Mensehen LATER NIEUWS. Te koop in onze Bureelen Keukenboeken. G'hebt waarschijnlijk al hooren spreken van Mr ende Meester DUPUYTREN, een der vermaardste Fransche Genees- hèeren van onzen tijd. Hij woonde te Parijs en is over eenigen tijd gestorven. Nu, zekeren dag komt hij thuis 't Was avond en bijna nacht Vermoeid was hij En half lastig En wat ziet hij daar Een oude Pastoor die hem al verscheide uren in zijn Spreekkamer zit te wachten* Wat is er wat wilt gij U dit laten zien, Mr den Dokteur; En de Pastoor toonde een groote leelijke wonde in zij nen hals. Dupuytren brengt den Pastoor in zijn studiekamer, onderzoekt de wonde en zegt met ruwe stem B Mr den Pastoor, met zoo een wonde kan men sterven! Ik dank u, Mr den Doktoor, van mij zoo rechtuit gesproken te hebben; nu heb ik den tijd mij tot de dood te bereiden en ook mijn arme Parochianen te verwitti gen, die ik toch zoo geerne zien. Hij meinde weg te gaan; Maar Dupuytren die niet licht verbaasd was, stond gansch versteld van 'ne mensch niet zien bleek te worden, bij het hooren van zijn doodvonnis. Mr de Pastoor Mrde Doktoor Kom morgen naar 't Hospitaal en vraag naar mij ik z.al daar zijn en u verwachten. De oude Dorpspastoor was daar 's anderdaags, de Meester der Geneeskunst onderzoekt daar de wonde, legt al zijn kunst in 't werk en een maand nadien is de Pastoor genezen. Proficiat Mr dc Pastoor, sprak de Geneesmeester Hartclijken dank, mijn goede Heer; ziehier alles wat ik bezit; er is niet genoeg; maar ik zal later nog brcn- gen. En hij geeft den Geneesheer een lijnwaden borzeken, waarin misschien 3o fr. konden zijn. De Geneesmeester, die een goed hert had, gelijk alle D., een oud bekende der justicie de andere is zekere V.. gehuwd en vader des uisgeziD. Het is te hopen dat Denterghcm nu eenigen tijd met rust zal gelaten worden. Vater Kneipp, de wonderbaarste Man onzer Eeuw, die sedert 40 jaren werkt en zoekt 001 de menschen te ver kloeken en te genezen, die er met duizenden en duizen den geholpen en met recht een Weldoener genoemd is van 't Menschdom, Vader Kneipp heeft niet kunnen belet ten, dat de Dood in zijn Huis gekomen is, om er zijn Nichteken, het braaf Mariatje raeê te nemen ons wordt bericht door Personen direkt uit Worishofen komende, dat de goede Vater Kneipp toch zooveel weet in die dood; hij ziet er treurig uit moge Hij in zijn groot liefdadig hert vertroost worden De Hoogeschool van Leuveu heeft het Stelsel-Kneipp uitdrukkelijk goedgekeurd. Het Gesticht-Kneipp zal komen te Bockrijck, bij Hasselt; men heeft er aangekocht eenen blok Landerijen en Bosschen, 800,000 vierkante meters, uiet lange dreven en wande lingen. De twee eerste jaren zal 't Gesticht onder eenen Duitschen Geneesheer staan, door Pastoor Kneipp afge vaardigd. Te Parijs, daar wordt het een panneke van Vastenavond ze spreken van een huis, een groot huis, alwaar het al verhuist is, behalve twee Leden der Recht bank, die er hun kamer hebben de moeder van Rava- chol krijschtals een kind; moest ik daarom, zegt zij, voor mijn kinderen dag en nacht gewerkt hebben en zelfs nog gebedeld ze zegt dat haar zoon bedorven is geraakt in slechte gezelschappen, dat hij haar reeds mishandeld, ja geslagen heeftzulke kinderen komen doorgaans in het gevang, ja sterven op 't Schavot. In Frankrijk wordt de Doodstraf nog uitgevoerd; Van in ons volgende Gazet beginnen wij elke week Artikels te geven over Worisho- fen en de wonderbare Genezingen.Maar, wat krakend Nieuws uit SpanjeMaandag, twee vreemde Anarchisten 5 die betraapt zijn en aangehouden in het