MENiiELLNGSKES. Een nieuw woord. Zeg, vemje, sprak een heer tot. den jongen van een zijner vrien den, die ziek was; hoe maakt vader het, heeft hij weêr appetit Met den appetit gaat het nog niet te best, zei het knaapje, maar met den drinketit gaat het net even als vroeger. Eilaas, 't is dikwijls zoo. OfficierRekruut Mayer, wat doet de onderofficier als hij in de za len der kaserne komt? Wut hij doet, officier hij vloekt en zweert. Zijn plicht kennen. In een schooLFransken, wat doet men.als iemand na zware ziekte weêr gezond wordt?— Meester, meri betaalt den Doctor. Rechtuit. Heer Rechter,ik wensch u geluk, ze! een kollega,ge zijt officier van/t Leopoldsorde genoemd. Wat zullen uw benijders daarvan zeg gen?— Konfrater.dat meinde ik u juist te vragen. Een vrolijke Patient. De Doctor,intredende: Mr, Mp, Mr den Baron, ik tref u weêr aan de wijn- flesch en de wijn is de oorzaak van ai uw lijden. Baron. Is dat inderdaad zoo, heer Doctor!neem dan een glas raeê en help mij Hoe haastiger wij de oorzaak mijner ziekte wegnemen, hoe beter. Soorten in melk. In Duitschland; Hé, rnelk- verkooper, onze meid zal heden melk komen halen, wat kost de lieter Zeven Kreutzers, Mr. Ja maar. 't moet goede zuivere melk zijn. Dan is 't 12 kreutsers, Mijnheer. Jamaar,de meid moet er bijstaan, als ze gemolken wordt.— In dit geval is 't 15 kreutsers.... Want gelijk ge ziet, ons melk is onvervalscht. Te koop in onze Bureelen: Jan Clercker 2,25 franco 2,50 De Kroon des Hemels 2,00 2,15 8 Bloemen 1,50 1,60 Uitgezochte gebeden 1,50 1,60 De Spaarzaamheid en da Gilden 0,30 Tooverboek 0,50 Keukenboek 1,00 Likeurstoker 1,75 Opkomst der Stoomtuigen 1,00 Deugd voor alle Staten 0,80 Leven der H. (iodelieve 0,30 DERTIENDE JAAR. N» 565 17 Juli i885 VERSCHIJNT ALLE VRIJDAGEN. Prijs in Bureel of Winkels 5 centiem. Met de post of te buis 2,50 Voor Frankrijk, Holland, Duitschland, Amerika, 4,50. P. DAENS-MAYART, Achterstraat, AALST. PARLOIR. Uit Parijs van M. V. D. T. D. P. 4,50 tot Mei 1886. Uit Geer. van M. J. C. 2,50 tot Juni 86. Van M. Alph. N. H. o. d. b. 1,25 tot einde 1885. Het is onnoodig on3 naamlooze brieven te zenden. Dat en geldt er niet, De prijs kamp Dendermonde, in April uitgeschreven, en nu nog zonder uitslag!!?? Er zijn er die naar Mr De Keyzer geschreven hebben, maar die man heeft er hoegenaamd geen schuld aan. Wij hebben d'heeren van Dend. uitgenoodigd, om een spoedige beslissing te menen. Ontf. uit K. van vr. F. de 31. Uit M. van M. V. 2,5o. V. te S. Neen, later. O. in 't kort eens. Geen Me- deaeelingen of Prijskampen worden aanveerd, zonder de goed keuring en het handteeken van onzen Medewerker der Plaat3. Paragraf: Van de Personen, ons welbekend, wordt deze voor- zorg niet vereischt. De Stukjes van Sylvester, eerste klas, j men mag ervan verzekerd zijn. M. te S. men zal de zaken ko- i men schikken C. te F. neen, onmogelijk. V. te B. waar schijnlijk, 't is voorzichtig te zijn. Oogstlied «SBXoor: Bij 't pikken en 't pakken der halmen; Bij 't scharen in rangen in rij. Mag vreugde over 't akkerveld galmen. Want vreugde die past ook daarbij! f. Solo: Sa, laodsliè, er valt niet te talmen, Het wapen gevat en gewet: Trekt los op de bukkende halmen; Slaat dwars over voor, over bed! En toont weer, 0 Vlaanderens dappren. Ja, vroolijk uw moed weer getoond; Dra zal weer een zegevaan wappren. Als 't eikloof uw arbeid bekroond! Bij 't pikken enz. 2. Hoe strak blikt de zonre in de stoppels, Wat geeft ze om de klacht van: 't is heet! Wat geeft ze om de peerlende droppels, Van werkers en werksters gezweet 1 Toch ziet nu de zaaier tevreden Het honderd per één van