Rampen, Misdaden en Ongelukken. Worishofen. Zwijndrecht. Moord. Eenige verhalen re8i"er Reis rondom de Wereld. Voordeelig te koop f™ Tabm_atf1- s,/Ie D. MAYART. Jïi moord zondag nacht. De jongeling G. Helst 27 j. oud, bediende aan den ijzeren weg, dood gesteken door Gustaaf Bruggemans, een werkman 25 j. oud, t'Antwer- pen wonende. Zondag was hij uitgegaan met Florentina Proeyen, j wier Ouders een herbergsken houden te Zwijndrecht op I Laer, een gehucht van kléine huizekes. Er zijn daar 2 meisjes Florentina en Delphina Vader en moeder zaten te kaarten, terwijl hunne dochters naar de Py'straat wa- ren ten 12 ure te middernacht keerden de Dochters te- rug... Ouders, Ouders, is't zoo dat gij uw kinders op- f' brengt?. Te middernacht naar huis komen en wat zeg- gen de Christene Zeden Dat een jonge eerbare Dochter p,acti3 u«c NOOIT alleen in een herberg gaat, NOOIT 's avonds zelfs in het midden des dags. alleen uitloopt, verre van niemand te huis. De geldschietser was naar Engeland vertrokken met de panden. VORST. Zaterdag, rond 9 ure 's avonds keerden r de gezusters V... gczamentlijk huiswaarts naar Vorst. 'l Op eenigen afstand van de estaminet A l'ile d'Elbe, ge- I komen, werden zij door drie kerels aangevallen, die on- der de vreeselijkste bedreigingen, het geld eischten dat zij bij zich hadden het loon van veertien dagen. De ongelukkigen gaven.alles wat zij bij zich hadden, waarna de ellendelingen de vlucht namen, in de richting van Anderlecht. Meer dood dan levend, kwamen de twee meisjes in het hutje van den barreeelwachter, waar zij weenend vertel den hetgeen gebeurd was. De plaats waar deze misdaad gebeurd is, is verlaten r.f 's nachts, brrr... Een jonge I STEKENE. Een kerel, die zich uitgaf voor kloos- dochter's nachts rondd wijlen Te Zwijndrecht de-' terling uit het klooster SSictus te Westvleteren en geko- Duivel van Dronkenschap heeft de hand gegeven aan men was om eene groote xajpei en ecu üiuusici den Duivel der Jaloezie. Thuis komende wierd Floren- pisten alhier op te richten, is door den policie tina berispt door hare Moeder, Helst gaf de moeder ge- ris ondervraagd en na een schrander geleid onderzoek lijk Florentina pronkelde tegen, Bruggemans deed met bleek het dar gemelde persoon een voortvluchtige zaak- haar en korts nadien was Bruggemans een moordenaar handelaar is, welke nog verscheidene rekenipgen met hij stak Helst omver, Mr den Onderpastoor Rothiers moeder Justicia te vereffenen heeft. De bedrieger, die wierd metterhaast geroepen hij diende den stervende poogde geld te krijgen, is naar het gevang van Dender- Een kind van 5 jaren oud is maandag in de rivier de Durme gevallen. Het werd oogenblikkelijk gered door eenen kaaiwerker, de genaamde Peeters. Het arme schaap heeft van eenen heer die daar om trent woont, een ander pak kleeren gekregen. OngelukEen metser, zekere Saerens, die werkzaam is aan de in opbouw zijnde fabriek Thuysbaert, heeft drij vingers gepletterd door het afschuiven van eenen balk, die men op haalde bij middel van eene windas. Een inensch geraakt toch licht aan een ongeluk. Aanranding Een leelijke spilleboef heeft donderdag voor middag omtrent den wijk Boxlaer, hét iajarig d chterke aan gerand van den agent Verstraeten. Geluklriglijk werden de hulpkreten van het kind gehoord door landbouwers die in de nabijheid op hua veld werkten. De kerel is gekend; 't is te hopen dat er hem eene duchtige les zal gegeven