Rampen Misdaden «c Ongelukken Buitenlandsverscheide Nihi listen, 0. a. een HAALTERT. Van al de wreedheden, van dat lang durig en bloedig gevecht in de gazetten van Brussel en Gent zoo breedvoerig beschreven, er was daar mets al; 2 minuten hebben de gebr. Vyverman geworsteld om hun vogelmuit terug te hebben; en dat is alles; waar schijnlijk is de Gendarm licht gekwetst door Zijn eigen wapen... Van wie krijgen de groote gazetten al die val- sche inlichtingen BRUSSEL. Vrijdag morgend van d ander week is er brand ontstaan in 't Militair Hospitaal, 't Brandde aan een zaal nabij de Kerk der Miniereen. Op een half uur tijds was alles gebluscht... Mea denkt dat 't vuur reeds smeulde van donderdag avond.. BRUSSEL. Twee madammen, gekleed als baron nessen en fransch klappenpe als eksters, hadden op Sen- nelaan een Bureel van Plaatsing geopend :Men haamaar te schrijven; alle schoone plaatsen waren open Een heer uit de Walen, onderwijzer op wachtgeld, schrijft om een plaats.. De madammen antwoorden dat er juist iets open is, naar zijn handje, doch hij moet 1500 fr. als pand storten. Hij stuurt dat geld op.. Er komt gee» antwoord.. Hij komt naar Brussel zien, maar de twee madammen zijn gaan vliegen... SAVENTHEM, ;bij Brussel, boven Brussel, d ander week woensdag is aldaar op den Leuvenschcn Steenweg dood gevonden zekere Vcrhaeren, daglooner van St. Stevens-Woluwe. Hij had een wonde aan den hals. Men denkt dat er een misdaad of gevecht geweest^ is... er- haeren was dronken, als hij dijnsdag avond zijn gewezen Meester Pachter V. van Saventhem verliet... T wee man nen waren bij hem; ze bleven voortdrinken I.. En de Wet die de bazen straft, als zij nog drank geven aan de zatte lieden!.. Zijn die bazen en bazinnen niet dikwijls de schuld van Moorderij De Justicie onderzoekt, doch er is een justicie die alles weet en die alles zal straffen. MERCHTEM. Tienjonge gramintjes zijn daar on- derhoord, wegens 't feit dat er op 't Landgoed van M. Stallaert van Brussel, flesschen wijn gestolen waren. En ook een kostelijk jachtgeweer is daar weg. LEUVEN. - Dat ijs dat ijs dikwijls ijs van eenen nacht en men gaat er op! Zaterdag zijn te Leuven 3 joDkhedcn nabij dc draaiende brug door 't ijs geschoten en verdronken. Maandag, als 't reeds 5 ure, was scha verdijnden er nog op de Vaart aan de Zeebergbrug; in den donkeren Welk gevaarlijk spel 1 ANTWERPEN. 't Is koud op de Schepen het is er verboden ia de slaapkamers vuur te maken maar toch vermits de Vriezeman zoo vreeselijk blies, had de eerste Kok van den Engelschen stoomer Mozart, vrijdag nacht vuur gemaakt met Belgische kolen, ver mits deze min rook geven.,.. Zaterdag, er verscheen niemand uit die kabien men ging zien de kok en de onderkok lagen DOOD, verslikt, de tweede machinist lag ook DOOD. den derden machinist lag buiten ken nis. D: slachtoffers zijn James Schackam van Liver pool, Patrik Flanegan van Ierland en Frans Benoet. Aanstonds werd de rouwvlag aan dcoppermast gehecht. ONGELUK. Men schrijft aan het Handelsblad Een schrikkelijk ongeluk is zondag morgend, te Bouwel, gemeente op omtrent 4 kilometers van Hcrenthals gele gen, voorgevallen Op drie cf vier honderd meters afstand van de statie bevindt zich een kleine bareel voor voetgangers. De trein, welke ten 8,09 ure uit Autwerpen naar Turnhout vertrekt, was op het punt de statie van Bouwel