Abennementen worden op alle tijdstippen des jaars aanveerd. BIAüKTEWHA HBEL EN KIJTKEHOS GEERARDSBERGEïN. Tarwe 27 fr.; Masteluin, 21,00; Haver, 18,00; Boonen, 22 fr. boter per kilo, 3,02; Vlas per kilo, 1,35; aardappels, 9,00; lijnzaad, 33 fr. koolzaad, 37fr. AALST Tarwe, 26 fr.,* Masteluin, 23,25, Vlas per 3 kilo 4,00 4525; Aardappels 09,00; Hop043 fr; Boter, 3 kilos 6,81 h, 09,45 L0REREN. Tarwe, 22 fr.; Rogge, 15 fr.; Haver, 15,00. Waar smart en angst op 't mensehdom wegen Daar valt der kristnen aalmoes neer Daar zendt hij redding ook. en zegen Daar vindt hij nieuwe broeders weêr. 1,30 Opbrengst van een spel charlatanisme, gegeven door de Doel- boogmaatschappij te St-Pauwels Waas, nopens den verkoop van pakjes, fleschjes enz. 2.00 Verkoop van een konijnenvel 0,30 Francies Colman 0,10 Samenspraak over den Tijd. Dries. 'k Zié scheel, of onzen Pachter is daar al Sabina. God zij gelofd Dries. 'k Erken hem aan zijnen hoed en zijnen parappli. Sabina. Zet algauw den haicer gereed; hij zal vermoeid zijnen naar al' apprentie een voetbad willen nemen,... Ja, 'tis mijnen Pachter! Pachter Klaaroog. Dag vrouw dag Dries en waai is 't jong volk Sabina. Ze zijn daar 'ne keer 't veld in. En alles wel vergaan iedereen thuis gevonden En wat goed nieuws in de wijde wereld F Klaaroog. Och Heere, pachtes, ge moet tegenwoordig uitgaan om goed nieuws t'hooren ge zoudt al liever tot ever d'ooren in uw tet- temuts steken. Sabina. - Wat is er nu weêr F Klaaroog. Hoort in korte woorden ten eersten, er hangen weêr twee Mogendheden aan een. Dries. Wie, baas F Klaaroog. Den Engelschman en den vorst van Afghanistan. Sabina. Wel. heilige Barbara den Engelschman Dries, Onze koster zegt dat als den Engelschman aan 't vechten geraakt, dat g'heel 't kot dan riskeert overhoop te staan. Sabina. En dat gaat vechten in 't begin van den winter Klaaroog. Ja, ze zijn al aan gang den Indiaan is op éenen keer stout geworden en heeft per depêche verklaard dat hij onder de com- mande van Engeland niet wilt staan, en daarop heeft de Koningin van Engeland den oorlog gedeclareerd. God weet hoeveel liggen er al dood! Sabina. Och Heereoch ermen wat zijn de menschen toch wreed Klaaroog. En erger nieuws, en van dichterbijdat er gesteken is naar den zoon van Victor-Emmanuel, dat weet ge van d'ander week. Sabina. Ja, door een prisj van 'ne kok. Dries. 'ne Socialist. Klaaroog. Maar 't geen gij neg niet weet, is dat er een complot was, dat ze den Koning meenden te vermoorden en de Republiek uit te roepen de Policie in Italië doet niets ander als zoeken, pakken en in 't kotsteken en in Oostenrijk is eok een samenzweering ontdekt. Dries. Arme keizers en koningen tegenwoordig. Klaaroog. 't Slecht volk maakt er jacht op, gelijk op hazen en patrijzen. Sabina. 