worden. PaiattennieuwsEr zijn hier twee feiten voorgevallen die aantoonen welk eenovervloedigen aardappeloogst er van dees jaar is. Een landbouwer heeft van drij struiken patatten 19 pond knollen gehad; een ander boerke heeft uit de Polders eenen zak van die vruchten meêgebracht; de zak woog hon- derd kilos en er waren in 't geheel 98 patatten in, dus woog iedere vrucht een kilo. Ziedaar iets dat zeldzaam mag heeten. In liet Collegie van den H. Lodewijk onzer stad is de vacan- men was om eene groote kapel en een klooster voor Trap- «ie al uit voor de kleine leerlingen. de H. Olie toe, en 's morgends ten 4 ure wierd de Moor denaar aangehouden... Nu zit hij opgesloten als een wild monde overgebracht. APPELS, bij Dendermonde. Zondag nacht brand ge- dier, zit vast voor zijn leven, nu wordt er gezucht en ge- weest bij M. A. Van den Abeele, de schuur en de stalla- treurd, terwijl men vroeger misschien lachtte met den giën, ook twee hooimijten, en 't is erin g'esteken en de goeden raad en de vermaningen. Helst was 27 jaar, de brandstichter heeft zijn schelmstuk bekend en is maan- oudste in een huishouden van 9 kinderen, de steun van dag ingebracht, al't Volk van de Scheldestraat stond hun huisgezin. Zondag had hij 8 uren dienst gehad, was buiten, behalve de Nicht die opChipka was; en de Brand- uis gekomen om zich aan te kleeden en had beloofd aan stichter zegt dat hij er 't vuur ingesteken heeft, zat zijnde, thuis gekomen zijne Moeder van vroeg thuis te komen. Was Brug- en geerne een brandramp ziende... Een Brandramp!... ghemans niet ZAT? en wat gaat ar om met deWet op de Dat hij Vooruit beziet en 't Leste Nieuws, dat zijn gloei- j ende helsche vuursingels. LUIK Wreed gevalEen werkman van 27 jaren, geld vragen aan zijn vrouw een amper antwoord beko- den Staat Al wat de Feesten van Antwerpen ingebracht men, vijf revolverscheuten lossen op zijn vrouw, dat hebben, zal naar die ramp gaan. Mr Crickx van Aalst, d'arme dompelés doodvalt op den bijgang der Fragnee- Dronkenschap BRUSSEL. DE CONVOIRAMP Die schrikkelijke Ramp Ze zal een geld kosten kan al aan zijn deur komen, doch zijn hoofd blijft om wonden; Mr de Pastoor van Hanswijk is voor goed aan 't herstellen. AALST. DEN BRAND is vreeselijk geweest't heeft gebrand van den woensdag avond ten 11 ure tot den zaterdag nacht.. Katoenbrand is toch zoo schrikkelijk Katoen is een soort van kalk- stof... De schade zal wel tot 800,000 fr. beloopen, zal ze! Zaterdag is 't werk hernomen, want aan de Mekanieken was er niets er zijn 3ooo kisten gemaakt garen verbrand en rond de 2000 balen katoen.... 't Was onlangs verze kerd bij een Engelsche Assurancie... De eerste jlof komt De burgerij van Lokeren zou wat meer belang moeten stellen in dat Gesticht. Een Collegie als dat van Lokeren is eene ze gening voor de plaats en eene waarborg voor de toekomst. Wij verstaan niet hoe er Ouders zijn. anders kristelijk genoeg, die hunne kinders liever naar die Ecoles moyennes zenden; 't is elk zijn goeste, zei den uil en hij at kaarsen. ,<a|><rfliuu|pn) 0ver eenige dagen was die Ge- IjLIICI lldllieill. meente in feest: De E. H. Pas toor De Ridder, na hier te lande vele middels tot zijne gene zing beproefd te hebben, was deze gaan zoeken en vinden in Dui-schland, onder de wondere waterbehandeling van den wereldberoemden Kneipp, vanwaar de waarde Man geheel hersteld, gezond en vlag in 't midden zijner Parochianen is teruggekomen. Slechts weinige dagen ging die blijde tijding hem voor, vloog pijlsnel van mond tot oor, en de verrukte gemoederen moesten hunne vreugde lucht geven door eene plechtige inhuldiging. Van daar dan dien langen stoet van rijtuigen, Congregatie, groepen maagdekens, enz.; «choone zegebogen, welkomgroeten, geschenken van rijke bloemtuilen enz. enz.; onder andere jaarschrifien las men Waarde Herder, al uwe schapen verlangen Ued. plechtig hier t'ontvangen. 