RAAD VOOR WINTERSCHE DAGEN. Verschijnt alle Vrijdagen. j 't Beste en aangenaamste tijdverdrijf is het WERK. OM TE BELETTEN dat het vrieze in eenen kelder, brandt 's ayomds ee» busje strooi in denzei ven en sluit 'n®m dan vast tos, dan zal het dien nacht ar niet in vriezen. OM IN DEGROOTE KOUDE, warme voeten te hebben; strooi eenoa halven lepel vol mnstaardmeel in de voeten der .koussen; of: wasch de koussen met ij zwarte zeep in water en laat.ze drossen j,zonder uitte wringen. In eene redevoering van den heer {Rector der Universiteit van Leuven, «vinden wij de volgende bemsrkingen die nu, bijzonderlijk in den winter als er zooveel geleden wordt, mogen overwe gen worden Het menschelijk leven gaat zoe ras voorbij;'t verdwijnt als 'ne rook, als een schaduwe; Trachten wij dus, dat op het oogenblik welken voor ons al len zal komen, en misschien vroeger en schielijker dan wij peizen, op "dit oogenblik als alles ons ontsnapt gelij k een droom, gelijk eene schaduwe, trachten wij dat ons dan in 't geheugen ZEVENDE JAAR N° 3zi i3 December 1878* Prijs in bureel of winkels 5 centiemen Met de post of te huis gebracht 2,50 s jaars Vooraf betaalbaar. Voor Frankrijk en Holland. 4,5». AALST, P. Daens-Mayart, Leopoldstraat, 77. kan komen eeniggoed aan onze Broe->è derg gedaan, en bijzonderlijk aan de Z. geringste van degene die onzen God- T delijken Meester zijne Broeders heeft geweerdigd te noemen. Dan zal de/ geringste hulp in dsn naam van den Reore Jesus aan een noodlijdende gegeven, dan zal dit ons schijnen en/ voor ons inderdaad zijneen schat veel kostbaarder, als al 't veel zweet en den arbeid besteed om stoffelijke voor- deelen te bereiken. Parioir. 4) Beminde Jufvrouw S. te B.. ,,zoo/ ver als 't ik weet dat bestaat niet;V 'k zal er nogtans naar informeeren en U zoohaast mogelijk zendon. Vriende-/ lijke Groetenis en een zalig nieuwjaar op voorhand. De verzending van ons-È blad geschiedt met de grootste nauw- keurigheid, en wij verhopen dat ieder- een bijtijds en met zorg wordt bediend. Den eerstea keer, als onze liedjes- zanger pogcompareert, zal hij een the- aterken hebben en een schilderij. Vr te W. 't spijt me geweldig, maar/ de tijd ontbreekt. K. to H. 't kerst-* lied is ons teruggekomen,vuil, geplekt, 4 verscheurd en verfrommeld. Vr. te/ Mach. Ja 't is wel. Vr. te M. do 2 boekjes zijn verzonden naar Nederbra- 7 brakelwil ik er u ander zenden OVERZICHT. TE BERLIJN heeft d'ander week na 6 maanden ziekte, Keizer Wilhelm zijne plechtige intrede gedaan. Om 1 ure namiddag kwam hij in de statie aan, waar hij verwelkomd werd door den Burgemeester van Berlijn. De Keizer scheen zeer ontroerd en zegde onder andere dat zijn hert nog meer gebloed had als zijn wonden door den dubbelen aan slag op zijn leven. In een open rijtuig met 6 peerden gespannen, reed hij op kleinen draf naar het keizerlijk paleis de keizerin was nevens hem gezeten. Al de klokken der hoofdstad luidden en de geestdrift was onbeschrij felijk. De Socialisten hebben niet de iltinste protestatie gedaan tegen die triomfantelijke intrede; overigens, de strengste maatregelen waren door de policie genomen, en 't is tegenwoordig niet gemak kelijk te Berlijn te blijven zonder voorzien te zijn van een goed pasport. Het goevernement weet maar al te wel dat de Socialisten het hoofd niet buigen, maar in 't geheim krachtdadig werken en eene gunstige gelegenheid afwachten. De oude Keizer heeft nog deze merkweerdige woorden uitge sproken, welke loodzwaar neervallen op de partij die nu in België de Religie uit de scholen wil verbannen. Wilhelm zeide tot den Burgemeester van Berlijn: De voornaamste zaak is de opvoeding der jeugd en het belangrijkste punt is de Godsdienst. De godsdienstige