Hampen9 Misdaden en Ongelukhen Zware Diefte. erhaal voor 8 Dec. Buitenlands. Zaturdag is er een groote diefte gepleegd op den Trein van Oostende naar Duitschland en Rusland, die de pakken en brieven meèneemt van Engeland. 150 pakjes zijn er gestolen, waaronder velen met groote waardijen, ze spreken van 41 pakken met diamanten; ja men schrijft dat de diefte tot een millioen en half beloopt. Te Brussel had de Chef bemerkt dat de looden daou- nenzegel geschonden was, doch het hangslot op zijn plaats ziende, had hij geen achterdenken en deed tee- ken dat de trein mocht voortgaan. Tot Oostende wa ren 3 reizigers op den trein gestapt om naar Duitsch land te reizen; ze gingen in [een rijtuig van 2de klas en sloten het deurken, aldus willende alleen zitten; ze droegen kleine vierkante reispakjes. Zijn dat de dieven geweest? De diefte is met kennis van zaken en met veel behendigheid aan boord gelegd; ze wisten waar de gechangeerde brieven lagen en hoe zij die moesten inpalmen; z'hebben ook verscheurd en weg gesmeten, den lijst der brieven. Tusschen Oostende en Gent zijn langs den ijzeren weg stukskes gevonden van die lijs'en; en een barreelwachter tusschen Oos tende en Brugge, heeft een persoon op de loopbank van een der waggons zien staan... Zoo men ziet, een zware diefte, gelijk de diefte van de Postmaal in Jan Clerker vermeld. En even als in Jan Clerker, zal men hier ook goddelooze kerels aantreffen, die stelen en rooven, om in rijke kaberdoezen te zitten en als aard- sche goden te leven... Ge ziet hier weêr dat de slim heid en 't onderwijs zonder d'eerlijkheid en de braaf heid, een plaag zijn in de samenleving. EEN WREEDE POSITIE. Tot Antwerpen, een loodgietersgast Egidius Van Uffelen, 15 jaar oud, viel zaturdag van een huis, in de Oranjestraatwat gebeurde er? Hij bleef met den voet in de goot hangen tusschen hemel ei> aarde; men heeft hem gered, maar zijn voet is gebroken. EEN AARDIG KOPPEL. Ja, hoe waren die twee te samen geraakt? Twee landloopers een schipper en een boekbinder hebben zondag nacht tot Antwerpen in Associatie willen stelen in de Louisar leiZe zitten alle twee in de pers. DOUANIER VERDRONKEN. Tusschen Ant werpen en Lillo, is zaturdag in 't water gevallen van de binnenschuit Castor en verdronken, de waalsche douanier Lurot, oud 26 jaren; ongehuwd; maandag was zijn lijk nog niet gevonden. OPGEVISCHT. De Sasmeestcr van Geeraards- bergen heeft d'ander week het lijk opgevischt van CordulaDe W... oud 30 jaren, en sedert eenigen tijd van haren man gescheiden DE MOORD TE HALLEWIJN. Zekere Camiel Goethals, die over 14 dagen Pieter De Rujck ver moord had,is zich te Kortrijk gaan gevangen geven... Zoo wie de misdaad doet Geen rust meer wachten moet. Dan na bekentenis en voldoening. ATH. In de steengroeven te Man files is vrydag morgend een stoomkraan, die op riggels geplaatst was en diende om granietblokken uit de groeven op te halen, van ongeveer 10 meters hoogte gevallen. Drie werklieden werden getroffen; een hunner werd op den slag gedood; een tweede is eenige uren later aan zijne wonden bezweken. De derde verkeert in zeer beden- kelijken toestand. Te Haluin had dezer dagen eene vechtpartij plaats tusschen vader, moeder en zoon. De zoon was bezig met zijne moeder te slaan, toen zekere H. De- rucq er by kwam en hem eenige opmerkingen deed. De woestaard liet zijne