kerkelijk Nieuws. Sprietviechter stond recht, nam zijne bruine jas van den kapstok, speelde die aan, zette zijnen ronden hoed op, nam den rieten stokmet «lveren appel, schikte voor den spiegel zijnen krawat en chabeau in orde, nam zijn zilveren snuifdoos, presenteerde den Notaris een Sries, zeggende: Zeer lang zal ik niet weg zijn, wij behoeven van- aag zelt nogveel zaken onder elkander te beramen, waat vooraleer wij vertrekken, is het hoog noodig van al de sekrete (bergplaatsen, die zich in den kelderen elders bevinden, te doen verdwijnen; dit zou ®ns later groote ongemakken veroorzaken; ik rade u dus aan, ge durig mijn kortstondig afwezen, daar eens op te denken. En zonder verder antwoord af te wachteQ, Sprietviechter vertrok. ('t Vervolgt.) Door 't onweêr van donderdag der gepasseerde week, werd op Erembodegem aan de statie 'ne huizekesman stom doof en lam geslagen, den ayond te voren is er in de statie van 't quartier Leo pold een spoorwegramp geweest: drij convoi-bedienden erg ge kwetst en talrijke reizigers met kneuzingen gewond,min of meer,en ter dood verschrikten maandag achternoen is de schilder Gieleps van Hemixem die t'Antwerpen werkte aan de Moriaanstraat, van aijn ladder gestuikt en dood op den slag. Een Aftruggelaar. De policie van Brussel heett verleden zaterdag een kere 1 aange houden, genaamd Frans Baudelet, oud 65 jaar, en beschuldigd van aftruggelarij. Baudelet liet in de bijzonderste dagbladen van het land aankondi gingen plaatsen met allerhande beloften. Baudelet zou allen rijk maken; zij moesten hem slechts eene kleine borgstelling geven. Een jongeliDg wonende te Laeken, M. S.... was een der eerste slachtoffers van den aftruggelaar, M. S..., had dezen eene som van 1000 fr. toevertrouwd. Na' verloop van verscheidene weken bood hij zich bij Baudelet aan, om hem te vragen of hij eindelijk in bedie ning zou kunnen treden. Daar hij een ontkennend antwoord kreeg, werd M. S.... kwaad en dreigde Baudelet voor hetgerecht te dagen. Dan beloofde Baudelet de 1000 fr. terug te geven bij middel van maandelijksche afkortingen van 250 fr. Tot nu toe heeft hij nog niets ontvangen. Zekere R... is op dezelfde wijze bedrogen geweest, hij stortte eene borgstelling van 400 fr.; eindelijk nog een Antwerpenaar had hem ot 600 fr. toevertrouwd. Nog zoo slecht niet gevonden Daar ston De neuzen. Een gezichtkennér onderscheidt acht verschillende soorten van neuzen de hoekige neus, de arends- of Romeiusche neus, de papegaaisneus, de rechte of Grieksche neus, de klompr.eus, de wip- ofstompneus de gemengde en de gebroken nens. Zoekt maar of hij gelijk heeft. LATER NIEUWS. 't En zijn geen schermut- selingskes maar reéle gevechten die er plaats ge- bad hebben in de straten van Alexandrië; 't is in gekomen met 'nen Arabier en'nen Europeaan, die op straat met de messen vochten; de Consul van Engeland M. Gookson, is erg gekwetst; andere Europeaansche Overheden zijn beleedigd en mis handeld; er zijn 49 Europeanen dood, en 4 Arabie ren; 80 Europeanen gekwetst, en 28 Arabieren. T'Antwerpen is dijnsdag ten 11 ure'ne roerboot der douanen verpletterd door 'ne stoomboot, die uitvaarde. Drij matroozen konden zieh redden, maar de vierde zekere Rombouts, vader van 6 kin- ders, werd