M Loopende Nieuws. Overzicht. 4 MARIA-HEMELV AART. 4wwy v vwvyv yyvyyyvyyvvyyv Solo: Vol van vreugdig feestgewemel Is vandaag des Heeren woon; Wie verwacht men in den hemel, Wie is dan zoo schittrend schoon? 't Is de Dochter van den Vader, Die de schepsels allegader Zoo in luister overtreft, Dat geen mensch het ooit beseft! Solo: Snelgewiekte Cherubs vragen, Aan het liefdrijk Serafskoor: Wie is zij die op zal dagen Als de dageraad in gloor'? Koor: 't Is de Moeder van uw Koning, Die, haar deugden ter belooning, Treedt het eeuwig Eden in; Englen 't is uw Koningin ««O Solo 't Hemelsch lied der engelkoren Stroomt door Sions gloriezaal; 't Laat zijn zoet Hosanna hooren, I En hetWelkom duizendmaal! I Koor Voor des Geestes Bruid verheven, J Die in 't eindloos zalig leven, Thans met schepterstaf en kroon, i Prijkt op d'hoogsten heilgentroon OO O v v vvwvvvv1 Wij herinneren de Groole Tentoonstelling van Mechelen, die geopend wordt rond 24 Augusti; het Concert te Pollare, zul lende gegeven worden door jonkheden uit Appelterre; de Prijs kamp op Cambrai, te St Giliis, 19 Oogst, 5 2 0 fr. gewaarborgd, bij Mr Meert in de Warande; Wij vernemen met genoegen dat een tooneelstukje van Sylvester te Gent is bekroond geworden. Proficiat! Gelukwensching! er zijn Meesters die oud worden, doch er komen ander Meesters op, bezield met iever en talefit. Men vraagt altijd tooneelstukjes; welnu, Sylvester heeft er 2 uitgegeven. Mees ter Barnabas Bara, aan 1,00 en 't Geschenk van graaf Chaberdam, aan 0,75 c. 'teerste met 7 personen, het tweede met 5. De boek handelaars moeten die stukjes indoen, ze zullen veel gevraagd wor den. Chambord betert geweldig, maar zijn krachten komen niet terug, gelijk men zou wenschen. De Koningin is naar Oostenrijk voor den Doop, doch de Koning kan derwaarts niet gaan, zijn ge zondheid nog zeer slappekes zijnde. Bismark doet zijn devoiren om te gaan en te staan en zijn kanselarij voort te zetten; maar den asem begint te mankeeren, en een lichaamzonder asem is eenlamp zonder olie; Er zijn te Lourdes in Frankrijk 70 Pelgrims toege komen uit Canada en aanhoudend zijn er Pelgrimagiën naar d Hei lige Plaatsen van Belgenlund. Dat allen toch wel bidden voor Kerk en Vaderland, die ongelukkige tijden beleven. Men ziet op veel Parochiën, dat d'ofiiciele Me sters, geweldige twiststokcrs zijn, dat zij in Sociëteiten binnenslibberen, om 't zij opentlijk 't zij be- dektelijk, kwaad te stichten; dat zij slechte of hypocriete gazetten uitdeelen, in een woord agenten zijn van de Geuzcrij. Opgepast! T'Aalst is er d'ander week reeds nieuwe hop verkocht door 'ne vent uit Mijlbeke aan 350 de 50 kilos en is gekocht door een Hop- koopman uit de Nieuwstraat. Men mag geen feesten houden gelijk te Meenen, alwaar een Geuzenmanifpstatie isgeweest voor 'ne fabrikant die beschuldigd was van zijn fabriek in brand gesteken te hebben en vrijgesproken werd;te Roosebeke en al die kanten wordt er gesproken van vpor sommige kadéen iets te maken dat trekt op de muilbandekes der kalvers; en die met zulk volk's avonds of's nachts dwijlen, moeten niet klagen als hun eer en reputatie om zeep is, en dat ze zelfs veracht worden, van hun eigen Volk.... Geen jongmans trouwen met oneerbare dochters, tenzij gedwongen en dan is 't een huishoudeken van kat en hond, een voorgeboeft vand'helle. Aan de biehouders: Bij M. Ch. L. Blommaert, blokmaker te Kemseke, dorp, staat een korf biën hebbende het gewicht van 78 ponden; en den zsverm voortkomende van dezen korf, weegt 62 ponden; hij is zichtbaar bij den eigenaar, gratis, tot in September, dan wordt hij wederom naar de Noordzee gedaan.De Missionnarissen berichten* J uit Afrika, dat er aldaar reeds sekten van Vrijmet selarij zijn, die de Voortplanting van 't Geloof tegen-I werken, Aalst wordt o. a. de stad der machien-» ELFSTE JAAR. N® 564. 