moeder los en liep op Derucq toe, dien hij verscheidene slagen ophet hoofd toebracht, dat hij buiten kennis viel. Hij is woensdag nacht o- verleden, en laat eene weduwe met twee kinderen achter. De dader, oud 18 jaren, is aangehouden. DOORNIK. Het parket heefl een onderzoek in gesteld nopens eene misdaad welke in het gehucht Potters gepleegd werd. Twee dronken werklieden. Dubar en Moyart genaamd, hadden ruzie in eene her berg. ij werden op straat gezet, doch begonnen daar te vechten. Moyart bracht aan zijnen tegenstander bij middel vaneen stomp werktuig, eenevreeselijkewonde toe. die zijn leven in gevaar stelt. Een jammerlijk jachtongeval heeft donderdag morgend te Heusden, in deu omtrek van Gent, plaats gehad. Ridder van Tieghem de ten Berghe was met een vyftiental vrienden op jacht en deed eenen wil- geubosch doorzoeken. H'j volgde de klopjagers van zeer bij s zag hij eenen haas en legde aan, doch op datoogenblik bemerkte hij in dezelfde richting de beenen van eenen anderen jager. Aanstonds hief hij zijn wapen in de hoogte, doch het schot ging af en trof den broeder van ridder van Tieghem. Deze laatste werd door de lading lood in den schou der en in het aangezicht getroffen. Men vreest dat het slachtoffer een oog zal kwijt zijn. De gekwetste is naai- het kasteel van zijnen broe der, burgemeester van Heusden, gebracht en heeft er de zorgen ontvangen van doctor Soupart, Senator van Gent. De toestand van den gekwetste is tamelijk voldoende. KORTRIJK. Wij meenden dat nieuws niet te melden omdat d'eerste koeriers den uaam niet hadden aangeduid en aldus zijn er dikwijls veel menschen in kommer en ongerustheid. Doch nu weten wij den naam: In St Michiels-Kerk te Kortrijk zijn ze bezig m et te werken aan de Koor en zaturdag achternoen is er afgevallen en zwaar gewond aan arm en hoofd de timmerman Firmin Alsberghe. NIJVEL: Een hond komt dikwijls wel te pas; 't is door een klein, huishondeken dat Jan de Licht wierd ontdekt en gevangen. Hoort wat or nu gebeurd is te Nyvel; Twee kooplieden van Jodoigne wierden aangerand aan den eenzamen weg Stockoi, ze wier den aangepakt door 3 manskerels, terwijl zij in hun rijtuig zaten; doch hun hond, een felle buldog springt op, al bassende en bijtende links en rechts, zoodat de dieven het hazenpad kozen; een der dieven kon nog- tans niet vluchten; die hond had hem vast aan zijn been en liet niet los, voor dat hij wierd aangehouden en aan de gendarras overgeleverd.. Zoo vinden de schur ken dikwijls hunnen meester. ANTWERPEN-ZELE. Een Zeienaar, die t'Ant- werpen werkt, zekere Benedictus De Klopper is maan dag den rechtervoet verpletterd door 't instorten van eenen stapel briquet-kolen. Geilst. ^Dijnsdag avond rond 9 ureisaan de Zeebergbrug in de Vaart gevallen, per ongeluk, Petrus Limpens, metser te Ererabode- gem, oud 39 jaren, 'nc Vader van 6 kinderen; zijn lijk is woensdag rond 10 ure opgevischt. Die man was in de stad komen werken en ging naar zijn huis. WETTEREN. - Men verzekert ons dat Lodewyck Melsens van Wetteren, zoo ongelukkig aan zijn dood geraakt, geenen dronkaard was... Elk het zijne en de waarheid voor alles. Te Pensylvance, Amerika, is een myn ontploft, door dat geheimzinnig grauwvuur, 40 man gekwetst; 12 doodelijk. Brr, te Manheim in Duitschland is een tweegevecht geweest tusschen eenen bankier en eenen officier der Dragonders, Ze