binnen testoomen, toen door gemelden bareel twee vrouwen, welke waarschijnlijk den trein niet bemerkten, over de baan van den iizerenweg stapten. De machinist stopte ooRcnblikkelijk den trein, de stoker zegde hem reeds Ze zijn geschappeerd. Doch ongelukkig waren deze t-vee vrouwen opkorten afstand gevolgd door Jan B..., eenen grijsaard van rond de 70 jaren. Zooals 'de stoker zegde, w aren de t-vee vrouwen het gevaar ontsnapt, doch Jan B..., was zoo gelukkig niet; de trein had hem gevat en hem bijna op den slag gedood; zijn noofi was bijna gansch verbrijzeld. Toen men hem tusschen het ijzer chasse-pierres en het v iel van het lokomoticf uithaalde, had hij reeds op gehouden te leven. Een Priester, welke zich op den trein bevond, haastte ziek den ongelukkigen de laatste hulpmiddelen van den Godsdienst toe te brengen, doch deze hulp was overbo dig, daar het slachtoffer reeds der. geest had gegeven. Het lijk werd naar de statie van Bouwel overgebracht. DIEFSTAL IN DE KERK TE WILLEBROECK. In den nacht van 9 totlio december, werden in de kerk te Willebrocck gestolen drie kelken, vier lepeltjes, twee ampullen, veertien Reliquiün, een doosje voor het H. Sacrament, twee doosjes, waarvan een dubbel met H. Olie. Alsook het geld van eenige offerblokken, en het geld der misdienaars alles ter weerde van omtrent duizend franken. Mer, beproefde het tabernakel te openen. Waarschijn- Iü lijk zijn de dieven verontrust en bleef dit misdadig werk ,ai" onafgedaan. In de sakristij bevindt zich eene ijzeren branakas. die voorwerpen van weerde bevat; deze is on- 21 '"gedeerd gebleven, hetzij men ze niet bemerkte, hetzij, TBJJC, Wat meer waarschijnlijk is, dat de dieven verontrust - fyerden. 31 .Het is te onderstellen dat de diefstal voltrokken werd '%tfsschen n en ;2 ure.Een persoon, die rond half twaalf voorb j de kerk ging, hoorde het onophoudelijk geblaf at:v êll'Van een klein hondje. Waarschijnlijk was dit het ai9*3tSarschuwinpsteeken van eenen medeplichtige, die de hield. Öm haif een ging een ander persoon voorbij -->nocjpJl^yi;. eensklaps zag hij eece groep personen, dienaar chijr lijkheid de dieven waren, welke hun mis- ror .rj&lfMvcrk hadden voltrokken. .'HELEN. Die dieven ontzien niets meer, en .:e stelen, 't is bijna altijd om te bra; en en te za ie- ^j^jéchte kaberdoezen. Te Mechcle:. is er nu inge broken bij de Zusterkes der Armen en gestolen lijnwaad en kleedingstukken der Ouderlingen en der Zusters, alsmede boter en keukengerief OOSTENDE. Krak failliet Een Bank, over2j ingericht, ter Kapellestraat 17, de Bank Duflou Pilaies en C0.. Veel gloriamundi grooten beslag men spe- kuleerde er ferm eindelijk 't wierd scheeve locht, eerst speelde Duflou schampavie en Pilaies volgde hem eenige dagen nadien. Men spreekt van 250,000 fr. te kort; veel slachtoffers De oeder van Pilaies verliest een aan zienlijke som; een meestergast 18,000; een hairsnijder 13,000 fr. Duflou en Pilaies waren vooruitstrevende li beralen en progressisten.. Met kleine winsten wel bespaard, Daar is het dat men best meê vaart. SANTBERGEN. Zondag 11. is aldaar een smarte lijk ongeluk voorgevallen. Zekere Petrus Van Waeyen berggir.g uit nieuwsgierigheid eens naarde lijsters mik ken. Nauwelijks was 't schotgelost, of hetgeweer sprong in stukken en verbrijzelde geheel de rechterhand, zoo erg dat men een einde ver