Rampe.n< Misdaden en Ongelukken. M ,NDE NIEUWS.KONING LEOPOLD II J ELI' ST JAAR. N° 538.o Fcbiuari 188 3 Sneerden vaneen setrokken te word' ALLERHANDE NIEUWS.-KONING LEOPOLD II i heeft in een zware ziektegefegen,ze zeggen zelfs 'dat er 's nachts 'ne Priester in 't Paleis is geroe- nen iets waartegen de liberale gazetten brullen en Óriesschen, en ge ziet er nsgmaals aan, welke gevoelens zij in 't bert dragen en wat er van hun officiéele scholen te verwachten is: ae zoon der 1 godvruchtige MARIA LUDOVIKA zou moeten 'als Vrijdenker sterven!!! De Koning zou niet vrij mogen zijn d'Heilige Rechten t'ontvangen!Er is tegenwoordig een helschras in ons Belgenland. Ondertusschen, de Kon ing is iets of wat verbeterd; ■hii ligt meestal platte bedde, doch kan al eemge urenin 'ne zetelstoel zitten.... God geve. dat de „etakins der Dood aan Zijn Majesteit eemge [Sterkte geve tegen de Geuzern en Vrijdenkerij! iWant hoe hooger iemand geplaatst is, des te stren-J 1 gere rekening zal hij hioeten geven. En Koning.* of Keizer of miljonnair, niemand zal daar een -g greintje voordeel hebben; d'eenigste advokaten -< zullen'ons goede werken zijn. 'ne Senateur van Brussel Risschofsheim is overleden. En wat draagt hii meê van zijn 80 miljoen? Niets! geenen cent' Alles moet hij hier laten! Ach, rijke men- schen, terwijl gij nog leeft,doet goed metuwmid- delen-dan zult gij veel vreugdsmaken en schatten vergaderen die u volgen in d'eeuwigheia. Amen. ln Australië is er schipbreuk geweest en 17 matroozen zijn door do Wilden opgeëeten. Ze vechten nog altijd in den Atchin: Holland geraakt er veel geld kwijt.— In Griekenland heeft 'ne kerel met ajuinen geworpen in de voi- tuur der Koningin. De oude Pruis die ziek is, een loozenontsteking, de loozen zijn d'adempij- pen- 't zou wel kunnen Pietje de Dood zijn die aan'zijn hekken komt. Lang gewacht komt toch. Moest de oude Wilhem sterven, welk hartzweer dat hij in den anderen wereld met kan zeggen: sik heb de kerkvervolgerij doen eindigen.... Want 3 sterven als kerkvervolger, 't ware beter met vier ELFSTE TE KOOP IN ONZE BUREELEiN Jan Ci.erker, of de laatste Binders van Vlaanderen, 500 bl. in octavo 2 25 franeo 2,50. De Belgische Keukenmeid f.00 franco 1,10 Betje de Hollandsche Keukenmeid 1.20 franc© 1,30 Overwegingen voor de Feestdagen uit de werken van St Alphonsius, gebrocheerd0.90 gebonden, roodesneel,40franco 1,50 4 Boekjes van den II. Alphonsius te samen gebonden, zijnde: Devotie tot den H. Joseph, Gelijkvormigheid met den wil Gods, Wijze om altijd met God bezig te zijn, Devotie tot de zielen in 't Vagevuur, Bijvoegsel van gebeden, deze 5 boekjes te samen gebonden 0,75 franco 0,80. peerden vaneen getrokken te worden. De Kerk bevechten, de Maatschappij door Ons Heer zelf ingesteld, om 'ne mensch zaligen gelukkig te maken, brrr!.. 't Is niet om erop te peizen. Ze zeggen dat Bismarck met een geraaktheid ligt. Te Roozendaal is de nieuwe kandijfabriek afgewaaid. ln een kerk tegen Parijs zijn 17 landloopers aangehouden; die Geuzen, nagesto len en geroofd te hebben, waren in de kerk op een walgelijke manier komen slapen, 't Begint te rieken naar de jaren 93. Te Ryssel gaan 11 duizend kinderen naar de Vrije Katholieke Scho len. Er zijn 29 nieuwe Scholen gebouwd. Nu spreken zo zeker van den Keizer of Czar Alexan der III te kroonen, in Mei aanstaande. PARL0IR. Ontv. van M. D. J. te Z. 2,50 voor 1883. Uit Cl. van 51. D. 5,00 voor 2 jaar. Uit E. 2,50 voor 1 b. der Binders dat gezonden is, 2,50 tot april 1884 en 2,50. Uit G. van M. Ch. C. 6,60 tot t feb. 1383. 