Marktprijzen Audknaardk. 18 75 17 oO 12.50 13,5c 13.oo 19. oO 16 50 3,82 05,00 3,o9 3.45 Antwerpen, over de route gaande, is doodgereden; hij was maar over 14 dagen getrouwd, met een weef, die haren eersten man in een dergelijk geval had verloren. Tusschen Gembloux en Ta- mines, een jongeling van 17 jaar, zijn hoed door 't vensterken val lende, was verloren, hij sprong erachter en nu was zijn leven erbij verloren.'t Is duur wat men met de huid betaalt. In de statie van Adinkerke is zaturdag avond een ontriggeling geweest, doch zonder ander slecht gevolg dan een vertraging van al d'ander treins. In den nacht van vrijdag tot zaturdag, in de statie van Schaar beek, een jongeling, bezig met de lokomotieven te kuischen,raakte te dicht bij een open vuur, zijn vette kleederen schoten 'in brand en hij kreeg zulke zware wonden dat men voor zijn leven vreest. Dieften. Te Berchem, bij Antwerpen, is er zondag nacht in 't Hof Van Vaerenberg, aan de statie, poging tot inbraak geweest; de bewoner heeft naar de dieven geschoten en ze zijn gevlucht. Door eenen beer opgeëeten. Zekeren Leblanc, Franschman in Canada geboren, woont te Schiensburg provincie Quebec. Hij was naar het bosch gegaan en had zijn vrouw gelast hem 's noenens zijn eten te zenden, met hun dochterken van 12 jaar. Ten 3 ure, 't eten was daar nog niet en Leblanc, half misnoegd, half ongerust keert naar huis. Na eenige minuten ziet hij van verre een grooten beer, die schijnt iets op te eten; hij schiet ernaar, doch mist zijn doel; de Canadier herlaadt zijn geweer, d'oogen altijd gericht naar het dier, en nu ziet hij, dat de beer een menschelijk lichaam heeft geëeten. Hij doet nog eenige stappen verder, schiet, treft dezen keer den beer, en wat moeten zijn oogen aanstaren? Het afgeknaagde li chaam zijner eigene dochter!... OP ZEE. 't Is zaturdag en zondag een schrikkelijk tempeest geweest aan de Noordzee. De Stoomboot van Douver, die in Os- tende ten 5 ure 's morgends moet toekomen, is maar ten 11 ure in d'have geraakt; de reizigers hadden veel afgezien; op den oever tot LOOPENDE NIEUWS. T'Antwerpen hebben de Katholieken dees jaar 400 kinders meer in hun scholen, dan voor de Vakantie. Ze spreken nu van plooibaar glas te maken. Te Eernum, in Holland is een stam aardappels van 23o stuks. Te Lena, in den Ty rol, heeft de Prior E. H. Stiefer zijn jubelfeest ge vierd van 75 jaar Priester. M. deNotaris Verbe- len, van Puurs, heeft zijn ontslag gegeven. T'Antwerpen is in 't Gasthuis overleden een vrouw van 67 jaar, zekere Anna Judith Hemelberg, die er i3 jaren had ingelegen. Die lijden op hun ziek bed, zijn zoenoffers voor 'tmenschdom, iets dat superbelijk uitgelegd wordt in'tboeksken Naar den Hemel, door St Alphonsius de Liguori, te koop aan 16 centiemen. Die dat boeksken leest en pra- tikeert, als 't lijden komt, hij zal verduldig zijn, ja zelfs vreugd hebben in zijn lijden. De heilige Bis schop Franciscus de Sales had grooten eerbied voor lijdende zielen: Zoolang iku zie lijden, zegde hij tot eenen kranke, zal ik u bijzonder eerbièd toedragen. Geeraardsbergen wordt niet wei nig vereerd, door 't feit dat Antwerpen, een groote Orgel r.oodig hebbende voor zijn Wereld-Tentoon