de vingers opraapte Smarte lijke noodkreten ontgalmden zijne borst. Men snelde in allerhaastom doktor Van der Linden, van Idegem, die tot 's lijders ongeluk,naar zijne zieken was. Of er tot de afzetting zal moeten overgegaan worden is nogniet vast gesteld. Er is zooveel vrees als hoop. NUKERKE. Een gansche Familie verstikt, wel wreed geval Te Nukcrke, langs Audenaarde, Richard Van den Abeele wachter op den Prov. weg. van Ronsse op Audenaarde, was onlangs een nieuw Huis gaan bewonen, waar 't zilte kalknat nog van de mureu loopt. Dit huis staat rechtover den Appel. Zaterdag avond, 't was toch zoo bit'.er koud en men zette in dc slaapka mer een kachel met kokskolen. Zondag, alles blijft in dit huis gesloten; men ging zien Van den Abeele ligt DOOD, zijn 2 kinderkes liggen DOOD en zijn vrouw ligt zieltog-nde en in zulken ergen toestand dat zij zon dag achternoen in doodstrijd geraakte.,. Niets gevaar lijker dan k- eldamp VERVIERS, 14 dcc. Dezestreek wordt op dit oogenblik doorloopcn door eene welingerichte bende dieven, die in al de dorpen van den omtrek, de kerken besteelt. Verscheiden aanhoudingen zijn reeds gedaan. AARLEN, 14 dec. - Men klaagt fel over de aanwe zigheid van talrijke wilde zwijnen in het dal der Semoes, van af Bouillon tot aan de grenzen. Verleden week wer den er tusschen Vresse en Alle vijl dezer dieren ge dood. BERGEN. Welke wreede dood Zekere Eugeen Colsiat, werkman, mecanicien wonende te St. Servais, ïe veel gedronken, 's avonds naar huis gegaan, zich te slapen gelegd op 't veld, doodgevrozen LILLO. Kerkdif.fte. Het Huis Gods bestelen, is er iets misdadiger Nu zijn ze langs 't Antwerpsche en na d'Hollandsche grens. Een dezer nachten is er in gebroken in de Kerk op den Kruisweg, onder Lillo.... z' en hebben daar niet veel gevonden en zijn van daar getrokken naar Hoevene, alwaar de kostbaarheden wel verborgan waren, den spaarpot der raisdienders en wat offerblokgeld hebben ze daar kunnen rooven. Dijnsdag morgend heeft een persoon, die op de Leimeerschen te Meenen schaatsen reed, zich gewaagd op de rivier de Lcie. Toen hij omtrent te midden don stroom was, is het ijs onder zijne voeten gebroken, en de ongelukkige is in het water gezonken korts daarna heef; men zijn lijk opgehaald. De verdronken is J. Vangheluwe Reynaart van Moorseele. De ongelukkige laat eene wedu ve en verscheidene minderjarige kinde ren achter. - Een Westvlaandenaar was over eenige dagen in een hotel in't midden van Brussel afgestapt, en liet in zijne kamer die hij op slot stelde, een reiszak waarin omtientSoo fr. in goud en bankbriefjes staken. Te mid dag terug kcerende, vond hij de deur zijner kamer ge opend. Het slot was gebroken, en men had zijnen reis zak met het erin gcslotene medegenomen. vrouw tot de doodstraf veroordeeld; maar de Czar zal gratie verleenen... Onlangs te KielF, nabij Shornoff, ging een Boer door eenen grooten bosch en hoorde er ker men; hij snelde toe en vond een man, gansch naakt, aan eenen boom gebonden, armen en beenen doorkerfd van messteken; op zijn borst was een papier gespijkend met de woorden Straf van eenen spion, de bevrijders van Rusland. De boer liep aanstonds om hulp, men kwam de ongelukkige helpen; doch hij stierf korts nadien, 't Was niemand anders, dan een Kapitein der Gendarmie, lid van de geheime Policie. Frankrijk AKELIG. Een arme ouderling