Paleis der Natie; de Gouverneur van Madrid had sinds een maan Bericht j ontvangen van op zijn hoede te zijn dat men er op uit j is de Kamers en het Koninklijk Paleis te doen springen I wat ging dat koppel Anarchisten daar doen Het komt SCHOON BOEKDEELEN aan x fr.: Het oud Testament met platen en prachtomslag; het nieuw Testament id. Huiselijk Leven onzer Voorouders door P. De Potter; Onze Huisdieren door Pater Van Tricht; Cornelius Pudens en zijne Familie, uit d'eerste Christene tijden; Afrika, of ontmoeting van twee reizigers, met gravuren; De aftocht van Moscou; Anthony of de wedergevon dene wees. Sinte Godelieva, Maagden Martelares van Vlaan deren, door H. Claeys, Onderpastoor te Nieupoort, met vergulden omslag 0,85 Jan Onraedt, of eert en bemint Vader en Moe der, door K. B. Callebert, Onderpastoor te Blanken- berghe, verg. omslag 0,75 Verhalen uit het Fransch Schrikbewind 0,85 De kluchtige Verteller, 7 schoon Verhalen o,85 Don Bosco, de Vader der verlatene Jeugd o,25 De Raadsels van 't Vlaamsch Volk, door A. Joos o,85 o,75 0,75 1,00 0,75 0,75 0,75 1,00 o,So o,5o o,5o mensch-n die veel met lijdende schepselen omgaan, de j Ul*' ID betrekking waren met ander schuwe en Geneesmeester neemt de beurs, en steekt er een handsvol -n- o goudstukken in Zie Mr de Pastoor, zegt hij, neem dit, 't is voor uw arme menschen gevaarlijke gasten hunne namen zijn Devas en Ferera. Te Barcelona een tweede hoofdstad van Spanje zijn ook wreede Anarchisten aangehouden 13... Sixtus zegt het zoo dikwijls dat als de giede losgelaten wordt, ge iets zult zien, van al die beesiige goddeloosheid. Het Eemge jaren nadien, de wereldberoemde Geneesheer Hof van Verbreking heeft zich nu verklaard tegen het wordt ziek; Ziek en 't is sterven Hij voelt het Onverschillig had hij geleefd, Maar geen wraakroepende schelmstukken gepleegd; De Dood voelende naderen Hij denkt op God Een God is er, Wie zal t loochenen Die God is de Schepper der wereld En de Regeerder der wereld Die Almacht heeft den mensch geschapen en in de wereld gesteld als in een Ballingschap Voor dien Mensch is de schoone Hemel bereid, met God in al eeuwigheid. De Geneesheer denkt daarop Hij zietrdat zoohaast men God en Eeuwigheid loochent, de wereld een spelonk wordt van wanorde en van wild heid, ter ijl men alom zul ie wonderbare Orde ziet, in alles wat God geschapen heeft; En de Mensch is zijn meesterwerk Daar denkt de Geneesheer aan; hij ziet en gevoelt de waarheid Zou die oude Pastoor nog leven vraagt hij aan zijn eigen De oude Pastoor... Hij zendt er heên. Die Pastoor keft nog; Hij komt aanstonds De Meester der Geneeskonste liet zijn ziel meesteren door den ouden Buitenpastoor; hij spreekt zijn Biecht; hij, ziek, stervende, voelt een Gerustheid, een Vreugd van welke hij vroeger geen gedacht had, iets dat boven alle goed, alle eer, alle geluk der wereld gaat;, hij sterft in d'armen van den ouden Pastoor, welken hij genezen had en daarenboven nog een goede somme gelds gege ven voor zijn arme menschen. Die goed zijn voor 't werkvolk, voor de arme men schen, kunnen niet slecht vaien. DIKSMUIDE. Zondag, 3 April, rond 4 ure 's mor- gends heeft er alhier bijna een groot ongeluk plaats ge had. De genaamde August Vanalst, koetsier, was gelast met dc eerste kommuniekanten na&r de kerk en naar de familie te voeren. Roud4 ure wilde hij zijne zweep ne men en viel met het hoofd voorover op de steenen dat hij beweegloos bleef liggen, het bloed stroomde uit eene groote wonde die hij door den val bekomen had. Men heeft hem amstond.s naar zijne woning