Vooruit voor 't Orde en voor 9t Recht! De Ziekte Kampen, Misdaden en Ongelukken, perbliksem zouden veranderen! Ha, zegde dien Brusselaar, ze willen 't Ministerie weg hebben dat wij zoo eerlijk gewonnen hebben; welnu, Mr, liever de Doodliever ons bloed storten!,.. gpMaar de Stoet gaat voort, altijd voort, thalven een 2de plakkaat: En weêral Volk, weêral Sociëteiten, weêral mannen die komen zeggen: Durft eens aan ons Ministers getaken! En weet wel dat er in de Provinciën nog zijn, ontelbaar in getal, die spreken gelijk wij: VOORUIT VOOR 'T ORDE EN VOOR T RECHT! Weg de Revolutiemakers! België is zeker nog niet genoeg opge- ëeten! De landelijke schuld is zeker nog niet groot genoeg! De be lastingen zijn zeker te licht! Wij zouden de Reserve, die 2de Bloed wet op onzen rug moeten krijgen! Dat zot spel der officiéele school- meesterij zou zeker moeten blijven duren! Neen, neen, Recht, Vrijheid en Gespaarzaamheid! Nu volgden gedurig ander Manifesteerders, totdat in de verte, opdaagde devlag van den Katholieken Schoolpenning uit Gent, de Vlaamsche Leeuw die zegepraalt, gevolgd van een ontelbare menigte, die de straten van Brussel kwamen innemen en den weg banen tot verdere Betoogingen, die zouden noodig zijn. Aan 't Hotel van Minister Woeste is er een gejubel en gejuich geweest zonder einde; wij hebben daar de gansche stoet zien passeeren; een kwartier lang, 't waren rijen van mannen en jonk heden die voorbijtrokken, hun hoeden zwaaiende en moed en kracht aan 't Ministerie roepende; en als de Vlaamsche Leeuwenvlag aan kwam,ze werd uit de rangen gebracht en onder doogen van de Mi nisters ontplooid, als om te zeggen: De Vlamingen leven nog om U te verdedigen! De Vlamingen vragen Recht en Eerlijkheid^ De Vla mingen vragen de demping van den oproer, de stemming en de verbetering der Schoolwet, om als een Vrij en Godsdienstig Volk te kunnen leven.... Nooit is er zulke Betooging in Brussel geweest!... 10 Augusti, gij wordt met eer vermeld nevens de glorierijke dagen van 10 Juni en 8 Juli! Brussel staat er nog verstomd van! De Vrij metselarij voelt dat haar rijk geknakt is...En de katholieke Belgen roepen: Als men ons nog noodig heeft, nu is de weg gebaand, wij zullen komen, twintig man tegen een; als het maar 48 uren op voorhand geweten is.... Achtbare Lezers, die weldoet, moet niet vreezen, olie drijft boven, en als elk zijn beste blijftdoen, t zal wèl gaan in ons geliefde Vaderland! Kort en goed, menschen, want d'inlandsche zaken OTEB.ZICHT •vragen al ons aandacht. De conferencie der Mogend heden is muslnkt, omdat- Engelschman en Franschman aan t kijven ge raakten De zaken der beschieting van Alexandria zijn nog niet verenend en den Oosten blijft een dre.gende geschil. Te Kairo bereid men een leger van 40Ö0 man om Gordon te gaan verlossen in Khartoum.—China» parlementeert om Frankrijk te foppen, maar de Franschman verleent maar 24 uren respijt, om zijn oorlogsschuld te betalen, anders bombar deert hij d'Engelsche havens. 80 millioen vraagt de Franschman, maar hij heeft ze nog niet. 't Congres van Frankrijk houdt nog al kop te gen de woelmannen; de Keizers van Oostenrijk en Duitschland gaan bijeenkomen in 't badstedeken Ishl, om over politiek te] klappen en hun verbond te vernieuwen. jif>LOOPENDE NIEUWS. Worden ze dan5gtoch zot l] Een officiéél meesterken aan den Dender, dat al zes jaar zijn geld trekt, zonder éen les te moeten doen opzeggen, nu begint hij als een en- feltch haantje razige manieren te krijgen en randt nu de treffelijke 'arochianen aan. Rollin, minister-af, tot zijn spijt en hertzeer heeft in de Kamers gezegd dat de Paus van Roomen een onderdaan is van Italië en niets meerl... En Bara kronkelde zich als een hertisje, toen in de Kamer werd aangekondigd dat de tijd der kerkhofschenderij uit is.... Ja, ja Bara, dat is alzoo en al staat ge daar uw op uw hoolu te dansen, t blijft alzoo. T AALST is zondag een plezierig reisje naar Antwerpen geweest: M. GHEE. RAERDTS, kapitein der Burgerwacht sedert 