opvoeding moet nog dieper en ernstiger worden Hoort gij dat, geuzenministers en gij, Pier Van Humbeek den Vrijmagon, die in de Kamer hebt durven zeggen dat de 10 geboden Gods in de Scholen niet moeten geleerd worden Het hoofd der Katholieke leden in het duitsch Parlement heeft het voorstel gedaan dat de artikels 1516 en 18 van de prui- sische grondwet wederom in voege worden gebracht. Die artikels waarborgden eene volledige vrijheid aan de katholieke Kerk en zou den den doodslag geven aan de kerkvervolging. Laat ons hopen dat Bismarck eindelijk zal klaar zien, Te MüNCHEN, hoofdstad van Beieren en bolwerk der liberalen in Zuid-Duitschland, hebben de katholieken een schitterende zege praal Behaald in de gemeente-kiezingen. In ZWITSERLAND begint men t'ondervinden dat de afschaffing der doodstraf te veel plezier en gemak geeft aan de moordenaars. Hevige petitiën worden ingediend om de doodstraf te doen herstel len. IN DEN OOSTEN lukken d'Engelschen uitnemend wel. Hun generaal Roberts wan delt vrij op den weg van Cabul. De winter kan alleen den Emir oogenblikkelijk redden; hij is reeds half bekeerd en heeft 'nen brief van verschooning aan de koningin Victoria geschreven. Hij ziet wel dat den Rus hem in den brand laat. De Russen willen uit Rumelië niet ruimenz'hebben de kas moeten teruggeven aan de Bulgaren, en daarom vragen zij nu 23 millioenen voor onkosten der bezetting; maar dat zijn niets als hair- klieverijen, want de Rus weet wel dat de kas leeg is. In Turkije is 't ministerie omvergeworpen, en in Italië durft Humbert zijne republikaansche ministers niet wegzenden, omdat Cairoli voor hem te Napels is gewond geweest. Op 425 leden telt het ministerie maar i3o partijgangers, en daarmee moet het leven en bestieren. Sedert lang zou het gesneuveld zijn, maar de meerderheid der Ka mer is niet takkoord op welke wijze het ministerie moet vervan gen worden De pruisische Minister heeft in 't Parlement den Staat van beleg te Berlijn krachtig verdedigd. De Socialisten, zeide hij, steken nog meer het hoofd op, en be dreigen het leven van al de Vorsten van Europa. In 't Noorden van Frankrijk, al d'akkers onder water In Pruisen, perpetueele jacht op de Socialisten Te Parijs, d'een moord achter d'ander! In Oostenrijk, Koning Frans die van Ministers verandert In de Kamers van België, groote schandalen Te Brussel een kind te vinden gelegd n 'nen biechtstoel Te Brussel, de Geuzen die sloekken aan de Staatskas En wie moet er leggen? Te Stockholm, 2 groote faillieten! In Italië, veel republikaansche mo' ementen Te Tanger, in Spanje, dencholet die erg woedt TeSt Gilles-Brussel 'ne Fransctiman aangehouden die hier schrokkerie deed met valsche wissels Er zijn te Goa, in Indië, groote hartroerende plechtigheden, geweest, ter gelegenheid der Expositie van 't Lichaam van den H. Franciscus-XaveriusDit eerbiedweerdig Lichaam is door boven natuurlijke kracht bewaard, bijzonderlijk den arm, die meer dan 100,000 heidenen heeft gedoopt en die gedurig 't Beeld van den Verlosser aan de Volkeren vertoonde. Men heeft verscheidene gevallen van longziekte bestatigd in de gemeenten Emptinne, Hamois, Noiseux en Schaltin. Veertien hoornbeesten zijn moeten geslacht worden. De policie heeft maat regelen genomen om de verspreiding der ziekte te beletten Een nieuwe manier van stelen is te Bergen gepleegd. Een on bekende kwam in een herberg, vroeg een fleschwijn en verzocht de* baas van een glazeken meê te pakken. Den baas dronk 'ne roomer en terwijl hij eens buitengegaan was, had de vreemdeling hem een tweedemaal geschonkeneen beleefde gast! dacht de baas en hij deed nog eens bescheed;doch eenige minuten nadien viel hijinslaap;

De Werkman | 1878 | | pagina 1