f DE WALEN BOER. DeW Stemme: 0e made van Parijs. 1. Komt vrienden luistert naar dees klucht, Die ik u ga verkonden Het zal u dienen tot genucht, Kow t luistert hier in 't rende. 'k Heb hier 'nen viezea toer Van eeneR Walen Boer, Die naar de stad kwam tijden, Met groensel en meer ander goed, Waar men ten allen tijden Be burgerij caeê voedt. (bis.) 2. Be Waal kwam op de merkt gegaan Met Laogocr vast gebonden, Vo<.r d'hoofdwacht riep hij beest, blijf staan Waar veel soldaten stonden. Hij ging toen met der daad, En riep langs merkt en straat Om groensel te verkoopen, Bet» ezel bleef gebonden vast, Om niet gaan weg tc loopen Dat deed de beest veel last. (bis-) 3. Den ezel al door zijn tempeest Stelt heel de straat in roeren, Maar de soldaten, elk om 't meest, Op Waal en ezel zwoeren, Ben ezel muzikaal Zong in zijn moeders taal I an, met de mud wijd open Maar de soldaten wel bedacht Zijn er naartoe geloopea, Sleurden hem in de wacht. (bis.) 4. Zij rechten daar den ezel op, Al in den corps de garde, En steldeu hem op zijnen kop Nen hoed met een cccarde; En een geweer daarbij, Nen sabel aan zijn zij, Den ezel die stend moedig, Ze deên hem een giberne ook aan, Als eenen soldaat spoedig Om naar den strijd te gaan. (bis.) 5. Als 't Waaltjen op de markt kw am aan, Vond hij tot zijne plagen Zijn broeder ezel schildwacht staan, Geweer en wapens draden. De Waal riep gheei bevreesd: Weihoe, m'riE arme beest. iman. ié** NAR. - 825. - 27 Juli 18; DAENS-MAYART, AorrecstxaatAALST Moet gij de wapens dragen? Ik heb u nooit te kort gedaan: Moet gij uw leven wagen, Misschien de zee opgaan? (bis) Den ezel antwoordde: i-an, De Waal begon te znch'.en, Maar de soldaten zeiden: ja, Hij zal ons niet ontvluchten, Hi] heeft hem g'eDgageerd, En hij staat gemonteerd. De Waal moest droef van zinnen, Met zijn karre zonder ezel gaan, En Hjonlreer bleef van binnen, Schoon in parade staan. (bis. De Waal kwam t'huis van sleuren moe Van zelf zijn kar te trekken, Hi] riep: ach grand malheur, mijn vrouw, En ging de zaak ©ntdekken: Ach vrouw, ach lieve maat, Den ezel is soldaat, Hij staat om te marcheeren, Met zijn bagage op zijn lijf; Wat zal «ns nog gebeuren Gij ezel: riep dit wijf. (bis.) Wel gij drijdobbel ezelbeest, Dat zult gij mij bekoopea ALST AALST Welke schoone dag gaat gij Zonaag belevenDe oude vermaarde St-Martenskerk, dat mees terstuk der Gothieke Bouwkunde, is behangen en versierd op de verrukke lijkste wijzeg'heel de Stad door, men is bezig met studeeren, met zoeken en werken voor d'Ontfangst, voor de pa leering, voor de verlichting van des avonds, die algemeen zal zijn... Een luisterlijke Stoet van Maatschappijen wordt samengesteld, men spreekt van verscheide Historische groepen Rond 3 ure is d'Ont fangst; aan de Statie zal een Kantate gezongen worden.... Een Bisschop die voor d'eerste maal de Steden van zijn Bis dom bezoekt, dat is een buitengewone en merkweerdige ge beurtenisEen Bisschop door den Paus van Roomen met die groote weerdigheid ind'H. Kerk bekleed! Het Geeste lijk gezag is het allerverhevenste en het allernoodzakelijkste. En als die Plaats bekleed wordtk door een Persoon, zoo ge leerd, zoo volksgezind, gelijk Bisschop Lambrecht; wij zien hem reeds twee jaren aan 't werk, om te gaan Vormen; rijk of arm, 't is hem eender; ja zelfs voor de Werklieden en voor de Kleinen is bij teederder, omdat deze de meeste zorgen ncodig hebben; zijn hert overloopende van genegenheid, zien wij hem onder 't Werkvolk komen, om er de Wetten van het Gezag en van de Christelijke Broederlijkheid te verkondi gen; te naaste week zal men in de Reis naar Roomen lezen, hoe die hoogweerdige Kerkvoogd tot Assisen, op 't graf van St Franciscus, waar hij Mis had gelezen, hoe hij daar de stem verhief voor de toepassing der woorden van Paus