Rampen Misdadeii Ongelukken Buitenlands - r ,v^— j „.-t-f Von n tot R October kerkdiefte met bi Brand op Mijlbeke D'ander week vrijdag een jonge Landbouwer va Miilbekekomt rond haifacht uren thuis, gekleed o zijn beste en vol vreugd; hij was Peter geweest Z'J zusters kind; in destraat komende waar hl) w.ont, Koo zendreef, wat ziet hij zijn hofstee in vlam en vuur in vlam en vuur, eilaas! en alles verbrand, behalv koe en verken; alles, aardappels, kostelijke scnoon ha arjuin... Demaniscirotsvier jaren getrouwd, 'erwjl de Moeder de kicderkes slapen deed. zag een gabuur dat de stal in brand stond, dekeukenscnouw paalt ua" den stal; aanstonds liep die gebuur oin hulp; d hulp ontbrak er niet van geboren en Pompiers uit de stad, doch te laat; er was geer. doen aan... [ie akt van Asbu- rancie was seteckend, maar niet afgeleverd; wat getée- kend is, geldt; d'Assurancie zal moelenbetalen. AALST. Die dronkenschap. Ja, door ae schuld van eenen dronken machinist, thans weggejaagd, heeft de Ondernemer der Kaaien achter Chipka groote schade geleden, is zijn werk verachterd en zijn er b.jna onherstelbare ongelukken geweest. -i.i.~i:;i,« LEDE - Zondag avond heeft er eene schrikkelijke vechtpartij plaats gehad op de wijk het Spekkaert. Eenige jonge lieden - natuurlijk van de bes e klasse - kregen rusie de policie, volgens recht en plicht wi de tusschen komen en de krakeelers de herberg doen rui men. Doch wat kunnen twee mannen tegen eencn hee- len hoop uitgelaten schoclies,te meer nog dat de ..ieu wc veldwachter geene wapens droeg. Alhoewel de agenten zich dan duchtig en moedig verweerden zijn ze toch ver plicht geweest voor het janhangel onder te doen. Heel de herberg is om zoo te zeggen aan gruis geslagen Onze nieuwe policieagent heef: r.en slag gekregen met een pintglas en is ook van zijnen stok beroofd geworden ter wijl de andere met zijn zweerd een der oproermakers eene nog al hevige wonde aan het hoofd heeft toege bracht. Men spreekt, niet zonder reden, van verschei dene processen die zullen opgemaakt worden. Er dient eens eene dietstigeles gegeven te worden,want door die ongestrafte overtredingen der wetten en reglementen verliezen de burgerlijke Overheden ai hun ontzag op ^Hetwas den eersten keer dat onze flinke nienwe veld wachter dienst deed. Des morgens had hij_ eene deftige aanspraak gedaan tot het volk, waarin hij verklaarde, zonder overdrevenheid, de policiereglementen te zullen handhaven en doen uitvoeren en ziedaar reeds des a- vonds is hij in moeilijkheden. Tot eere van Lede dient nochtans gezegd dat al die schavuiten uitgenomen eén Er per. aars waren, ze mogen ze hebben! GENT Vrijdagavond, rond 8 ure, is een schrik- keliik ongeluk aan de statie te Gent gebeurd. Een heer had ziin tilbury met een peerd bespannen, op het Arte- ▼eldepleii. laten staan en eenen jongen gelast cp net peerd te waken. De jongen klom op het rijtuig, ooi naar zijn gedacht beter het peerd te kunnen tot stand hou den. Nauwelijks echter zat hij op den bok of het peerd ging op hol. M, Alfons Dubuisson, apotheker-interne in het hos pitaal, zoon van den heer Dubuisson drukker te Rous- selare, is door het peerd omvergeworpen met het onge lukkig gevolg dat hij zeer ernstig aan het hoefd gewond werd gansch het kaakbeen is verbrijzeld, daarbij heelt hij nog een groot gat in het hoofd. Iedereen meende dat hij dood was. M. Dubuisson had zijn tweede examen gedaan voor apotheker hij was voornemens vrijdag avond naar huis 16SCHENDELBEKE. De genaamde Gustaaf Roels, barreelwachter alhier, is vrijdag avond door den koop- warentrein om 9 1/2 ure verrast geweest en overreden. Hij verkeert in doodsgevaar. Men heeft hem zaterdag de laatste HH. Sakramenten toegediend. BRUSSEL. Bloedig tooneel tusschen echt- GENOOTEN In een appartement der Francartstraat te Elsene, wonen deechtgenooten B... In dit huishou den heerscht geene goede overeenkomst. «-Na eenen twist die den ganschen dag had aangeloopen