OVERZICHT. FRANKRIJK. De gedeeltelijke amnestie der com munards is in de fransche kamers gestemd met 343 stiemmen tegen 99. De radikalen zijn furieus en zullen 't ministerie wel doen uitboeten. Indiende konings- gezinden en Bo.iapartisten met de radikalen hadden gestemd, het ministerie lag omver. 2700 petrool- mannen komen seffens in Frankrijk terug. Twee an dere grove kwestien zijn op handen. Zal het ministe rie vah de Broglie voor de rechtbank moeten verschij nen Gambetta en de ministers en de president Grevy, zeggen neen maar de ware republikeinen zeggen ja. Waddington verklaart dat hij er van door trekt indien dit schandaleus proces plaats heeft. Zullen de kamers Versailles verlaten om te gaan zetelen te Parijs Zoo dit geschiedt, is de Commune meester van 't Goevernement, en het gespuis van Parijs geeft de wet aan de Represantanten. Gambetta zelfs wordt verveerd en heeft zjjn meu bels naar Versailles doen transporteren. De uiterste linkerzijde der kamer, anders gezegd de Rooden zijn woedend om hunne nederlaag; hunne redenaars toonen zeer >veldatde andere Republikei nen niet logiek zijn en vreezen van hunne politieke leerstelsels volledig toe te passen. AFRIKA, 't Gaat niet wei met de Engelschenin Zuid-Afrika. Al hunne legerkolommen worden door de oproerige Zulus bestormd en zoo in't nauw gezet dat zij niet kunnen vervoeren Men verwacht ern- stiglijk. versterking uit Engeland. IERLAND. De katholieke Ierlanders zijn verwon derd en bedroeld, omdat hun nog eens de vrijheid van onderwijs wordt geweigerd. Zij waren vau zin eene groots katholieke universiteit te stichten in de hoofd stad Dublin maar het ministerie Beaconsfield is be nauwd van de engelsche anti-papisten en dweepzuch tige ketters, en verklaart dat de tijd van die vrijheid te geven nog niet is gekomen. Gansch Ierland staat verontweerdigd op, en met zijne bissehoppen aan >t hoofd zal het alle middelen gebruiken om recht te bekomen. Denemarken speelt heimelijk op zijnen poot tegen Bismarck die wederom eene provincie, Noord-Slees- wijk, voor goed inpalmt. Maar wat kan dat landeken tegen den reus van 't Noorden! Bismarck is jaloersch van den Rus en verhindert dezen in zijne plannen van verovering in den Oosten. Met Oostenrijk schijnt hij beter t'akkoord en een ver bond te willen maken om gezamentlijk te profiteren nit de aanstaande verwikkelingen in Bulgarië en Turkijé. ITALIË. In dat liberaal land floreert de liberale zedeleer welke den Vrijmagon Frans Humbeeck in ons Belgi,ë zou willen brengen, 't Is een liberaal lid van 't italiaansch Parlement die uitroept dat op 16 jaren, van 1859 tot 1875, de schelmstukken ver dubbeld zijn, en dat het vrije Italië het eerste land der wereld geworden is door zijne euveldaden. DUISCHLAND. Generaal van Roon is dood. In Duitschiand, gelijk hier, mag geen lid der Kamer aangehouden worden, zonder de toestemming dier Vergadering. Bismarck vroeg d'ander week permissie om twee Leden-Socialisten te mogen doen arrêteeren; de Kamer heeft neen gezegd; Bismarck is van-de duivels. Gansche gebuurten in Pruisen trekken met klikken en klakken naar Amerika. De scholieren mogen den inkt hunner pen met de tong niet aflekken. In Duitschiand heeft het kind van 'nen hoogen funktionnaris aldus den kanker aan de lip gekregen en ligt op zijn uiterste. PARIJS. In- de slechts huizen zijn 45 kerels aangehouden, voor dieverij en moorderij. Hela door de douaniers van Frankrijk zijn 60 kisten stijf sel g'arreteerd, waarin zich kaskens sigaren bevon den. Ze kwamen van Antwerpen, en moesten naar Bordeaux. Den Emir van Cabul heeft nu den kan ker in 't been, en't gaat naar zijn hert.... Er mag een kruisken opzijn leven gemaakt worden. In sommige streken van Frankrijk gebeuren zooveel schelmstukken, dat de Justitie te Perpignan een detachement dragonders gevraagd heeft, voor de veiligheid der banen en wegen De