Kampen"Misdaden en Ongelukken. Reïze rond de Wereld. AalstEen droeve ramp in een der Fabrieken op pen Travel, zaturdag voornoen. Franciscus Thienpont, al werkende willende zijn machien kuischen, is in d'engre- nagen van den spoelmolen gei aakt en de drij achterste vingeren van zijn rechterhand zijn gepletterd dat de been tjes op den grond lagen. Men zegt dat hij die lidmaten tot aan het tweede lid zal kwijt zijn Thienpont is rond de 25 jaren oud, Vader van Familie met 2 kinderen. MEIRE. De rampzalige dochter die gevangen was en naar Dendermonde geleid, is thans overleden.. Indien den gang uitgestalleerd hing; Zaturdag, in een Café Chantant in deHofbergstraat,heeft een jonker gepoogd zijn zeiven dood te schieten; Zaturdag is er gestolen in de Arenbergstaaat n° 44, gestolen al 't lijnwaad, al wat men in de klecrkas vond, een menigte oude munten en lijsten. SCHRIKKELIJKE ZELFSMOORD. Wij verhalen juist gelijk de koeriers aanbrengen; elk zal de bemerkin gen doen te Brussel, zondag rond 1 ure, op den Noor der Boulvard, een juffer, wel aangekleed, komt in en j vraagt een noenmaal; de gargon komt, hij zet de soep voor; en wat gebeurt er Zij haalt 'ne revolver uit, schiet men wist hoe droef het is, ge'vangen ie zitten, mét» zou voor; en wat gebeurt er Zij haalt zijn levenswijze schikken, op zulke wijze van niet te moe- naar haar hoofd en valt dood. Aan twee jongelingen die ten opgesloten worden. ander taf?! aten. tad z>| een tariefken aftegeven; Gentbrugge. 't Dees is droever en 't heeft ons bij zonder aangedaan, omdat wij M. Lippens sedert lang ken nen; die achtbare en ervaren kunstenaar is nog dikwijls in Aalst geweest, als hij in de kerk van Haaltert die won- derschoone autaars en biechtstoelen ging plaatsen... Nu, d'ander week, het eenig zoontje van M. Kamiel Lippens, 4 jaar oud, komt t'huis uit de school, voor den noen; het kind speelt op den koer; door een onvoorzien geval er valt een plank, juist op 't hoofd van 't kind, en t lieve- lingske is dood Ach, wat kan een Ouderhart hier lij den! Job, ge zegt het wel: Het leven, een dal van tra nen; maar God gaf, God nam; hij schikt alles volgens zijn welbehagen; hi] slaat en hij zalft; en als hij hier reine kinderharten in hun eerste onschuld wegneemt, om er Engelkes van te maken voor zijnen schoonen hemel, hij zal ook het hart der neêrgeslageu Ouders weten te ver- sterken en te vertroosten. IXWETTEREN. In den nacht van vrijdag zijn™ er die ven op het hof gedrongen van den genaamden Dedeyn, wijk Boschkant, enheoben de waschkoorde afgesneden waarop drie hemdens hingen die de kinderen den zondag daaropvolgende moesten aandoen. Dcnze'.fden nacht, bij de weduwe De Moor, zijn z:j in den stal geweest, hebben het slot doen springen en er twee gewasschen beddens gestolen waar de man en twee kinderen op gestorven waren van de typhus. Zij hebben ook aan die arme weduwe een konijn gestolen. In den nacht van 5 tot 6 Juli hebben zij eene moer met 8 jonge konijnen en eene moer die met jongenen moest komen, gestolen bij Pieter van Hecke, te Wetteren, wijk Boschkant. De policie denkt op het spoor der dieven te zijn. VERDRONKEN. De jongeling Pieter Kesel ging zaterdag achternoen te St Amandsberg in de Heirnisse zwemme. Hij duikelde in't water en bleef onder... 