Leo XIIIVaderlijk handelen, Vaderlijk regeeren! Wij al- 0 len, riep hij -Jaar uit, gelijk t'Aalst in St-Martenskerk, wij allen, zijn Leden van éen Familie; Vader is in den Hemel; u daar verwacht hij ons; hier is 't de plaats van proeftijd; die meer ontfangen heeft, 'tis niet om trotsch en hardvoch- tig te zijn, 't is om aan d'ander mee te deelen... Hoe meer men meêdeelt, hoe meer geestelijke goederen men zal ont- fangen. Wijzeggen dus, als de plaats van Bisschop be kleedt wordt, door zulken uitgelezen Persoon, is het dan wonder dat de Volkeren meer dan ooit in geestdrift komen bij de Blijde Intrede van hunnen Vader! Zijn Regeering kan merkweerdig en vruchtbaar zijn, op een wonderbare wijze...Eerbied en genegenheid aan Hem die zijn leven gaat slachtofferen voor 't heil der HuisgezinnenPlaatsen van eer zijn plaatsen van last; een Opperherder leeft maar uit- sluitelijk voor zijn kudde. Eerbied dus, Genegenheid en Be hulpzaamheid aan Hem die komt in den naam des Heeren, met de kracht van zijn hooge geleerdheid, de hartelijke zacht heid van een Lam, en met de woorden zoo vol van beteeke- nis: Dat Christus heersche!... Leve Zijn Hoogweerdigheid Bisschop Lambrecht Maar de soldaten om 'fc tempeest Den ezel lieten loopen. Als d Waal den ezel zag Riep hij met blij gelach Broer, zijt gij het oatsprangen Gij diende zeker tegen dank; Gaat b versteken, iongtn, Al was 't een g'heel jaar lang. (bis.) Gö zijt een brave deserteur, G'hebt alles daar gelaten, Geweer en sabel en montuur, Daar valt er niet te praten, Het ergste maar is dat Komt gij nog ooit ia 't stad, t Zij zullen u arrêteeren Maar ach kozijn; stel u te vreè: Ik zal zonder mankeeren Gaan koopen uw congé. (bis.) De Waal kwaai met veel derenis Naar d'hoofd wacht der soldaten; De korporaal riep: geen remis, Hij moet het leven laten. De Waal riep: miséraab, Mijn beest, z'is nie capaab, Om zijn geweer te dragea Ik bid u mons>jeu om congé Al wat gij mij zult vragen Ik ben content daarmeft. (bis.) De Waal heeft dan de kreonen gelangd En d hoofdwacht die gegeven, De korporaal was kommandant. Heeft zijn Congé geschreven. Soldaten en de waai Ze dansten ai te maal Daar wierd eens wel gedronken, Het Waaltje trok naar hHis verblijd H'j riep 't is al geklonken Broer heeft zijn liberteit. (bis.) Kozijn, wacht u van nog te gaan Om u te engageren; Waat anders is 't met u gedaan, Wil tech aooit meer probeeren, 't Is uwen eersten keer, Sn wasgt de kans nooit meer. Sa Walen, wilt u mijden, Die met uw breer ter merkte gaat, Zet wel uw heest ter zijde, Eer dat zij wordt soldaat. (bis.) Ten 3 ure is de Blijde Intrede; ten 3 ure aan de Statie; bijzonderlijk aan de Burgershuisjes, op het einde der Kattestraat, 't is ongelooflijk hoe er ge werkt wordt; Maandag 3o Juli, ten 9 ure, Plech tige Pontifikale Mis in St-Martenskerk; de groote Mis van Meester Peter De Mol; zijn Ecce Sacerdos in Koorzang met Orkest; het tu es Petrus... Alla, 't zullen schoon luistervolle dagen zijn voor Aalst. LOOPENDE NIEUWS 't Waar genoegen op deze wereld is zijn Vreugd en zijn Vermaak te vinden in zijn huis en op zijn werk... Wie kan anders spreken? We verwachten hem. Zalig gestorven is alles gewonnen, zegden ons brave Voorouders. Te Stockeram, in Ne- der-Oostenrijk is een dochter zekere Marie Schuman, die 17 jaren oud, indezelfde wieg liggende, 't kind spreekt niet, maar slaapt soms 24 uren aan éen stuk. 1 'Ant werpen is kunstrijk hersteld de schilderij van Rnbens, de Geeseling Christi, uit St-Paulus-kerk. DENDER - MONDE! De inhaling van den Lord-Mayor van Lon den zal waarachtig iets grootsch zijn... Er iseenalge- meene samenspanning voor den luister der Feesten. Mbirelbeke gaat een nieuwe Statie krijgen van circa 53,000 fr.