51. V. B. dit stuk der twee gebroeders is te koop, vermein ik, bij Mr SifTer-i.eliaert te Gent; de prijs, onbekend. —Uit Geer. 5,00 van R. 51. voor 1883. Uit Mat. van L. L. 2,50 tot 15 Beert i883. Van 51. D. 51. te M. (Waas) 2,50 voor 1883. Van 51. S. to II. 5,00 voor 1882 en 1883. N" 501 zal ik u trachten te be zorgen. M. V. te Br. de gazet, was u n° 207 geweigerd; ik stuur ze terug. Ontv. 10,00 van 51. V. uit Overp. tot 31 Dee. 1883. Ontv. uit Br. van 51. Bl. 5,CO voor lab. en eon boek der Binders, hetwelk dadelijk naar Looz is gezon den; in pi. van den Alm. zend ik een ander b. G. H. te S. 't is 11 fr. de 10a Ontv. van M. D. B. 2,5i; jp (je Aalsten. waren sedert lang uitge put, ik zend u een ander boeksken. Uit S. van E. M. 2,50. V. te V. hartelijk dank. HearV. dezeweek zal 't komen. S. het is onmogelijk geweest.Xte Cneen, recht moet recht blijven. Een Moeder-overste vermoord,. Ja, dit wreed schelm stuk is gepleegd te Wynkel, in 't Hospicie van Ouderlingen en zie ken. Aldaar is Overste van 't gesticht, de kloosterzuster Rosalia VERMEULEN, oud 5o laar en die over io jaren min of meer; Over ste was t'Herdersem, bij Aalst, waarna zij algemeene Overste is cekozen. De waardige Religieuse deed zondag laatst een der oude mannekes roepen, Pieter De Waele, en gaf hem een berisping, voor zekere rpisspikkelingen door hem bedreven. De Waele zegt geen gebenedijd woord, maar,of hij van de krankzinnigheid vervoerd was of door gramschap, 't feit is dat hij naar den hof is geloopen. er een mes heeft gehaald, teruggekeerd is naar de Kanoer der Moeder Overste, en haar met geweld drij steken heeft toegebracht in de richting van 't hert en een in de keel. De Moeder-Overste viel neêr en was dood. Niemand Lad in't Gesticht iets gehoord of gezien; een uur nadien, 't was den tijd om naar de Kapel te gaan; de Zus ters, hunne eerweerde Moeder niet ziende verschijnen, gaan zien en vallen achterover van schrik, als zij in de kamer haar lijk vin den, badende in 't bloed. De rampzalige moordenaar is zich in de Vaa'rt aaan verdrinken; zijn lijk werd 's avonds opgevischt. DEN CHAMPETTER VAN VLECKEM VERMOORD. Vleckem is een dorp van 25o zielen, gelegen tusschen Vlierzele, Zonnegem, Erondegem en nabij Ottergem; een zeer stille en treffe lijke gemeente, die in opschudding is gebracht door een wreede moord. Vrijdag van d'ander week.de champetter van Vleckem, Van den Bossche genaamd, op zijn ronde zijnde, in den voornoen, is doodgeslagen en vermoord op 't grondgebied van Sonncgem, door twee laveiers (i)van Bambrugge, welke hij op heeterdaad van wildstrooperij had bevonden. De vermoedelijke plichtigen zijn ge vlucht; 't Parket van Audenaarde heeft hun signalement gezonden naar al' d'omliggende Postbureelen; men denkt dat ze reeds in Frankrijk zitten; doch daar zijn zij ook niet vrij;en hoe wreed van zijn Vaderland te moeten loochenen en overal opgespeurd worden, terwijl de familie in doodangst verkeert! (1) Lavei, jaehtstroopenj; layeien, jachtstroopen; i.aveiep,, stroopjager, en die zonder toelating jaagt. Lavei komt volgens Bii.derdijk van laven voeden, voedsel zoeken. Volgens de taalkundige Weiland is 't woord lavei in gemeen schap met het engelscli woord leave (vrijheid); laveien, zich verduiken, langsheên den grond vleijend, 't wild opspeuren? Zou dat den wortel van ^^TVV^ERPEN. Veel walgelijkheden op den Carnaval! loo- pen als zwijnen en dan vechten of 's morgends thuis komen; geld verloren, eer verloren, gezondheid verloren! en't hert der Ouders met droefheid beladen. Storm geweest d'ander week en veel glasruiten en dakpannen gebroken. Een duitscher, zekere Henrich Müller, aangehouden in een hotel aan de Statie, op vraag van Duitschland, alwaar hij den Staat bestolen heeft; een andere Duit scher, een matroos is gesnapt omdat hij op 't schip vechtende, den arm v'an een matroos met een bijl heeft