doodgepletterd. De Keizerinne van Rusland heeft een kind gekocht, een dochter. Te Schaarbeek Brussel, is een school ingestort, dijnsdag, terwijl er 100 kiezers op waren. Er zijn diffrente personen erg gekwetst. Te Brussel in de radikale-liberale Associatie, de kiezingvan Luik arriveerde, en er riep 'nevent: Viva Frère! Ahou! ahou! ging het, en de viva Frëre roeper moest het met loopen halen! Er rodeert rond Namen een zwarte dievenbende. T'ANTWERPEN zijn er 160 van ons briefkes algekeurd; te BRUGGE is 'ne katholieke vent van ioo jaar komen kiezen; t'AALST heelt den geus Schandevel in de kattestraat 't Collegie ach terna geroepen; doch er was rap volk omtrent en hij moest loopen; verder, zoo stil als de dood. In de Spieringstraat t'Antwerpen wilde 'ne Geus dijnsdag zijn vlag uitsteken, maar viel door de venster op straat en was erg gekwetst. In de stad Antwerpen zijn 800 kiezers thuis gebleven. Te Buda Pesth, een brug iDgestort en 44 personen ge dood; te Waregem, d'hofstede afgebrand van Stee- landt; veel schade en niets verzekerd. MARKTPRIJZEN. AALST's zaturdags. 4 ZELE, 's dijnsdags. DENDERMONDE, 's maand. BUITENLANDSGH. Groothertog Karei van Duitschland, is gevallen en heeft zijn been gebroken. Veel pijn afgezien, maar betert. Ze vreezen dat een Fransch zeeschip, uit St Malo vertrokken, met de 86 man aan boord, vergaan is. Er zijn in Amerika Pastorijen door den telefoon in verbinding gebracht met verschillige deelen der stad. Gelijk de telegraf de letters voortschrijft, uren ver, op _éen oogenblik, zoo reist de telefoon met de geluiden. Als de menschen iets ontdekken, mag dat uitvinding genoemd worden? In zekeren zin, NEEN, omdat het alleenlijk een ontdekking is van de kracht, die in sommige stollen berust Groot traktement geweest in Zweden en Noorwegen, voorden Koning en de Koningin, die hun zilveren Brui loft gevierd bebben. De Keuninginne was gekleed in de witte satijn, en de stad Stockholm, was bevlagd en bekransd. Te Batka, in Rusland, is een groote brand geweest onder de naphta-vaten en men vreesde voor 't vuur in de naphta-bronnen. In Amerika is broebbe- ling van ontevreden werkvolk. In Zwitserland zijn er nog altijd bergen die invallen. De achter-kleinzoon van Petje Pruis is te Postdam met veel ontzach en plechtigheid gedoopt; achterna heeft de oude Willem nogeens zijn portret laten pakken, door de pbotographie. De Man heeft veel lust en koeragie, sedert dat hij de Katholieken hun Vrijheid heeft weergegeven, ten deele toch, want er blijft veel te doen. Garibaldi zijn lijk is uit Gaprera gehaald, met een oprecht honden weer; al d'helsclie duivels vierden sahhatdag.Er is daar gevloekt,gelijk in een helle. E CHRISTENE WERELD viert heden en zondag .aanstaande, de Feestdag van 't H. Hert van Jesus, hedendaags een der grootste dagen van 't jaarnooit was er zooveel toeloop en beweging om 't Goddelijk Hert van den Verlosser te aanroepen, en een maand lang op bijzondere wijze te vereeren;in de kerkelijke schriften, die over deze devotie handelen, wordt ge schreven dat men op geen betere wijze het H. Hart kan vereeren, dan door het Sacrificie der Mis te doen celebreeren volgens vermogen, en dagelijks te hoo- ren.In het boeksken«Qoe voordeelig het is dagelijks