat zij naar hun wenscb en lust U met deeagels loven. En toont ons uw bermhertigheid Dat wij met hun te zamen, U loven in der eeuwigheid Der eeuwigheden, Amen. DE NAGEDACHTENIS TAN PIES IX. De liberalen en vrijmetselaren bedrogen zich zeer, toen zij naar den dood van Pius IX verlangden om eindelijk een einde te zien komen aan de schitterende getuigenissen van vereerisg en liefde, doer de geloevi- gen aan dien heiligen Paus bewezen. Sinds God iiem tot zich riep om hem voor zijne deugden en beproevingen te beiooneu, blijft men voortgaan elkander te verhalen van de wonderen zijns lerens, gaat men in bode vaart naar zijn graf, richt men monumenten ter zijser eere op, verzoekt menden grooten ontslapene om zelf aan Jesue, Maria en Josef, wier namen hij zoszeer verheerlijkt heeft, de gebeden en vereeringen aan te bieden, die door de geioovigsn ten hemel opgestierd worden, verzoekt men Pius IX daarom, ten einde die gebeden krachtiger te doen worden. Men koestert vurige wenschen dat eens de H. Stoel hem plaatse op onze altaren. Ja, dit denkbeeld is reeds verbonden aan ds zalige nagedachtenis van Pius IX. Zoodra hij den laatsten snik had gegeven, noemde de stem des volks hem gen Heilige. Wij hebben hier voor ons liggen een Latijnschen brief, waarin de Broederschap van den H. Franciscus van Sales te Palermo, op het eiland Sicilië, den bisschop dier stad verzocht aan den H. Stoel te vragen om de inleiding van het preses ter zaligvorKlaring van PiusIX. Deze beweging zal wel algemeen worden. Immers, onlangs hebben ook reeds de gezamenlijke bisschoppen van Noord-Ilalië, met den patriarch van Venetië aan het hoofd, een dergelijk verzoek schrifte lijk aan den tegenwoordigen Paus Z. H. Leo XIII, aangeboden. Ondertusschen nemen wij met blijdschap een verhaal op van de gun sten, door de veorspraak van dien heiligen Paus, van den Hemel ver worven, terwijl wij van zelf aan het oordeel der Kerk overlaten, hoe men over de beteekenis en waarde daarvan moet denken. KRACHT VAN HET KRUIS VAN PIUS IX. Een missionnaris uit Texas, (Mexico) oud-leerling van het apostolisch seminarie van Avignon, verhaalt het volgende geval, dat voor het over lijden van den grooten Paus, in het laatste verslag der door hem be stuurde missie is opgenomen. Verleden winter, zoo verhaalt hij, riep men mij in haast om een kind van 8 jaar, dat op sterven lag, te komen doopen. Ik loop wat ik loopen kan en bemerkende, dat het leven weldra gedaan zou wezen, doopte ik het kind. Toen de verdere ceremoniën geëindigd waren, troostte ik de ouders en zeide hun dit offer a sn onzen lieven Hoer op te dragen ;want ik zag wel, dat zij binnen een paar uur op zijn hoogst, een engeltje in den Hemel zouden hebben. Ik vertrok droevig gestemd want die smart van die arme lieden, thans brave Katholieken geworden, deed mij wee aan het hart. Daar schoot mij plotseling een gedacht in, toen ik weer thuis was. Ik nameen kruis, dat onze H. Vader Paus PiusIX indertijd gewijd had, en de eerste de beste, dia ik voorbij zag loopen ras pende, gelastte ik dezen persoon dat kruis aan de moeder van 'tstorvende kind te brengen en haar te zeggsn dat zij dit kruis op de borst van den kleinen zieltogende moest leggen. Het kleins meisje dat ik met deze boodschap belast had, haastte zich zooveel zij kon de schreiende vader en moeder luisterde met gretigheid naar mijne boodschap, begrepen wat ik bedoelde, en de moeder bezield met dat geloof, hetwelk bergen kan verzetten, legde het kruis op de borst van den zieken jongen, die reeds in doodsangst lag. Nauwelijks lag het kruis daar,, of het kind opende de oogen en ziet het was oogenblikkeiijk genezen, zooals demoeder mij in bijzijn van onderscheidene getuigen, verzekerde. Ik had moeite om mijn kruis niet weer terug te eischen ik vroeg er haar om doch de arme moeder risp mij, stralende van vreugde, toe O, mijnheer pastoor, onze heilige Vader heeft mijn kleinen jongen genezen ik houd het kruis Terzelf- dertijd lachte de kleine Maarten zo© heette het kind mij toe, alB wilde hij zeggen Dana u, pater, dank u. Dit voorval heeft de menschen van deze streek zeer getroffen en nie! weinig tot bekeeringen hijgedragen. E. Sp. Stekene. NINOVE. Tarwe, fr.27; Rogge, 2ofr.; Boontjes 23 fr.; Aard appels, 09 a 10 fr.; Boter, per halve kilo, i,5o; eieren 2,55. Zele. Tarwe 23,00: Rogge, 15,00; Boter 2,80; Eieren, 2,90; kemp, per 11 kilo 11,89. St NiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 24,00; Boekweit 14,00; Haver 14,00; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,58; Hooi, per honderd bussels, 27,00; eieren per 26, 2,54. LOKEREN. Tarwe, 23 fr.; Rogge, 15 fr.; Haver, 15,09. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 35 tot 36 fr. Rog gebloem, 25 fr. Op de veemarkt waren18 stieren, 087 ossen, i5i koeien, 023 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijnstieren, fr. 0,72; essen, fr. 0,90 a 1,02; koeien, fr. 0,75 a o,85; kalveren, fr. 1,00 a 1,08. Roesela ere, —Oude Tarwe, perl00kilo.fr. 26; Rogge 18; Boe nen 25,UO Aardappelen 08; Boter per kilo, 3,3:; Eieren per 25, 2,95. DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,00; Rogge, 18,5o Boter per kilo, 2,85; Eieren 2,65; Aardappelen, 8,75; Lijnolie, 66,07; Kempolie, 00,00; Lijnkoeken, 2i,5o; Kempkoeken, 19,25. Mechelen. Veemarkt op Neckerspoel. 10 stuks inlandsek ras van fr. 220 tot450. - 564 stuks hollandsch ras, van fr. 345 tot 730. Binnen de stad. 25 stuks inlandsek ras vantr. 21 tot 340. —143 stuks hollandsch ras van fr. 315 tot 420. Aalst, drukkerij met snelpers, van Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4