stelling, dezelve te Geeraardsbergen heeft doen maken. Die stad heeft ook ervarene en bekwame Beeldhouwers. Dikwijls is er reeds gesproken van d'huid of 't vel der ratten te gebruiken; dit vel is sterk en plooizaam, doch er zijn 6 rattenhuiden noodig voor een paar schoenen. Onlangs was er te Liskeard, in Engeland, een liefhebber die zich een Oostende was de rukwind geweldig; er is veel schade; te N ieu- r gansch kostuum van ratten vellen deed maken; poort maakte de Noord-Oostersche wind een echt tempeest; het broek, vest, ondervest, koussen 'en klak. En weet noorweegsche schip Anna is in 't zicht der have gestrand, zaturdag gij hoeveel rattenvellen hij daartoe noodig had? 670. morgend; het is maar ten 4 ure 's namiddags kunnen gered worden; de kapitein was 's morgens in de zee gesprongen. EEN LAATSTE WOORD. Trien. Ach Tonia, ge zijt van God gezonden; mensch-lief, hoe is 't met de Kiezingen? geeft ons toch nieuws en solaas Tonia. Trien, Trien, 'tzal goed gaan! Veel Geuzenburgemees- ters zullen wegvliegen; er zijn er die van nu af de pijp aan Merten geven! Trien. God zij gelofd, Tonia! Tonia. Trien, 'k vraag het u, wie zal er toch nog voor de Geuzen stemmen? z'hebben Belgen- land in schulden en affronten gebracht, Trien; dees jaar zullen ons Ministers nog 24 miljoen te kort komen; z'hebben ten anderen toch zoo schrik kelijk d'H„Kerk vervolgd! Trien, Trien, die voor de Geuzen gaan stemmen, dat ze toch peizen op hun Sterfbed, op hunnen doodstrijd, op hun Oordeel, en dat ze met alle brave menschen meê- doen, om een gerust en een gelukkig Vaderland te hebben. Trien. En wat zeggen de Geuzen. Tonia? Tonia. Trien, op sommige plaatsen, ze willen de muren op- loopen van arragie, tot teeken van hun diepe sleehtigheid; maar de Kiezers zullen, als 't Godblieft, kalm zijn en vastberaden, 't is in 't Biechtstoelken om doen, Trien, en ge moogt werken waar ge wilt, daar zijt ge vrij en lieber, dank aan 't Katholiek; en Trien, kind, laat ons lezen voor den goeden uitslag; 't is nu precies de maand van October; de Paternoster moeten wij lezen, en als dat gedaan wordt, ge zult zien 't zal goed gaan in ons Vaderland!... Dag Trien, jOt op 'nen anderen keer T'Aygem is zondag zekeren Casimier D'Haegeleir doodgevallen in den meersch waar hij met zijn koei was. Ge ziet hoe weinig ons leven bier zeker is! T'Hofstade heeft de Burgemeester zich achteruitgetrokken. Te Brussel willen ze Janson op 't Stadhuis brengen, met zijn radikale politiek. Te St Levens Haütem grooten strijd; geen mannen gekozen die 'toud Geloof bevechten; te Letterhautem zijn er schandige geuzenwerken geweest. Die Geuzen zouden van de wereld een helle willen maken. Die op de kiezings- dagen den geuzen weerwolf speelt, zal er voor boeten, dat is zeker en vast. Van dees Nr zijn afdruksels te bekomen, tot zaturdag' voornoen. Laatst waren wij in den Polder en men sprak ons daarvan 't braaf CAPRIJKSCHE Volk. Nu vernemen wij dat te Caprycke verscheidene der lifieralé kandidaten hunnen Paschen niet meer houden en voorvech ters zijn van het Geuzen onderwijs. Zij die de geuzen-kandidaten voor dragen. zijn koeken van denzelfden deeg. Dat verzekert ons dat de geu zen te Caprycke