'sA- vonds ten 7 ure is zijn lijk opgetrokken. WERVICQ.. Een droef geval: Een parapluverkoop ster, vrouw Samoy, die nabij de ^Statie woont, was niet wel, en meiode dat zij een tas garstewater 'dronk; 't was eilaas, een tas ommoniak en 't mensch is in de schrikke- lijkste pijnen bezweken. Komen. Vrienden, werkmenschen, onthoudt toch altijd wel dat het doodelijk is in eenen beir- of steen- put te gaan die lang gesloten is geweest, of zelfs er over te liggen. Te Komen, in W.-VI. zijn 2 menscheu, va der en zoon Van den Busch, verstikt in 't ruimen vaa ee nen beerput, verstikten dood... Zulke putten moet men een behoorlijke tijd laten open staan; want de sterke stiklucht die er in is, snijdt onmiddelijk den asem af. De zoon was eerst in den put gegaan en verongelukt; zijn vader,zuiver van zijn zelve van angst, wilde zijn kind red den, doch bezweek ook. Men heeft ze alle bei met haken moeten uit den put trekken. Komen is een stadje dat scherlings ep de Fransche Belgische grenzen zit. Brée (Limburg Een droef geval aldaar: De wereld, de wereld, vandaag is 't bepereld ên vrolijk verblijden en morden is 't weenen en zuchten en lijden... Droeve suk kelaars die geen ander hoop hebben dan dees kortbondig en wisselvallig leven... Te Brée nu, om de zaak te vertel len gelijk zij is, drie kinderen van den Proprietaris M. Swenrten, 2 jongens en een meisje, zaten op een boom om kersen te plukken; de tak was kloek en dik, desal niettemin, eensklaps hij breekt en de kinderen vallen.. Een jongen, den arm gebroken, het meisje, haar been ge broken, het ander manneken, gekwetst aan den rugge- graat... Dat huis waar vroeger een geschetter was van kindervreugd, is nu een klein hospitaal... Mochten de kinderkes haast genezen zijn! 'CHARLEROI. Onlangs vermistte mén Te Walcourt in 't Postkantoor een weerde van 5500 ft. Thans zijn er vermoedens tegen den bediende F. die vrijdag aange- houden wierd. tzBRUSSEL. St Gillis. Die slechte, afschuwelijke walgelijke, wraakroepende daad! Men ziet welke vuile droessem van smerige ranselderij en hondsvotterij dat ze- debederfisl De transche geus Masquelier heeft volle- dige bekentenissen gedaan; 't geuzen wijf Rodelet had den gouden ring aan haren vinger, den gouden ring van het slachtoffer. Zoodat men weet van wie het lijk was t Ja, menschen, alles is uitgekomen; 't was een dochter uil Brugge, die te Brussel woonde, Grasmarkt, 77, in een magazijn van botten en schoenen. Hare naam is Emma Beeckman, gebortigvan Brugge;haar Vader was kapitein, en diezelfde Emma is vroeger zeer dikwijls in Aalst ge weest, in de Kerkstraat, waar zij destijds Familie had wonen. Hoe men toch kan versukkelen 't Hoofd is nu ook ontdekt op 't grondgebied Alsemberg tusschen St- Gillis en Vorst; bij d'ontgraving, al die er aanstond, deinsde verschrikt achteruit; de Justicie zoekt nu een derde plichtige op, eo de voornaamste van al... Onge twijfeld is er na iemand te Brussel, die angstige uren be leefd!: ja, de dieven rusten niet; donderdag" is te Brussel Nieulandstraat, 47, een tapijt gestolen van 200fr., die ia in haren zak vond men 13 fr. en een boekje waarop stond: Juliana Van der Eist. CONVOIRAMP. Zaterdag ten half zeven 's avonds te Sint Truiden, de garde controleur JosefPirnny, 31 jaar, vader van 3 kinderen,is