't Is wreed 't is wreed Ge zoudt tegenwoordig liever bedelaar zijn ais koning. Dries. En stalknecht, als Koning Klaaroog. Leven is leven, en ge kunt toch maar kontent zijn en uwen nooddruft hebben! En hoe kunnen de Koningen nu 'ne geruste mo ment beleven? Sabina, de sazetten schrijven dat de vrouw van Victor Emmanuel zijnen zoon, die nevens hem zat, in de fottuer, als de razende kok met zijn moordenaarsmes afkwam.dat 't mensch van d'een kwalikte in d'ander viel en dat-ze gedurig lamenteert en zegt dat ze toch beter waren in hun landeken van Savoyë. Dries. Waarom en keert hij niet weêr F Klaaroof. Och Dries, ge moet sterk willen e» den moment van fer.ade waarnemen om van 'ne slechten weg terug te komen. Ge wetj at Victor Emmanuel koning was van een land a peu prés, als g'er de "Walen afrekent, gelijk Belgenland; hij leefde daar gelukkig en content, gelijk een blieksken iu 't waier, behalven dat hij, aangaande 't kapittel van zeden, met vuile voeten liep. En zulk volk zoekt gedurig. Sabina. Om hun consciëntie te verdooven. Klaaroog. Nu, Victor Emmanuel verkocht zijn ziel aan dé vrij- magens. hij plaatste zich aan hun hoofd, sloeg veel klein prinskeas in Italië uit hun land, beroofde den Paus van zijn Staten, en liet zich Ko ning kroonen te Roomen, in dezelfde stad waar de oude Pius IX, Sabina. Van zalige gedachtenis Dries. Ja, den heiligen Man 1 Sabina. Maar, Dries, wel Heere, wij ietten daar niet op we staan hier te klappen en de Pachter is vermoeidzet zijnen parapluie 'ne keer weg, en geef mij uwen hoed, man, 'k zal hem in zijn doos leggen; uw holleblokken staan Jaar gewarmd. Klaaroog. Veel goedheid, vrouw we zullen eens op 't gemak over al die zaken spreken maar 't is 'nen bedroefden tijd. De koningenon- dervinden 't nu Die zich verheft zal vernederd worden. Ze wilde» t'hoog vliegen boven God en zijn Wet en nu zijn ze bijna hun vrijheid kwijt, en moeten omringd gaan van marchessés. Hoort, vrouw.'kheb 't al lang gezegd: 'ne Paus, gelijk Pius IX, in eon Chris- tene Wereld, als gevangen moeten sterven, dat is 't wreedste van al de wreedheden En als de Man Gods daarboven voor Europa geen vergiffe- nis vragt en voor ons Heer op zijn kniën niet valt, wee aan ons allen Er is nog goed volk, maar de schel merij is te groot in de wereld. Sabina.^ 't Is waar 't is waarmaar iedereen zal zijn "beste doen en we zullen het trachten te verbidden. Dries. Ja, maar de koningen zitten er toch leelijk tusschen. 't Gaat alzoo Als de mier vleugelen krijgt, dan is ze seffens dood. Ge zult nog spelekes zien met al die mannen; en ze zijn nog blender als den blendsten mol; 'ne man zou ervan zuchten gelijk een lokomotief! n?igtck?kS8as."iaissg5aga3gBBaBawi—i nnnimna—a—w——g——p» Raadselen-Prijskamp. Tot Nieuwjaar alle zondagen een Raadsel; prijzen Eenen grooten lekkerkoek en een Verrassing voor de schoonste oplossing in verzen. Op Drij-Koningen, de afloting voor den Eersten en de Toewijzing voor den Tweeden Prijs; tot Drij-Koningen avond ie er tijd om de oplossingen te zendon; en ze mogen komen, al te samen, in éenen perdeum, om alzoo de pestzegels te sparen. Ziehier nu 't Raadsel iV* II. Hoort nu eens en zoekt met gaed pratijk Mijn eerste omgekeerd, aan 't tweede is gelijk Maar 't woord nu reeht gezet En eens wel op gelet, Van voren en van achter aan Ziet gij dezelfde letter staan En thalven ook twee zusters die zich daar ontmoeten En 't gansche woord is eenen naam, maar van twee voeten Nu Vrienden, houdt u sterk en kloek, En strijdt maar voor den peperkoek Vraagt 't zoeken tijd en scherping van verstand, 'k Beloof u iets voor uwen besten tand Een ka irewiel