vB^:mp,m-MisSacïeD"öng6lukken Buitenland Christene Volkspartij Mengclingskes. Bloed Altijd bloed De Doodrijders De rol der GALGENHUMOR. Landlooper (tot automobilist). Ge groet collega. Automobilist (woedend). «at, col lega? Wat verbeeldt gij u, brutale vlegel Landlooper. Nu, gij maakt toch ook de straat onveilig. TWEE LANDLOOPERS. Waar gaat gij slapen dezen nacht t Nergens en gij ik s'apen een stagie hooger. A. Alweer een flesch wijn 1 B lk moet mij troosten. Vandaag is 't de sterfdag van mijne lieve vrouwe 1 A. lk dacht dat 't de vorige week was? B. Ja, iederen dtjnsdag 1 PICR-POKETS TE NINOVE Op de Begraving van heer Dokter De Mol, in lt cedrun verscheide zakhorlogiën en ketingen gestolen, maar de wakkere Policie-Commissans was er rap achter met zijn mannen en de dieven waren spoedig geschabernakt. BRAND TE DENDERMONDE. Zondag op Carnaval, als de Zotten liepen, eensklaps brand bij den gazetverkooper Leon L., in de Lindalusstraat, begonnen in de slaapka mer, rap voortgegaan, groote vrees voor de ka- toenfabriek De Dender die bevrijd is dank aan de Pompiers in't hert der Vlamingen is veel ieveren moed... Waarom gebruiken ze met beter dien moed voor hun Taal en tegen de Hongerloonen. Te Sint-DENYS-WESTREM, hoe kan iemand zoo wreed lafhertig zijn, vrijdag avon een manskerel, zijn wezen zwart gemaakt, valt in 't huis De Ridder een dochteiken van was alleen thuis de chenapan grijpt t kind vast en wil weten waar 't geld is't kind weigert en roept luidkeels; daarop mishande.t bij dat doch- terken en loopt weg. Hij is gekenddes te beter; 20 jaren gevang moest hij krijgen. Maar, dokter, nu zit ik al vijf minuten met de tong uit den mond, en gij hebt er nog niet eens naar gekeken Niet noodig, jufvrouw, niet noodig lk wiide maar dat uwe tong niet roerde, om met 't gemak 't recept te kunnen schrijven. De vrouw was naar 't tooneel gegaan. Haar man moest een paar boodschappen doen en had haar beloofd, haar dan op 't tooneel te komen afhalen. Zoo ge schiedde het ook. Men was op het too neel aan't derde bedrijf. De man vond zijne vrouw op de banken der tweede plaats zoodanig ontsteld, dat hij haar schier niet meer erkende met opgeblazen kop en roode oogen, bijna aanhoudend den zakdoek voor 't gezicht om te wee- nen. Hewel. Marie, amuseert gij u vroeg hij. Och, man lief, dat geloof ik welvan heel mijn leven heb ik mij 7„n niet geamuseerd lijk nu dezen Tolderden zakdoek all vMUwken, het duet mij zelve deugd, dat ge zulk plezier hebt 1 Twee advokaten gingen een in duel met de pistool en een der advokaten schoot den anderen juist 'ne kogel in den broekzak, dat de porte-monné er uit vloog.. Hij werd opper-advokaat be noemd. i i. -koer Zie Jan, zei en knecht, ge moet zien lit den eersten prijs wint, -eer. Allemaal goed, Mijnheer, maar als ik met mijn hard rijden den hals breek Dat is niets, was het antwoord, dan j krijgt gij eene goede gratificatie 1 MODEL VAN UITHANGBORD, 'ne Kleermakersgast was éen jaar te - Brussel geweest en twee te Parijs; 1 daarom schreef hij op zijn vitrien Ko- ben X... a été un ane h Bruxelles {-et deux ane a Paris. (Een ezel te Brussel en 2 ezels te Parijs). A. stond laatst beschonken op den Dam te Utrecht. B. hem bemerkende, sprak hem aan en zei Wat doe ge daar toch Oh, ant woordde de eerste, stotterend, de geheele s draait voor mijne oogen en nu sta ik te- wachten tot mijn huis jkomt, dan stap ik er zoo maar in 1 