uitgeslibberd en met den linker voet tusschen de rails gevallen; zijn voet is verbrijzeld en zal moeten afgezet worden. GODSENHO VEN Woensdag, 7 dezer ia er te St- Margaretha Hanthem (bij Thienen) eene zware brand ramp uitgeborsten. Eene hoeve, De Muizenbemdekena genaamd, is met gansch baren inboedel de prooi der vlammen geworden Daar de werklieden afwezig waren, ia er van het hoornvee niets kunnen gered worden, men heeft later 17 hoornbeesten. gausch verkoold, van onder de puinen opgehaald Gelukkig waren do paarden niet thnia. Vele werklieden zijn ook door die ramp getroffen en bevinden zich thans zender broodwinning. Slechts een gedeelte der winning was verzekerd. Te Hakendover heeft eeu razende houd negen kinaeren gebeten. Het dolle dier ia later kannen afgraaakt worden. LUIK. In do Gretryatr/iat n' 117 woont zekere M. B., een Duitschor met zijne Zaaier Anna; zij houden win kel van g'-oensols en bloemen, on hebben sedert eenige tijd als knecht een Duitacher. 50 jaren oud, Glockner ge noemd. Glockner ia een twiatekole en i uaiemaker. Zon dag nacht kwam M. B met zijn bediende ten 1 ure thuis Glockner had te vêel gedronken. Hij liep naar de Kamer waar hij en zijn meester sliepen, en sloot dezelve achter zich... Goed, zei B. ik zal in de konken slapen; korts nadien hoort hij gerucht, gaat boven en ziet dat Glockner bezig is zijn zuster Anna te vermoorden. B. pakt den dronkaard vast, doch krijgt 3 mesteken. Dan keert Glockner-het wapen tegen zijn eigen en Bnijdtzich met een heiecbo razernij de keel af. De toestand van Anna is gevaarlijk. ANTWERPEN. Ei, we moeten het zeggen: Er zijn dwaze en rampzalige Moeders. G'hobt er hier een staal van: T'Antwerpen in de Preekerstraat, maandag, een moeder zondt haar doebterken van 7 jaar om selder; het kind komt thuis zonder selder; de moedor slaat 't kind in haar wezen; 't kind vlucht en do moeder werpt een mes dat het dochterken kwetst inde linkerborst. 'tBloed ziende, vluchtte de moeder naar de kloosterstraat en legde spanadra op de wonde. De policie heeft 't kind doen onderzooken; men vreest dat de jlong gekwetst is. Het arme kind verkeerde dijnsdag nacht tassehen leven en dood... Die moed t is een mensch dat drinkt.... Ge ziet: weeral die vervloekte dronkenschap! CHARLEROI, 12 juli. Bij eenen koopman in boter is een kind van 18 maanden in eenen ketel met kokend vet gevallen, en alzoo eene schrikkeüjken dood gestor ven. Prijskamp uit Eekloo. Lettervierkant. N. 1. Bij tijds vervult het eerst' de lucht. Het tweed' doet menig lichtje branden, liet derde trilde in Davids handen En 't vierde is eene kleine vrucht. Prijs: De Vogel en zijn leven: 360 bladzijden. N. 2. Woorden raadsel. Ik zog; Waar is mijn eerste deel, Mijn tweede heeft iedereen gedragen. In Vlaanderen ligt mijn geheel. Een dorp waar men de geus kan plagen. Prijs: Roemruchtige Bekeeringen. 260 bladz. N. 3. Vraagraadsel. Wie is er geboren en niet g'sterven. Buiten: Elias en Tnoch. Prijs: jEmelius. 