De Gebeurtenissen der Week. JUBELGALM opgedragen aan ALEXANDER VAN PARYS en COLETA TONNIAUX, ter gelegenheid van hun Vijftigjarig Huwe lijks-feest, gevierd te Ryssel, .Wasemmes, den 6 Augusti 1883. 1. Vijftig jaren is't geleden, Dafjjij bei voor Gods altaar, 't Huwelijk zijt ingetreden, vereend werd tot een paar,, te samen dragend, r- Immer 't oog gericht naar God, Enkel eer en deugd bejagend, Was uw vijftigjarig lot. Vijftig jaren hebt ge beide, Zoo vereenigdvoort gegaan, Somtijds langs een dorre heide' Somtijds langs een bloemen baan, Immer wat uw hart ook griefde Immer hoü' en trouw elkaar Sterk en jong door uwe liefdei Zij voor hem en bij voor haar, 3. Op het feest dat wij u vieren, Moesten 't negen zijn in tal, Om uw achtbare kruin te sieren. En met zeven zijn wij al, Kinderen uit uw echt gesproten, Groot in tal-en groot door min, 5 Vaster aan uw hart gesloten, Stellen wij uw Jubel in. J 4. Zijn er tvvee uw echt ontvallen, 5 In het b'ovenzonsehe 's feer, Zien zij neder op ons allen, Zien zij juichend op ons naêr, Wijl ze met ons medezingen Vlechten zij voor Gods troon V WWVVWV Wat nieuws in de wereld V In Spanje is de opstand der Soldaterij zeer erg geweest en nog niet gedempt. Men wilde een Republiek proclameeren en veel opstandelingen zitten in de gebergtens of in Portugaal. In Frankrijk zijn er municipale kiezingen geweest, die den toestand niet veranderd hebben. Te Weenen en te Pbsth zijn volksoploopen geweest tegen de Policiè. In Rusland, broebbelingen van Nihilisterij en in Belgenland voortgang van Landopeteryde Mi nisters die sedert 5 jaar alle jaren 55 miljoen meer verteerd hebben dan 't Katholiek Ministerie, ze willen met geweld aan 't hoofd blijven en hebben totdies voorgesteld van een groot getal, 13,000 Buitenkiezers af te schaffen. Maar die gruweldaad niet willende bespreken, hebben de Katholieken allen gelijk de Kamers verlaten en de liberhaters,maar 61 in getal zijnde, konden niet voort. Welke ellendige knoeierij en konkelfouserij, en dit alles om een volk te pijnigen en te verdrukken.. En't ergste van al, dat er geen onpartijdig Staatshoofd is. De Landbouw heeft eenige dagen allerbeste wéér genoten, tot deugd en profijt van meester Van der Schuren; langs sommige streken heeft de Hop nog al geleden van storm en wind, nogtans de bellen komen goed op, en komt er geen ongunstig weêr, onze gewesten zullen een schoon kwaliteit van hop leveren. Engeland en eenige deelen van Duitschland laten klachten hooren;edoeh,nu gaan de prijzen maar gegeven worden. LOOPENDE NIEUWS. De Prijskamp te St Gillis, van 520 fr. is nabij. Zondag 19 Augnsti, Vogelschieting met de Bolle, t'Aalst, in 't Muisken, ten profijle van den Schoolpenning. Te Mechelen de groote Tentoonstelling; te Pollare, Concert den 16 September door Appelterre; UOultre, op Zondag 9 Sep tember ten 4 ure, Concert door Aalstenaars. 't Is ongeloofeUjk 't Volk dat er te Lokeren is geweest; en men haalt blijken aan, van groote edelmoedigheid; die geld lieeft, dat hij ten allen tijde de Armen indachtig weze, en nu bijzonderlijk d'H. Kerk niet vergete, die Moeder welke arm is en zonder medehulp, voor 't onderwijs harer kinderkes niet kan zorgen. Haar hertebloed, haar leven zou deze Moeder geven, liever als haar kinderen door vijandelijke han den te zien opgebracht, tot hun ongeluk. Daarom heeft men gezien dat d'H. Kerk is opgesprongen als een moeder, die een Onge dierte aan de wieg harer kin deren ziet. Het Ongedierte heeft de Kerk beleedigd, ja zelfs bloed doen verliezen, de Paus heeft geleden, de Bisschoppen hebben geleden, de Dekens, Pastoors en Onderpastoors worden door 't wreed ongedierte aan gerand, maar de kinderkes zijn gered en de kerk zingt Alleluia en Te Deum. Wat komt er toch slechtigheid in de wereld, stomme goddeloosheid, gelijk te Brussel alwaar tegenwoordig uitgeplakt hangen spotprinten op het leven en bitter Lijden van onzen Zalig maker. De Protestanten zelf, als ze dat zien,moeten roepen ep die losbandige en helsclie Geuzerij.'tKuischen en schoonhouden der straten en markten van Parijs kost jaarlijks 5,243,000 franken. In Amerika zijn de telegrafisten in werkstaking en snijden op veel ELFSTE JAAR. N? 565 17 Augusli 1883 P. D.AENS-MAYART, Achterstraat, AALS i PRIJSDEELINGEN. Maandag 29 Aug., 3 ure namiddag, voor de scholen derMoorselsche baan, Popenrode dries en Langestraat, in het lokaal der Moorselsche baan. Woensdag 22, om 3 ure namiddag, voor de St Josefschool, op Stadsschouwburg.^ Donderdag 23, om 3 ure namiddag, voor de school 'van 0. L. Vr. der Werf, op Stadsschouwburg. rj';1 Dat is voor A a 1 s tDp d'ander plaatsen gaan de Prijsdeelingen ook in deze maand of in 't begin van September geschieden. 0, Gejubelde Echtelingen, Eene Hemeljubel-kroon. 