LOOPENBE NIEUWS. Die gierig is, is arm. Als men leent, 't moet zijn om de menschen te helpen, maar niet om de menschen in te slokken. Den 2 augusti zijn er groole Peerden- koursen t'OOSTERZELE. Temsche kan grootsche feesten inrich ten, wij zijn er getuige van geweest bij't Kerkelijk Jubelfeest, maar te Temsche verstaat men ook den eerbied voor den Landaard. Op 't bezoek der Koninklijke Familie, z. 1., is de Koningin er namens de Bevolking aangesproken geworden in de Moedertaal. In Vlaan deren Vlaamsch! Z. M. den Koning is te Temsche ontvangen, vol gens de weerdigheid die hij bekleedt. Ach, indien in de groole steden en de Walen de gevoelens van treffelijkheid en van christe lijkheid heerschten gelijk te Temsche en op veel ander katholieke plaatsen, wij zouden niet moeten bevreesd zijn over de toekomst van ons Vaderland. Over 20 jaar is Leopold II te Temsche geweest als Hertog van Brabant en wierd er verwillekomd door M.B ra eek- mans, schoonvader van den tegen woord igen Burgemeester, M. Wauters, die op deze plechtigheid het Opperhoofd van de Natie in weerdige en treffende bewoordingen aansprak. Twee kinders, de dochterkes der Schepenen Raemdonck en Andries hebben H. M. de Koningin een bloemtuil aangeboden en een gelukwensch in 't Vlaamsch toegesproken. Leopold II is schrikkelijk verouderd en deerlijk. Koning-zijn geeft veel eer,maar nog meer last. T'Antwerpen is alles zonder ongeval afgeloopen. Generaal Grant, de oud- Voorzitter van Amerika is ad patres, dood en begraven. Er is te Brussel een groote Prijskamp geweest van kanarievogels. Tot Aken zag men onlangs een Engelschman die met een zeel eenen a- S _haan door de straten leidde, 't Was een wedding voor Ap ^«p300 mark. Aber, de Policie heeft Proces-verbaal ge- maakt wegens straat-opschudding. Lord Salisbury van Londen heeft zijn pachters voor 3 jaar een afslag van 15 „i" afgestaan. Te Velreas in Frankrijk, is een man ge storven, die zijn fortuin, 200,000 fr. gelegateerd heeft aan zijn eigen stoffelijk overschot!? Wie heeft dat ooit gehoord? In Hol land tusschen Buitenpost en Veerwoude is een vogelnest on.ier de rails. Hoewel de lokomotief er verscheide nalen per dag overrijdt, worden de jongskes wel verzorgd. De nieuwe kaaien van Ant werpen, zondag ingehuldigd, hebben gekost 69 millioen 500,000 fr... 't Zijn bijzonderlijk de Katholieke Ministeriën die meêgewerkt hebben tot het voltrekken dier reusachtige werken, uit welke g'heel België profijt trekt. Onder Keizer Karei kon de have van Antwerpen aan 2000 schepen een verblijfplaats geven. Dikwijls kwamen er 400 toe met eene tij. De jacht op 't waterwild is open van 1 Augus tus. Te Zele is een stemming geweest voor eenen Sekretaris, in vervanging van wijlen M. Fr. Geylinckx. Het Sekretariaat gaat over tot den heer Adolf Ost. Er is geen enkelen Zeienaar, die hem dit ambt benijdt, maar allen juichen toe en wenschen den geachten heer een lang en heilrijk Secretarisschap. In de Schelde aan Vlassenbroek is een steur gevangen van 300 pond, door den vis- scher Jan Van Gaver. Deesjaarzijn erin Engeland 1,360,341,400 brieven uitgedeeld, 160,340,500 postkaarten en 143,674,500 ga zetten. Rusland is tegenwoordig zonder beul; de vent zit vast te Moskow, hij stal al wat hij vond en verkocht zeer duur tot de koor- S6. M S.te tr. ae1 der Goddelijke Liefde kost 1,35 franco W.V.d.A.te B er zijn daar boeken af, en verders leert men door de lange oefening, die Snelechrijverij. M. en Vr. te S. M. ik zend u een ander boekd.stuur dat gene terog waarin de bladzijden verkeerd staan. Dat is gekomen door een misgreep in de boekbin derij te St Nik. M. L. I H. bi'is gerekend tot en<^ met 660. Uit L. van/y M. D. V. 2,60 voor boe-^ ken. Uit K. van M. P. S. 2,50 voor 1835. Een Italiaansch oor logschip Dees week is 't van stapelt geloopen te Venetië en bin-, nen 4 jaar zal het voltoeid^. zijn. 300 Werklieden zullen er gedurende 7 jaar aan gevj- werkt hebben en 't zal het bagatelleken kosten van 2 millioen frankl Zijn ko-3--. peren plaat is 55 centieme- u ters dik; zijn lengte, liO meters; zijn breedte 19; en t>% 't gaat meer dan 8 meters diep. In 't midden staan twee draaiende torens elk met twee kanons van 106 duizend kilos. Zijn stoom tuig heeft een kracht van 10 duizend peerden, en zijn snelheid is 15 knoopen of 1 - mijlen per uur. Dit ge pantserd schip, Francisco genaamd, zal 10 millioen kilos wegen. GRANT, dietweemaal pre sident is geweest van de republiek der Vereenigde Staten, isdoo.i.In 1860 werd hij weerom soldaat; hij o- verwon de bondgenoten van 't zuiden ia vijf veldslagen, en maakte eindelijk hunnen besten generaal Lee krijgs gevangen. In 't jaar 1887 werd hii minister van oor log, en 't jaar daarna koos men hem President. Hij is bezweken na laugo smarten aan 'nen kanker der tong; gedurende de laatste maan den zijns levens schreef hij zij e gedenkschriften wier opbrengst men berekent tot de som van een half millioen dollars of te twee millioen en half franken.

De Werkman | 1885 | | pagina 3