Abennementen worden op alle tijdstippen des jaars aanveerd. VOOR DE UITGEHOMEHIE VAN CHINA EN MONGOLIË- ML& EIS KI JVEJR.HEIB GEER4RDSBERGEN. Tarwe 27 fr.; Masteluin, 21,00; Haver, 18,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 3,02;Vlas per kilo, 1,47; aardappels, 9,00; lijnzaad, 33 fr. koolzaad, 37fr De Loting komt, de Bloedwet zal Uw kinderhart doorboorea Zeo gaat het op dees aardsche dal Geen Reosje zonder doren. Ge zijt als Keizer, haog geroemd, Met macht en eer omgeven Uw naam met eerbied wordt genoemd Een bloempad is uw leven, Maar eensklaps ruischt een zwart orkaan In uwe keizerseoren Men wilt u als een os neêrsiaan Geen Roesje zonder doren Uw leven lang hebt gij gezwoegd Geluk g'had ia uw zaken Ge zult nu, rijk en vergenoegd, Uw schoen fortuintje smaken. Maar 't Schrinkelbeen, Pitjen de Deod Komti.i uw venster gloren, Hij pakt u meê op zijne vloot Geen roosje zonder doren Voor 't lest, o vrienden, als bescheid, Aanhoor dees laatste woorden, 't Is alles krank en ijdelheid Op onze ballingsboorden: .Laat al het goed dat d'aarde geeft, Uw hert toch niet kekoren Betracht het Rijk waar eeuwig leeft Het Roosje zonder doren. Aalst, 20 november 1878. KjEtiBKOttMBai LEVEND VERBRAND- Te Wemaerscappel, in het noorden van Frankrijk, is dezer dagen oen verschrikkelijk ongeluk gebeurd. De genaamde Leonard Tayhaels, oud 62jaren, bewoonde gansch alleen een klein huiske, en hield zich onledig met hovenierswerk. De man was verslaafd aan den drank en niet zelden gebeurde het dat hij teenemaal dronken te huis kwam. Op 4 november had zijne zuster een groot gedeelte van den dag bij hem overgebracht. Twee dagen later begaf zij zich naar den hof van Tay haels, ten einde er eenige groenten te plukken, doch ontwaard# nergens eenig'spoor van haren broeder. Zij wilde het huis binnengaan, doch de twee deuren waren dicht gemaakt. Toen zij, na eene vensterruit te hebben"verbrijzeld, er eindelijk in ge lukt was binnen te dringen, werd zij door een ijzingwekkend schouw spel getroffen. In den haard lag het lijk van haar broeder, indien men den naam van het lijk mag geven aan eene totaal verkoolde en vormelooze massa. De zetel, waarin Tayhaels zich gewoonlijk plaatste, was ten groote deele verbrand. Men veronderstelt dat Tayhaels op maandag avond, velgens zijn on gelukkige gewoonte in staat van volkomen dronkenschap te huis geko men, zijn vunr zal aangesteken hebben en ingeslapen zijn in zijn zetel waaraan het vuur van den heerd zien zal hebben meêgedeeld. Een Doghond. M. B... eigenaar, wonende in de Rue d'Orléans, te Montrouge, bad als wacht'aoud, een prachtigen dog; het dier was ongemeen sterk, doch ook buitengewoon woest, zooverre dat het altijd op de voorplaats ge bonden lag en niemand hetzelve naderen mocht tenzij M. B... en zijne vrouw. Zekere morgend bracht vrouw B... aan den doghond zijn dagelijksch voedsel, en droeg op haren arm haar klein docbterko, nauwelijks eenige maanden oud. De hond bezag het kind en grolde, en begon vervelgens te eten, doch altijd betoog gevestigd houdende op het kind. Vrouw B.zonder zich te bekommeren om den doghond waarvan zij het karakter kende, verwijderde zich eenige stappen, zette het kind op den grond en kuste hei zelve. Op dit oogenblik liet de woedend geworden doghond een verschrikkelijk gebrul hoeren, en afgunstig van liefko zingen door de moeder aan het kind gegeven, sprong hij voeruit met zoo veel geweld, dat de keten brak, en eer de ongelukkige moeder den tijd had zich te bedenken, werd het arme wichtje vastgegrepen en bekwam verschrikkelijke beten. Al de pogingen, aangewend om het woedende dier te doen loslaten strekten enkel om het nog meer razend te maken, en men zag zich ge dwongen den hond te dooden. De toestand van het kind is wanhopig. Slachtoffers van den Oorlog. In den Moniteur Universel, die de echtheid der aangehaalde cyfers waarborgt, vinden wij de opgaaf der totale verliezen, door het russisch leger geleden, tijdens den laatsten oorlog: liet russisch leger, dat deel genomen heeft aan den oorlog tegen Tur kije, bestond uit 594,Oüü mannen. Indien men de pahonski en de Joden meerekent, wordt het totaal op 6iö,00ü gebracht. Daarop telt men - Gekwetsten, naar hun vaderland per spoorweg terug gebracht: offi cieren 8ü0; soldaten 58,000. Zieken per sporweg naar het vaderland teruggevoerd: officieren 150; soldaten 62,0( 0. Dooden, in Rumenië, 31,060; Fratesti, 15,000; Giurgevo, 4o,00;Jassy, 2000; Braïla, 35n0; Galatz, UuO; andere plaatsen, 4000. Dooden in Bulgarië, 99,U0u; gekwetsten en zieken, 80,000; bevrozen, 19,000 Zieken, naar hun vaderland langs San Stephano en over zee weergs- bracht, 31,000. Tegenwoordig in de hospitalen, 29,000. Ongedeerd wederkeerende naar Rusland, omt rent 80,000, waarvan en kelein gedeelte zich nog in Rumenië bevindt. GEMENGD NIEUWS. 