riRRTlENDE JAAR.— N» 639. 16 Januari 1885. KERKELIJ DE ZOETE NAAM JEZUS. K NIEUWS- Raadgevingen en Remediën Een andermans gebreken ziet men, de zijne niet.Weest deugdzaam en ge ruit een vrolijk en gerust leven slijteu. Die een schelmstuk bedrijft, brengt een slang in zijn hert. Niets dat d'Eerbaarheid en d'Eerlijkheid overtreft. Rapen gekookt en 't sap uitgeperst is een goed gorgel water voor zeere keel en voor de sprouw. Sap van rapen mnaki de messen hard.—In Schotland zijn in den winter van 1849'o veel schapen en hoornbeesten gestorven door 'teten van vervrozen loof. Oude landbouwers zeggen dat men rapen moet zaaien met zuider of zuid wester wind; met scherpen noorderwind gelukken zij doorgaans slecht. Den eersten maandag van de nieuwe maan, indien het regent, wilt verstaan, den mees ten tijd. 't zal vochtig zijn, zoolang de manegeeft haar schijn. - In 18è5zijn te Luik veel menschen van de Cholera genezen door 't volgende middel: Rijp zaad van 9 a lo scheuten van weegbree en eene handvol ijzerkruid, verbena, laten koken op een lieter melk, daarvan alle 2 uren een tas op geven. De buikloop zal ophouden en 't bloed zal weèr vloeiend worden. Gebradene rapen als pap gemaakt en op de voeten gelegd is een be proefd geneesmiddel tegen bevriezing. In Rusland gebruikt men daartegen pap van erwtenmeel. De Maat: De muzikant slaat de maat, de kleer maker neemt de aat.de koopmansnijdt de maat, veel menschen gaan over de maat. Ook al een rede: Platten Sis had gestolen en stond voor de Juge: Ik gestolen, M., geen4 apprentie van! Maar z'heb ij ben u betrapt, d'hand in den- zak van dezen mensch! Och, 11. de Juge, 'k was vera- buseerd, met 't smoorachtig en donker weêr; 'k meinde dat ik d'hand in mijn zak stak. Aan een andere gevan- genisrat wierd gevraagd: Hoe oud zijt gij? 11. de President, vijf jaar meer als den anderen keer. Een ter dood veroordeelde vroeg een tas warme kaffé. Doch hij was zoo heet, dat de pa tient moest blazen eq wachten... Allez dan, zei VERSCHIJNT ALLE VRIJDAGEN. Prijs, in Bureel of Winkels 5 centiemen. Met de post ofte huis 2,50. Voor Frankrijk. Holland. Duitschland, Amerika, 4,50 P. DAENS.MAYART, Achterstraat, AALST. PARLOIR. Uit Gulp. H. van U. P. D. C. 4,50 tot nov. 85. Ontf van Mej. J. W. te W. 3,22 b. en ab. 1885. Vr. te Landen, de gazet wasu gezonden; misschien versukkeld; de verz. geschieden met de meeste regelmatigheid; zijn er die niet of te laat ontfangen,, ze gelieven te reklameerende stempels wijzen uit, wanneer de gazet t'Aalstverzonden is. —Uit St-Nik- de W. V. S. 2,50 voor 1885. Uit L. van M. N. 5,00 tot einde 1884. H, te Ned. ja in postzegels is 't goed. Het 2d® is u ge schonken. Uit Bats. B. 2,50 voor 1834. Vr. J. Tor. te K. alles wei ontfangen. Uit ErbsQ. 5,00 voor 1885. Op de 4" bl. zal men aangekondigd zien een merkwerdig Feest te St Nikolaas. Er zijn nieuwe boekjes der Spaarzaamheid gekomen aan 30 c. Raadsel Uit 't eerste het waait, naar 't ander men gaat, En 't heel is een dorp in den Belgischen Staat. de'gendarm, haast u wat, 't is tijd! Een mo mentje, zei de ter dood veroordeelde, ik ben wel veroordeeld om te sterven, maar niet om mijn tong te verbrataden. - Een onmeêdoogende schuldeisscher, hoo- rende dat iemand die hem een som gelds moest, op sterven lag. liep er naartoe in éenen asem: Laat, laat mij toch in vrede sterven, zei de arme sukkelaar. Neen, zoo klonk de antwoord, neen, 't is nu al lang genoeg dat ik wacht om hetiald te worden; en ge zult niet sterven of ik moet mijn geld hebben! i y- Wat zoudtge doen geven, vroeg men in een" I exaam, aan iemand die een sterke dosis arsenik ingezwolgen heeft? Wat ik zou doen geven, M. Professor? 