ONGEHOORD, l'wte vrienden gc-leken zoo veel op m. iknar, dan ais de eene wat te veel dronk, cie andere er zat van Jwerd, en eens gebeurde net dat een kunstenaar zóó natuurlijk een sneeuwjacht schilderde, dat hij eens in hemdsmouwen Sin de na bijheid zittende er een valling van kreeg. Voor die onnoozele hazen De Jachtwet moet volstrekt herzien worden. Al wederom een drama in 't Land van Waas zondag nacht te Sint Gillis Waas, aan den Roo- demoei-Polder op de jacht van Ridder de Schout- eete de Terwaant. Nu schrijft men alsvo gt Rcnd 2 ure 's morgends zagen de jachtwakers 4 mannen met lichtbakken. De jachtwachters ziende, zoo hebben ze dadelijk geschoten, zonder iemand te tieffen, waarop de Gardechassen op hunne beur; hunne wapens gebruikten een der Pensjagers moet gekwetst zijn, want er waren bloedspeuren... Ge zietDe Jachtwet brengt een aanhoudende Oorlog te wege. In een waterput verdronken. De W* Van den Korre, oud 72 jaar, Masuistr., Brussel, viel zaterdag te harent in den waterput. Hare kinderen bemerkten zulks eenigen tijd na dien. Geburen in allerhaast geroepen, hielpen het sfachtoffer opwekken. Een Dokter kon slechts den dood bestatigen. In een aanval van heete koorts. P. B., diamantslijper, ongehuwd, geboortig van Antwerpen en aldaar woonachtig, bevond zich zondag te Brussel. In een hotel van do Noordlaan schoot hij zich in eenen aanval van heeta koorts, eenen kogel in het hoofd. Het lijk werd naar het doodenhuis vervoerd. VITRIOLAGIE te Brussel St Gillis, Ster'.1 traat r Jo dichter Gaorginie M., a6 jaar, veil.cn: aan zcVcren Henri DiassoB, woonachtig bij zijn Ouders, Sterkxstraat, die er stamini- v -uden, d (Lomer was ongerustze ging naai ziju h -oad twist; eensklaps ze neemt uit haren zak een fleschken vitriool en giet den inhoud ia 't wezen van haren teêrgeliefden de jongeling krinkelde van de pijn. Eene mislukte expeditie. Zondag avoDd rond 8 ure drong een kerel bin nen in de pasteibakkerij B., op den hoek der Lehonplaats, Brussel. Eenige stonden later kwa men er nog twee mannen. M. Schoovaert, die aan de overzijde in S te-M ariastraat woont en wist dat de bewoners afwezig waren, verwittigde per telefoon de policie. Een officier en 6 agenten snelden dadeiijk ter plaats en de drie inbrekers I werden als in eene muizenval gevangen. De oudste is Rafiël S., van Ten Noey, de twee andere zijn Franschman. In hunne zakken vond men een volledig dievengereedschap en groote somme geld. In de pasteibakkerij hadden *ij niets kunnen stelen. BLOEDIGE CARNAVAL in de Marollenwijk te Brussel. Zondag nacht zagen twee groepen jongelingen uit de Spiegel- en de Mcnschlievendheidstraat, die elkander een onverbiddelijken haat toedra gen, in eene danszaal der Hoogstraat. De ge broeders Jeroom en Jan Paque, leurders uit de Spiegelstraat gingen henen, doch de vier broe ders Haebeck liepen hen achterna en een hunner Jan, gaf aan Jeroom Paque een schop op de borst waarna de drie anderen hem aanvielen. Jan sprong zijn broeder Jeroom terhulp, maar werd deerlijk toegetakeld. Jeroom trok zijn mes en stak tweemaal in Jan Haebeck [zijnen rug. Deze werd zeer erg gewond naar het gasthuis gebracht. De dader werd maandag aangehouden PETROOLONGEVAL. Mej. Bertha Danjou, 19 jaar, Vaartstraat te Brussel, goot maandag pe'rol op het vuur. De vlammen tastten hare kleederen aan. De juffer werd zeer erg verbrand en in een wanhopigen toestand werd zij naar het gasthuis