zijn zaad; Hij rept zich de reuzige leden. En smaakt al t genot van zijn staat. Bij 't pikken enz. 3. Is eindlijk die rijkdom van schooven, Gelukkig eens binnengetast, Dan ducht men noch vlagen noch rooven, Ma ;r noodigt de vrienden legast. Men juicht om den zegen der velden; Men zegent met herte en met stem, Die d'arbeid zoo mild wou vergeiden, En 't hopend omhoogzien tot Hem?.. Bij 't pikken en 't pakken der halmen; Bij 't scharen in rang en in rij, Mag vreugde over 't akkerveld galmen. Want vreugde die past ook daaabij! F. Walgraef. Als een beproefd middel om de muggen uit huis en stalling te verdrijven, wordt aanbevo len het branden van een weinig hooi. hetwelk men, na erde vlam te hebben aangebracht, slechts behoeft te laten dampen. Door dezen dampgeur zal dit zingend, stekend, ja zelfs venijnig insekt zich aanstonds verwijderen. ERKELIJK NIEUWS.— 't Is te Brussel, in deKathe- draal, dat er Groote Plechtigheden gaan zijn, van 19 Juli tot 2 Augusti, ter eere van 't H. Sacrament van Mi rakel: Plechtigheden van Kerkelijken Luister en Geeste lijke Uitboeting; Buitengewone Bedevaarten naar de Mirakuleuze Hostiën die in Sinter Goelen berustende zijn. Het plakschrift dat ook t'Aalst, in St Martenskerk uithangt, dringt aan,om de gelegenheid dezer Missie waar te nemen; want, wie weet wanneer de Dood ons kan t.'ef fen!.. Verders, ge moet zeggen: 'ne Mensch is eendier, of ge moet bekennen, dat wij een ziel hebben en een eeu wige bestemming hebben. Daarbij, zonder éen boek open te slaan, als ge met rede de zaken inziet, de Schepping, 't is alles wat orde en schoonheid is;stel 't gedacht van: Dood al dood, in 't menschdom en g'hebt een wildheid en een bar- baarschheid zonder einde, g'hebt een roovershol en een moor denaarskot... Zondag 19, beginnen de Plechtigheden in de Ka thedraal van Brussel; ten 10 ure Pontificale Mis door Z. E. de Aartsbisschop van Mechelen en daarna de Processie van het H. Sacrament van Mirakel,Degeleerde Joannes van Avil- lon zegt Eén God zij gezegend in tegenspoed heeft meer waarde dan duizende dankzeggingen in voorspoed. Verge ten wij d'Hoogmis niet in de Parochiekerkdat is de groote Zondagsche Vergadering der Chrislene Geloovigen. Dat er uit elk Huisgezin toch iemand, als Afgeveerdigde, in d'Hoogmis aanwe zig zij. Geen Mis hooren 's zondags, is een ellendigheid; uit Hoog mis en Lof afwezig zijn, als men anders kanis een droeve lauw heid. Te Gent in Oost-Eecloo wordt de 3oojarige Jubelfeest der Congregatiegevierd.Zondag.de groote dag der sluiting zal de E. H. Kanunnik Van der Moeren er preêken en Mgr de Battice Lof en Te Deum zingen. De Congregatiën, ja i t mag dikwijls herhaald worden, de Congregatiën zijn de school vanalle deugden. /ft t 1ui i in de Collegiale Kerk der HII. Michaël en Gudula. jStlhl lp iftl'ï'l f I Plechtige Feesten; drijhonderdste verjaring der MS LUHIL AV W hepste|ling van -t h.Sacrament van Mirakel in Sinte Gudula, ten jare 1585. Van 19 Juli tot 2 Augusti 1885. De Biechtvaders van de SI ad en Voorsteden hebben buitengewone macht. Groote Kerkelijke voordeelen zijn verleend aan de Geloovigen die binst die dagen de kerk van Sinte Gudula zullen bezoeken. Zaturdag 18 Juli, zal men biecht hooren van half drij tot 9 ure 's avonds. Zondag 19, ten 5 ure Mis, met Lauda Siou; ten vijf ure begint men Ons Heer uit te deden in de kapel van 't H. Sacrament, op d'hooge koor en in de kapel van 0. L. V. van Lourdes. Die de Kerk bezoekt, dat hij toch in die k' pel 3 Wees gegroeten ga bidden v or de bekeering der.zondaars. Ten 7 ure,Mis met generale Communie voor de Jongelingen die deze laatste