van 76 jaar, Jan Carteau genaamd, die zijn geheel leven lang gewerkt en gezwoegd had als schrijnwerker, leofde thar.s arm en ziekelijk op een el lendig zolderkamcrken te Parijs. Hij at weinig en sukkelde zoo het leven door. Sinds eenige dagen nochtans had hij ge weldig veel te lijden van de bittere koude. De zure ijskoude wind blies door de reten der deur en vensters en verkleum- derde des armen grijsaards leden. Het toeval deed hem een kacheltje vinden. Wat was bij gelukkig, de oude Vroolijk te moede, klom hij met zijnen schat naar zijn ellendig kamertje, vroeg aan eenen gebuur een weinig kolen en ontstak zijne kachel. Hij plaatste er zich dicht bij, heel dicht, om geen enkele straal dor warmte te laten ontsnappen. O, wat deed dit hem goed, die verkwikkende warmte Twee uren later kwam eene zuster van liefde, diede el'ende van den oudeeling vernomen had. met eene wollen deken het kamertje binnen. De arme grijsaard lag verstikt ten gronde. Een jongeling verbrand door petroql. Een jongeling van 19 jaarv Henri Montagae, schouwvager, wonende in de her berg Deguillage, te Armentiéres is verschrikkelijk verbrand geworden aan den onderbuik, de dijen en de handen op het ogenblik dat hij zich te bed wilde begeven. Toevallig eene petroollamp omwerpende, deelde het brandende vocht zich mede aan zijne kleederen. Zijn neef, die in dezelfde kamer slaapt, riep aanstonds om hulp en de vlammen werden nog al spoedig uitgedoofd. De jongeling is naar het hospitaal over gebracht. Zijn toestand is zeer gevaarlijk. Rusland. Brand eener porceleifabriek. Uit Warschau meldt men dat de beroemde porceleinfabiiek van prins Lubecki, te Ca- nielord volledig vernield is d or eenen brand. Er hebben vrecselijke tooneelen plaats gehad. Een groot getal werklie den, waaronder tal van vrouwen en kinderen, waren nog aan den arbeid, wanneer de vlammen reeds den ingang langs de bijzonderste poort hadden afgesneden. Men heeft een gat in den muur moeten kappen om aan de ongelukkigen, die reeds ten halve verstikt waren, eenen door tocht te verschaffen. Acht personen zijn in de vlammen omge komen. De schade is overgroot. Van den gierige Mulder. Een mulder was zeer gierig. Het deed hem pijn dat het zoo weinig woei en zijn meulen de helft van den tijd niet draaien kost. Dat kan niet blijven duren, zeide hij tot zijne vrouw ik wil meer geld winnen. Schept wat dieper, antwoordde de vrouw. Eensklaps trad een groote heer binnen. Wilt gij geld winnen vroeg hij den Mulder. De gierigaard verschoot, maar antwoordde toch ja Leest dat briefken. zei de hf er, en, als gij het ondertee kent, dan zal ik u zooveel geld laten verdienen als gij wilt. Alle dagen tachtig zakken zakken koorn malen vroeg de Mulder. Gelijk gij wilt. Ik stem toe, zei dc mulder en zette twee schreetkens op het papier. De heer nam het aan en.... verdween. Onze gierigaard liep naar den meulen en, als het avond was, had hij zijne tachtig zakken gemalen. Zoo ging den eenen dag achter den anderen voorbij. Eens zat de mulder met zijne vrouw smakelijk aan tafel te eten, wanneer de gekende heer binnentrad. Hier ben ik, sprak hij, tot groeten schrik van man en vrouw. Toen ik vroeger bii u kwam, hebt gij het volgende briefken onderteekend ïk ga eene overeenkomst met den duivel aan. Hij zal mij rijk maken en, na zeven jaar, mag hij mij levend naar de Helle