deftig zullen geklopt worden.... Wie kan voor zulke mannen kiezen, zonder zijn geloof te verzaken!?!? RARETEITEN: Onlangs speelden te Zele met de kaart op de wijk Rinkhout, bij J. Troch, 4 mannen te samen 301 jaar tellende: F. De Vriendt 95 jaar, Andries Van Wiel 76, Ch. De Bondt 73 en J. Troch 57 jaar: in de eerste ronde van't spel werd er 27t getoond.... Gelukkig die oud wordt en die met gerust heid op zijn vervlogene jaren kan terugzien. BERICHTEN. Era cois Coessens, Hovenier te Wieze, heeft zijn exaam als Boomteelkundige voorde Jury van Gent schitterend afgelegd den 15 Septem ber laatstleden. Twee officieele of Geuzen, zijn in hetomliggende der Leie verdwenen.Den eenen omdat hij te Brussel bij de Bakelandsbende gezien is, durft niet weder- kecren en om rede, er is reeds in zijne school voorzien. Een tweede om te ont snappen aan Moeder Justicie, is ook opgesteken, men zegt dat hij de ruiten uit zijne eigene school had doen uitsmijten om het te kunnen op de katholieken steken. Wat zegt gij daarvan De Franschen hebben iri China te Tamsui, eene nederlaag geleden. Men schrijft in op DE WERKMAN ten allen ten allen tijdede eerste Nummers van 't Baljuken worden erbij gezonden. Te Brussel in de vaart van Charleroi zag men woensdag een policiemuts drijven. Menging zoeken en vond't lijk van den sulfaat Van der Stappen. De 670 steerten waren aan zijn klak. Personen die maandag naar Duitschland vertrokken zijn, hebben ons geschreven dat in d'ARDENEN de sneeuw op sommige plaatsen wel 2 voet dik ligt, dat de treins er bijna niet door kunnen. Te Brussel hebben ze moeten kinderen weigeren in de kato- lieke scholen; er was geen plaat? genoeg, M. Dr Mertens, van Gyseghem, bij Koninklijk besluit Burgemeester aldaar benoemd, wordt zatur dag ingehuldigd. Onzegelukwenschingen aan dien achtbaren Katholiek. Minister Van den Peere boom, de oude Staats-Minister, is overleden. Zoo komt elk zijnen toer, vroeg of laat, maar Onvermij delijk, vergeten wij het niet. Men spreekt van een reisje eener officiéele school, en dat reisje der mammezellen en eleven heeft 490 fr. gekost en 40 centiemen; er was wijn gedronken van 12 fr. Wie kent er bijtijds de tegenspoed niet? En wat lezen wij over den tegenspoed in de Nav. Ch.? Het is goed voor ons, dat wij somtijds eenige zwa righeden en tegenspoeden hebben, omdat deze dik wijls den meftsch tot zijn hert terugroepen, doende hem erkennen dat hij in ballingschap leeft, en op niets dat van dé wereld is, zijne hoop moet stellen. Donderdag was de gemeente Wieze,nabij Aalst, per in algemeene feest voor d'Inhulding van den Ka- tholieken Burgemeester 'Mr Callebaut; de triom fantelijke optocht naar de Gemeente, met de 20 Praalwagens en de plechtigeintrede, onder een zee van Volk dat welkom riep en juichte, dit alles was onbeschrijfelijk schoon. Lange jaren aan den acht baren Burgemeester, voor heil en wélvaart, zedelij ken en stoffelijken vooruitgang der Gemeente Aalst, szaiurdtea. Tarwe 41 oO s S3 oQ Rogge 46 00 a 17 BO Masteluis 18 00 A fo c8 Haver 18 0. 00 Gerst 16 OA 17 oO Hop 1883 90 a g95 0<i Aardappels 6 00 a 06 50 Boter 3 k. 8 55 a 09 45 Eieren 25 3 34 a 1 75 Vlas 3 kilo 0 Ot a 0 00 Viggens kop.lo 00 a 5o 0« Geeraardsbergih. Tarwe IC t k.