jareu hun Eerste Communie hebben gedaan; onder die Mis, Sermoen door den Z. E. H. Deken van Sinte Gudula. Zelfde Zondag 19 Juli. ten lü ure. Pontificale Mis; de Aartsbisschop van Mechelen zal er aanwezig zijn; ten half twaalf, de Groote Processie, 's namiddag., om vijf ure, Vespers, waarna Lof in Groot Muziek. Na 't LofFransch Sermoen. Om 7 ure Lof en Vlaamsch Sermoen door een Predik heer van Leuven. De volgende dagen van 2o Juli tot 2 augusti, de Eerste Mis ten vijf ure, ten to ure groote Mis, ten half zeven Lof, en ten 8 ure insgelijks Lof. De zondagen 19 Juli, 26 Juli en 2 Augusti, Fransch Sermoen in het Lof van vijf ure en Vlaamsch Sermoen na 't Lof van 7 ure. ELKEN DAG, (van 19 Juli tot 2 aug.) zal het Hoogweerdig uitgesteld zijn van vijf ure iot lo ure; eiken dag ten 7 ure Mis met generale Communie eu Ser moen door den E. H. Nuyls, Pastoor van Sinter Goelen en Deken van Brussel. Zondag 2 aug. ten, 7 ure, algemeene Communie voor de Jonge Meisjes der Patronagiën. Zondag, Feestdag van den H. Vincentius a Paulo. Bij Pauzelijke Breve is de H. Vincentius a Paulo tot patroon aangesteld van alle stich tingen van Liefdadigheid der Kerk. Maandag, U. Margaretha,Maagd en Martelares in 275. Dijnsdag, H. Bonaventura Woensdag, H. Maria Magdalena de Boetvaardigo. Donderdag 23, H. Apollinaris, Bisschop en Martelaar, Discipel van den H. Petrus, die begraven ligt te Remagen, aan den Rhyn, alwaar te zijner eer op eenen berg, een prach tige kerk staat, welke de bewondering verwekt van al de Roizende Lieden. Die heilige Man stierf in 't jaar 79. BUITENLANDS. Keizer Willem, 't gaat er redelijk wel meè, voor zijn feooge jaren. Maar zijn beenen willen niet meê. Wa ren wij in d'omgeving van den doorluchtigen patient, wij zouden de zaak onderzosken; Slapheid in de beenen en leden der kinderen, goed en licht voedsel geven, dojers van eieren, de kinders net, rein houden en de beenen vrijven met de drooge hand of met eenen droogen wollen doek, maar dat is hier 't geval niet; als 't van ou derdom komt, gelijk bij Keizer Willem, zich trachten op de been te houden, den genever mijden, zich versterken zooveel mogelijk, zonder de maag te overladen, goed gehopt bier drinken of aalbezie- bladers als thee; zokken van hondshaar dragen is goed tegen 't fle- recijn, melk drinken is ook goed, maar de oude dag is een zware slag, 't bijzonderste is van patiencie te hebben, verduldig te zijn, zijn lijden op te offeren, och Keizer Willem, wie heeft er niet mis daan in zijn leven? wie moet er op zijn borst niet kloppen? Dus. patiencia, de H. Man Job aanroepen, en weldoen aan den Even- mensch; dat is de beste en zaligste vreugd, en die oud is, bijzonder lijk, moet denken: Ik zal niet meer lang de gelegenheid hebben van goed te doen, weldra komt de Dood en deze ontneemt mij de Beurs en het Leven.... Alla, 'k ben zeker dat Keizer Willem zijn nacht tafelken vol fleschkes medikament staat, elk moet toch leven, maar de troost en hulp welke zij aanbieden, zijn niet te versmaden. Z'hebben in de Fransche Kamers gekeven, erger als getergde vischkladden en malkaAr van lap en van vel en van spitsboef en potteboef gegeven. En hierin spraken zij waarheid. In een dorp van Beyeren is een onderwijzer door biën gedood; hij had meer dan 1240 angels in zijn lichaam. Te Rotterdem zijn zware oploopen geweest tusschen 't Volk en de Schutterij. Alle samenscholingen zijn ontzegd. Te Trachau, in Oostenrijk zijn 28 huizen in asch gelegd; daags te voren waren in een dorp van 't omliggende i3 hui zen door 't vuur vernield. Men schrijft dat Madhi of de valsche

De Werkman | 1885 | | pagina 1