voeren, indien hij drij dingen die ik hem van uit den meulen toewerpen zal, telkens goed pakken kan. De zeven jaren zijn vers'reken. Komt, laat ons naar buiten gaan. De vrouw ffuisterde beuren man iets in zijn ooren. Zijt gerust, zei ze, hij zal niel lukken den tweeden keer is hij zeker verloren. De mulder zat gauw boven. Laat maar komen, riep de duivel van beneden. De mulder liet 'nen grooten meulensteen vallen en de dui vel greep hem zoo gemakkelijk alsof het een kaalsbal ware. Laat maar komen, riep Lucifer weer. Nu vielen er twee meulensteenen. Twee broodjes loog debooze geest, en hij had ze vast. Wat nu? Ik wacht. De mulder was om te sterven van schrik. Ik ga eerst raad vragen aan mijne vrouw,antwoordde hij. Schept moed. zei ze hem stillekens, gij zijt nog niet ge vangen. Neemt weer 'nen meulensteen. legt hem vallensge- reed, grijpt uwen hamer en geeft er 'nen grooten slag op. Die slag zal gerucht maken en dat gerucht moet hij pakker. Aanstonds liep de mulder terug en deed zooals zijne vrouw hem gezeid had. Zijt gij gereed riep hij. Laat maar komen. Al een al twee al drij Poef zei de mulder en sloeg met den hamer op den steen. Hebt gij 't vast vroeg hij Ik hoor en ik pak, maar ik en heb niets, zei de booze geest. De mulder maakte een kruis en Satan liepal kermende weg. G'j GEERAARDSBFRGEN, 15 dcc.Inden nacht van vrijdag tot zaterdag zijn dieven gedrongen in de hoofd kerk van Gecraardsbergcn en hebben er de kroon ge roofd van't O.-L.-V. beeld, die zij dachten in goud te zijn zij zijn echter bedrogen. De dieven zijn binnenge komen lar.gs de Sakristij en hebben aan niets anders de hand gestoken. Te Brussel is dc Letterzetter Josef Indersteg bijna vermoord, door den soldaat Frans Deloos. ST-NICOLAAS, 15 dec Men meldt uit deze stad aan de Gazette van Gent Donderdag inorgend heeft men een man, oud 83 jaar, bedelaar van beroep, in zijn bed bevrozen gevonden. Hij was enkel gedekt met eene katoenen sargie. Bij hem vond men nog 91 fr. Met hem stei ft de laatste overlevendeuit van eene beruchte die venbende, die over 45 jaren de streek onveilig maakte- Met 15 jaren gevangenis k»am hij er van af. Sedert dien tijd had hij zich altijd fatsoenlijk gedragen. cpiO'Pm Zondag aanstaande 21 dezer, afspe- ling der prijzen, begin om x 1/2 uren, tusschen Gijsegem en Audegem. 't Zal kampen. GROOTEBRAND. Te Epinal is maandag de grocte strooien hoedenfabriek van Kampmann afgebrand. De verlie zen bedragen 6-.o,ooo ff. R Te. SOMERGEM, heeft ICii Peetje Claeys, van Stokten- vijver, nog een uur geschaverdijnd en hij is £6 jaren, als 't iemand u vraagt. Te ROUBAIX, ten huize van Emile Declercq, was hij aan 't wiezen met Ma rie Rotti, Charles Ostyn en Theophiel Bouquet, en Theophiel Bouquet speelde miserie tien keeren ach tereen en won ze telkeni, waarachtig gebeurd. Te VRACENE maandag op St. Ambrosius-Feest, gevierd door de Sociëteit de Biêengilde, inde Vier Ee* mers, bij de kinderen Van Laeren, na wel geëeten te hebben, zijn de Leden aan 't kaarten gegaan, en wet zien wij na twee maal de kaart te geven, het LidEd. Notenbaart toont vier vrouwen cn vier hee- ren, maar L. Steur van St Gillis (Waas) toonde hem af met eer.e vijftiende, de twee andere medespelers zijn Van Cautere Stanislas en Van Wiele Desire, of er daar eens goed op gedronken is moet men niet zeg

De Werkman | 1890 | | pagina 2