gedragen, wvar de heer doktoor Peeters de wonde heeft toegenaaid en bestatigd dat hij gelukkiglijk geene inwendige breuken bekomen heeft. DENTERGEM. Reeds langen tijd werden hier talrijke konijnen en kiekendieften gepleegd, telkens zon der eenig spoor te kunnen volgen, doch de verleden week heeft de gendarmerie van Oost-Roozebeke twee schelmen geknipt en gevankelijk naar Oost-Roozebeke en van daar naar Kortrijk gebracht. De een is zekere Vlaamsch in de krijgsraden... De Wet moet er tusschen- komen, Die rampzalige mannen te Hamme, in't ge vang zitten voor zulke zaken! Neen men volgt zijn slech te drifteD niet in,zonder schande en torment, zelfs in de j wereld. Men zegt dat Madame altijd weent... Ze moeten s het ons niet zweeren 't zijn posten alzoo gelazareerd 2 zitten maar in zulke omstandigheden is de eenigste troost Bij den Heer is bermhertigheid en overvloedige verlossing. De goei gevoelens moeten er toch zijn, als men van Wetteren is en nog Congreganiste is geweest dat de herinnering dier gelukkige zoete jaren tot respijt en terugseer brenge. Ze verhopen dat het Reverendom zal ingetrokken wor den; dit ware het beste profijt en de zoetste rust. De twee Koninginnen van Holland schikken met Mei aanst. den Keizer van Duitschland te gaanjbazoeken. 't Mag zijn. Te Toerkouje, te Valencijn en in veel ander Steden van Frankrijk worden grouwzame bedreigingen tegen de Rijke-menscben uitgekreten en uitgeplakt. Te Seraing worden de Chinezen bezien gelijk de Sterre met den steert. T'Aalst is de Viscbmijn al boven den grond. Te Meerendré heeft een razige hond geloopen en gebeten Alois Van Thuyme en Theofiel Peeters, die al naar St-IIu- bert zijn, ook twee jongens uit Lovendegem, Jozef Aerens en De Zutter. Te Gent is Zondag achternoen een schip beginnen te branden op den Dok. De pompiers waren er rap op. Te Meulestede is een leelijk vuil varken aan gehouden. T'Olsene, gelijk overal, loopen veel konij- nendieven en altijd om te brassen en te drinken door diefstal. Niemand die denkt om zijnen Paschentabouden, zal stelen. Op 25 April gaan d'Assisen te Gent open de Moordenaars van Ronse zullen waarschijnlijk op het banksken zitten. Te Brugge, een soldaat-oppasser dis 2400 fr. stool in verscheide keeren, voor brasserij, met een slawelle, is tot 4 jaren gevang veroordeeld en de ma- dolje tot 1 jaar. TE GENT. Zondag avond, om 40 ure, riepen de twee meiden des heeren D... in de Plateaustraaat, luidkeels om hulp, beweerende dat zij eenen man de irappen van hun huis hadden zien oploopen. De policie- agent die de patrouille vergezelde, die daar juist voorbij ging drong met den sergeant der patrouille het buis bin nen en onderzocht al de plaatsen nergens echter was er eenig spoor van eenen man te ontdekken. Rcchicr. Nu heb ik de strengste wetten op u toegepast, doch niets helpt. Gij hervalt telkens in uwe oude fout. Vagebottd. Ge ziet dus, mijnheer de President dat de wet niet deugt Uw Hoogheid tituleerde een Weener wegwijzer een vreemdeling, die echter zei, dat hij niet van adel was en dus geen aanspraak opdien titel kon maken. Dat is niets, luidde het antwoord, hier noemen wij alles, zelfs schurken, Uw Hoogheid. Kleine Frans. Kom vader geef me nu eens een pak slaag. Vader. Waarom Frans. Dan krijg ik van moeder wat lekkers. Verhalen van 't Vlaamsche Volk id. 2deel Robespcer en zijne medeplichtigen Roza van Tannenburg De verstandige Hovenier Genoveva van Brabant Napoleon I, onpartijdig levensbeschrijf De troost der Armen Tooverboek of veel vermakelijke toeren Thijl Uilenspiegel Reizen