schrokkerie tegenwoordig vindt alles uit zoo waren er, te Parijs, kerels die rondleurden met cognac, eerste kwaliteit aan extra lage prijzen ver schelde koopmans kochten, staken 't vat, vonden den cognac excellent en betaalden doch na eenigen tijd liep hun vat cognac niet meer; er waren blazen in, met water gevuld. De kloosterlingen mogen in een deel van Zwit serland terugkomen.... Vroeg of laat ondervinden de Goevernementen dat de kloosters het zout der samen. leving zijn. L)E PEST. Pruisen, Noorwegen en Grieken land hebben al hunne haven gesloten voor de schepen die uit Rusland komen, uit de Zwarte-Zee of uit de Zee-van-Azof. Engeland houdt ook strenge wacht in zijn Cyprus Voorzorgen nemen is goed, maar de beste voorzorg ware van, Groot en Klein, Koning, Minister en Volk, de macht en 't gezag van den grooten Meester ts herkennen en 'nen ootmoedigen meè culpa te zeggen Er is toch niemand die opkan tegen God de dood brengt toch iedereen in Gods han den de machtigste Keizer, gelijk de geringste werk man, heeft zijnen toer van te kompareoren, gansch en oederziel alleen, om rekening te geven en loonot straf te ontvangen.... De tijd vliegt, alles spoelt naar d'Eeu wigheid en velen peizen daar niet op. De moordaanslagen in Rusland duren voortte Karkoff is op Prins Krapotkinne een revolverschot gelost; de Prins is erg gewond, en zijn moordenaar, onbekend. BINNENLANDSCH NIEUWS. Te Brussel is eene dievenbende, ten getalle van zes en twintig, waaronder verscheidene vrouwen, aangehouden. Deze dievenbende droeg den naam va* de vloeren vestenomdat al de leden als opperkleedsel eene vloeren vest droegen, van welke zij zich ontde den zoodra zij ergens eenen slag hadden gewaagd, ten einde daardoor zooveel mogelijk te voorkemen dat men hen zou herkennen. Deze kerels noemden elkan der nooit dan met spotnamen, zooals Pitje de dief, Jef de luirik, Jan Pirrewit, de Rosten, de Zot, de Boer, enz. De vergaderplaats der bende was in een huis van het Hopland het gpootste getal diefstallen werden in magazijnen gepleegd. Bara, die zijnen neus in de sakristijen steekt, is negligent voor veel ander zaken zoo ontving hij on langs het ontslag van M. Elslande, notaris te Brug ge; zonder eenige inlichtingen te nemen, deed hij dit ontslag in den Moniteur afkondigen, tot groote ver wondering van den Notaris die van niemendalle wist; het schrift was valsch.... De Moniteur heeft zijn woord ingetrokken Een bakkersgast t'Antwerpen kwam dronken thuis hij ging slapen in de zondervensterhoe vindt ge dat en viel van drij stagiën op de straat.... 't Ge luk wilde meè, want twee dagen later was hij weêr te been. Te Heusden is 't lijk opgevischt van den brief drager Goossens, die sedert den derden der nieuw- jaarsmaand te Ledeberg verdwenen was. In 't Limburgs, te Exel, is de genaamde Steen sels, al beomen snoeiende, gevallen, dood ter plaats. Te Gent is weêr een misdaad gebeurd den tim merman J. V. K. was van zijn vrouw gescheiden: slechte overeenkomst, de fout van weêrskanten van arragie heeft de man zich vermoord. De schippersvrouw Mathilde Wyngaerts, vrouw Clorignon, is t'Antwerpen over board van haar schip gevallen en verdronken. Haar man bevond zich te Gent. De Minister van 't liberaal onderwijs heeft t'Antwerpen gezegd De katholiek# Religie is een lijk. «'t Zal hem anders geleerd worden! Wacht maar. Voltaire zegde ook Binnen 20 jaar is 't Geloof wag En 20 jaar nadien, dag op dag, 'tis Ons Heer die 't wilde, Voltaire stierf een der ijselijkste dooden die ooit gestorven zijn.... Van Humbeeck en al zijnsge lijken zuilen verdwijnen maar de strijdende Kerk zai er blijven, zoolang de wereld bestaathadden al de Framassons, elk zooveel medehelpers, als er druppels water in de Schelde zijn, wat geeft dat Onze Heer alleen is maehtig! Wie zal hem weder- staan NAMEN, 25 feb. Zaterdag morgend heelt men op den openbaren weg te