afgekapt. Elk klaagt, maar de Direkteur van den Koninklijken Theater krijgt toch 10,000 meer dat is nu 60,000.In de Van Luppenstraat had men aan een arme'blinde man, zijn spaarpotje4ofr. ontstolen, 'ne Pater Kapucien is dat geld komen terugbrengen. De dief was te biechte gegaan en heeft de som teruggegeven. LUIK. Er zijn er velen die de stad uitvluchten.... Op 't oo- genblik des gevaars kent 't Volk zijn ware Vrienden; terwijl er velen vluchten, uit schrik van den Typhus, de Christelijke Dochters, de Religieusen blijven, stellen zich nevens de dood; zelfs zijn er die uit Vreemde steden en landen, vrijwillig en blijmoedig komen toege sneld. De ware deftigheid, de ware zelfsopoffering vindt men alleen in de godsdienstige harten. BRUSSEL. Op boulvard Ansp&ch n° 13, in een magazijn van sigaren bij de '.veel Marchot, is zondag nacht ten i ure de fitrien uit gebroken, de dieven zijn in huis geslopen, hebben gestolen 45 fr. cn oneffen, alsmede zilveren frinketten en een pendul, en een groot getal kaskes sigaren. De gendarmerie heeft 'ne zekeren L aangehouden, die met valsche sleutels in de lusthuizen rond Brussel ging stelen. Hij had in zijn zakken veel jaweelen en geld. De Staat zal hem vooreenige jaren in een meditatie-celleken zetten. Wat komen er te Brussel afgrijselijke deugenieten! Zaturuag was er weer eencn die in een rijtuig stapte met twee kleine meisjes. De koetsier zag er geen goed oog in, bewaakte den kerel, ondervond dat het 'ne vuile schelm en geus was, en verwittigde de Policie die den krawat aanhield. Vrijdag avond van d'ander week is Brussel bijna weg gewaaid. Een briefdrager van Laken werd door den grammoedigen wind in 't water geworpen. Hij werd nog in tijds gered. Een advo- kaat te Brussel zond zijn bediende een betaling doen, met twee bankbrief kes, een van 5o fr. en een van 100;, de twee brief kes waai den uit zijn hand; de 5o fr. kon de bediende terugkrijgen, maar met d'ioo was de wind weg. MOEDER-MOORDENAAR: Te Henripont, in 't Henegauws, heeft Tonen Hantomme zijn moeder vermoord;'tis 'ne reus van 'ne vent, maar 'ne zatlap en herbergpiiaar; hij moest geld hebben, altijd meer en meer geld; 't mensch verborg haar geld onder de kleeren welke zij aan had en 't monster van haren-zoon heeft haar wreedaar- dig vermoord. Op verscheide plaatsen heeft 't Volk hem willen van een scheuren. BEKENTENIS: De genaamde ALOIS, ter dood veroordeeld voor de moord te Smeermaas op d'oude weduwe Brueuls, hij bleef altijd dit schelmstuk loochenen, maar te Leuven in 't gevang ziek gewor den zijnde en in stervensgevaar, heelt hij alles bekend, alsook dat hij in 't park van Maastricht 'ne mensch heeft vermoord. AALST. Heeft er niemand onzen architekt M. CARETTE gezien, een kort ingestuikt manneken? Hij heeft dijnsdag over 8 dagen, na elf ure 's nachts het Hotel de Flandrs'aaa de Statie ver laten cn is sedert niet meer gezien! Over eenige jaren had de man een geraaktheid gekregen en was eenigzins gekrenkt in zijn hersens. Men vermcint dat hij inde Vaart zal gesukkeld zijn. Maandag noen, een kind van 5 jaar overreden, door 't Convoi, 't kind uit d'herberg, juist nevens 't oud kerkhof, aan de Kattegtraatpoort, 't wilde over den ijzeren weg loopen, bij de compagnonskes, werd door 't convoi verrast en schrikkelijk verminkt, dat de dood bijna schielijk was. Een onderzoek is begonnen. De droefheid der Ouders is onbeschrijfelijk. GENT. 'ne Walgelijken karnaval geweest! Een vuil en smerig De erkman 538. Verschijnt alle Vrijdagen, prüs in Bureel of Winkels' 0,05 centiemen. Met de Post ofte huis gebracht, 2,50 'sjaars- Voor Frankrijk en Holland 4,50, P. DAENS-MAYART, Achterstraat, AALST J--QH3- -O- O-O-

De Werkman | 1883 | | pagina 1