van allerfijnste spijs, Een testament uit 't aardsche Paradijs. En waar zijn, u komen thuis, zonder kost of loopen, Op uwen stoel, door ons of die ons blad verkoopen. LOOPENDE NIEUWS. M. Van Overloop, Senateur van S' Nikolaas, is zondag te Brussel overleden. Hij was geboren te Vilvoordein 1814. D'Engelsche troepen hebben reeds in den Afghanistan eenige steden veroverd. De troepen lijden veel van de koude. Er gaat waarschijnlijk eene algemeene bijeenkomst van gekroondehoofden zijn, om middels te beramen tegen d'oproerma- kers. In Italië bestaat er eene samenzwering tegen den Koning die zich over gansch het Land uitstrekt. In Syberie is ook op stand. Generaal Berten, van 4e november verdwenen, is nog niet uitgekomen. Hij had onlangs zijn twee kinderen verloren; wie weet wat de man in 't hoofd gekregen heeft? T'Antwerpen is eergisteren een dienstmeid aangehouden, die bij haar meester 5oo sigaren pakte, 5 kaskes om 'ne kadeau te doen aan een bakkersgast. Een aardig geval rond Bergen: in Augusti was daar te Boucquières een kasken gestolen, inhoudende 16,000 fr. weerden. Dezer dagen vond de Pastoor van een Prochie daartegen, 't kasken in zijnen hof, met al de weerden erin. Waarschijnlijk zal de dief op die wijze res titutie gedaan hehben. De slechte gazetten en de slechte boeken schrijven gedurig dat fanatieke katholieken in den OUDEN tijd de Koningen vermoorddenDe nieuwe tijd is de spiegel van den ouden.... En wie is 't die nu de Koningen wilt vermoorden wie zijn ze nu, die zich plichtig maken van al de schelmstukken, moor den, dieftens, welke wij dagelijks in de gazetten lezen. Wie? Geuzen en Vrijdenkers. HOP. Er is verbetering in den handel, maar zeer, zeer weinig; d'Aalstersche hop ging gisteren t'Antwerpen van 42 tot 45 fr.; er wordt maar gekocht voor't oogenblikkelijk verbruik. VLAS. Waregem, istesoort 2,08; tweede soort, 1,75; derde, it55; werk, 1,00 tot 1,09 per kilo. NINOVE. Tarwe, fr.26; Rogge, fr.19; Boontjes 22 fr.; Aard- appels, 09a 10 fr.; Boter, perlialve kilo, 1,45; eieren 3,12. ANTWERPEN. Inlandsche Tarwebloem. Van 35 tot 36 fr. Rog gebloem, 26 fr. Op de veemarkt waren 27 stieren, 072 ossen, 182 koeien, 019 kalveren. De besteedde prijzen per kilogram op voet zijnstieren, fr. 0,75; essen, fr. 0,94 a 1,02; koeien, fr 0,75 a o,83; kalveren, fr. 0,98 a 1,08. Roeselaere, Oude Tarwe, perl0ukilo.fr. 27; Rogge 19; Boo nen 23.00 Aardappelen 08; Boter per kilo, 3.3A; Eieren per 25, 3,60. DENDERMONDE. Witte Tarwe, 26,5o; Rogge, 18,5o; Boter per kilo, 2,68; Eieren 2,g5; Aardappelen, 8,5o; Lijnolie, 61,25; Kempolie, 67,00; Lijnkoeken, 21,25; Kempkoeken, 18,25. - St NiKOLAAS. Tarwe, per 106 lieters 23,00; Boekweit 16,00; Haver 14.00; Vlas 0,00; Aardappels, 00,00; boter, 2,85; Hooi, per honderd bussels, 27,00; eieren per 26, 2,72. Zele. Tarwe 23,50: Rogge, 15,80; Boter 2,81; Eieren, 3,20; kemp, per 11 kilo 11,59 Mechelen. Veemarkt op Neckerspoel. 5o stuics inlandsen ras van fr. 245 tot 455 —401 stuks hollandsch ras, van fr. 350 tot 875. Binnen de stad. 15 stuks inlandsch ras van fr. 210 tot 360. 080 stuks hollandsch ras van fr. 275 tot 395. Aalst, drukkerij met snelpers van P. DAENS-MAYART.

De Werkman | 1878 | | pagina 4