sprong B... vrijdagavond op zijne vrouw, overlaadde haar met slagen, w ierp haar dan op den grond, nam baar dan wederom op en sloeg haar dwars door eene glazen deur. De ongelukkige ontving eene ernstige wonde aan het hoofd en aan den linker voorarm, die bloot gelegd werd tot op het been, van aan den pols tot aan den elleboog. De man bleef onverschillig en ging na deze euveldaad naar de herberg. Op de smartkreten der ongelukkige kwam eene buur vrouw toegeloopen. Deze leidde haar naar het policie- kommissanaat. De vrouw besproeide den weg met haar bloed. Zij werd naar het Sint-Jaashospitaal overge bracht, waar men bevond dat hare vreesclijke wonde niet zonder gevaar is. Altijd de dronkaards. Zondag avond, rond 7 ure werd de Pompstraat in opschudding gebracht door de kreten: Hulp! Hulp! welke van op het eerste verdiep van een huis dier straat opstegen. Eene vrouw verscheen aan het venster, het gelaat geheei met bloed bevlekt. Eenige voorbijgangers en geburen kwa men haar te hulp. De echtgenoot, een onverbeterlijke dronkaard, wilde zijne vrouw vermoorden omdat deze weigerde hem geld te geven om voort te gaan drinken. De wocstaard heeft zijne vrouw twee ribben gebroken. De ongelukkige is naar het St-Jans-hospitaal te Brussel OTergebracht.GELuKKiQ Te Neffe, Dinant, vriidag van d'auder week, een kin deken van 2 jaar op de spoorbaan zijn, vallen, tusschen de twee rails, g'heel den trein cr overrijden en opstaan en beginnen te spelen... SteC ATHARIN A-W AVER. - Kerkdiefte. - m - den nacht van 7 tot 8 October kerkdiefte met beklim ming langs de v :«ster. Wreede heiligschenderijen zijn gepleegd, doch men heeft weinig of niets kunnen stelen, en 't zal toch uitkomen, vroeg of laat. NAMEN. Nabij die stad te Jambes, is vermoord Madame Hendrièttx, een moeder van 5 kinderen; ha31" man, een schoerifhaker, was naar een begraving te Mar nines... Niets is gestolen, 't was een braaf eu voorbeen dig'Huisgezin. - Te BfcULY, in 'tkantóör Gouvin, is vrijdag een moord gepjeegd op een groote Hosteê; 's avonds rpeu was aan': klappen in de keuken, als 2 knechten ruzie mankten, Juks Delcourt, wieVri aan dedeurigezet; hij komt lan ?s ecu ander deur Icèüg; men steekt hem een tweede maal buiten; en dit werk wordt verricht door dèndandbouwoverste Josef Henry, die hem eenen end ver wegduwt; Delcourt volgt hem en als Henry de deur wil toesteken, krijgt hij eencn messteek in de dij, valt neer, badende in zijn bloed, en sterft eenige oogenbuk- ken nadien. Delcourt wierd aangehouden in een her berg; ze moesten met hem door een bosch; daar heeft Delcourt eenen zijner geleiders gestampt, dat hij ver- scheide meters ver vloog, en is gevlucht naar t kransen TWEE KINDEREN VERSMOORD. T Profondeviille, de kinderen Buchet, waren aan den board der Maas; het oudste 15 jaar oud, dat een geit liet grazen viel erin; zijn broerken van 9 jaar poogt het te redden, valt er ook in en beiden verdrinken. Arme ouders! PUURS- -- Diefstal en misdaad. In den nacht van 7 tct 8 Oktober, zijn er twee onbekende dieven ge drongen in de woning van den genaamden Janssens, broeder en zuster, landbouwers op Kalfort aldaar. De kwaaddoeners zijn langs het dak, warop zij bij middel van eene ladder opgekropen waren, door het dak venster in de woning gedrongen. In da keuken geko men, hebben zij daar eene petroollamp aangesteken, en zijn naar boven gegaan. Een der kwaaddoeners bleef in het portaal voor de deur staan der kamer, waar de heer Janssens sliep de tweede trad met het licht in de hand, in de slaapkamer, van Paulina Janssens, welke wakker werd, doch van schrik geen geluid geven k»n Zij zag den schelm de volgende voorwerpen uit de kas nemen en in zijnen zak stekeneene gouden ketting met medaillon met twee flochen, ter waaide van 100 tr., eene gouden doekspeld ract drie bollekens gegarnierd, ter waarde van 19 franken, een paar gouden oorbellen, ter waarde van 21 fr., omtrent 100 frank in bankbriel- jes en verschilli ;e zilveren muntstukken, omtrent 7 Ir. in koper en nickel geld. Uit eenen koffer ontvreemde hij nog vijftig centiemen en eenige oude zilveren munt stukken. Al wat het slachtoffer heeft kunnen verhalen nopens haren aanvaller, is dat zijn aangezicht zwart gemaakt was. hij een breed geschouderde kerel was en rond het hoofd eenen halsdoek had. De gendarmen zoeken naarstig de misaadi^ers op. SERAING. Een vreeselijk ongeluk had vrijdag middag plaats in de Leopoldstraat. Eenige knapen van een tiental jaren, speelden in deze straat. Een hunnci was, men weet niet hoe, in het bezit van eenen revolver, welke hij rakelings afvuurde op eenen Zijner kamera den, den kleinen Lejeune. De kogel drong in den schou der. Men heefc dezen langs den rug moeten uithalen. ANTWERPEN. Zondag avond is aldaar gevoch ten in de b:enhouwersstraat, door valk uit een dans- kot.. Een der dwaze dochters had uit voorzichtigheid haar oorbellen en ringen in haren portemonnaic gesto ken. Die jongens hadden het gezien en in de verwarring in 't gevecht hadden ze rap den portemonaie beet. Later zijn ze aangehouden. HOBOKEN Zondag is afgebrand t huis van den hovenier Jozef De Meyer... Die dagen te voren was er nog brandramp geweest. Men spreekt van kwaadwillig heid. A GENT. Zaterdag op de vrijdagmarkt, waar Arte- velde staat, er was nog al volk, en een vrouw, begcc- rig uaar andermans goed, pakte eene rol zijden lint; doch de straf volgde onmiddelijk, 't Was gezien; de poli cie kwam en ze wierd mcêgeleid, gevolgd door wel 1000 personen... Geen klei» affront. Slecht leven, onrechtveerdig zijn Brengt vroeg of laat in schand en pijn Servië Grensincident. Eene bende van omstreeks 120 Alba- neezen is over de grenzen gekomen, en heeft een aantal grens beambten gedood. De regeering heeft haren agent te Konstan- tinopel gelast, hiervan beklag bij de Porte te doen. Engeland. Groote brand te Londen 6 slachtoffers. Een groote brand heeft de hoedenfabriek van Smithfield vernield. Zes be dienden zijn levend verbrand tien bekwamen ernstige brand wonden. Verscheidene anderen bekwamen zware wonden door uit de vensters te springen. Negen personen levend verbrand. De h-ngeiscne bladen bevatten eene gansche reeks branden, bij' dewelke personen het leven hebben verloren. Tijdens eenen brand die maandag in een huis van Bethual Greenroad, Canrobert- street, te Londen, uitbrak, zijn een vader, Robert Jones, en zijne drie kindeaen in de vlammen omgekomen. De verkoolde lijken der drie slachtoffers zijn door de pom piers uit de puinhoopen getrokken. Te Battersea in Parkside- street werd een klein meisje geheel dooi de vlammen omring" uit haar bed genomen. Verschrikkelijk verbrand zijr.de, droeg men haar naar het hospitaal, waar zij in den avond overleden is. u Een telegram uit New York naar Londen gestuurd, deel. enen brand mede. uitgeborsten te Dupuque, waarin eene loeder met hare drie kinderen op vreeselijke wijze om het leven kwam. Duitschland. Vrfeselijke brandramp. Eene vreeselijke brandramp heeft te Brème eene gansche werkmanswij k vernield. Dertien huizen zijn de prooie der vlammen geworden, niettegenstaan de de spoedige hulp die werd ingericht. De wanhoop en de ellende der talrijke slachtoffers is hart verscheurend om zien. De ramp wordt toegeschreven aan de onvoorzichtigheid van kinderen. Oostenrijk Onlangs begaf zich een rijk juweelicr van Francfort naai' Weenen. toen hij tusschen de statién van Mark-Bibart en Lan- gentels, men weet niet. hoe, zijnen reiszak, voor meer dan een millioen frank gesteenten inhoudende, door de portel van den trein verloor. Onmiddelijk gaf hij het alarm en men stopte. Napijnen naam verklaard te hebben keerde hij op zijne stappen terug en was zoo gelukkig zijnen reiszak onaange roerd terug te vinden. De juweelier begaf zich dan te voet naar Langentels, waar hij in zijne vreugde, aan de armen, al het geld dat hij bij zich.droeg uitdeelde. Mengelingen. Voor den taasch. Voeg