— Te Terdzart, in Holland, is een weefgetouw uit de jaren 1340; en de wever Naatsman werkt er dage lijks op.Edelmoedig en treffend gedacht: tot herin nering der Inhaling van Mgr Lambrecht te Eecloo, zal een bewoner aldaar een derde klok aan de kerk schen ken. Die vuil leelijke prijen van Vrijmetsers en Vrij denkers; ze spreken nu van een civiel Pensionnaat in Frankrijk, waar het bijna gaat gelijk in de jaren 93, op de saturnalen der goddelooze Republiek, als de zooge zegde Hervormers op de kosten van den Staat gingen banketteeren met Chanteusen van den Theater, ter wijl 't Volk in de bitterste armoede wegkwijnde. De Feesten te Diest zullen plaats hebben van 12 tot 26 Au- gusti. Te Mechelen zal de Praalstoet drij maal uit gaan Maandag 20 Oogst, Zondag 26 Oogst en Donder dag 8 September. 't Is 'ne werkman van Verviers die in de Trekking van Antwerpen 't groot Lot van 150,000 fr. heeft gowonnen. De vrouw kwam bij den wisselaar Orts, om haar twee Nrs te laten visenteeren; de wisse laar zag roeteka dc cijffers af en zegde; Vrouwken er is prijs op... Hoeveel, Mr? Raad-eens. 1000 fr. Meer. 2, 6, 10, 20 duizend. Veelmeer. En als de wisselaar aan 150,000 fr. kwam, de vrouw viel bijna in alteratie van schrik en ze moest een teugske drinken om op haren pas te komen. 150,000 fr. 't Is een Familie met vijl kinderen. En hun 2dc Nr had ook prijs: 500 fr. Dat is geluk hebben Koningin Nathalie van Serbi6,verstooten door haren man, beroofd van haren zoon, dwaalt nu rond als een arme sukkeles.... Zondag was zij te 's Gravenhage in Holland en was cr aanwezig in de Russische godsdienstoefeningen.... Een vrouw kan veel bekomen met zachtheid en verduldig heid. Boulanger reed zondag te Parijs rond in open rijtuig; zijn hals was omwonden, anders zag hij er heel gezond uit; veel volk kwambijge- sneld en hij was 't voorwerp een geestdriftige ovatie. Éen droef feit voor 't Belgisch School wezen, is dat te Waterloo een officieele Onder wijzer civiel is gestorven en civiel wierd begra ven.... Het Gemeentebestnur had het lijk op on- gewijden grond doen begraven, en in de lijkrede tot lof van den Overledene, vaarde een liberale gazetschrijver geweldig uit tegen dit redelijken betamelijk verbod. De Permanente Deputatie van O.-V. heeft ver klaard dat er aan M. Callewaert van Deynze 4 briefkens ten onrechte waren afgekeurd, zoodat hij 231 stemmen heeft tegen 228 en als Raads heergekozen is... Elk't zijne; en wat recht is moet recht blijven. In den Provincialen Raad van Oost-Vlaanderen hebben de Katholieken ge vraagd dat men de maandelijksche preé der sol daten van 10 fr. op 30 fr. zou brengen, een deel voor d'Ouders, een deel voor den Soldaat en een voor de Spaarkas. De liberalen zijn daar tegen opgekomen en vragen dat men dit geld zou be steden aan forten en kasematten Laat ons die liberale volksvrienden eens bewonderen. Op 1 Oogst begint er met Holland een nieuw post-akkoord; voor brieven en gazetten; er is af slag* die met Holland zaken doet, neme onder richting op de Postkantooren. De jonge Keizer-Pruis is in Rusland ontfangen i als een Erfdeel; alle dagen kermis: en van 't een kasteel naar 't ander rijden, doch altijd rommen- i dom in de Kozakken, uit vrees van de Nihilisten. Nu trekt hij stillekens naar huis. i Ze zeggen dat Duitsche Gezanten zoe koel en droog, ja snapaf ontfangen zijn door de Konin gin van Engeland. Ook is er schisma tusschen Engeland en Turkije, over oude nesterijen,en het blijft pik-a-pikin den Elzas tusschen Duitschers en Franschoos,"bp 't gescheed der domeinen. En in Europa welk wreed weêr! Altijd regen en onweer! Er valt voor te lezen en te bidden, 't Is nu woensdag 6 ure 'savonds en weeral regen. AALST, ze zeggen dat St Martenskerk zoo schoon gepaleerd wordten dat z'in de Statiestraat een groote Ark stellen... We gaan eens zien.

De Werkman | 1888 | | pagina 1