Andenne een lijk gevonden, te midden van een plas bloed. De policie begaf zich ©umiddellijk ter plaatse en stelde een onderzoek in, waaruit bleek dat er eene misdaad gepleegd was. Het lijk is erkend als zijnde dat van den genaamden J. Maiherbe oud 45 jaren, mijnwerker te Andenne. Het slachtoffer laat eene weduwe en acht minder jarige kinderen, in da diepste ellende achter Maandag heeft men op de spoorbaan te Fra- nière, op ongeveer 500 meters afstand van de statie, het lijk gevonden van den genaamden F.Ducarme.die werkte aan den opbouw van eene brug over de spoor baan men denkt dat hjj door een trein verrast is, op het oogenblik dat hij naar zijne woning terug- keerde LUIK, 25 leb. Een miliciaan had verleden don derdag te Luikeen slecht nummer getrokken zijn vader werd zoo hevig ontroerd, bij het vernemen dier tijding, dat hij ziek werd en reeds 's anderdaags 's morgends overleed. Ér is zondag avond eene solo-slim gespeeld door Jafv. Jeannette Vernimmen, ten huize van Mijnheer C. Mertens brouwer te Cruybeke. Op 't Gemeeatehuis De heer Schepene, lezende >t Wetboek De man moet de vrouw beschermen de vrouw is verplicht haren man overal te volgen. De Bruid Óch, mijnheer, wat ge mij daar oplegt, is mij onmogelijk mijn man te weeg is immers brief drager. Te Keulen heeft nog nooit de sneeuw hooger gelegen als dees jaar waarom? omdat dees jaar de toren der domkerk verscheide meters hooger is opgebouwd. Laatste Telegrams Geuzenprogres 1 Ant werpen klaagt al wat deftig is, over de vuile liedjes die met karnaval op straatgezongenzijn. Te Brus sel zijn zelfs de slonsgazetjes beschaamd over hun velk. Te Berlijn is 'ne volksoploop geweest, van 3 duizend man, tegen Bismarck. Prins Na poleon gaat met d'Engelschmans tegen de Zulu s vechten. Te Hoboken is een barreelwachter doodgereden; laat een weef met 4 kinderkes. M RKTPRIJZEN AALST, 's zaturdags. Tarwe fr. 25 00 a 26 50 Rogge Mastaluin Haver 1 Hoppe (1878) Aardappelen,r. w. 1 Boter per 3 k. Eieren 25 Vlas per 3 kilo 17 a 18 20 50 a 23 50 20 a 22 38 a 41 - 9 50 a 10 50 0 a 00 7 44 a 9 26 2 26 a 2 54 4 - a 5 25 GEERAARDSBERGEN, 'sm. arwe per 100 kilo fr. 26 'asteluin 91 VJ AJi JLUAUn.XX A*.A> U Tarwe per 100 kilo Masteluin Rogge Boonen Aardappels Boter per kilo Eieren p r 85 Vias per kilo 21 18 22 09 50 2 99 1 75 1 30 KORTRIJK, 's maandags. Aardappels, gele, fr. 9,—all,— roode 10,—al2,5Q Boter per 1/2 kilo 1,45a 1,75 Koolzaadolie, 103 k 72,25 Lijnolie, 105 k. 59,75 NINOvE, 's dijnsdags. Tarwe per lOO kil. 25 t- 26 ÖO Rogge, 19 20 Aardappelen, 09 10 Boter, per 1/2 kilo 1 35 1 50 ZELE, 's dijnsdags. Tarwe p. 106 liet. 21—23 Haver 159 12 75 14 Boter per kilo 2 92 3 Kemp per 11 kilos 40 34 10 61 LOKEREN, 's woensdags. Tarwe n.p.105 1. 20 75 22 75 Rogge 105 1. 13 25 15 25 Garstn. 1051. 15 75 16 75 Haver 1591. 12 75 14 50 ST. NIKOLAAS. Tarwe per 106 liters Poldertarwe Rogge Boakweit Haver Duivenboonen, Erwten Vlas, Aardappelen, Boter, Hoei, 100 bussels, Eieren per 26, fr. 22 50 20 - 14 50 - 17 14 - 19 16 50 4 7 50 2 63 25 50 2 18 ANTWERPEN. Tarwebloem 1ste soort 35a36p— 2da 33a34, 3de - 29a30,— Roggebloem 26a28, Maandag werden ter veemarkt verkocht per kilogram op voet: 12 stieren, 0,75 c. 132 ossen, 0,90 tot 1.— 162 koeien, 0,70 tet 0,80 &2 kalveren, 1,20 tot 1,20. DENDERMONDE, 's maandags Witte tarwe fr. 25 a 25 Rogge Boekweit VlaS per kilo Kemp Boter per kilo Eieren per 25 Aardappels Lijnolie Lijnkoek Raapkoek 18 50 a 20 a 1 48 a 0 97 a 2 70 a 2 25 9 1 50 1 - 2 90 a 2 35 a 10 60 50 24 50 16 ttaapnoeK. WAREGEM. VlasL lste soort per kilo l,7o a 1,80 2de 1.50 a 1,65 3d* 1,30 a 1,^ Werk, per kilo 0,85 a 1,0j MECHELEN. Veemarkt op Neckerspoel. 70 stuks inlandsch ras. Van 205 tot 370. 377 hollandsch ras. Van 330 tot 760. Binnen de stad. 30 stuks inlandsch raS, van 115 tot 320. 111 stuks hollandsch ras, van 246 tot 390.

De Werkman | 1879 | | pagina 4