5. Schouwt met hoogmoed in 't verleden, Uwe taak is wel vervuld, Ziet met blijdschap op het heden, Want uw jubel is verguld, Slaat met trouw den blik ten hoogen, Daar is u een feest bereid, Door twee kinderen u onttogen, Dat gij viert in eeuwigheid, Uitgesproken voor hun kinderen door Petrus I Bernardus Van Vooren,ledemaat van de Heilige1 Familie. 1 PLECHTIGHEDEN. Woensdag is 't de Processie van Half-Oogst ge- i weest. Het treft en troost, als men overal ziet hoe de menschen hun beste doea, om straten en woningen te versieren. Dit oud en algemeen ge bruik steekt geweldig af, met de pogingen welke de Vrijdenkerij inricht, opdat de redelijke schep sels op den doortocht van hunnen Heer en Mees ter, stijf en onbeschoft zouden blijven staan, hem allen eerbied weigeren en aldus vervallende in d'handen van den bliksemschen Satan, van wie er niets te verwachten is, dan slechtigheid en ellendigheid, gelijk men het in de groote steden begint te zien. PARLOIR. Ontf. uit K. 3,oo van F. M. De boek jes zullen U doordenSehrijvergezonden worden- ik had voor 't oogenblik geene M. te D. over Prijsdeelingen is 't ons onmogelijk afzonderlijke melding te maken. Te naaste week 'ne prijskamp uit Saftelare; Macharis. vriend, ge moogt mij verwachten; en hoe is 't met T. en C.; V. te R. onmogelijk. Aan verschelde Patiencie, met den heer. W WV plekken de draden af. T'Hofstade is 'tweggerukt kruis gevonden in een beek; geuzen alleen zijn in slaat een kruis in't water te smijten; dat moet niet gezegd worden! De Prijsdeelingen zijn daar! d'officiéele scholen zullen weêr iets uitdeden; gelukkige plaatsen waar zeniets kunnen uitdeden, bij gebrek aan leerlingen, omdat de school er een prison en een kerkhof is, tot eerste straf van Piet Van Humbeeck, die gesproken.heeft van'tChristene Geloof te begraven en die nu verzonken is, met g'heel zijnen battaklan en nog dieper en dieper zal zinken. Degroote prijs vanBouwkunde is te Gent behaald door M. A. Bellynck. Meer dan 8000 fr. heeft de Vlaamsche Kermis van Lokerem opgebracht. Proficiat! In een civiel Hospitaal van Parijs heeft 'ne zieke zich gezelfsmoord. Zoolang er leven is, is er hoop: Te Bolsward aan deu Rhyn, heeft een vrouw van 90 jaren, sedert lang doof, eensklaps haar gehoor teruggekregen. In Amerika, te Pitsburg, is'11e papie ren stoomboot in zee gegaan, 24 voet lang en 5 breed, en weegt maar 1000 pond; papier, hard geprest, is sterker dan hout. Er wordt nu verteld dat er Geuzenmeesters zijn die aan anderen geld geven opdat ze zouden gaan drinken in herbergen waar schoolkin- derszijn en aldus d'Ouders overhalen, om voor een passagère en onnoozel kalandisie het geluk van hun huisgezin te slachtofferen. KERKELIJK-NIEUWS, 't Seminarie van Gent is naar Oostakker geweest om O. L. Vrouw te bedanken over de genezing van Z. H. Mgr De Batlice. Zeldenheeft men in 't BelgischLourdes een plechtigheid gezien die meer stichtte en ontroerde. Men spreekt van een buiten gewone genezing door O. L. Vrouw van ^Lourdes bekomen. De Moeder Gods is al- machtig op 't hert van haren Goddelijken Zoon en Vlaanderen is bezaaid van Heilig dommeu ter eere van d'Onbevlekte Out vangenis.In d'ongelukkige tijden toont Ons Heer bijzonderlijk, zijn almacht. De mira kelen zijn klaarblijkend, en nogtans vindt men er die versteend en ongeloovig blijven, 't Geloof is een gaaf en moet verdiend wordeD, door een zuiver leven of door een oprechte bekeering 't Gebeurde dikwijls dat er bij den heiligen Pastor van Ars geleerde rijke man nen kwamen, om met hem te discuteeren. Maar de Pastor van Ars zegde: Niet discuteeren! bidden, te biechte gaan, 't kwaad vluchten, en ge zult gelooven! Ea als hij d'ongeloovige tot het gebed kon krij gen, al hun twijfels verdwenen en ze zagen de waarheid der katho- liekeKerk en al de moederlijke zoetigheden waarmede het leven der Christenen is bezaaid. Maandag aanstaande, S0e dezer. Feestdag van St Bernardus de groote Dienaar v»n God en van zijn H Moeder, machtige Beschermer der gezondheid van mer schen en van vee, Sint Bernardus-feestdag wordt op vele plaatsen gevierd en o. a. met buiteDgewonen luister op de ZEEUWSGHE KLINGE. waar dien Heilige ee bijzondere kapel is toegewijd. Ook heeft Z. H. Paus Leo XIII, tot vermeerdering der devotie aldaar vele gunsten verleend en 0. a. eenen vollen aflaat gedurende d'octaaf te wiüDen, mits de ge wone voorwaarden en 't bezoek der kapel. Reeds heeft men t'As- tene aan de Leie, de teekenen van een toekomende bedevaartplaats naar de kapel van O. L. Yr. van Lourdes, voor welke de bewoners Verschijnt alle Vrijdagen. Prijs in Bureel of Winkels 0,05 centiemen. Het de Post ofte huis gebracht, 2,50 'sjaars- V oor Frankrijk en Holland 4,50,

De Werkman | 1883 | | pagina 1