25 jaren, van de Pont straat en omliggende, daarvoor gedecoreerd, een huldebewijs van de Compagnie ontvangen, juist een stoomboot die van Aalst oi Antwerpen vafen zal, en M. Gheeraerdts die gheel de Compagni trakteerde met een lustreisje naar Antwerpen langs Dender en Schelde, alles op uitmuntende wij ie, eerste klas, en alles op zijn kosten. De reis is allerbest afgeloopenjten ii ure was de compagnie terug; z'hebben den Kapitein-Jubilaris naar zijn woonst gebracht en hem aldaar 2 prachtige bloemtuilen als dankbaar geschenk gelaten.. Op zulke wijze is de garde-civik toch nog voor iets goed. I Maandag was de genaamde Vyvé nog niet gevonden, ontvlucht uit 't gevang van Brugge. Te St NlKOLAAS was alles bereid om dijnsdag 11. een JUBELFEEST te vieren van 5o jaren huwelijk,als de Dood de feestviering is komen beletten, den Echtgenoot-Jubilaris meenemende. In HOLLAND zijn ze straf verwonderd, dat er hier officiers zijn die geen vlaamsch kennen. Ostende,Internationale Expositie van vogelen, duiven van luxe en gereedschap voor op brengst op 28, 29, 3o en 3i dezer maand, Programmas zijn te be komen, Isabellastraat 42, Brussel. Er is te Arches St Bernard een wild zwijn geschoten dat 70 kilos gewicht had. 't Leefde, net als'ne Vrijdenker. Een kind van i5 jaar dat te Brussel riep Weg met de liberalen, is aangehouden, maar groote loebbes van Geuzen, mochten bun keel uiteenschreeuvyen Demissie a bas la Calottel Weg 't Ministerie In de Provincie Henegauwen zijn 2 officiéele Onderwijzeressen vervolgd voor schriftvervalsching. In versche: 'c steden van Zuid-Frankrijk heeft men mogen Proces- sién houden... Dieniet begraven ligt onder onrechtveerdig goed of in vuile «rh»r lakten^ils^de^ood^daar is. keert zich met berouw cn betrouwen tot zijnen Schepper. Op 64 studenten zijn er te Brussel 5o mislukt in hun exaam. Dat komt van te manifesteeren en van nog ander zaken, die 't hert doen bedorven geraken en dié 'ne vuile stank werpen op g'heel 't leven en op de gansche omge ving. De geuzen-gazetten van Brussel leggen hun zaken slecht uit; volgens d'een waren er ten minste 5o,ooo liberalen opgekomen; volgens d'audere, 8 a 10,000; de Waarheid is dat de twee stoeten bijna dezelfde lengte hadden, met dees verschil dat bij de liberalen een groot getal vrouwspersonen meegingen, dat men op berekenden afstand langzaam voortging enz.Te THIELT is zondag een groote betooging geweest voor „M. Beernaert, Minister van Handel en Landbouw, en zondag 17 Augusti zal NIJ VEL zijnen Burgemeester M. Burlet inhalen. De russische generaal Tottleben, die komt te sterven, at zes keeren daags, geweldig veel. De docteurs zegden hem: Gij eet te veelge moet van tijd tot tijd vasten... Tottleben laebtte daarmeê en korts nadien lag hij plat. Te Buenos-Ayres is gestorven een pachter, misschien de rijkste der wereld hij had 1760 vierkante mijlen land, 152,000 koeien en 410,000 schapen.... Ze schatten zijn geheelen middel op 60 millien fr. Slechte voor teekens; er beginnen Congressen gehouden te worden voor den Vrede. nUKRI I IflFNS Men meldt ons uit TEMSCHE, het overlijden van out o,(jen jjeer FRANS SUY, bouwmeester dier gemeente. Wij nemem inniglijk deel in dit gevoelig verffês. dat de Jongelings- Congregatie aldaar komt te treffen in den persoon van hunnen onver- moeibaren Prefekt; de Conferentie van den H.Vincentius a Paulo en het katholiek schoolkomiteit in een hunner ijverigste leden, en de gan- sche Gemeente in een hunner voofbeeldigste medeburgers. Te Londen is overleden Sir William Codrington, die in den oorlog van Kri- mèe oppergeneraal "was van 't Engelsch Leger. Te Weenen is gestor ven de Geestelijke die de laatste Biecht heeft gehoord van Keizer Maxi- millaan-zaliger. Te Nijvel heeft een bende Geuzen ver- c f t»geheide Lieve-Vrouw-Beelden aan de gevels der huizen, in stukken geslagen... Hoe zijn ze niet verveerd van sibot gestraft te weren! de voorheelden zijn menigvuldig in alle landen! wat is er gebeurd den 17 Juli 1862 te Trapani in Italië? 