Bericht van gewicht. Het Kasteel der Verdoemenis V olks-Parlement 4 SMEEKGEZANG door de BELGISCHE BEDEVAART te Lourdes gezongen, ('t Muziek kan men op ons Bureel ko men ef doen uitschrijven.) Wees gegroet,lieve-Vrouwe, Onbevlekte Moedermaagd, Uit het vrome vlaamsche gouwe, Waar men B in 't harte draagt. Belgie's Katholieke Volken Knielen voor Uw' voeten neèr. Daal uw goedheid uit de wolken! Daal uw' zegen op hen neêr. 2. Troost en sterk in onze tijden Pauzes Leo's hart en stem, Mocht uw liefde hem geleiden, Moeder lief, zegen Hem Leerdet gij die kleine bidden, Die U zag in vollen glans, Hij verspreidde ook in ons midden Uwen schoonen Rozenkrans. 3. Zie ons lijden, hoor ons beden. Sta ons bij op 't pad der deugd, Waak op erf, op huis en steden, Min als moeder onze jeugd Gun uw' liefde aan vorst en landen, Sterk het altaar en den staat. Stel den moed in hart en handen Van ons Roomsch Episcopaat. 4. Denk op hen die honderd uren Thans verwijderd van uw beeld, Toch met ons hun smeeken sturen, Liefdevol U zijn beveeld; Dale op hen, als 's hemels douwe Uwe zegen hier gevraagd 0 gebenedijde Vrouwe, Onbevlekte Moedermaagd 5. 0 vertroost al die hier lijden! 0 verzacht hun leed en pijn Uwe goedheid te verspreiden Zal uw lof, hun danken zijn. t LNeen! o neen, wij gaan niet henen Uit dit zoete loevluchtsoerd, l Voor uw beeld blijven wij weenen Tot Gij, H oeder, ons verhoort! DERTIENDE JAAR. - N» 658. 29 Mei i885 VERSCHIJNT ALLE VRIJDAGEN. Prijs in Bureel of Winkels 5 centiem. Met de post of te hnis 2,50 Voor Frankrijk, Holland, Duitschland, Amerika, 4.50. P. DAENS-MAYART. Achterstraat, AALST. Met zijn Nr 660 begint De Werkman een nieuw merkweerdig Verhaal uit door S. Van der Gucht, schrijver van Jan Clercker of de Laatste Binders van Vlaan deren, een boek van ongehoorden bijval. Uit verschillige plaatsan is er gevraagd om dit Boek te mogen overnemen en vertalen. Jan Clercker, een groot voluem in 8° op dik papier, blijft te koop aan 2,25 franco 2,50. 't Is een boek, aangenaam om lezen en weerd van te bewaren. Te kuop in onze Bureelen: De Martelaars van Gorcam 0,60; d'Hinderlaag van Brussel o,3o franco o,35; 't Boekje van 't H. Hert o,I5, bijzonderlijk gerecommandeerd voor de maand Jnni. Bij M„ Leliaert, Siffer te Gent is verschenen: De verlangens van 't H. Hert Jesu, godvr. lezingèn voor eiken dag van Juni 0,60. MENGEl.'NCSKES. De maand Juni,Hde .zomermaand, 30 dagen: on 1 Juni slaat de zon op, ten 3,50 enjgaat onder ten 8,13; 25 Juni 3.10 en 8,25. Den 21 Juni treedt de zon in den kreeft. Den besten douw, geeft Juni trouw. Ia Juni koud en nat, men zegt, Dat, is het gansche jaar vast slecht. Sint Earnabas (11 juni) zeggen de Buitschers, heeft de langste dag en het langste gras. In juni 1831 wierd Leopold 1, Koning der Belgen gekozen met 152 st. tegen 43; in juni 1568 wierden de graven van Egmonten Hoorne onthoofd, te Brussel op de Groote Markt; den 12 juni 1815 trok Napoleon 1 naar Waterloo en den 18 juni had die vermaarde veldslag plaats. Een brave gendarm in Henegauwen, heeft op het graf zijner vrouw een steen doen leggen, waarop ge beiteld staat: Hier ligt vrouwIk wacht mijnen man in den hemel, gelijk ik hem dikwijls wachtte, wanneer hij zijnen dienst deed als gendarm. Hoe is 't