't II. Olysel. RLiever mijn hoofd. Een vrouw wierd veroor deeld om de tong afgesneden te worden. Mren, riep ze tot de beulen, snijdt mij den kop af, maar laat mij toch, als 'tu blieft, mijn tong. i" A d v o k a a tEen oneerlijke wisselaar gaat voor de Rechtbank verschijnen. Mrden advokaat, gelooft gij dat ik zal veroordeeld worden? 't ls te vreezen' En tot welke straf? De advokaat antwoord pléchtiglijk: Tot 6 maanden Eerlijkheid. Ju bil Maar. Threse. waarom behangt gij de keuken?— 't Is Jubilé Mr! Jubilé, Jubiléll?? Ja Madam is naar 't bureel der annoncen om een nieuwe meid te vragen, 't ls de 23° van dees jaar; bijgevolg Jubilé! Uitslag Prijskamp Geeraardsbergen. le prijs aan Frank Le Louel, Lokeren. 2° Hilaire Goedertier, Lede. 3® LiviousMegankc, Overraeire 4e Valentine Van Hemelryck Zele 5' Edmond Sehepens, Zele. Voor schoon schrift: P. De Coninck St Gil lis (')en.) Voor 't koddig Camille Van Wey- meersch, Sinay. Minzaam gegroet namens de Juri, J. Coesens. D'oplossingen der Raadsels uit Aalst mogen in gezonden worden. Dat al wat leeft en ademt, prijz' Den Zoetsten aller Namen: Denaam van Jezus zij geloofd Door alle tijden- Amen. Geen zoeter klank dan Jezus' Naam Ruischte ooit in 's menschen ooren; Geen blijder lied dan Jezus' Naam, De vreugd der Eng'lenkóren, Geen vorst droeg ooit een Naam, zoo hoog In 's werelds koninkrijken; Voor Jezus' glansen moet het goud En de edelsteen bezwijken. In Jezus' Naam ligt al wat leeft Aanbiddend neergebogen; Maar sidd'ring, angst en wanhoop schudt Het helsche rijk der logen. Met gulden schrift al ik dien Naam In't diepst mijns harten schrijven; Hij zal, als marmer en metaal. Daar eeuwig, eeuwig blijven. Hij zal des daags mijn denken zijn, Mij als een sterre blinken; Des nachts op hemelzoeten toon Nog in mijn droomen klinken. Hij zij me een schild in allen nood Een balsem in mijn lijden; Hij zij het allerschoonst juweel Der kroon van mijn verblijden. Die Naam zij mij de wapenkreet B'i 'l. worst'len in dit leven; Geen vijand, hoe geducht en sluw, Zal me in den strijd doen beven. Ik zegen mij met Jezus' Naam, Met dezen wil ik sterven. Met dezen vare ik hemelwaarts Om 't Godsrijk te beërven. Dat al wat leeft en ademt, prijz' Den Zoetsten aller namen: De Naam van Jezus zij geloofd Door alle tijden. Amen. Een nieuwe provisie van 't Boek Manna is ons toegekomen: In fraaien band 2,15 franco 2,25. D'ander banden zijn nog niet gereed. i Zondag, Zielkes Nieuwjaar; welk kostelijk gedacht van op zulke troostende Christelijke f wijze d'Overledene Vrienden indachtig te zijn! j: De Dood kap degenen niet scheiden, die in t Christo vereenigd zijn. T'Aalst is er eiken eersten maandag der maand in d'Arme Claren i Mis en Sermoen, ten6 ure, voor de Geloovige Zielen. Z. H.de Pans, tot d'afgeveerdigden sprekende der katholieke Jongelings Sociëtei ten van Italië, Paus Leo heeft sterk aanbevo len de Christene Gilden en Patronagiën. Juist is er in België te Thielt een boeksken uitge komen, over de Christene Gildebond, door den E. H. Van den Driessche, onderpastor te Eeghem en Bestuurlid van den Belgischen Bond der Katholieke Volks werken. 