gebracht. Twee gemaskerde jongelingen en eene vrouw verbrand. Te St Pieters jette, twee vrienden, Frans Baes, 18 jaaren Jozef Huilebroeck, 19 jaar, waren zond. g avond in clown verkleed endioegen eene .vergroote katoenen pruik. Pas hadden zij hunne woning verlaten |of Frans Bas wilde eene sigaret onts ken en zijige piuik vatte vuur. Zijn vriend poogde hem te helpen en zijne pruik nam insge lijks vuui Dc moeder van Baes, 47 jaar, die het tragiek tooneei bijwoonde, rukte de pruiken af, doch werd zelf gevaarlijk verbrand. i >e twe-: jongelingen werden vreeselijk ver brand aan het gelaat en de banden. Zij werden naar het gasthuis overgebracht. Een man springt uit den trein. De genaamde De Coster, oud 40 jaar, wonende bij zijn broeder op den Wemmelschen steenweg te Jette, reed zondag morgend naar Zeilick. Op een afstand van omtrent 2 kilometers van de statie van Zeilick, opende hij plots het portel j en sprong uit den trein. Men trok aan het nood- sein en de trein bleef stil. Men ontdekte weldra zijn vreeselijk vermorzeld lijk. Bijna gansch de trein was over hem gereden. Het schijnt dat se dert eenigen tijd zijne geestesvermogens waren gekrenkt en hij moet gehandeld hebben in een aanval van koorts. VOOR 150,000 FR. DIAMANTEN zijn verloren t'Antwerpen door een Koopman uit Engeland terwijl hij naar de Statie ging verloren of gestolen. i5o,ooo fr. 't zijn nog lapkes. Het gevaar der vuurwapens. De genaamde JLeukermans, wonende Zavel- straat, Antwerpen, wilde nabij de statie van den Dam een Browningrevolver beproeven. Hij werd door een kogelde linkerhand doorboord.M. Leu kemans verklaart het wapen op nummer 62 van het Lefebvredok gevonden te hebben. Da ge kwetste is in het Stuy venberggasthuis verzorgd. Maandag morgend ten 1 en half Sus V., schrijnwerker, 72 jaar, uit de Spiegelstraat, komt naar huis gegaan op Fontainas-plaats een otto- taksi komt uit de Anderlechtstraat geduiveld de oude schrijnwerker wordt omver gereden Met zware wonden wordt hij naar St Pieters- Hospitaal gedragen. De Doodrijder is gevlucht. Men vreest voor den schrijnwerker... En wat gaat het zijn met d'Expositie Een ottomobicl reed zondag op de Tervue- renlaan in de gracht nevens de baan. De chauf feur Jan C., Jozef II straat, die onder het voer tuig lag, kon spoedig ontlast worden. Hij werd vreeselijk gewond aan het hoofd en zijn linker been gebroken; bovendien werd hij erg gekneusd op gansch het lichaam. Een kind vergiftigd. Te Roeselare op den Hoogledesteenweg, was vrouw Flore Naert bij den boer in de gebuurte om melk, en had hare 2 kinderen Jozef, 3 jaar, en Adronie, 18 maand oud, alleen gelaten. De jongen was op een stoel geklouterd en had de solferstekjes van de schouw genomen. Ook het jongste kind kon ei derwijze nemen en was deze 't aflikken toen de moeder terugkeerde, In den nanoen werd de toestand van 't meisje zeer erg en is 's anderdaags everleden. Twee beenen verpletterd Nabij Bergen, te Blanc-Misseron, Denis Mo deste, metser, 3i jaar, huisvader, op zijn werk, een zware arduinsteen op hem gevallen en zijn twee beenen verpletterd hij ligt te Valengyn in 't Hospitaal EENE NIEUWE GROOTE ZEERAMP. De steamer Lima der Pacific Ste am strandde aan de doorvaart Haran- thin, nabij de Magelianstraat. Het schip wordt als verloren aanzien. De Engelsche steamer Hathumer nam 25o schipbreu kelingen op. Er blijven nog 88 passa giers te redden, die zich aan boord van de Lima