bij ihet blauwselwater ot in de stijfsel een mengsel van 3 deelen sterkte spiritus en één deel ter pentijnolie. Van dit mengsel gebruike men op een emmer water twee eetlepels vol. De stof wordt hier door witter dan door chloorbeek. Het middel is on schadelijk. Voor de handen. Als middel om het zwart door notenschalen ver oorzaakt, van de handen te verwijderen, wordt aan bevolen deze te wasschen met citroenschillen of ci troensap. Tegen neusbloeden. Tegen het stillen van neusbloeden wordt als zeer werkzaam aanbevolen het dichtstoppen der neusga ten met een stukje gerookt spek. Schaden kan dit middel in geen geval. Een nieuwe heilige. Toen de Oostenrijksche gezant, baron Bach, zijn afscheidsbezoek bij Z. H. Pius IX zaliger gedachte nis aflegde, drukte hij spotsgewijze den wensch uit, heilig te worden verklaard, waarop de H. Vader antwoordde, dat zulks bij het leven van den betrok ken persoon niet wel mogelijk was. Nu, hernam de Staatsman, dan kan ik mij schijndood houden, tot dat de ceremonie afgeloopen is. Opperbest, ant woordde de Paus, dan zal ik u schijnheilig verklaren. Eene almoes a.-ti.-b. Te Brussel is een oud soldaat, blind en doof, die aan een root lint de volgende plakkaat aan den hals draagt, bestemd om het medelijden der liefdadige personen op te wekken Veldslagen. 6. Wonde.-, 10. Kinderen 8. Totaal, 24 't Is sterk In de Restauratic. Gast. Kellner, gij zijt zeker schoenmaker. Keil- ner. En waar«m dat. mijnheer Gast. Omdat gij in plaats van kalfslever, kalfsleder hebt gebracht. Twee leugenaars. Een commissionnair in effecten zat dezer dagen in een omnibus te Londen en bemerkte, dat hij door een van zijn medepassagiers bijzonder werd opgeno men. Na eenige tijd zeide deze laatste, vertrouwelijk zich naar hem buigend Zag ik u niet in Liverpool in 1879? t De commissionnair was in dat jaar niet te Liver pool geweest, maar nieuwsgierig waar dit op uit zou draaien, knikte hij maar bevestigend. Herinnert ge u, dat ge een armen drommel, die op een avond, van lou verkleumd, buiten het Royal Hotel stond, een halve kroon hebt gegeven? Ja wel zei de ander. Nu, die man ben ik; het was zoo goed als gedaan met mij, buiten werk en op het punt om me van kant te maken. Dat geld maakte een ander mensch van mij. Het was het begin van mijn voorspoed en thans ben ik Sooo pond waard." Het doet me veel genoegen, dat te hooren.» En nu wensch ik u mijn schuld met intrest af te betalen in plaats van de halve kroon moet ge een sovereign van me aannemen.» De commissionair bedankte, maar de andere hield met klem van redenen aan: hij wilde zich vrij gevoe len en de commissionair kon het geld immers voor een liefdadig doel bestemmen. Eindelijk gaf hij dan ook toe, Hij nam het aangeboden bankbiljet van 5 pd. st. en gaf uit zijne portomonnaie 4 pd. st. terug. Niet lang daarna verliet de vreemde de omnibus en toen de commissionair op zijn kantoor kwam, bemerkte hij al spoedig, dat het bankbiljet valsch was en hij dus heel handig voor 4 pd. st(820.) was opgelicht. Naar aanleiding van klaenten, door de kleinere winkeliers te Parijs ingediend nopens de reusachtige magazijnen, welke, onder den dekmantel van eene bepaalde soort artikelen, tegenwoordig van alles ver- koopen, is eene buitengewone belast ng ingevoerd voor groote winkels, die blijkens hunnen eigene prijs couranten, voor meer dan één bedrijf behooren te worden aange lagen. Als maatstaf is daarbij aange nomen de oppervlakte van het huis en de sterkte van het hulppersoneel. Zoo zal voortaan de welbekende Bon Marchc met 1600 bedienden, 196,000 francs hebben te betalen, de «Louvre» met 1570 personen, 2o5,ooo francs en de cPrintemp» met 415 bedienden. 68,000 francs. Bovendien moeten de «Bon Marché» en de «Printemps» die door vennootschappen wor den geëxploiteerd, nog 3 ten honderd van hunne devi- denden betalen; doch de «Louvre», die geene maat schappij is, ontsnapt aan deze belasting.

De Werkman | 1890 | | pagina 2