Mis te liooren, treffen wij verschelde wonderbare genezingen aan, bekomen door het godvruchtig Mis hooren, o. a. van een Moeder die in 1861 drij harer kinderen achter volgens door het koliek had zien aantasten en sterven, zonder dat eenig geneesmiddel hare geliefde panden kon redden. Een vierde wordt door dezelfde ziekte aangetast. De arme moeder, in droefheid verzonken en geen ander hoop meer vindende dan in den machtigen bijstand van het H. Hart van Jesus, ze geleidt haar kind naar de Mis, en nauwelijks heeft zij dit aan het H. Hert aanbevolen of het geneest bijna plotselijk n Naar de Mis! naar de Mis! zegt dit gulden boekje, in elk huis moest het zijn; naar de Mis, christene ziel,de eer van God vereischt het; de voldoening voor uwe zonden beveelt het; de dankbaarheid wil het; uw behoeften vorderen het. O indien gij de gave Gods kendet! In Aalst ïijn er heden en zondag schoone Diensten in al de Kerken en Kapellen, •n heden, vrijdag avond, ten 8 ure, in 't Collegie Lof en Sermoen door den E. P. Bohnen, 'ne vermaarde Vlaamsche Predikant. Een Pauze- lijk Encycliek over den toestand van Europa gaat verschijnen. Te St Nikolaas zal ep 3 Juli een Plechtig Jubelfeest gevierd worden: de K. H. Pastoor De Meerleer, die sedert 25 jaar op de Parochie van O. L. Yrouw de Priesterlijke Bediening waarneemt. Dezer dagen verscheen voor de rechtbank van Essen (Duitschland) een kerel, beschuldigd van aan slag en drijdubbele meord. De gezwoornen vonden hem in alles plichtig. Het Hof veroordeelde hem Uit hoofde van aanslag tot vijftien jaar dwangar beid; Uit hoofde van moord tot de dood Het zij mij toegelaten eeist mijne eerste veroordeeling te onder- gaan, zegde de veroordeelde dan hebt gij nog altijd tijd gecoegom mij te doen hangen. Begint ij gij integendeel met de tweede straf, dan zal het u i onmogelijk zijn mij de eerste te doeD ondergaan, n Nog zoo slecht niet gevonden. Te Tilburg heeft een huisduif zich het lot vail eenige jonge musschen aangetrokken, die door een der kinderen uit haar nest waren gehaald en anders onvermijdelijk bij gemis aan zorgen zouden zijn ge storven, indiende duif zich niet over hen ontfermd had. Zij brengt hen geregeld voedsel aan, verwarmt hen met haar lichaam, net als een hen hare kiekens, on beschermt ze tegen ieder, die te veel in hunne nabijheid komt. De pleegmoeder heeft voldoening van haar werk, want de musschen groeien voorspoe dig op. Een meesterleerde onlangs in zijne school tellen op de vingeren. "Tel eens, Jantje, zei hij aaneenen jongen, tel eens lot twinfjg. Jantje telde op zijne vingeren tot tien, eh scheidde dan uit. Ga voort, zei de meester 11, rüY.. Ik kan niet, meester, zei Jantje. «En waarom niet? "-Ik heb geene \yingeren meer, meestér, zei Jantje. (TaLlcav.) Onlangs stierven in Londen twee zeer gekende personen. De protestant Stanley, deken van West- minster, en Mgr. Danell, katholieke bisschop van Soutwark (zuiden van Londen). Doctor Stanley laat aan zijne familie na, de geringe som van 2 millioen 250 duizend franken. De, katholieke bisschop stierf bijna in armoede, geen geld achterlatende, maar aan zijn bisdom vele kerken en goede werken, en de ge dachtenis zijner deugden nalatende. Standvastigheid berust niet op de hoop, De