Markten Velorijders 18OO fr. premie i^ater ISiieuws O Af ER FRANCOIS Eenig HUIS MONSTER-TOMBOLA bij Hippolyte Verbeereu, Aoordsch luiandsch boui Steunfonds OPROEP La Prevoyance Sociale Vergaderingen - Congressen KOn BüTaNTHN- HUICHELAAR5 200 doodeu SCHIPBREUK. 156 dooden. De vrijheid van den Huisvader Goede Gevolgen. Eerste Communie. AALST. Zaterdag 12 Beb. l'arwe 00,a Haver per 100 kilo 19,00 a 20,j Aardappelen de 100 kilo 0,00 a 6,00 Ajuin de 100 kilo 6,00 a 7,00 Boter per 3 kilo 9,27_ a 10,00 Eiers ae 25 2,50a 2,75 Viggenenper koppel 65,00 a 75,00 NINO VB. Dijnsdag 15 feb. Tarwe 10,00 a 20,50; Boonen 16,00 a 17,00 aardappelen 6,50 a 7,00Koolzaad 00,00 a 0000 Lijnzaad 00,00 a 00,00; Boter, de kilo f 3,10 a 3.20. j GENT. Vrijdag llFeb. Wüte tarwe23,00 a 00,00; rogge 20,50 tot 00,00; haver 21,50 a o0,00; Boter de kilo, 3,00 a 3,20; eieren, de 25. 2,10 a 2.30 VEEMARKTEN BRUSSEL, Kalvermarkt. —Tentoongestelde dieren 235. Prijs per kgr. levend gewogen fr. 0,90 tot 1,05Lammeren 000 prijs 00 a 00 Vkukensmarkt 15 feb. Tentoongesteld 295. Prijs per kilogr. op voet 0,96 a 1,20 CÜREGHEM - ANDERLECHT, 15 leb Te koop gesteld 2291. Prijs per kilo op voetOssen 0,76 tot 1,0 0; stieren 0,58 tot 0,68; koeien en veerzen 0,52 tot 0,78 Kalveren 0,90 to' O °l GENT 11 Feb. Er waren 17 beesten meer dan verleden we^k.De goedestalbeesten golden gemiddeld van li. 1,30 tot 1,45, ge slacht vleesch. De kalveren van Cr 2.00 tot 2.25 per kilo, gesl. vl.: de schapen van i,20 tot 1,40 per kilo, gesl. vl.; de varkenr van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. 1,05 tot 1,15. U'Pi'liÜPilp-n die met den trein naar H lieoeo Bmssel op. en afrijder endietejetie afstappen, kunnen een goed en lekker glas bier krijgen of eenen goeden druppel bij Charelken aan de Statie. OUD GEKEND HUIS De Zilvere Stoof DEN ZWARTEN Statieplein, SOTTEGEM, nevens de post laat weten alsdat zijn magazijn voorzien is met niet min dan ÏOO Stoven, Jachten, Spaden, Braken en al hetgeen het smidswerk betreft. L. ARENTSVAN VAERENBERGH Lange Zoutstraat, 52, AALST. Bekend voor ij - nen grooten en schoonen keus v*n EERSTE COMMUNIE HOEDEN. STAD AALST. Erkende Onderlingen-Bijs tand-Maatschappï DE GEWEZEN WEESJONGENS PRIJS PER LOT 10 CENTIEMEN. BAAN- EN KOERSRIJDERS koopt den gebreveteerden Velo DE GROOTE LEEUW voor zijne onverbe terlijke vervaardiging, snellen loop en sier lijkheid. Overgroot getal Oecasi»~Velos. Te koop bij Camille SCHOTTE, Velofabrikant, Markt, te SOTTEGEM. 10 fr. per maand en solde wordt gegeven aar» de Jongelingen die begeeren Soldaat te worden als Vrijwilliger met Premie in 't Belgisch Leger, Zoutstaatpoort, N* 49, AALST. MAGAZIJN VAN j gezaagd of ongezaagd, FR. DE GENDT ZOONS j DENDERHAUTEM. Bijzondere keus voor Bouwmeesters, Schrijn- werkers en Meubelmakersalsook alle soorten van Brandhout vopr Bakkers enz.. Voor de kiezing van 1910. Aalst. Van eene Democratische Vrouw, voor den strijd van nu tot Mei 1910, en om dat ieder Democraat zou het zijne bijbrengen om de zegepraal te veroveren. 0, Erpe Van een overtuigden Democraat, omdat er velen zouden gevonden orden die zijn voorbeeld volgen. Van nu tot de kiezing van Mei L Van een goede Viiend 0, Gusegem. Democraien, steunt onzen strijd. 0. Aai.st. Voor den strijd van Brussel 0, Denderleeuw. Voor de zegepraal van den moedigen kampioen der Volkszaak, den dapperen strijder Priester Fonteyne. Omha ling onder rif leden van 't Volksmuziek De Verbroederinq ter gelegenheid van hunnen uitstap naar de wijk Leeuwbrug 3, Eenige plezante democratische vrou wen, ter gelegenheid van de koffietafel voor 't huwelijk van Amedé De Petter met Clo- tilde Yan Droogenbroeck. Rondgehaald na 't spelen van eenige dansjes bij G. Scheer- liuck, door 'r Spisken. Staaf en Aimé. 0, EEN NIEUW WERK gesticht in den schoot der Werkliedenpartij Samenwerkende Maatschappij van L evensverzekeringen Mattschappij-Zetel Volkshuis van BrusselJozef Stevenstraat. Bureelen Regentiestraat44, Brussel Telefoon 9857. Verwezenlijke zaken gedurende de 18 eerste maanden Bctal Verzekerde* Verzekerde Kapitalen 4* trimester 1907 5.947 1,376,315,37 1° 1908 13,790 3,004, 09,52 o. 120,186 4,225,163,52 3. 