met uw gezondheid, gebnur? ik heb u sedert lang niet gezien. O, tegenwoordig heel goed! Als ik maar beter kon eten, wat rustiger slapen, geen bloed meer spuw de en geen pijn in mijn lenden had, zou ik heel ge zond wezen. Er zijn vandaag vier mannen opgehangen I zeide men onlangs in Amerika. Ei, hoe spijtig! riep een burger, en daar is mijne zuster Jerusy, die zoo erg 'ne man verlangt en er geenen krijgen kan. Ver gezocht. Agenten van spolicie namen ee- nen zatlap meê die riskeerde op straat hals en beenen te breken. Ge ziet nn, zegde er eenen, wat van dit drinken komt. Van 't drinken niet, sprak de zatlap, maar van te willen gaan, als men gedronken heelt, Voor 't gemak: Onzen jongen, zei een houtzager, zijn naam is Janneken, maar voor 't gemak hebben wij hem Bartholoméusken genoemd. Water heeft 3 goede hoedanigheden: 't enmaakt niet ziek, niet zat en 't brengt ons in geen schulden. LOOPENDE NIEUWS. Zondag aanstaande 3i Mei, Groote Feestviering t'Aalst: Inhaling van M. Woeste, en aanbieding van zijn marmeren Borstbeeld. De Vrijmetsers hebben M. Woeste wil len vernederen; 't Katholiek Volk verheft hem tot in de wolken. Maar 't bijzonderste: M. Woeste werkt voor d'eer en de glorie van den GrootenMtester, aan welke werking een groote eeuwige Loon verbonden en verpand is. Goed nieuws: Men heeft bij mis greep in de Nieuwsbladeren geaet dat M. de Volks vertegenwoordiger Van Brabant zijn ontslag geeft voor ziekelijk heid. Er is niets van. Die achtbare heer is, Godlof, zeer gezond en er bestaat geen rede om zijn ontslag te geven. Rogier, 85 jaar oud, is aan de poort van 't kerkhof... Al wat eindigt, is kort. Rogier heeft de zaken van zijn ziel in orde gesteld. Er zijn d'ander week te Namen hagelsteenen gevallen, de forma van duiveneiers; te Brussel waaidde het zoo geweldig dat de hondententoonstelling groot gevaar leed. Onze Koning Leopold is of gaat naar Berlijn. De weduwe van schilder De Clercq, uit Ninove, heeft een pen sioen van 172 fr. T'Antwerpen gaat allerplechtigst gevierd wor den de Jubilé van 3oo jaren bestaans der Congregatiin. Antwerpen schittert door zijn stichtende Kerkelijk# Diensten en zijn treffende Bedevaarten; t'Antwerpen prijkt op veel hoeken der straten hat rijk versierde Beeld der Moeder Gods. T'Aalst heeft onlangs een jonge Pater Jesuiet, een Aalstenaar, gepreêkt, voor d'eerste maal, op zulke treffende wijze, dat al 't Volk riep: Een groote Mission- naris te weeg! De personen, die uit den Congo komen, zeggen dat dit Land quasi-onbewoonbaar is voor volk uit onze Natie. Een brandende lucht, insekten zoo groot als 'nen bolleket, en moerassen en zand die u een heete lameysche koorts op't lijf ja,een. En 't le ven is èel, zei Platten Sis en hij trok naar 't Gasthuis,. —Daar men 't minst verwacht, springt den haas uit den gracht. Nog lang zullen ze te Letterhautem en omliggende spreken van 't Concert aldaar gegeven door de Liefhebbers uit Herdersem, ware kunste naars in hun vak. Eere en dank aan Herdersem! Te Bouchoute is onlangs gevierd een zilveren Jubelfeest van vijf Meesteressen der Zondagschool. Plechtige Mis ten half tien, schoon, treffend sermoen door den E. H. Hansscns, onderpastoor van Zelzaete, over 't geluk en de weerde eener Christelijke opvoeding... Verders, grooten toeloop van Volk en gelukwensching aan d'achtbare Jubi larissen... De Ondersteuners en Medehelpers der Zondagscholen worden geprezen in al de Landen der wereld. De Lanciers gaan afgeschaft worden en gewapend met musketten. Dat is beter, zeg gen ze, in geval van oorlog. 