Rampen Misdaden ik Ongelukken BUITENLANDS f Överiijdsns 3n ö'ljanöfa ücr lltljiltsun. LÜKEREN. Twee beginsels van brand van de week. Zaterdag nacht bij den huidevetter De Fleurquin, in de Zeiestraat, en zondag, in valavond, alweer getoet er was brand uitgeborsten bij Frans Bussens, op den Kou ter gelukkiglijk beloopt de schade nog op geen honderd franken te samen. Men is het vuur spoedig meester ge weest. Twee ongelukken van den arbeid ook. Twee metsers zijn van hunne stellingen gevallen, de eerste aan een huis in de kerkstraat, de tweede aan de fabriek Thuys- baert. 't Zijn de genaamden Heirman en De Schryver de een wierd opgenomen met 3 geplctterde ribben, de ander met een gebroken been. Die twee ongelukkiger,, vaders van familie, zijn naar het hospitaal gevoerd. WETTEREN. Zaterdag morgend, is tusschen 7 en 7 1/2 uur, een onbekend persoon in de kerk binnen gekomen. Deze persoon trof de aandacht der aanwezi gen door zijne zonderlinge gebaren. Hij liep de kerk rond enkeek in alle hoeken. Terwijl de Pritstei de Mis deed, stelde hij zich met den rug naar het altaar gekeerd en riep uitha, het is hier ook al voor het geld Men is om de policie gegaan, doch midder wijl was hij de kerk uit. Op de markt heeft men hem aangehouden en opge sloten en hij is verders door den heer kommissaris on dervraagd geworden. De kerel, bij zijne aanhouding, deed niet den minsten tegenstand hij verklaarde Hollander te zijn, en vroeg den weg naa Lokeren. Men denkt met eenen krankzinni ge te doen te hebben. GENT. - Op de vrijdagmarkt wierden d'ander week 22 fr. en half van een vrouw ontstolen... 't Is wreed ge gaat met uw geld naar de Markt voor uw proviand en ze nemen 't u sf, om te gaan brassen en tieren. Dito vrijdag op zelfde markt, een jufferke, net gekleed, kocht voor 15 centiemkes en profeteerde ervan om een paar handschoenen te snappen. Maar de marchand had liet gezien en riep de Policie. Er is proces-verbaal opge maakt tegen Margannistem SEVENEECKEN. - Een zekere Fiers heeft bij den landbouwer Vlaminck te Seveneeckcn een peerd gesto len. De schoelie werd er meê aangehouden te St- Amandsberg waar hij het beproefde te verkoopen. De beide dieren zijn respectievelijk naar hunne mees ters gezonden. ZWIJNDRECHT. Diefstal met geweld. Zon dag morgenn, terwijl de vrouw De Gendt naar de kerk was, zijn zeven onbekende kerels in huis gedrongen en hebben den man vastgegrepen, ter vijl hij naar den stal ging. De 7 laffe aanranders waren 's nachts in de hoeve gedrongen en op den hooischelf gekropen om er te ver nachten. Terwijl de eenen den man mishandelden, zijn anderen in de slaapkamer gebroken en hebber, er uit een kistje eer.e som van 35 franks gestolen, alsook een paar oor bellen, 2 gouden ringen, eene gouden vrouwenketting, enz. Een der daders is door het slachtoffer in den vinger gebeten. De gendarmen zijn op zoek naar de daders. THIELRODE: Vrijdag, rond den middag, is het 3jarig zoontje van Alf. Buynder, alhier in de Dürrae ge vallen en verdronken. In den nacht van 6 tot 7 Mei heeft men, ten nadeele van J an Buynder, herbergier en koopman in de Kerk straat, alhier, al de kiekens, een haan en een meischaap ontstolen. Vandaar zijn zij gegaan naar het hof van Jul. [olive. Zij zijn langs de haag op den hol geraakt en heb ben er eene klok gestolen, maar ingezien zij aan de kie- I ker.s niet konden geraken, hebben zij verder niets me- de-genomen. Tot hiertoe zijn de daders onbekend. KORTRIJK. In den nacht van donderdag tot vrij dag werdM. J. Acke, vlaskcopman op den Pottelberg, wakker gemaakt door eei: ongewoon gerucht.