't Is zondag d'installatie van den E. H. De Turck, als Pastoor te Blasius Bouclé, door den Z. E. H. Deken van Ronsse; de getuigen zullen zijn de Z. E. H. Deken van Aalst en de E. H. Willems, Pastor der St Josefs Parochie. T'Oostakker is overleden de Pater Jesuiet SMAELEN, die t'Aalst verschelde jaren ge st^an heeft als Biechtvader, Predikant en Bestuurder van de Congregatie. Een geleerd en heilig Man. Zaturdag 17 Januari,Feest van St Antonius, abt in 356 overleden. Dijnsdag St Sebastianus, kapitein der keizer lijke krijgsmacht, die te Roomen in 288 ge- marteliseerd wierd, en met groote heldhaftig heid s*ierf. Woensdag, feest der zoete en lieve H. Agnes, een rijke edele dochter, die 't Christene Geloof leerde kennen, die zich bekeerde en er velen tot't waar Gelooi bracht. Voor de rechters gebracht, beleed zij zonder schrik of schroom den gekruisten Christus, en wierd na veel tormenten, nadat 't vuur haar gespaard had, ter dood gebracht, anno 304. De H. Agnes is een bijzondere Patronesse der Christene Jonge Dochters. Vrijdag StEmerentia, een dienstmeid der H. Agnes, die ook bloedgetuige wierd van Onzen Heer. BERICHT, Die nog willen ingeschreven zijn, de Registers blijven open aan 2,50 's jaar». Het is voldoende ons een brief of postkaart te zenden. Nu hebben wij uit China ontvangen, iets van buitengewone merkweerdigheid, waarover wij den Eersv. Schrijver een hertelijko dank toesturen: na melijk een REISBESCHRIJVING fAN HOF- STADE NAAR MONGOLIË, China, meer dan 3000 uren de gevoelens van den Missionnaris; zijn reis door Frankrijk; de merkweerdigheden dier streken de lotgevallen, ontmoetingen en gevarendheden te lande en te zee de toestand in China, dit alles gemengd met treffende en roerende overwegingen. Van zondag af begint die buiiengewone Reisbeschrijving. - BUITENI.ANDSCH NIEUWS. In de Kerkvergadering van Baltimore in Amerika heeft Mgr Spalding gezegd dat de Katholieke Kerk nergens zoo vrij is als in de Republiek der Vereenigde Staten. In éile eeuw is het getal der Katholieken geklommen van 3 millioen tot 5 5 millioen! De nieuwe oorlogsminister van Frankrijk, generaal Lewal, gaat doorwerken tegen China. 12 Duizend versche troepen zijn inge scheept, het eiland Formosa is wederom geblokkeerd, en met de maand Meert gaat in Tonkijn krachtig worden gewerkt om 'tiand van alle Chinezen te zuiveren. Maar in 't Chineesch leger zijn veel duitsche officieren. De groote Staten van Europa gaan aan Engeland voorstellen doen, om de zaak van Egypte te regelen. Intuschen trekt generaal Wolseley op,tegen den Mahdi. 2 Duitsche oorlogsschepen zijn in gevecht moeten komen met de negers van den Congo. Bismarck heeft eindelijk na veel smeeken van zijn Parlement de i5o duizend marken verkregen om 'nen goe- verneur te onderhouden in midden Afrika. In Engeland is er een nieuwe Sociëteit ingericht omdie streken van Congo op te sporen; zij heeft een inkas van 12 millioen fr. Men confereert nog altijd te Parijs om de grenzen te bepalen. De vermaarde reiziger Stanley komt van Berlijn en Keulen langs hier over. Kanselier Bismarck heef. eindelijk in den Rijksdag de som gekregen om een Zeemacht te vormen. De katholieke Duitschers verdedigen, vrank en vrij, zonder slaafschheid of zonder koppigneid, de belangen van hunne Natie. Kolen Granen, Hop en Vlas. 't Gaat er triestig, met de nij~- verheid dér Kolen; Duitschland kan beterkoop uitvoeren, dan Bel genland kan leveren; daarbij de vervoeringskosten zijn in Duitschland veel beter koop- maar do Duitsche kolen zijn van veel geringere hoedanigheid dan de Belgische; goede koop is dikwijls dure koop. - Do handel in graan is traag en kalm; de garst was nog al gevraagd. Uit New-York seint men ook- Tarwe flauw. HOP: De markt is tamelijk vast, met redelijke vraag doch'p-ijzen onveranderd. Te Londen zijn de verbruikers niet veel geneigd om te koopen, tenzij met groote voorzorgen. De meeste vreemde markten zijn in lichten opslag. VLAS, gunstige berichten in Kortrijk en Gent; de verkoop goed en de prijzen vast; te Brugge verbe ten de verkoop insgelijks; de aankoopen der Lys en der Gautoise zijn aanzienlijker.

De Werkman | 1885 | | pagina 1