't Volk van Letterhautem wenscht zijnen achtbaren Herder waar geluk. Wij belgen, loven in Bel- genland, Kneipp van Worishofen in Duitschland Gelukkig die Vlaamsche vreedzame Gemeenten, waar het Volk achting heeft voor zijnen Pastoor, waar de besturen hand in hand gaan en waar onder de Ir gezeten en de ver- 5 straat MERSSEM, aan de Maas, zaterdag achternoen een voerman spande 2 peerden in, om een schip aan te trek ken rès is hij in gang, als een der Peerden in 't water franschtte zoogezegde beschaving nog niet is ingedrongen, valt de voerman springt op zijn peerd, dat onder water 1 TI"1J J"_1" J~~ v zakt, dat weêr opkomt, maar zonder den man. Hij is verdronken. BRUSSEL De dieven de dieven Nu hebben ze daar gestolen een kist met gedreven en geslepen koper, jj 'tGing alzoo die kist stond in de Frankrijkstraat voor Hulde en dank aan den grooten Kneipp Eer en geluk aan den Eer weerden Pastoor De Ridder Lof aan Letter- haulem toe aan de Pompiers van Aalst; die menschen h-bben de kist op 'ne kamion geladen en zijn ermeê weggereden gewerkt Dan moeten wij vermelden de Pompiers van dat 't vuur uit de steenen sprong. Ze rijden misschien Dendermonde met hunnen Bevelhebber architekt Bau- nog. wens en hun kapitein Mr Sterckx met beter bluschma- EXAARDE. Is "t waar zijn er daar bij den land- terieel dan Aalst en evenveel iever hebben zij moedig ge- j bouwer Josef Van Peteghem 18 roeden aardappels ge werkt Ook 't Werkvolk heeft dag en nacht gepomptstolen GENT Dendermondsche Steenweg, in't Bureel der heeren Baertsoen en Buysse zijn 500 fr. gestolen in ko- - De Natuurkundige te Herzele heeft op 't kruid van den de poort van M. D. ten 9 ure zou ze binnengedaan wor- j aardappei twee rupsen van den vlinder doodenkop gevonden, den ten 8 ure zijn twee kloeke mans gekomen, hebben j Daardoor denkt hij dat er nu met het uitdoen der aardappels nog al veel popjes (chrysalides) zullen van gevonden worden. in den piassenden regen 't zijn posten geweest! De 1 Policie en de Nachtwakers mogen wij niet vergeten. Nachtwaker De Koninck heeft een der eerste, den brand peren geld... 't Is nog al een gewicht. Bij M. Bovyn f -1 113 C+ Pin.nrrr.lmn NT Rftinrn cT i in Octpn^p ie -7 i i r gezien. Sedert zaterdag is men beginnen uit de rookende puinhoopen de balen katoen te halen, die nog goed zijn of ten deele goed. EN DE GEBUREN, op St Pietersplein, bij M. Bovyn, die in Ostende is, zijn gestolen i3,ooofr. in aktiön en geld. Uit den kofferfort... En hoe krijgen ze dat open 200 kilos vervalschte Boter zijn aaageslagen vrijdag op de Markt en verscheide die zooveel angst hebben afgezien en zoovéél onrust, en Eigenaars liepen weg met hunne manden. Hold, _die c<-Ti-jc1o TP 7iil1pn tnrb Snissen ziin overal manhaftiee lieden. De f Suissen zijn overal manhaftige lieden. De Suisse of Pij kenheer van St Jan-Baptista, als hij maandag bezig was zakken aardappels te lossen, met dat hij winkel houdt, die voorzeker niet zonder schade zitten, ze zullen toch wel vergoeding