MENGELINGEN. Over weer en «ja. Abonnementen worden op alle tijdstippen des jaars aanveerd M'ARKTEIfHA KDEL EN SlJVEStHEI» GEERARDSBERGEft. Tarwe 24 fr.; Masfeluin, 20,00; Haver 19,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 2,66; Vlas per kilo,' 1 47* aardappels, 9,00; lijnzaad, 32 fr. koolzaad, 39fr AALST Tarwe, 27 fr.,- Masteluin, 24,00, Vlas per 3 kilo 4 00 4523; Aardappels 08,75; Hop043 fr; Boter, 3 kilos 8 00 4 09 54 RAADSELPRIJSKAMP UIT OULTER. Oplossing: VRIENDSCHAP; den, pan, rasp, sparen, snep, nar, spin, spade haver, varen, sprei, sein. Twaall mededingers. Slechts twee hebben eene juiste en volledige oplossing gezonden; namelijk R. Nasquet en F. De Koster. De andere zijn: C. Biesbrouck, Josephine Baeke, F. Walgraef, L. Beernaert, P. Rosier, P. Gossey, Sidonie De Backer, K. L.Rasschaert, J. Daeninck, L. Van de» Hende. Dc prijs is bij loting toegewezen aan Nasquet, en ligt gereed ter verzending. P. De Boitselier. oag. VIERKANT - RAADSEL UIT HAASDONCK Mijn eerste deel dat is een dier; Van Haasdoaek ligt mijn tweede een uur of vier, Mijn derde deel is een rivier Uit Duitschland, honderd uren wel van hier; Als Jacob sliep ender den boom Zag hij mijn vierde in zijnen droom G.Bollaert hovenier en brouwersgast. EENE BLADZIJDE UIT DE VLAAMSCHE VOLKSSPREUKEN- Om onze Lezers in te lichten die gewillig op de Vlaamsche Volks spreuken - zouden inteekenen, kenden zij het boek wat van naderbijen waren zij zeker geene katten in zakken te koepen, drukken wij eene bladzijde uit het lieve en aangename boek over. Het geldt hier de verhalende spreekwoorden. Piet. Vader, wat heeft de zoon van den baren nu in zijn hoofd ge kregen Hij wil Kost wat kost trouwen met de dochter uit de gouden Leeuw Karei. -- De liefde t$ blindzei de boer, nn hij kuste zijn kalf door een doornen haag. Piet. Vader, ik zie dat gij moeite hebt om die kerre voort te trek ken, wil ik u wat helpen Karei Ja, zeker, jongen, al zijtgij nog maar zeven jaar want, alle balen helpen, zei de beggijn, en zij roerde haren pap mei eene naaide. Piet. Het kampt tusschen den Franschman en den Pruis 1 Karei. Het kampt, zei Arlekijn, maar hij lag onder. Piet. Ik heb den zoen van den timmerman hooren spreken die, naar Brussel getrokken zijnde, bij ons overgekemen is om kermis te vieren hij rekent dat hij ginder een grooten winkel heeft met zeven knechten. Karei. Veet geschreeuwmaar weinig wol, zei de boer, en hij schoor zijn zwijn. Piet. Die moord kan niet verdoken blijven, zeker zai het uitkomen wie ze gepleegd heeft. Karei. 't Zal wel uitkomen, zei de zot, en hij zaaide zagemeel. Piel. Vast, ik heb in eene gazet gelezen dat er in België zes mil- lioen inwoners zijh. Iiarel. Maar't is onmogelijk. Piet. Dan was het miszet. Karei. Dat doet mij laehenmiszet, zei de boer, en hij las tn eene fransclie gazelle. Piet. Hoe is het mogelijk! De geus van ons dorp rydt nu alle dagen oit met den jood der naburige gemeente. Karei. Soort zoekt soort, zei de duivel, en Aij vloog met den schouwvager. Wie nog inschrijven wil, zende haastig zijnen frank naar Van Laere, gazetverkooper te Dondermonde, want.... Straks is het te laat; tot 2Ue November Op den feestdag van Allerheiligen heeft Eduard Vermeulen te S. Pauwels in de herberg het Kruis me t het kruisjassen eene*18e getoond van de koekens. IN EEN SPEELHUIS. Een schatrijke Rus speelde met verschillende zijner