't Weêr is verbeterd. D'Hop heeft veel geleden; 1884 staat aan 68 70 fr., doch rond Aalst is bijna alles verkocht. Kerkelijk Nieuws. Zondag 31, H. DRIJVÜLD1GUEID Sluiting der Meimaand, in welke er zooveel troost is ontvangen,en opening der Maand Juni, toegewijd aan 't H. Hert Jesu overal zijn buitengewone Kerkelijke Diensten en men wekt de Geloovigcn op, om deze Maand ook in hun Huisgezinnen te vieren. Woens dag H. Clothildis, Koninginne van Frankrijk, in 't jaar 545 en die door een Mirakel haren echtgenoot Clovis tot bekeering kreeg. Donderdag H. Sacramentsdag, Plechtig Feest met Octaaf. In 't Congres van Lnik, dat gesloten wierd door een wonderschoone en groote Processie, in dat Congres wierd aanbevolen van 't Allerheiligste beter te vereeren, door 't bijwonen der Mis, 't naderen tot d'H. Tafel en het opluisteren der Pro- cessièn; er zijn daar voorbeelden aangehaald, hoe, in Parijs zelf, eenige vrome Christenen malkaar spraken en in groot getal bet Allerheiligste met brandend waslicht vergezelden; dit voorbeeld wierd nagevolgd en na korten tijd bad men een lnisterlijke Processie. Een wondere zaak. 't Waren meest vrereldsche personen die op 't Congres van Lnik bet woord voerden. De Feestdagen der maand Jnni zijn 4, Dondevdag het Allerheiligste Sacrament.— 12, Vrijdag, Feest van 't U. Hert. 24, Woensdag, B. Joannes den Dooper; 29 Maandag HH. Apostelen Pe tras en Paalas. Op 15 Jnni word tt'Aalst in de kapel van O. L. Vr. ter Linden, een plechtige Noveen gevierd; reeds is hiervoor een nienwe Harmonium ten geschenke gekomen. Te Bilsen, in Limburg, is men bezig met groote toebereidsels te maken om op het allerplechtigste den 8 Juni aanstaande te vieren de Jubelfeest van den Z. E. H. Neven, als 25 jaar Pastor-Deken dier plaats, 't Zal er spannen! Vijf honderd heeren Studenten nit Leaven zijn onlangs in Bedevaart geweest naar Scherpenhenvel en zijn er tot d'H. Tafel genaderd. Znlke tconeelen zijn ten hoogste bewegelijk.—In 't wijdvermaarde Gaverland zijn binst deze maand 400 Bedevaarders toegekomen, uit Roozendael (Holland) met krnis en bannieren, onder 't geleide van twee Paters Redemptoristen. Terzelvertijde waren er talrijke Bedevaarten nit de stad Antwerpen, Zondagscholen, Patronagiën en Genootschappen. Als God ons de gezond heid blijft verleenen, zullen wij dees jaar die mtrakuleuze plaats van het Gaverland gaan bezoeken en die wonderbare plaats beschrijven. Brozen. Marcus Marcus. Wat blieft er Brozen. We zijn weêral bijna de maand Mei kwijt en nog altijd dat kond, killig, vochtig, roma- tiek weêr 1 Marcus. Een koele Mei, goed geschrei, zegt de Hollander Brozen. Do vruchten zouden eerder den grond inkruipen; en met dat triestig weêr, we zullen bots den zomer kwijt zijn Marcus. Pakken gelijk 't komt, Brozen,' en van den nood een dengd maken, 'k heb nog jaren geweten, dat het regende en killig was tot in Jnni, en als 't warm Juni-zonneken kwam, ge zaagt pro-

De Werkman | 1885 | | pagina 1