krijgen ST-LENAERTS, in 't Antwerpsche. Ja, dat moeten J__ wij aanhalen, eerst van al. Over eenige v/eken werd bij hij zag uit't koerke 99, 3 mannen kernen die de bundelen j derlingen zeggen dat daar een streDgen winter opvolgt. Wij Doch, hij heeftin vorige jaren zoo menigmaal beproefden hunne doenwijze Dagevorst om die popjes te bewaren; 't en is hem maar éénmaal gelukt er den vlinder van te verkrijgen. De oorzaak daarvan is: derusp maakt haar, voor de gedaan teverandering t'ondergaan, een dicht gesloten celken in ver gelijking van een ei en dat celkea wordt gebroken door het uitdoen der aardappels, daarmeê is het popje onderhevig ge worden aan de lucht, waardoor het sterft. Nu dat De Vuyst de ruspen bezit, zal hij hunne natuurlijke werking wel laten ge worden, zonder ze ooit te hinderen, en nu is hij zeker daarin te gelukken. Bericht voor de liefhebbers. Na' 30 jaar geleden te zijn, heeft de Natuurkundige ver leden zondag met 6 lijnen weest visschen; naar de beek gaan de, zeide iedereen aan hem dat hij niets zou vangen, aange zien het jaargetijde van het visschen voorbij is; maar hij kent de levenswijze der visschen al beter, want hij is met 4 groote palingen naar huis gekomen. De eikels zijn dees jaar uitnemende wel gelukt. D'Ou- Verheyen eene groote hoeveelheid ellegoed ge- strooi van den wagen pakken. Halte 1 riep hij, niet te j zullen zien wat er van zijn zal. stolen en nu donderdag n. d. v. w. zijn de dieven terug gekeerd met kar en peerd om den ijzeren kofferfort van 400 kilos te stelen. Depooten des peerds waren met doe ken omwonden maar de gezusters M. uit de gebuurte hooi den het en gaven het noodsein met eene bel. MECHELEN. Schrikkelijke val. Een erg ongeluk heeft verleden zaterdag morgend, rond 6 1/4 ure, plaats gegrepen in het in opbouwzijnde gedeelte van het groot seminarie, Varkensstraat. Eene stelling van 8 meters hoog, is gebroken en twee werklieden, degenaamden Nees en Meysmans, metsers, stortten ten gronde. Verschrikkelijk was de val: Nees had hevige wonden bekomen, het bloed spatte hem uit mond en ooren, het was hem onmogelijk nog te spreken. Hij werd naar het gasthuis gebracht. Hij is 45 jaar oud, gehuwd cn vader van 7 kinderen. Zijn toestand is wan hopend. - De andere werkman, alhoewel zeer erg gehavend en j Jaffa...'t Zal de reis veel gemakkelijker maken. stelen, daarop wierd de Suisse mishandeld en vluchtte j in zijn huis, terwijl de schurken in den winkel alles in stukken sloegen en zelfs een vat petrol omkantelden. Maar de Policie kwam op 't manhaftig geschreeuw van den Suisse cn een der breabattis werd aangehouden. THOUROUT. Dezer dagen is er alhier brand uit geborsten in het huis van Karei Stevens. Rond 4 1(2 ure hoorde hij een steen op een zolder vallen en ging er heên; gansch de zolder stond in vuur en vlam. Stevens bracht zijne kinders in veiligheid en verhaastte zich zijne koei te redden. Alles is opgebrand. Het schijnt dat de slechte staat der schouw de oorzaak is. Alles was verzekerd. In Amerika beginnen ze nu te koken met den elektriek.. Wanneer gaan ze leven met den hemelschen dauw De Con vois rijden nu tot in de stad Jerusalem; langs Alhoewel de meluwen nu van het Loof weg zijn, en dat het nu regen genoeg en gunstig weêr voor is, 't en groeit maar zeer weinig. F. D. V. Herzele. gekneusd, is naar zijne woning overgebracht. Zijn toe stand biedt niets gevaarlijks aan. BRUSSEL. De heer Louis V...wonende op den