vrienden te Pensa, bij Moskou, in een bekend speelhuis. De spelers ondergingen zulke ongemeen groote verliezen, dat men wel aan bedrog moest denken. De policie kwam en de eigenaar van het speelhuis werd aangehouden. Uit nauwkeurig onderzeek is dan ook gebleken, dat de muren en het plafon van de speelzaal met papier waren behangen, waarop aller hande figuren van sterren waren afgebeeld. In het plafon waren in het midden dier sterren hier ea daar gaten gemaakt; boven de speelzaal lag een man op een matras, die door de gaten in de kaartender spelers keek en den bankier door middel van vastgestelde teekenen, langs den muur naar de speeltafel loopend, daarvan in kennis stelde. De eigenaar is met vier zijner medeplichtigen naar Siberië ver bannen. Domen. Wel, Tonia, wat 'nen drisj van regen Dat is verdrietig. De dagen gaan maar open en toe. Tonia 'ne Mensch zou liever een betje zachtmoedige vorst vragen; maar wat is 't Als Vriezeman komt, valt er zoo veel werk stil. Domien. En al dat voor Kersmis komt, telt niet af 'k Ben ku- rieus wat de winter ons zal brengen. O verjaar was 't een allerzachtste winterken; deos jaar is 't te vreezen dat d'ijspellekes dikker zullen zijn. Er zijn nog al veel noten en eikelen geweest. Tonia. Al gelijk God belieft; we zullen er weêral maar trachten door te slibberen; de winter heeft ook zijn vreugden! Dat de menschen maar malkanderen goed hielpen, alles zou gaan gelijk een spinnewiel ken. Tonia. Ja, heipen in druk en pijn helpen vroeger, als 't winter werd, elk kroop in zijnen heerd. al d'oorlogen werden stil gelegd maar winter of zomer de gevechten gaan voort. Domien. Ja, over jaar waren't den Turk enden Rus, en nu is 't den Engelschman en den.... help mij'ne keer, vrouw, die zwerte daar nit 't Land waarvan dat de suikers komen, en den solforaan en den ka neel en de Moorianen en de Cholera's.... Zie,'k zou hem wel duizend keeren noemen hoe dat mijn memorie toch verslijt Tonia. Den Afghanista Domien. Ja, ge zijt er, nu is 't tusschen den Afgodist en den En gelschman; een jalouzie van den Rus die zijn hert voelt branden, om dat Engeland hem van den Turk getrokken heeft't Zeu daar schrikke lijk kunnen stuiven Tonia. I)e domme schepsels In plaats van malkaar t'helpen, om zonder malheuren, dén winter door te spettelen. Er is tegenwoordig een soortjen in de wereld, Domien ge zondt er u van ontfermen En hoe zal 't in ons land gaan? Peizende Ministers om iets te doen veor den werkenden man Domieu. Ja, iets doen dijnsdag gaan de Kamers open en ge zult weêr krawatterijen hooren vertellen. Als g'eens peist dat z'eerst wil len de scholen slecht maken en daarna al de werkende ouders dwingen van er hun kinders naar toe te zenden. Tomn. Peizen z'alzoo de brave menschen te kruisen Maar we zullen er bij zijn Er is geen een christene Moeder die dat zal gedoogen. Laat ze maar champetters en marchessés zenden, als 't Volk zegt neen t is neen en 't blijft neen Wij zijn toch geen kaffers of laplanders' en als 'z alzoo moeten een Kamer hebben, en rusio in 'tLandte brengen, dat ze maar haastig te Brussel hun pepiterkes wegnemen en dat elk nar zijn huis trekt. Domien. Ja, naar huis gaan, dat er geenen quoniam-boni van kwam! Tonia, Alia, we zullen 't weeral zien en afwachten. Domien. En ons oordeel strekken. Veel Socialisten uit Pruisen zakken af naar Parijs en worden daar feestelijk ingegaald. De