- Hij zag op zijne kamer eenen kerel die bij de kas stond, en in de eene hand eenen kandelaar ei: in de andeie eenen stoof- haak hield. M. Acke sprong op den kerel toe, doch op het zelfde oogenblik, werd hij vastgegrepen door een tweeden in dringer, die zich in eene kleerkas verscholen had en hem tegen den muur sloeg. De vlaskoopman bleef eenige 00- genblikken bedwelmd liggen, en toen hij terug tot be zinning kwam, varen detwee kwaaddoeners verdwenen. Zij hadden gansch het huis afgezocht doch, in hun werk gestoord, hadden zij den tijd niet gehad om iets mee te nemen. MECHELEN. Ebne droeve gebeurtenis. Verleden znierzag zijn de inwoners der Adcghemstraat j in opschudding gebracht. De genaamde IC..., werkman in 't arsenaal van den ijzeren weg was rond 4 1/2 ure thuis gekomeD. Terwijl hij zich met de zorgen van het huishouden bezighield, hoorde hij eensklaps een groot lawïjt voor zijne deur en liep de straat op. Een verschrikkelijk tooneel wachte hem daar zijne vrouw, welke de pokziekte in den hoogsten graad heeft, was in eenen hevigen aanval van heete koorts opgestaan, en door het venster van het 2de verdiep gesprongen. In den val was zij blijven hangen aan de ijzers welke eenen vlaggenstok vast houden. IC... riep om hulp, en door verscheidene personen ge holpen, gelukte het hem, na 10 minuten krachtinspan ning, zijne echtgenoote uit dien neteligen toestand te redden. In tusschen waren de pokken opengebersten en zij bloeide uit duizenden wonden. Het was verschrikkelijk om zien de geburen, op de hulpkreten van IC toege sneld, hebben waarlijk bewijzen van moed gegeven bij deze redding. Onnoodig te zeggen dat, ten gevolge van dit voorval, de --'jstand der vrouw IC... hopeloos geworden is. ANTWERPEN: Inde IJuybrechtstraat bij Rik. Verheyden, zijn kleedingstukken gestolen. Op 't schip Le Jeune Charles in den Mexikodok zijn gestolen 100 fr, ten «adeele van den kapitein. In de St. Gurmarus- straat zijn gestolen bij Edw. Wildiers voor 100 fr. zeem vellen. In de Vlierstraat bij den oud-kleerkooper Deron zijn twee jonge gasten Koenraad H. en D. M. Frans betrapt op heeterdaad van diefte z'hadden nog 150 fr., 2 gouden ringen. RUMBEKE. De klokluider alhier is zondag mor- gnnd, toen hij voor de mis van 5 ure luidde, van den balk waarop hij stond uitgegleden en met het hoofd te gen de klok gebotst. De dood was oogenblikkelijk. ST-GILLIS. Diefstal in den post. Een han delaar uit de Fensnystraat, de heer D... ontving maan dag morgend in het postbureel der Zuidstatie het bedrag van een mandaat. Intusschen ontstool men hem zijnen porte-raoonaie, inhoudende drie bankbriefjes van hon derd frank. BERGEN. In den nacht van zondag tot maandag is in de koolmijn van Trieu-Raisin, bij Chatelioeau, eene vreeselijke ramp gebeurd. Eene kooi waarin vijf werklieden hadden plaats geno men, werd met eene duizelingwekkende snelheid ten gronde geslingerd. Vier werklieden zijn verongelukt. Een vijfde kon zich redden door langs de koord r.aar omhoog te klauteren. GIJZENZEELE. In den nacht van donderdag tot vrijdag zijn dieven binnengedrongen met inbraak (door een gat in den muur te maken) in het huis van den eer tv. heer pastoor dezer gemeente, doch zijn door de meid op de vlucht gedreven, eene hesp en eenige flesschen likeu ren medenemende. In den nacht van vrijdag tot zaterdag, hebben die ven gepoogd in de kerk te breken, doch zijn door de ge- buren achtervolgd geworden. Men heefc er zelfs op ge schoten, doch zonder hen te treffen. BRUSSEL Veel Volk gaat zien naar de Konink lijke serren, doch ze worden van nabij opgevolgd door de zakdieven, die er goei affaireus doen. In den nacht van maandag tot dijnsdag is cr ingebroken en gestolen bij Mme weduwe R. aan de Volxenlaan. Z'hebben veel zilverwerk gestolen, alsook z'hebben in de kelderkeuken ferm gespijsterd Madam R. en hare meid hebben niets gehad Ze zijn nog gelukkig. het dak eener fabriek van Gutta-percha: 10 