360 bladzijden. N. 4. Drijhoek. Eenieder heeft mijn eerste deel Mijn tweede eet geerne fijne beten, Het derde, een boom. is geen Abeel; Met 't vierde. Vrienden, kan men meten, En 't vijfde vindt men in verleer, 1 edrog en vroeg verloren Eer. Prijs: De Vogel en zijn leven: 36o bladzijden. N.5. Woordeoraadsel. Mijn eerste, Vrienden, let het wel, Dient jong en Oude tot een spel Mijn twe de ligt van Gent naar B En op '1 geheol loopt 't eerste vlugge. Prijs: De Soldaten van Cristas: 23o blad. N. 6. Woordenraadsel. Met 't eerste wint men 't dagelijksch brood Dat 't tweede on 't h iele mesten eten, Maar 't g'heel is ook een loflijk blad, Dat Nieuws van Kerk en Staat laat weten. Prijs: Op vacantie 111 Engeland, Kan. Marlens 24fl blijdz. Eereprijs. Voor al die eene volledige oplossing heeft, te verloten Pius IX 2 dealen ieder 383 bladzijden. Schoonschrift. Prijs: Epreuves et Luttes d'un Volontaire Neutre. bi# bladz. Verzen: Prijs: Alleen in de Wereld, Snieders 300 bladz. De kluchtigste Oplossing: Prijs: De Nachtraven: Snieders 340 bladz. 8 Eerst inkomen: Prijs: Lichtstraal van Genade: 3oo bladz. De Oplossingen vrachtvrij te zenden binnen de veertien dagen aan Alois Smilz, Kerkstraat N. 79., Ja, allen vriendelijk gegroet en laat ons beginnen: Ierland, 't is spijtig, raaar de Kiezing is niet af geloop en, gelijk de oude Minister Gladstone het zon gewild hebben, om aan Ierland zijn recht en zijn vrijh- id weêr te geven. Wat is er toch schooner als Reoht en Vrij heid, om in Peis en Overeenkomst to leven? Een zeker gedeelte van Iorlandis Protestant, de Provin ciën Ulster, en ?t zijn die Protestanten welke geroepen hebben over heg en over haag, over dak en over huis, dat zij van geen Nationaal Iersch Parlement wilden hoo- ron... Zoo zien wij andermaal, dat al wat Geus is en Scheurmaker, de deftige Vrijheid van andersgezinde niet verdragen kan... Het tweede groote feit in de wereld is de zaak van Batourn; ge moet weten Batoum is een zeehave, een zeehave tusschen Europa en Perzië; volgens het Traktaat van Berlijn moet Batoum een handelshave blijven; en nu eensklaps maakt Rusland daar een oorlogshave van; dat heeft opschudding gebracht bij de diplomaten men heeft gesproken van casus belli of rede van oorlog, en Engeland vraagt explicatiën..,Zoo ziet mm dat niemand hier te vrede is: Den Rus, zoo machtig en zoo uitgebreid in Earopa en in Asia, is min te vrede als een klein Boerken op zijn erf. En hoe is 'l in Spanjezult ge vragen. En 'k zal u met consolatie antwoorden Goed, zacht de Keuninginne wiegt haar prin3ken en de Vol keren blijven gerust,en de Finanliön verbeteren. In Duitschland Geen bijzonder nieuws. Keizer Willem ga: t voort in de zachtmoedigheid en houdt op, van de Katholieken te plagen, 't Zal hem hier en hiernamaals eere gesproken worden. In Holland 1 Ze zwijgen er over en dat is goed teeken; d'Hollanders zijn naar de viscbvangst van den haring, dat wonderbaar voedsel, zoo kloek en menigvuldig in de Noordzee. 'k Hoor iemand naar Italic vragen'! Zijn Heiligheid do Paus blijft met zijn godvrucht:ge sereniteit de Christenheid be sturen en wekt iedereen op, om deftig en eerlijk te le ven. Tegenwoordig bidt hij nog meer dan ooit en be reidt eenen brief over de Sociale kwestie... Wat verder in Dalië langs Brindisi, is de Cholera; ja de Cholera, z'en breidt ha?r niet uit, maar de schrik is groot en er zijn veel slachtoffers; zal die wreede geesel langs bier overkomen? Niemand weet het, dan de Groote Meester van hierboven. Laat ons zorgeu en bereid te zijn, en ge lijk dc Werkman doceert, dat de rijke en welhebbende menschen niet trotsch zijn, maar goed en milddadig en dat elk oppasse om treffelijk en christelijk te leven. 