schoten, de twee stommerikken en de officier viel dood; de kogel had zyn hersens geraakt... Is dat moorderij? ja positief. In Luxemburg te Ettelbruck is de plafond van 't Ge meentehuis ingestort, zondag achternoen, terwijl er wel 100 personen aanwezig waren; er zijn veel ge kwetsten. Te Taschkent, in Rusland, is een zware aard beving geweeet; een groot gefal huizen zijn verwoest. Ai, te Duluth, Amerika-Staat. is een grouwelijke brandramp geweest; drie ontzachlyk groote stapels graan en veel gebouwen en hangaars afgebrand5 millioen fr. schade. - In Spanje is afgebrand de Stad Valvende; gelukkiglijk niemand dood, maar de stad wreed geschalotterd Te Dresden zijn 2 studenten in gevecht geweest. En do zekere Heinrich Horg bleef dood ter plaats... Is dat studeeren? Te Vicenza.in Italië is 't katholiek Volk aangerand door een lafhar tig gespuis, gelijk hier op 7 September. Ta «KI Achtbare lezers, ik ben er op uit ge- weest en weet nu alles:Siska van Zele, want zoo heet de beroemde meid waarvan ik u in mijn voorgaande nummer sprak, Siska, ztg ik, is nu in haar drij en zeventigste. Van haar 16 jaren trad zij in dienst bij de deftige ouders van den Heer en de Jufvrouw die zij van hunne eerste dagen af heeft verzorgd en nu nog gedurig met blij en vroom gemoed dient en koestert. >ver 6 jaren vierde zij haren gulden Jubilé: 't Was feest in de familie, 't was feest in de straat en 't was ook feest in de Kerk; want al durven sommige vuige en walgelijke Lafaards Zele het Slavenland noemen, wij durven net zeggen en wij hebben het kunnen ondervinden, Zele is het land van Godsdienst, van geloof, van naastenliefde en yan huiselijke deugJen. Welhaast 57 jaren van vrolijken, eerlijken en benij- dens vcerdigen dienst in de zelfde familie, zijn daar een staalken van! Siska, onze beste gelukwenschen! Mochtet gij nog lange jaren leven lot slichling der Zeienaren en het geiuk uitmaken van uwe pulhertige en alomgeachte meesters! II. Al hetgeen wij reeds geschreven hebben en hetgeen gaat volgen, is geteekend en bevestigd door verscheide ooggetuigen. Op Half-Oogst 1873 kg Priester Musy in de onder- kerk van Lourdes, reeds 20 jaren met een zware verlam ming geslagen en te vergeefs alle hulpmiddelen van Ge neeskunde en van minerale waters beproefd hebbende. Juist onder de Consecratie der Mis voelt hij in zich eene wonderbare kracht. Terwijl hare goddelijke Zoon, door millioen en van Engelen begeleid, onzichtbaar op het Altaar nederdaalde, vatte de onbevlekte Maagd den nederliggende Priester bij de hand, genas zijne kwalen en voerde hem tot zijne God en Verlosser. De zieke Priester had zijn handen op zijn voorhoofd gelegd en was in een vurig gebed verslonden: 20 jaren ziek zijn; geen voet kunnen voortzetten, 't licht der 00- gen missen en eensklaps de kracht zijner ledematen te* rug krijgenVoorbeeldt u zulke toestand 1 Eensklaps hij staat op van zijn rolwagentje; de leids man wil hem vasthouden: Neen, zegt de Priester, de Al lerheiligste Maagd heeft mij genezen! En met kalmen vasten stap, gaat hij naar de deur. Daar wachtte de Koetsier, om hem in zijn rijtuig te helpen dragen. Waar is onze zieke? vraagt hij. Hier ben ik, antwoordt priester Musy, zich in zijn lange gestalte oprichtende. De Moeder Gods heeft mij genezen; ik ga te voet naar de Grot. En de Koetsier slaat zijn armen omhoog en Priester