gekwetsten liggen in 't Gasthuis. Het departement Algiers lijdt geweldig veel door sprinkhanen, van de groote soort. Te Toerkonje zekere Jan Paulus, oud 47 j paraplumar- chand heeft in een oogenblik van waanzin aan Madame De Praetere, waar hij op logist lag, 40 wonden toege bracht met een stuk alaam. Dan liep hij naar de Gen darmerie, zeggende Ik heb madame De Praetere ge dood Te Roomen deed de Genie Militair pooefne- mingen meteen luchtbal. Wat is er gebeurd De luchtbal barstte open en viel ten gronde met twee personen erin.. Zoo zouden er malheuren kunnen zijn. M. Baross, Minister van Handel in Hongariën, is uitgehandeld voor goed; te Weenen gestorven. Rusland gaat op zijnen plooi komen voor haver, maïs en tarwe. Tot Amiens is afgebrand een groote verwerijwaarin 200 man werkte. Apotheker De Nys te 's Gravenliagel in Holland 't slachtoffer van eene moordpoging, is bijna genezen. Te Monte-Carloin 't Zuiden van Frankrijk zijn de speel zalen bedreigd door ontploffing met Dinamiet. Er is spraak dat de Socialisten van Parijs te Rio-Parana een stad zouden stichten, gansch volgens hun stelsel. Ja, dal ze dat eens probeeren, ge zult er stukken van zien... Hoort brengt een kind op zonder Godsdienst, en g'hebt een m mster, cn wat slecht is voor een kind, is nog veel verderfelijker voor hoeveelheden. - Te Dusseldorf heeft 's Keizers Prokureur ook een dreigbrief ontvangen van Anarchisten, dat ze daar nog beter kunnen omgaan met den dinamiet als te Parijs en dat men ei de Rechtbank in de lucht zal do.-n springen. De Policie van Berlijn heefteen ioovershol ontdekt in 't Bosch Grunerveld, waar de Keizer bijna dagelijks wandelt of te paard rijdt gansch alleen. Twee roovers die hun huis gadesloegen, zijn aangehouden de overige leden zwerven in den om trek. In Egypte, drij mijlen van Caïro hebben i5 ge wapende Roovers het huis aangepakt van den Statie overste na lang gevecht met vuurwapens en als er ver sterking kwam van de Policie, zijn de Roovers moeten vluchten, met 3 man verlies 1 doode en 2 gevangenen. In Italië daar gaat het, ze zeggen dat Koning Hum- hortus meer dan 200 dreigbrieven heeft gekregen, ook zijn er gezonden aan de Koningin. G'heel Europa door, klinkt de stem van den dinamiet. Te Deursburg in Pruisen, is een bom dinamiet gevonden onder de bank van eenen Tram. Een jonge Priester on zer stad, uit eene achtbare Bargersfamilie, de E. H. Gehot, te Lokeren staande in het Collegie, in ziekeüjken toestand, nood zoekt troost, op 't aanraden der Dokteurs naar een gezondheidsstreek van Zwitserland getrokken en aldaar overleden... De rouw der Familie zal innig- lijk medegedeeld worden. Cruybekeis in groote droef heid, men hoort cr niets dan rouwklachten wegens het schielijk overlijden van M. Lodewijk De Mae}'er Sekre- taris der Gemeente dijnsdag morgend, ten half 6 door een bloedopdrang een groot en smartelijk verlies voor de Gemeente; wie zal hem vervangen, de Man van studie en vastberadenheid, de groote Weldoener voor al de Pa rochianen. Heden, Vrijdag, ten 10 ure, de Begrafenis. Er zal groote en eerbiedige toeloop zijn. Te Lokeren is overleden M. Alfons Thu\-sbaert, Ridder van 't Leo poldsorde en broeder van den Volksvertegcnwoordiger- Burgemeester. De Gendarmerie was bij de Begrafenis te genwoordig en loste salvo's 't Was oprecht roerend. (HISTORIEK.) a Ik wierd ingelaten door eene Vrouw, die zegde «Ge zijt daar eindelijk? maar Jakutks is wijdvan hier en bij nacht en nevel reist men niet gelijk an ders kom binnen; d'andere zullen ook niet lang wachten. «Dit gezegd hebbende bracht zij mij in eene ver warmde kamer.. Daar stelde zij op tafel Brood, Kaas en Mutki (een Russischen drank). Russische vrouwen zijn niet veel van zeggen, en na mij eten en drank gegeven te hebben, sprak