ï2 00 a 00 oO Masteluin 18 a 08 Rogge 17 a 00 Boone 20 A 00 Aarrdappels 07 0o a Co Bciter 3 kilo 2 98 3 36 Eieren 25 1 75 s 0 Vlas per kilo 1 15 i 0 Nmovs, '8 dijnsdag*. Tarwe 100 k.2i 00 A 38 00 Rogge 16 Oo 16 5o Aardappel 5 0c A 6 oO Böter 1/2 k. 1 SC a 1 6o Loxbrbn, woensdag. Tarwe 105 1.17 - a 18 25 P.ogge 11 Co a 12 00 garst 13 jo a 14 50 haver 12 oO A 14 eO Zelb, dijnsdag. Tarwe 1061.17 Co a 17 f0 haver 150 1. 13 5o a 14 50 boter p. k. 3 cO i 3 18 kemp 11 k.s Pkndbriiohdb, maandag. Witte tarwe 2c oO 4 19 00 rogge 15 00 a 00 00 boekweit 20 a vlas per kilo 0 kemp 0 Oo 0 00 boter p.kilo 3 15 3 75 eieren 25 2 £1 i 2 90 aardappels 06 oO 07 Kortruk, maandag, aardapp. gele 04 5 0 406 OS »- roode 05 5o i o7 06 boter per 1/2 k. 1 63a 1 91 koolzaadol. 103 k 5 84 i8 5o Ujnol. 100 k. 49 0o a oO 09 Witte tarwe p. bekt. 18,5 5 roode dito 16. Oo masteluin 14 25 rogge 12.75 haver 20,o0 aardappelen p. 00 k. C5 50 boter per k. 3 26 eieren per 25 2.98 erwten 0,vnj vlas per kilo Escloo, donderdag. Witte tarwe. 22.5c rogge 16 25 haver '16.50 gerst 19.50 i eo.OO boter 8,65 a 3.oü eieren 2,45 a 0,00 St Nisolaas 1061. poldertarwe rogge boekweit haver duivenboonen erwten vlas aardappelen boter eieren per 36 't is nu raad ge en onze LAATSTE BERICHTEN. Achtbare Lezers van De Werkman, 13 jaar dat wij UEd. schrijven; heeft De Werkman u ooit slechten geven? Heeft bij u ooit de waarheid verzwegen? Welnu, onze raad vraag is nu, van overal te stemmen en te werken voor 't Katholiek en door de krachtige Kiezing den Vrede en de Welvaart te verzekeren..,, 't Is 'ne ge weldigen strijd tusschen 't Goed en tusschen 't Kwaad. Hét grootste ongeluk dat ons kan overkomen, is van de Partij des kwaads te dienen en t'onder- steunen. Te Beveren (W.-V.) is onlangs doodgevonden in een gracht nabij d'hofstede, de genaamde Sofia Gerst, oud 76 jaren. Tot Middel- kerke, de metser Aug. Duister werkte in eenen put; plotselings is de put toegeslagen en de metser lag verstikt en begraven; hij Iaat een weduwe met 9 kinderen. Vlierzele. De vervolgers van 't Geestelijk, de medeschen ders van 't kerkhof, kunnen of mogen ze daar gekozen worden Te MAETER schiet 't kanon. De Geuzen durven niet opkomen! T'Aalst is zaturdag met herlroerende plechtigheid begraven, Albert Winnepenninckx, leerling in't Sint Martens-Collegie... De kinderen, 't zijn Engelkes, maar in d'handen der Geuzen, 't worden duivelkes. Te Croningen, in Holland, is een vrouw verstikt, puur van koleire. D'Hop, van 90 tot 93, ook op de vreemde markten is lichte daling. Te Mechelen is de werkman der sta tie Jan Jef Seruils maandag morgend doodgereden. Te Ryssel is overleden juf. Amelie Cauché, oud 103 jaar. De soldaten te Geut in garnisoen, hebben verbod ontvangen van nog de Meetingender Socialisten bij tewonen. De Keizer van Brazilië is in zee gevallen en was bijna mortibus. De Geuzen van Antwerpen liggen in doodstrijd. Te Brussel, onder 't Armbe stuur der Geuzen, wordt er 711,OOo fr. uitgegeven om aan den armen 132,253 fr. uit te deelen. 150 miliioen hebben de Geuzen t'Antwerpen op 8 jaar verbrast. De werkstaking te Flenu is geëindigd.

De Werkman | 1884 | | pagina 4