'T KAPITTEL DER RAMPEN. Te Tonrcoing is afgebrand de groote Wolkramerij Lonrtiave, de schade wordt op een millioen fr. getakseerd; te Rijsel is afge brand de Katoenverwerij Lhozet. In Sleenwyck, Duitschland, is 't Kasteel afgebrand van Prins Gustaaf Biron; Mijnheer en Madam waren slapen; de Casimier van 't, huis laat eon P trollamp vallon; braud op 't plan- cher, brand in al de kamers en's morgens dit schoon groot kasteol in puin, met al de potretten en kostelijk heden...'t Is spijtig, maar nog veel spijtiger, als er een enkel hert van een geringe werkjongen bedorven ge raakt,dat is onherstelbaar.In Amerika op 't eiland Ja- maika is een windhoos geweest, die 3 millioen schade heeft veroorzaakt. Ook in Amerika langs Newyorsey, in het dorp te Petterville, was er een feest met banket, 214 menschen zijn er ziek van geworden, waarvan 6 reeds dood en 24 in hun uiterste; msa wijt het toe aan ijs,tusschen de spijzen gcöeten en dat vergiftigd was. Óp 't einde van d'nnder week zijn in Frankrijk eware ontoeders geweest langs Dijon, Varanges Genlis en Francheville; te Tart-l'Abbaye is een hols verbliksemd; te Collouges viel de bliksem in een huis waar 5 perso nen zaten; ean dochter van 13 jaar is erg verbrand op den rug; oen jongen van lOjuar is doof geslagen; te Tonnerre viel do bliksem 5 koer, in een half uur; te Tourcoing zijn veel schapen gedood. En te Duin- kerke is afgebrand de groote fabriek van olie en koe ken der Gebroeders Marchand, gelegen nevens de vaart die loopt Daar do stad Bergen; den dijusdig 6 Juli; rond 9 are; in den kelder was een gazemater ontploft en vuur liep voort, met ongeloofelijke snolheid. Een dikke rook vervulde de olie-magazijnen en 1 reef er de werklieden uit. De stank der verbrandde koopwaren was zoo groot, dat men de gebouwen bijna niet kon na leren. En als't vuur op de zolders kwam, opgevuld met zak ken koolzaad, dan was er geen blusschen aau; 's mor- gsnds ten 1 ure, viel esn muur van 30 meters lengte de Vaart in, en ontrent 4 ure brandden de kelders, waarin de vetten bewaard wierden. Men schat de verliezea op 3 millioen; de schade is gedekt door 15 Assarantiön; 500 man zonder werk, er zal meer dan een jaar noodig zijn, om alles te herstellen. De Pompiers van Ryssel, Borgen Hondschoot en Wormhout zijn er geweest. En op 7 Juli hoo-de men te Houthem braud kleppen uit Hondschoot»; 't was wederom, in Frankrijk, tot Killem, de schuur van den Molen are Engelaere die in brand stond. Er is een schoon dorschmachien in gebleven. Volgens tijdingen uit New-York heeft er te Maccainsville, in den staat New Yersey, eene schrikbarende ontploffing plaats ge had in de dynamietfabriek aldaar. Eene hoeveelheid van 2500 pond dynamiet ontplofte. Tien arbeiders zijn ge dood en 20 gewond. Er is over vijf mijlen in den omtrek vernieling aangericht. Men vond gedooden en ledematen op eene mijl afstands. Ea 'k verneme uit den Oosten da Bulganë en Rumelië iu beter akkoord komen; In Ierland zijn groote troebels te vreazen; en Rus en En- gelschman zullen niet vechten, maar de vriendschap heeft'ne grootenikrak, waarmede 't'peil af is van uwen Correspondent ALEXIS.

De Werkman | 1886 | | pagina 2