keizer van Pruisen moest gisteren in zijn hoofdstad terugkomen buitengewone maatregels waren genomen, de Policie is een goed derde vermeerderd doch 't is te vreezen dat al les boter aan de galg zal zijn de menschen luisteren liever naar rede dan naar geweld. In Rusland worden bijna eiken nacht atfichen uit- geplakt van verachting voor d'overheid en van aanmoediging voor den opstand. Legers of geld geven geen duurzame macht, zugt de Wijze Man, maar 't Recht en de Waarheid; mediteert dat eens, Rus en Pruis, en ge zult niet moeten zitten te beren op uw tro»non. D'Assisen van Oost-Vlaanderen zijn geopend den eersten die op 't Ban!;ske zat. was Dierickx August, wonende te Berlare en beschul digd van Brandstichting. Er mankeerde een lid van den Jurij en alzoo is die zaak voor 3 maand uitgesteld. Maandag heeft zich te Boussu, bij Charleroi, 'ne manskerel onder de wielen van den trein geworpen! Te Baiseux, bij Namen, is een werkman door 't Convoi verrast en onder de wielen dood arepletterd. - Moncasi, die naar den Koning van Spanje geschoten heeft, komt voor Tribenaal. Zijn advokaat heeft der tien dagen tijd gevraagd om zich gereed te maken. Als ge dat eens peist In Frankrijk is een stad, waarde klokluiders hun werk ge staakt hebben; ze vragen 50 fr, meer per jaar De Bankman Phiiip- partis f->t 6 maanden gevang veroordeeld. Hij gaat in Appel, omdat zijn straf hem te groot schijnt, en 't Ministère Public gaat ook in Appel, om een groote! straf te vragen. V ie zal er nu gelijk halenP De Minis ter van 't Binnenlandschin België heeftop korten tijd twee Kerkhoven doen sGhendeH. b- Caoden zelfs kunnen ze niet gerust latea. Vreezen ze niet dat de kadavers uit hun graf zullen komen om tsgou „u. Vervol gers te spoken LONDEN, 4 nov. HOP; Er is weinig verbetering aan te stippen in den prijs van dit artikel de lage prijzen eventwel noodigen de ver bruikers van naar de markt te komen en de handel in d# beste soorten is levendiger. NINOVE. Tarwe, fr.26; Rogge, fr.19; Boontjes 23 fr.; Aard appels, 09 a 10 fr.; Boter, per halve kilo, i,5o; eieren 2 80 Z^®/ -7" 23'°°: R°SS*> 15-°°; Boter 2,95; Eieren, 3,00; kemp, per 11 kilo 11,89. r' St NiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 24,00; Boekweit 14,00; Haver 14,00; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,58; Hooi,'per honderd bussels, 27,00; eieren per 26, 2,54. Mechelen. Veemarkt op Neckerspoel. 70 stuks inlandsch ras van fr. 220 tot 450. —564 stuks hollandsch ras, van fr 345 tot 750. Binnen de stad. 25 stuks inlandsch ras van fr. 210 tot 340. —143 stuks hollandsch ras van fr. 815 tot 420. LOKEREN. Tarwe, 21 fr.; Rogge, 15 fr.; Haver, 15,00. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 35 tot 36 fr. Rog gebloem, 25 fr. Op de veemarkt waren: 12 stieren, op3 ossen, 175 koeien, 040 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijn: stieren, fr. 0,70; essen, fr. 0,90 a 1,00; koeien, fr. 0,70 a 0,80; kalveren, fr. 1,00 a 1,08. Roesela ere, Oude Tarwe, perlOü kilo, fr. 27; Rogge 19; Boo nen 22,50 Aardappelen 08; Boter per kilo, 3.2"; Eieren per 25 3 10 DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,50; Rogge, '18,25 Boter per kilo, 2,80; Eieren 2,85; Aardappelen, 8,25; Lijnolie, 64,75; Kempolie, 00,00; Lijnkoeken, 21,75; Kempkoeken, 18,25. Aalst, drukkerij met snelpers, van Daens-Mayart.

De Werkman | 1878 | | pagina 4