Waterlooschen steenweg, werkte zondag aan zijn dui venhok. wanneer hij al met eens in de ruimte viel. Hij werd opgenomen met twee verbrijzelde beenen en erge wonden aan het hoofd. De ongelukkige is vader van drie minderjarige kinde ren. SCHAARBEEK. Zekere vrouw V., wonende Troosstraat, is zaterdag morgend in zonderlinge omstan digheden aan haren dood gekomen. Zij was vroeg opge staan, om den wasch te doen. Een uur later vond haar man haar met het hoofd gedompeld in een zinken bak, waarin het water een halven meter hoog stond. De onge lukkige was verstikt. KUREGEM. Eene vrouw uit de Brognieztraat, had geld geleend aan verschillende personen, die haar daarvoor panden gegeven hadden de eene lotjes, de andere juweelen en zilverwerk, eDZ. Toen dezer dagen de belanghebbenden hunne schuld wilden betalen en hunne panden terughalen, vonden zij Te Parijs rue Buffon,25, is een ontploffing geweest bij den photograf Chaprou het gansch huis is verdijsterter zijn 3 dooden den photograf, zijn knecht en de weduwe Payon 5 gekwetsen Mevrouw Chaprou, hare twee kinderen en twee werksters. Mr Chaprou was maar 40 jaar de weduwe Payon diende daar als kindermeid de ramp is veroorzaakt door een ontplofbare vloeistof te dicht bij een lamp te brengen. T'Agen, Frankrijk, is een jockey van zijn peerd geval len en was mortibus. In Frankrijk zijn veel Gemeente raden Socialist. Men spreekt van eenen Bond tusschen al de Socialistische Gemeenteraden. Te Londen heerscht de Roodvonk geweldig. In Duitschland een soldaat van Buckebury was schrikkelijk bang van den Cholera hij kreeg van den Dokteur een flesch om alle uren 2 druppelkes te nemen dol van schrik dronk hij de fleech uit en was mol. Ja, mal zijn, zat zijn! Een rijke officier der Dragonders Adalbert Sternberg, verloor te Pest een half millioen op 't spel en is naar Weenen gekomen, om zich van kant temaken. -- Ze zeggen dat d'Ellende zoo vreeselijk is in de rijke stad Hamburg, die een heidensch Pompeja mag genoemd worden. M. Theelenvan Limburg, is naar VVörishofen geweest; hij schrijft lange artikels over alles wat hij er gehoord en gezien heeft en deelt o. a. 't volgende meê Over eea viertal maanden kwam la Worishofen een fran- sche priester, in een uiterst erbarmelijken staat. Alle dagen spuwde hij een heel deel bloed. Daarbij was hij tevens als hevig aangedaan door een soort van jicht, die hem elke beweging lastig en pijnlijk maakte. Geene geneesmiddelen hadden hem geholpen. Hij was ver loren verklaard, voor goed verloren. Sedert 14 dagen was hij uit Worishofen vertrokken, blijge- moed en vrolijk. Hij was genezen. Volkomen genezen. Hij die voor zijne komst, nog slechts hoesten bijna niet meer spreken kon, hij die geen 20 meters ver meer kon voortsukkelen, hij sermoonde nu krachtig toe, een halve uur lang. zonder de minste vermoeienis te gevoelen, hij deed nu uren ver wandelingen te voet, zonder dat hef hem ten min ste deerde. Koopt en leest dan de Boekwerken van Pastoor Kneipp; ge zult, er veel nut in vinden; het leven van dien Wonderbaren Man en zijn bijzonderste Raadge vingen hebben wij uitgegeven in een boekdeel met portret, een Ylaamsch Huisboek aan 0,70 c. vragen op Chipka. barocque. Zich te be- Wissel en openbare fondsen. Brusselsche straat, 14, Aalst. Oude West - Vlaamsche Volksverhalen bijeenverzameld en uitgegeven door A. J. Witteryck Del- place. Schoon groot boekdeel aan 5o c. franco 60.

De Werkman | 1892 | | pagina 2