4 soldaten, in een oud klooster logeerende, hielden afgrijselijk den spot met een beeld van O. L. Vrouw Onbevlekt Ontvangen. Ze gaan naar hun slaapkamer, al la chende met hun slechte daad, nauwelijks daar zijnde, een deel van den plafond valt in 3 bots dood, de vierde sterk verminkt en nog denzelf den nacht bezwijkende. Te Brussel, zondag laatst-, hoever dat de boosheid toch gaat, rond den stoet voor de wet van 1879 ingericht', daar zongen ze liêkes van spot, ©pden Kruisweg!!! Aan-den Nationalen Stoet zelve durfden ze niet komen, doch nadien zijn verscheide Katholie ken en Independenten laffelijk aangerand; een teeken dat hun komedie gansch mislukt was. Op de Jourdaanplaats is een Independent door 6 Geuzen aangerand en zoodanig geslagen dat hij vaD daar naar huis is gedragen. Maar de laffe daders zijn gekend en zullen hun straf niet •ntgaan. BUITENLANDSCH. Te Pontresina, iu Zwitserland is een Epgel- sche Demiué op een der ijsbergen uitgeslibberd en ia een der afgronden gevallen. Aanstonds was hij er door 2 gidsen uitgehaald, doch bezweek in d armen zijner Vrienden. Grooten brand te Lyons in de straat Hotel de ville; 3 groote huizen afgebrand, zaterdag na'cht; da schade overtreft het miljoen; 8 pompiers gekwetst, waarvan 2 doodelijk. D'ander week heeft het te Munchen, in Duitschland, schrikkelijk ge donderd en gehageld; op veël plaatsen is den oogst vernield, vele ge bouwen zijn afgebrand, e- a. te Nympenberg een spiegelfabriek en te Toelz 13 huizen. Een moord ie Maastricht op de Verkensmerkt, vrijdag avond ten 11 ure, zekere Vauenmones, bij drank, rusie met zijnen gebuur Everaerts en hem deodsteken. Ze sleept er nog eenigte meê te Toulon, Marseilje, en 't omlig gende, doch zeer weinig in evenredigheid van vroeger want het heeft érwreed gegaan in de maand Juli; de Coerriers brachten ons tijdingen, die wij niet meédeelden, om de Voltaren niet te zeer te verschrikken; er zijn nachten geweest van 60 sterfgevallen; dat de menschen 's morgens hoorden: 60 medeburgers dood 60 kennis sen opgetrokken! De Cholera sloeg met vastheid en met spoed Ge wierd aangetast, ge moest u leggen, 3, 4 uren nadien ge waart dood,en uw lijk wierd seffens weggehaald en begraven. Verscheide weken lang lag de Commercie stil. Toulon en Marseilje waren éen slagveld, en op dit tooneel van schrik en dood, wie zien wij, bene vens de Geneesheeren, onbeschroomd en vrijwillig, hun leven opof feren? de Priesters en Religieusen, de Gasthuisnonnen uit ver scheide Gasthuizen waren er Religieusen weggejaagd; bij 't naderen der ziekte hebben ze zich met aangeboden; wij mogen geenen haat dragen; 't is door de Weldadigheid, door de Liefde, dat er zielen moeten gewonnen worden. Verscheide Priesters, talrijke Zusters, jonge Dochters van welhebbende Ouders, zijn als slachtoffers ge vallen Eere aan U, edelmoedige harten! Eer en dank aan U, en aan de Grondbeginsels, welke U de kracht gegeven hebben tot de verhevenste zelfsopoffering En wie, die zijn gezond verstand en zijn eerlijk bert heeft, wie zal hier niet zeggen 0 Godsdienst, o oneindige Weldoenster van 't Menschdom, kenden de menschen U beter, hoe zouden ze gelukkig leven 321 dieren verbrand. Te Brunieux, Pas de Calais, Frankrijk, is 't groot Pachthof van M. Böiré, bawoonddoor M. Tro'Jé, afgebrand; al de gebouwen vernield; 300 schapen en 21 koeien zijn erin gebleven. Dief betrapt en zijn been gebroken. Te Parijs was een koophandelsbediende in een renteniershuis geraakt en had zich verstoken in den kelder; zeer goed; 's nachts hij komt eruit, valt en breekt zijn been; op zijn enjelijk gekerm zijn de eentgenoten op gestaan, hebben den trawant gevonden en hem aan de J usticie overge leverd; nu zullen de gevallen xijn: Eerst naar 't hospitaal en dan, naar het gevang-., 't Zal plezierig zijn f1 ramnan Vrijdag van d'ander week is in de v-'Un vO^™rauipcu«jtatia t,0 Meirelbeke tussclien twee wag gons doodgepletterd de douanierJDe Geyter, aldaar g'employeerd. Te

De Werkman | 1884 | | pagina 2