De Gomme, aldaar Burgemeester is genoemd. T'Aalst, achter den Moutmolen, is woensdag nacht, 't waschgoed van brave wer kende menschen gestolen. Te Duffel is zondag een vrouw door den bliksem doodgeslagen; al de kleêren, van haar lijf en deschoe- nen van haar voeten, 10 meters ver geslingerd. Te Brussel heeft de Policie dijnsdag m. 12270 kilos mosselen aangeslagen en doen indelven. Ze waren vergiftigd, menschen! Te Welle liep er zondag een razende hond; hij heeft vele honden gebeten, maar deze zijn reeds allen afgemaakt. Wat gaat er geworden van de wereld Och, dat men de kinderen toch opbrenge in de Vrees des Heerenl Te Brussel, St Gillis, een kind van i5 jaar, d'oudste doch ter van een weduwe, aan den arm loopen van 'ne jongeling van rond de 3o. Thuis bekeven worden; rebel zijn, zeggen: ik ben vrij en meester; nog meer bekeven, 's avonds laat t'huis komen, vergif in nemen en sterven. De jongeling, die met dit kind liep, zitachter de grendels. 't Ministerie van Gladstone in Engeland ligt plat ter aarde. 't Nieuws uit Spanje en zegt niet veel; Keizer Wilhem mag al uitrijden; op zijn jaren, een vallingske sleept ons meê. Meester Lieven schreef ook Schenkensoep voor, tegen de flauwtens van den ouden dag. Verders is 't in Europa nog al kalm. Maandag begint t'Aalst de Novene van de Kapel ter Linden; en morgen, zaturdag,is SintAntonius; De Feestdag van 't H. Hart wordt overal plechtig gevierd, heden, vrijdag of zondag; heden avond, zijn in 't Collegie t'Aalst, Rozenkrans, Sermoen en Lof. Donderdag, Sinte Marcus. Welk schrikkelijk schelmstuk te WambeekEen man, jaloersch zonder eenige rede, dweept, leeft als Geus vermoordt zijne vrouw en stelt eeneindeaan zijneigen leven.. En door de schuld der Vrijmetsers die de kerkhoven in delfputten veranderen, want hun decreten in dat punt bestaan nog, door hun schuld, zouden slachtoffer en moordenaar nevens een begraven worden! 't Zelfde is onlangs te St Gillis gepleegd! Bij De Galan- Daens te Aalst, zijn te koop schoone ingelijste oude Gravuren naar groote Meesters, 't Is zelden dat zulke stukken te koop komen. Ook is daar een groote keus van boeken voor de Prijsdeelingen, nuttige schoone vl. en fr. boeken. Te Berlijn, in den tumult van eenen stoomboot te zien, zijn 3 menschen verdronken, een heer en twee meisjes. Op een bal te Brussel is zondag een moordpoging ge weest. Te Doornijk is zondag de machinist Ludinant het hoofd afgereden. Drie jonge fabriekgasten van Gent zijn tof i5 maand en 1 jaar kot verwezen, voor schelmstukken tegen de goede zeden. De nachtuilen die op sommige plaatsende deuren gaan bevuilen, wordt het ontdekt, de straf die daarop staat is groot. Er liepen deze week rond Meenen drij individus die uit Frankrijk en uit Bel gië gebannen zijn. Een professor uit 't Athene van Chimay is weg, zonder zijn adres te laten. T'Aalst heeft men ook langen tijd een schoon model van civielen professor gehad. De ver maarde Lindeboom van Maldegem is maandeg uitgewaaid. Hij stond er al 3oo jaar, als 't geen 400 is. M. DESPA, kapitein der B. W. te St Joost ten-Noode, eerst veroordeeld tot i5 dagen ge vang, voor de zaken van 7 Sept., is in beroep eervol vrijgesproken. De Grenadiers van Brussel zijn vcor een maand naar Beverloo. In Limburg, langs Bilsen, heeft het ook wreed gehageld. De soldaat der artillerie De Brabandere uit West-VI., is te Merxem in 't water van 't fort gaan baden en verdronken.

De Werkman | 1885 | | pagina 5