10 Augusti 1883 P. Daens-MayaRT, Achterstraat, AALSi PARL01R. G. ff; te L. in Frankrijk, ontv. de 51. Uit Luik 2,50 van M. B. tot Aug. 1884. M. en Vr. V. d. W. te G. de 2,50 zijn goed binnen have gekomen. Uit C. 3,50 tot Juli 1884. M. te E. zulke berichten zijn door den Raad gev eigerd. Vr. van de 60 te K. heel wel, wezullen het schikken volgeus uw verzoek. Ontv. uit Fr. van M. P. W. 4,50 tot augusti 1884. Uit Luxemb. Alt. M. van 51. St. 3,50 tot augusti 1884. M. te Schr. ik zal het doen ontvangen. Solo: Zend, Maria, hcldre Mane, In ons aaklig Babylon; Op ons duislre levensbane 't Licht der ongeschapen Zon! Koor Dan, zoo voert ons uw vermogen Dwars door wereldlist en logen, Zegevierend uit den strijd, In den hemel waar Gij zijt. F. REFLEKSEKES VAN TANTE CHRISTINA. Die zich verheft ende opblaast, "erwekt kra-> keelen. Als 't u welgaat, gedenkt den armen; en de goede werken, en gc zult verheugd wor den en de zegen zal meer en meer over u komen. Zijt niet kwaadsprekend en ge zult in vrede leven beoordeelt anderen, gelijk gij wilt dat men u heoordeeie. Geef liever 10 deelen toe, dan een half deeltje te veel te nemen. Een deugdzaam leven is een vrolijk leven. Te koop in onze Bureelen Groot Keukenboek 2,50. Betje de Hol- iandsche Keukenmeid 1,25.Belgische Keu kenmeid 1,10. Nituwe kabinet-sekretaris of modellen van allerhaide brieven en petitiën 1,10. Jan Cterker of de Laatste Binders van Vlaanderen 2,25. Robespeer 1,00 De Dronkenschap 0,06 Tegen de Godslastering 0,10 breierijen en Geeraardsbergen heeft benevens zijn kanten en luci- ferkes, een groote en goede fabrikatie van Sigaren, die bekend wordt in alle landen der wereld. De Katholieke menschen moe ten malkander, bijzonderlijk in dezen tijd, vriendschap en gene genheid betoonen. Men spreekt van een Jubelfeest, in Frank rijk onder ons Viaamsche Landgenoten, waar men meer en meer, dank aan de Katholieke Vereenigingen, de zoetigheden van 't Fa milieleven smaakt. Wij verwachten over dit Viaamsche Jubelfeest in Frankrijk, verdere inlichtingen. Te Weenen is zondag nacht een klaarte in de lucht verschenen die 10 seconden duurde en g'heel de stad in een daglicht stelde. Te 's Hertogenbosch, door 't aftrekken van een oud behangsel, heeft men 2200 gulden gevonden in papieren geld. Te Uern, Zwitserland, zijn de koetsiers in werkstaking. De Joden, beticht van moord in Hongarië, zijn vrijgesproken. In IscHiA,groolen druk, massakker en c'oleering, In 't Belgisch Vaderland, een aartsslechte regeering, Verkwistende ons geld, opstokend alle kwaad, Die als een wangedrocht op Belgic's harte staat; Een plaag in zevental, een draak met zeven koppen, Een net oneindig groot en met miljoenen stroppen, Om elke Belg die leeft, te nijpen aan de stroot; Te slingeren in b'oed, te marleleti ter dood; 't Is in de Kairo nu, dat men in veel getallen, Cholera slachtoffers, als lijken z et neêrvallen; En Willem, d'oude Vorst, verkeert en spreekt althans Met d'Oostenrijkscbe Vorst, den Keizerlijken Frans, Die naar zijn huis omziet, of z'hem niet komen roepen; En in het ver Tonkijn, vechten de Fransclie troepen Het Volk kijkt overal zeer angstig naar het veld, Alwaar den Oogst eilaas, zoo droevig staat gesteld Tot rijpheid reeds geraakt en hijgend naar de schuren, Maar 't regent veel te veel, wij kunnen het bezuren Zoo is het altijd iets, nu hapert dit dan 't geen En hij leeft hier gerust en vrolijk, hij alleen, Die wel zijn beste doet, om niemands recht te krenken, Eu aan den Opperheer, zijn liefde en dienst Ie schenken; Dan mag er hagel zijn, of storrem of orkaan, Het herte wel gesteld, zal blijven zachtjes slaan. jtiUAi.Ai.lli.-AJLVüU. wWU10WWwwwvWV MWW Koor Verschijnt alle Vrijdagen'. Prijs in Bureel of 'Winkels 0,05 'centiemen: Met de Post ofte huis gebracht, 9,50 'sjaars- V oor Frankrijk en Holland 4,50, W. ZELE. Op zondag 19 Augusti, zal er hier eene buitengewone feest plaats hebben ter gelegenheid der vijfmaal vijftige Jubelfeesten en de ZSjarige legging van den eersten steenweg op de wijken alhier; al deze Jubelfeesten komen van de wijk Wezepoel en zijn de volgende N° 1, 50 jaar bestaan van de kapel van den H. Ro- chus. N° 2, 5o jaar bestaan zijns Broedersehaps. N° 3, 5o jaar dat Benoit Wal- grave van hetzelve deel maakt. N° 4, 5o jaar in huwelijk Ch. L. Wiels met Marie Theresia Pieters. Na5, 5ojaar in huwelijk G. Fr. Van Avermaet met Maria Jo- sepha De Pikker. Bijzondere volksspelen zullen des namiddags plaats hebben en zullen met verlichting en vuurwerk gesloten worden.

De Werkman | 1883 | | pagina 1