't Petjen der briefdragers van Frankrijk is te Espalion overleden hij was 85 jaar oud en telde 60 jaren dienst. Citoyen Rochefort is hertrouwd, binst 't leven zijner eerste vrouw, die goddelooze soort loopt en leeft gelijk d'henden Er zijn weer ge vallen van longziekte geweest in Duitschland, langs Dresden, en in Holland. Te Grez, nabij Nyvel, heeft een bende geuzen de Pastorij bestormd,op 't oogenblik dat er niemand thuis was dan een grijsaard van 86 jaren de vader van den pastoer. Ten 7 ure, als de pasteer thuis was, kwam de geuzenbende terug, wierp steenen, pannen, kasseijen en stuk ken hout door de vensters; dit geuzen werk duufde tot 1 ure.... En dat gebeurt in een beschaafd landVan zondag at lag er veel sneeuw in d'Ardenen. Er zijn valsche dobbele franks in omloop met de beeldtenis van onzen Koning en 't jaar 1867; de klank is bijna dezelfde doch ze zijn grover en lichter. De vrouwen in St-Pietersgasthuis te Brussel hebben oproer gemaakt en rond de 7o0 fr. schade toege bracht, en 't voor 'tKindt die op 't bansken zit, worden zijn boekskes opengedaan. - Zondag 24ste dezer wordt te BUGGENHOUT door Davidsfenós een Vlaamsch Feest gehóuden M. De Beucker, den Prins der Vlanmsche Sprekers, zal er eene voordracht geven, in 2 doe len, over de Kracht der Overtuiging. Buggenhout epant weerdiglijk deVlaamsche Winterfeesten. Opbrenst der vorige lijsten 1654,06. 0,67 29,00 le 4,00 4i90 ÏOO OO 1,75 0,50 Hij prees de •alt de smart Jacobin Aalst De Sociëteit van S1 Vinceatius te Isegese wenscht het Ge loof onder de Mongolian te zien aangroeien en dat de Bel gische Missies.narissen er neg veel mogen bekeeren Twee dienstmeiden van Iseghem opdat de keuken van de Mongoliers wat moge verbeteren. Van wege D. M. St Gillis'Dendermonde Rumbeke (West-Vlaanderen) Jos. Hellebroeck StNikolaas Eene vrouw Een dienstmeid Die 't niet wilt uiten God in den tijd vrouw Die gaf twee duiten Met een goed hert Het En't zal de helle sluiten. M. mij dunkt da'k u hoor zeggen dat Haesdonck da geeft ons veel werk en altijd prodeo ,maar neen Mijnheer Voor eiken keer Dat uw schoon blad Een regel ken bevat Zij U tot loon In 's Hemels woon Een perel aan uw kroon. 1,00 W'hebben d'Eer hier te presenteeren onzen nieuwen Vriend en Mede werker, Pachter KLAAROOG, die veel de Stad frekenteert, en zijne bemerkingen zal maken over wat daar geschiedt en omgaat. Van de naaste week af tree it lij bij ons in actieven dienst. .-(W-O-O-ra-O— HOP. - De daling voor de aalstersche hop van den oosrst van 1878. heeft geenen nieuwen voortgang gedaan sedert acht dagen wel inte gendeel, het schijnt, dat de neiging een weinig beter is ter oorzake van de weigering der houders om nog langer te verkoopen aan de tegen woordige lage prijzen Tot heden, eventwei, herlevendigt de vraag zich voortdurend niet, en alleenlijk voor het onmiddellijk verbruik zijner eenige kleine aankoepen gedaan naarmate der loopende benoodigdheden, aan de prijzen van 42 tot 43 fr. 50 per 50 kilo. De hop van Poperinghe- dorp. oogst van 1878, heeft slechts aanleiding gogeven tot eenige af doeningen in het klein, voor het onmiddellijk verbruik, aan 45 fr. per 50 kilo NINOVE. Tarwe, fr.27; Regge, fr.19; Boontjes 24 fr.; Aard appels, oe a 10 fr.; Boter, per halve kilo, i,52; eieren 2,57. AALST Tarwe, 26 fr.; Masteluin, 23,00, Vlas per 3 kilo 4,00 £525; Aardappels 09,00; Hop043 fr; Boter, 3 kilos 7,27 h, 09,81 ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 35 tot 36 fr. Rog gebloem, 25 fr. Op de veemarkt waren 28 stieren, 117 ossen, 197 koeien, o32 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijnstieren, fr. 0,70; essen, fr. 0,90 a 1,00; koeien, fr 0,70 a 0,80; kalveren, fr. 1,00 a 1,08. Roeselaere, Oude Tarwe, per 100 kilo, fr. 47; Rogge IJ; Boo nen 23.50 Aardappelen 08; Boter per kilo. 3.2 -Eieren per2o, 3,2(1. DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,75; Rogge, 18,25 Boter per kilo, 2,90; Eieren 3,10; Aardappelen, 8,5o; Lijnolie, 62,25; Kempolie, 67,00; Lijnkoeken, 21,25; Kempkoeken, 18,25. St NiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 23,00; Boekweit i5,oo; Haver 14,00; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,75; Hooi, per honderd bussels, 27,00; eieren per 26, 2,75. Zele. Tarwe 23,00: Rogge, 15,25; Boter 2,8d; Eieren, 3,00; ,;emp, per 11 kilo 11,49.

De Werkman | 1878 | | pagina 4