Musy gaat met zijn geleider te voet naar de Grot. Er was daar een groote menigte van Volk; ge moet te Lourdes geweest zijn, om te weten wat er rond die Grot omgaat; nier liggen er geknield; d'armenin d'hoogteen biddende; daar zijn er die eerbiedig drinken van de wonderbare bron; er zijn er die samen den Roozcnkrans bidden; er zijn er die van verre met bewondering al die tooneelen aanstaren en zachtjes met elkander fluisteren; en er zijn ook in en uit de Grot, zieken, daarheen gebracht of ver voerd. Eensklaps, er loopt een zacht gemompel rond; priester Musy is tot die H. Grot genaderd; men heeft dien Pries ter herkend, die sedert een week als een hulpbehoevende lamme en blinde in een wagentje wierd voortgereden en die daar nu te voet komt, die knielt, die den grond kust, die de wangen nat heeft van de tranen. Men ver dringt zich, elk wil in de Grot, elk wil den jongen Pries ter zien! Is hij het toch? vraagt men.— Ja,hij is genezen?—Wat had hij! Och, laat ons hem zien! 't Is een wonder! Leve Maria!, Dezen morgend is hij nog naar de Kerk gevoerd en moest op d'armen in zijn rolwagentje geplaats worden; ik heb nem met eigen oogen gezien. Z'hebben voor hem een kamer moeten huren gelijk vloers. Maar 't zal hij niet zijn; is 't geen andere Priester! Het gerucht vermeerdert, de toeloop neemt toe; van 1 alle kanten komt men bij; de genezen Priester is recht gestaan; hij hoort dat hi) het voorwerp is van dien op loop; hij wil getuigenisgeven van de waarheid, hij wendt zich tot het Volk; zijn schoon gelaat draagt de sporen van 't Wonder dat aan hem is geschied Ja, mijne broeders, zoo roept hij aan, ik ben het. Ik ben de zieke priester, dien ge hier zaagt rondleiden, wiens ledematen verlamd, wiens ooglicht uitgedoofd was. Ik ben een priester uit het bisdom van Autun, se dert twintig jaren kon ik niet meer lezen, sedert elf jaren was ik volstrekt verlamd en kon ik het altaar niet meer beklimmen, om de eenige Mis, die ik van buiten kende, te celebreeren. O. L. Vrouwe van Lourdes heeft mij alles teruggeschonken: ach, moge dit groote mi rakel de goeden versterken, de zondaren bekeeren... Dankt God nu met mij en bidt, dat hij mij 'de genade schenke, een goed priester te zijn. Aanstonds wordt hét Magnificat aangeheven. Allen, die tegenwoordig zijn, loveu God. Het Magnificat is gezongen, maar nu wil het volk ook de bevestiging zien van de woorden van den priester. Dat wij u zien loopen! roept het volk. En de voormalige lamme gaat zonder moeite. Lees nu ook, lees, lees! Men geeft hem een klein boekje met zeer fijnen druk., en hij, die sinds twintig jaar de groote letters van het Missaal niet meer kon onderscheiden, leest vlug en zon der haperen. Uwe handteekeningl Uwe handteekening! hier op dit boek!— op mijn boek ook op dit prentje ik heb niets dan een stukje papier, zet er ook uwe hand teekening op! En honderd handpn strekken zich tot hem uit, en reiken hem gebedenboektjes, prentjes, visietkaartjes toe De Musy neemt zijn potlood en schrijft met vaste hand talloozc handteekeningen op de hem toegestoken voor werpen. Intusschen heeft het gerucht zijner genezing zich als een loopend vuur verspreid, en schier buitea adem op hem toesnellende,valt Pieter's vaderden geestelijken om den hals. En Pieter? Is hij ook genezen? vraagt de priester angstig. t Vervolgt.

De Werkman | 1886 | | pagina 2