deze vrouw geen enkel woord, maar bleef op eene houten bank zitten. Uitgehongerd als ik was, smaakte het eten m: wondergoed. De Vrouw zag het. Niet waar, zegde zij, dat gij sinds langen tijd zoo goed niet geëten hebt Verwonderd keek ik op Waarom vroeg ik. Met geld bekomt men dat ook te Jakutsk. Toch elk niet, sprak 't wijf, mij half spot 1 ach end bez i ende. Ik had geen tijd om te antwoorden Want er wierd aan de deur geklopt En korts nadien stapte een lange sterkgebouwcl. manskerel binnen. Hij scheen mij niet te zien en ik ook kon zijn we zen niet bemerken. Dat was een schoon stuk, zeide hij tot de Vrouw, maar een kostelijk weer voor mij. Die heeren van Jakutsk zullen groote oogen getrok ken hebben als zij het nest ledig vinden en den vogel vrij gevlogen. En met zulk weer zal men aan geen op sporen denken... Maar haast u wat, geef eten en van 't beste lang genoeg heb ik aan dit beschimmelt prisonsbrood gelegen. De Vrouw ging de kamer uit om 't gevraagde te halen. Beschimmeld prisonsbrood Wie mag dat zijn dacht ik en bracht het licht een weinig hooger on zijn wezen te zien. Het was MosutschoffDoch hi ook had mij erkend Hondsche boef, riep hij uit zich op mij werpende ge zijt in mijne macht! En zo rap als de bliksem wierp hij een touw over mijne voe ten en trok mij in den grond. Dan bond en knevel hij mij, stak mij een prop in den mond en wierp u» als oen stuk lood in een donkeren hoek der kamer. Als de Vrouw terugkwam, was dat alles reeds gé daan en geen speur van worsteling was te bemerken Waar is Iwan? vroeg zij. Iwan?... Welken Iwan «Nu Iwan Mosutschoff Wat riep de Vrouw verwonderd uit, gij zt Iwan Doch waar en wie is de vreemdeling, die hi zat in de kamer als gij inkwaamt Wie Een gerechtsdienaar is 't die mij acht6 volgde... Waar Gebonden en gekneveld ligt hij da inden hoek, tot de Broeders die gaan komen, zul' oordeelen wat ermeê te doen val t. Heete zweetdruppels perelden op mijn voorhof Ik was dan in de handen der Nihilisten gevalle In deze hut, ik meende er eene schuilplaa vinden, en deze hut was de vergaderplaats dei- listen Heden nacht, gingen zij hier zitting hou» Dan begonnen zij aan te komen en weldra'Wa, kamer goed vervuld. Allen omarmden hunnen Vriend Mo.v tsehoffh telijk en wenschten hem geluk over zijne 1 lossi Als zij hun hoofddeksel aflegden, zag i - - mi* bekende gezichten: het meerendeel w n mivlV Gevangenen voor Misdrijven tegen dtn ui - doe zag er ook voorname Burgers, ja' zei fs beu I on u i stadJakutsk. menschen van wie ik niet zou leur droomen hebben, dat zij in zulk gezelschap vork den. Zo fluisterden eenigen tijd stil onder elk: dan gaf een der aanwezigen met een kleine ltel lu ken dat de Zit ting geopend was. De Voorziter was een man van hoogen ouder- in zijne jonkheid was hij te At-Petersburg \eeai aanzienlijkste personen geweest. Mosutschoff stond recht. In korte woorden deelde hij meê zijn aanhc veroordeelingen vlucht. Dit alles wierd Ln aanhoord; doch toen hij van mij kwam té sprekt hij mij daar aan tafel gevonden had. dat ik da bonden lag in eenen hoek, toen sprongen allen in de hoogste ontroering Hij zal ons ver- Zwijgen zal hij niet Gij haddet hem in dezi niet mogen la ten Zoo riepen cn kloegen zi malkander. Doch Mosutschoff" sprak met b< stem Vreest niet, broeders, aan geen mensch vertollen wat hier gebeurt, want levend zal hi huis niet verlaten. Eenige oogenblikken van diepe stilte. Dan staken allen hun armen omhoog, 'ti manier van stemmen; ik was ter dood ver oor 1 ('t Vervolg 'T WAS RAAK. Een stadsheerke ootmi landman, die eenen ezel voor zich dreef. Uit den weg, man, uit den weg, mij 1 pa geen ezels zien, riep hit hcerke. Dan zijt gij cr zeker langs achter Opg?l: vroeg de pachter.

De Werkman | 1892 | | pagina 2