bevinden. Alle pogingen om het schip te genaken blijven vruchteloos. De eerste loods en 5o passagiers ver dronken. De Lima vaarde tusschen Liverpool, Rio de Janeiro en Valparaiso. Het verlies van de Lima moet toege schreven worden aan de groote stoor nissen die dezer dagen over gansch den aardbodem zijn waargenomen. NOG EEN ZEERAMP. Een telegram uit Washington meldt dat men zonder nieuws is van den stea mer n Nina verdwenen tusschen Nor folk en Boston. Er waren 28 man aan boord. Men vreest dat de Nina met man en muis is vergaan. In Algiers, M. Baehot, Consul van Bolivia, ging d'ander week in zijnen Ottomobiel stappen, toen vier revolver schoten hem troffen. Hij stierf terwijl men hem naar een Apotheek droeg. MIJNRAMPEN. Een vreeselijke grauwvuurontploffing heeft plaats gehad te Primero (Staat Colorado). 75 mijnwerkers kwamen om het leven. Door dezelfde grauwvuurontploffing is een koolmijn nabij Drakesboro (Staat Kentucky) in brand geraakt. Er werden 35 van de werklieden dood gevonden. Een overeenkomstige gebeurtenis heeft plaats gehad niet ver van La Espe ranzas (Republiek Mexico). Hierbij heb ben 88 mijnarbeiders het leven verloren. SCHRIKKELIJK FAMILIEDRAMA. Te Sanct-Ingbert, stadje in den Pfalz, Duitschland, heeft de 28jarige mecani cien Wafrier zijne vrouw met revolver schoten gedood waarna hij zijne vier kinderen met een hamer verplet terde. Daarna schoot hij zich door het hoofd. De oorzaak jidezer schrikkelijke slachting is niet gekend. Wij gelooven vast dat de Christene Volkspartij weldra eene zeer belangrijke rol in de Staatkunde van ons Land zal spelen. Wij, de zwaksten. zullen, hoe vreemd het moge klinken, zoo sterk worden door de omstandigheden en de toevalligheden der politiek, dat wij de weegschaal tusschen de groote Partijen zullen kunnen houden. Die meening is geene verwaandheid of grootspraak. De feiten van alle dagen bewijzen dat wij gelijk hebben zoo te denken. n De Conservatieve Partij is verdeeld, zooals de Kecn- terzijde in jonge en oude Katholieken. Dit is het geval te Brussel, te Antwerpen, te Aalst, waar, indien er in Mei verkiezingen moesten gebeuren, twee Katholieke lijsten elkander zouden bestrijden. Dit is ook het geval in de Provincie Namen, waar M. Cousot, een lid der jonge Rechterzijde, de vlag heeft moeten strijken voor een Woeste-gezinden baron. De tweespalt blijft ook du ren tusschen het Ministerie, e 1 de Woestisten. die gezwo ren hebben Schollacrt en Renkin over eene oranjeschil te doen uitglijden, hoewel zij in zake eenmaking der kies wetten, den, wereldschen Paus hebben moeten volgen, eene zwakheid die het Kabinet vroeg of la it zal uitboeten; of beeldt het Zich misschien in, dat de wraakzuchtige Woeste de wapenen zal neerleggen Hij is verstandig genoeg om in den twist dien M. Scbollaert woensdag in de Kamer tegen M. Vandervelde zocht, eene comedie te zien door het kabinetshoofd gespeeld om den Woestisten op te solferen de meening dat hij niets meer te stellen heeft met den hoofdman der Socialistische Kamergroep, aan welken hij nochtans de nieuwe krijgswet en dus het behoud van zijne Ministerportefoelie dankt. Zonderlinge dank voorwaar die verloochening en die twist. Aandoen lijk schouwspel, wanneer men ziet dat twee doodsvijan- den zooals Schollaert en Woeste er zijn, de handen in elkander slaan om den dreigenden springvloed te wederstaan. Moeten ondertusschen de Katholieken tusschen vier oogen