enAvonduren van baron Van Muinkhuizen 0,75 Martelaarsboek of het heldhaftig strijden en lij den der Belgische Geestelijkheid onder 't Fransch Schrikbewind, met al de namen der Martelaars en Belijders i,go Baekeland of de groote Rooversbende van 't Vrij- busch 3,00 WERKEN VAN AUGUST SNIEDERS. Groote uitgave in 40 met prentenDe Sansculotten in België 2,00; Antwerpen in brand 1,00; de Wolf jager 1,00; de Nachtraven 1,00 H.Aloysius, 't groot Leven door Pater Van Durme 2,00 Leven van den H.Alpiionsus, door Pater Sain- train 2,00 Dc H. Antonius van Padoua, handboek van god vruchtigheid 2,00 Bisschop Lambrecht 0,25 Acht dagen te Latrappe 0,75 De Deugd der Ouders door Pater I-Iillegeer o,25 Groot Handboek van den Roozenkrans 2,00 DEVOTIEBOEKEN, geschreven door St Alphonsus de Liguori BOEKJES aan 15 c., allerbeste Volksboekjes: Hoe voordeelig dagelijks Mis te hooren; Naar den he mel 1 of de kunst om blijmoedig te lijden; Het wapen des Christen, 't gebed; Over het dikwijls Communiceeren; Het H. Hart van Jesus, novene; Jesus in zijn Sacrament van liefde; De Namen onzer Moeder en hare Feestdagen; De allerheiligst© Rozenkians. PASTOOR KNEIPP zijn wonderbaar Leven en zijne manier om door water te genezen en te verkloeken, zijnde dit werkje het kort be- grijp der boeken van Pastoor Kneipp 0,70 gekart. o,85; De waterbegietingen 1,00; Het kind in zieke en gezonde dagen, raadgevingen door Pastoor Kneipp 2,00; Les cures pittoresques a Worishofen, schoon verhaal met veel fijne prenten 2,00. Ook te koop in ons Bureelen: Krachtmeelsoep o,65 c. de doos; Maltdrank, in vervan ging van den kaffé 0.65, waarbij 't port; voor de boeken is 't 0,10 p. h., maar de post aanveerdt geen pakjes dan voor 5o c. Mijne waterkuur, groot boekdeel 3,5o; Ma cured'eau 3,5o; Vivez ainsi 3,5o; Het spaarzame Keukenboek, door Cauderlier, oud-tafelhoader te GentWie mij zal lezen, zal koks baas wezen; zevende uitgave, vermeerderd en ver beterd in band, prijs 5,00 't Zelfde boekin 't klein i,oo Pasteien en Confituren, door Cauderlier, manier om alle gebakken te maken, ook voor de confituren, uitgelegd op een zoo klare en eenvoudige wijze, dat elk ze kan maken bij de eerste proef, prijzen 2,00 De Belgische Keukenmeid 1,00 Betje de goedkoope Keukenmeid 1,00 Nieuw receptenboek voor de Kookkunst, geheel op eigen ondervinding gegrond, door Catharina Cou- vreur, bij gelegenheid van haar 5ojarig keukenmeid schap, 7de uitgave o,5o Boelten oan Landbouw. R. Warington F. R. S. SCHEIKUNDE OP DE HOEVE, vertaald door P. De Vuyst, doktor in rechten, landbouw-inge- nieur, Staats-landbouwkundige, enz., en P. Wauters, Land bouwingenieur. naar de 5de Engelsche uitgave. In dit merk- weerdig Boek wordt beschreven en uitgelegd de Scheikunde en levensleer op landbouwviuchten en landhuishoudelijke dieren toegepast. Prijs 2.75. Handboekje van den Landbouwer door L. Govaert o,85 Het bestrijden dei Aardappelplaag door E. Thienpont, met een diograma In 2 kleuren en 2 platen in den tekst, boek deel in groot 8° 49 bl. 1,00. STANDAERTS' PILLEN, verteerende en beste Purgeerpillen. Zij alleen versterken en zuiveren het Bloed. Fr. 1,50 de doos. Ver krijgbaar ten allen tijde bij August Rennbbooo, Apotheker, Nleuwstraat N« 7, AALST. Pensionnat GUNS Annexe a 1* lnstitut St-Joseph. Wavre (Brabant). Programme des écoles moyennes. Bons soins. Ponsion: 360 francs. Pour tous renseignements, s'adresser au Directeur, M. Félix, rue de la Chapelle. Rentree 2 Mai. N. B. Ne pas confondro avec ie pension nat de l'école moyenne.

De Werkman | 1892 | | pagina 4