losse hoop van staatverwisselingen Zij woont in 't hart, dat, wat ook andren noop'. Door geen belang zich kluistren laat of dwingen Zoo lang volhardt, als God volharden zal Zich-zelf te zijn Hij, nooit ontaart in logen, Maar eeuwig Waar, en Meester van 't Heelal I Wat Hij gedoogt, kan ook ons hart gedoogen. De wereld woel' en doem', in onverstand, Wie vruchtloos lijdt, als 't werktuig van zijn lijden 1 Wij lijden, ja; maar, lijden van oods hand Is beter deel, dan zich met haar verblijden. Ontvliê dat leed, en huile in 't wolvenwoud (Ten koste van zijn zielsrust en geweten) Met andren meê, wie deugd voor schaduw houdtl Die 't Kruis verzaakt, die mag geen Christen heeten. Ons is die naam veel moer dan kroonen waard, Dan al ons bloed, dan al des aardrijks weelde; Gij, Heiland,1 eeft, die hem uw vriend verklaart, Die om uw na: m in uw verdrukkihg deelde. Wie U belijdt, met woord en daad belijdt, O dien berouwt het doorstaan niet van plagen, Hoe hard hetvall'l oij, die ons alles zijt. «ij zult het hart dat op U rekent, schragen Tarwe 29 CO h SI oo 19 00 a 20 t u 25 oo a 27 eo 19 oo a 2o oo 00 aOO- OO a 00 10 oo a 11 Oo 07 63 ét 6872 02- a 02 18 4 00 a 525 Masteluin Haver gerst Hoppe (J 882) Aardappelen roode Boter per 3 kilos Eieren 25 Vlas per 3 kilo GE EB A A RDSBERGEN. Tarwe per 100 kile fr. 28 00 Masteluin 24 Rogge 19 Boonen 24 oo Aardappels 10 oo Boter per kilo 2 58 Eieren per 25 1 91 Vlas per kilo 1 25 NINOVE, 's dijnsdags. Tarwe per 100 kil. fr. 29 oo a 31 oo Rogge 19 50 a 20 5o aardappelen 08 So a 09 5o boter per 1/2 kilo 1 25 a 1 42 LOKEREN, 's woensdags. Tarwe n. p. 1051 25 Oo a 26 5o rogge, 1051. 15 oo 16 garst, 1051. oo oo oo oo haver 1591. 15 50 16 50 Tarwe p. 106 lit 27 25 Oo haver 150 14 75 15 78 boter per kilo o3 30 3 4o kemp per 11 kilos Witte tarwe oo oo oo oo rogge oo oo 00 00 boekweit 16 5o oo oo vlas per kilo 0 00 a 0 oO kemp 0 70 a 0 80 boter per kilo 2 40 3 7o eieren per 25 1 6o 2 aardappels 07 08 KORTRTK, 's maandags. aardappels, gele 8 50 a 90 o roode 9 oo a 9 50 boter per 1/2 kilo 1 50 a 1 7o koolzaadolie, 103 kil. 64 75 lijnolie, 105 k. 56,00 AUDENAARDE. Witte tarwe per heet. roode dito masteluin rogge haver aardappelen per 100 kil boter per kilo eieren per 25 erwten vlas per kilo EECLOO, 's donderdags. Witte tarwe 27,50 rogge 22,— baver 23,50 gerst 27,00 a —.00 boter 2,60 a 0,00 eieren 2,— a 0,— ROESELAERE, 's dijnsdags. Witte tarwe per 100 kilo 29,26 roode dito rogge haver paardeboonen aardappelen per 100 kilo boter per kilo eieren per 26 ANTWERPEN. Middelprijzen per 100 küogr. Tarwe bloem, inl. 1 kwal. 38,— 2 36,— rogge bloem, inl. 33, fransche duitache maandag werden ter veemarkt verkocht per kilogram op voet: 00,4 stieren 0,80 e 103 ossen, 0,92 a 1,00 130 koeien, 0,: 5 a 0,82 038 kalveren, 1,09 a 1,20 St NIKOLAAS. Tarwe per 106 liter» poldertarwe rogge boekweit haver duivenboonen erwten vlas aardappelen boter eieren per 26 ZOTTEGEM Roode tarwe 22,12 12,- 18.76 15, 10,12 8,- 2,54 2,09 -.00 1,36 27,60 19,60 22,5 25,50 6,50 3,35 1,90 26,60 25,50 1'7,- 17,00 14,58 21,50 19160 3,90 7,- 2,68 1,95 Masteluin Rogge Haver Aard. p. 100 k. Boter per kilo 30 50 a 24 a 25 20 a 21 25 - a - - 0—5 0 00 2 50 4 2 71

De Werkman | 1882 | | pagina 4