niet kermen en zuchten, dat een 25jarig Bestuur hunne Partij versleten heeft en dat de Oppositie er veel beter voorkomt, omdat zij, behalve te Antwerpen, in ge sloten gelederen oprukt terwijl de Katholieken onder el kander aan 't plukharen zijnl Het is dus zeer goed mogelijk dat de verkiezingen van Mei ons verrassingen opleveren. En hier wachten wij de Katholieken eenerzijds en de anti-klerikalen anderzijds af. In geval de meerderheid met een, twee, drie zetels ver mindert, dan moet zij met onze Partij afrekenen en dus met onze gekozenen; want. in die onderstelling nemen wij aan dat Priester Fonteyne dank aan de verdeeldheden onder de Katholieken, te Brussel gekozen wordt. In geval de Liberalen en de Socialisten er in slagen de meerderheid tot op nul te brengen, wat een onverhoopte zegepraal voor de antiklerikalen zou wezen, dan kunnen zij ook zonder de vrije Christene Democraten geenen weg. In dit geval kunnen wij ofwel de Katholieken ofwel de antiklerikalen vei plichten punten van ons programmate verwezenlijken en dit reeds onmiddelijk na de verkiezin gen van dit jaar. Later, waaneer de eenmaking der-kieswetten .<al door gevoerd zijn met het Evenredig Stelsel voor de Gemeente en de Provincie, zuilen onze mannen in de Gemeente- en Provincieraden dringen om er nogmaals den doorslag it ge - r,. Op die wijze kan het niet anders of onze Partij zal en moet groeien en bloeien. Net als reeds de Socia listen in de groote en kleinere Gemeenten hunne Scheper nen of in zekere Provinciale Raden hunne bestendige Af gevaardigden hebben, zoo zullen wij in eene niet msar I II1IMII II Iff" hij Mercia gezien had en haar hooren spreken, hij bleef Heiden, in 't diepste van zijn hert, doch hij voelde een soort van atkeer voor de Heidensche Wereld Zingenot, Hoogmoed, niets anders Reeds was iets veranderd in zijn Ziel, 't is te zeggen in het deel van zijn bestaan, dat door oordeel en gedachten het lichaam bestiert.. Hij zag een andere wereld zweven voor zijn oogen, maar nog zeer duister en verward hem dacht dat er iets veel verhevener moest zijn, dan de pracht en de praal van het Heidensch Rome., Genieten, al zijn lusten voldoen al de anderen onder zich zien, er meester van zijn, gediend, gevleid worden En toen dacht Marcus Superbus dat al die vermaken zijn hert niet verzadigd hadden, verre van daar.,. Maar.. Maar, knielen voor dat Kruis 1 Hij, Prefekt van Rome 1... Welke uitzinnigheid I.. En was dit noodig Neen, bij het naderen der Dood zou Mercia hem smeeken haar te redden het kon niet anders zijn.. Nooit zou zulke dwaze daad gepleegd wezen... En bleef Mercia koppig, een laatste middel bleef hem over Een plechtig beroep op Keizer Nero Meermaals had hij zijn leven gewaagd voor den Keizer, sinds vele jaren hem trouw ge diend... Keizer Nero ontzag hem.. En zou hij weigeren zijn oogen te sluiten voor de ver dwaaldheid eener arme Dochter. In plaats van te knielen, Marcus Superbus richtte zich op en achteruit wijkende in de zaal Mercia, sprak hij, wat ge vraagt, is onmo gelijk Het zou uw en mijn verderf zijn I Ver laat uwe uitzinnige denkbeelden, voor een toe komst van Vreugd en Geluk. 's Anderdaags rond elf ure voornoen, trok Marcus Superbus, in plechtige kleedij en om ringd van een rijkuitgedoschte Lijfwacht door de breede marmeren straten van Rome een al- gemeene vereering omringde hem daar sloeg hij geen aandacht op.

De Werkman | 1910 | | pagina 2