23,406 4,955,151,52 4» 29,f50 5,758,883.02 1° trimester 1909 38,985 6,805,586,23 oe 43 RQ9 8,012,601,73 3e 51,877 9,448,788,08 Na 18 maanden stand heeft de .-v .v4* Maatschappij 296sterfgevallen OtJU.^O,254t betaald, voor eene som van BEHEERRAAD. Beheerders Anseele E., Volksvertegenwoordiger, ©en BertrandL., arbeek Bourquin Jules, ingenieur, Elscne; Cleiebaut Richard, bediende, Gent; Golleaux Léon, landbouwer, te Hautfays; Laboulle Alfr. bestendig Volksvcrtegenw. Luik Lafontaiue Henri, Senator. Brussel; Leonard Henri, Volksvertegenw. La Hestre; Macs G. scbryv., d. Belg. Werkliedenpartij Brussel Mansart Jul. Volksvertegenw. La'Louvière. Pirard Louis, Volksvertegenw. Verviors. KOMMISSARISSEN David O scbrijv. van 't Sünd. d. Bedieod. Brussel; Demiddelaer, J. B. zaakv. van 't Volksh. St Gilles Solau G., schrijver der Metaalbew. Brussel; BEHEERDER-GEVOLMACHTIGDE Henderickx Jean, Senator, Brussel. De Maatschappij vraagt overal deftig: en werk- "n fr; p p-.-n/.e Zich wdm int hel - stuur W I Li gerust slapen wil of van huis X.J—J gaan, bezige op zijne deuren het gebreveleerd veiligheids stelsel H. Van Slype, Lange Leemslraat, 312, Antwerpen. Prijs 2,75. aan de Vrienden en Partijgenoten van het arron dissementen Audenaarde Ronse. Nog 26 maanden scheiden ons van de wetge vende kiezing in ons Arrondissement Auden- aard». 26 m.*.Jen blijven ons nog over om te werken en propaganda te meken ten voerdeel» onzer ge- dachten. Wat zullen wij doen Zullen wij etll blijven en den tijd afwachten tot 2 of 3 maanden voor de kiezing, of zullen wij den tijd die neg overblijft ten nutte maken met van nu af propa ganda te maken, om alzoo ons in 1912 den zege praal te verzekeren. Het is aan ons Democratén maar te willen, en binnen 26 maanden zendt het Arrondissement Audenaarde-Ronse een Demo craat naar de Kamers. Maar daarom moet er van heden af gewerkt worden, niet een Democraat mag onverschillig blijven, allen moeten een handje toesteken, deze zoowel van den buiten als van de stad, oude en jonge strijders, allen moeten medehelpen en met vuur en ijver bezield, hun plicht als Democraat vervullen en dan zullen wij in 1912 feest fieren. Laat ons dus Vrienden en Partijgenoten, allen onzen plicht doen, alle Partijvergaderingen bijwonen, alle middels van propaganda aanwenden, hetzij onbekend hetzij als propagandistlaat ons bijzonderlijk zorgen voor den strijdpenning, allen kunnen iets geven als zij willen, de eene meer dan .de andere, maar j allen kunnen toch medehelpenvele kleintjes maken een grooi. Dus, Vrienden, nogmaals doet uwe plicht en in 1912 is de zegepraal aan de Vrije Christene Volkspartij. Onderteekend ADrien. Zondag 27 Februari, te Brussel, Groote Markt in de Zwaan, ten 10 ure voornoen, Congres van liet ïeibondder Belgische Tolbedienden. 't Is noodig, dringend noodig soms, eens een oogslag te werpen op de werk zaamheden onzer honorabelen in de wet gevende Kamer. Ik wil enkel voor het oogenblik maar één feit aanhalen de wet op de hervorming van 't kiesstelsel. gAls men dagelijks de bladen aller par tijen leest, dan kan men bestatigen met welke hardnekkigheid de oppositiepar tijen strijden voor de eenmaking onzer kieswetten, hoe zelf de Brusselsche kle- rikalén schreeuwen voor dit doel. Men zou zeggen hoe 't mogelijk is dat zoo 'n rechtvaardige zaak zoolang op de weekplank blijft liggen Ieder rechtgeaard democraat was met de beste hoop bezield, eindelijk de wet der vier eerloosheden te zien veranderen en de evenredige vertegenwoordiging alhoewel nog zeer onvolmaakt einde lijk te zien toepassen in provincie- en ge meenteraden. Maar... er is een maar bij Toen bij de heropening der Kamer, na de nieuwjaarsvacantie, de dagorde der werkzaamheden moest worden vastge steld, werd de wet op de eenmaking der kieswetten doodeenvoudig naar den ver- getelhoek gegooid. En door wiens schuld Enkel door de afwezigheid van zeven socialisten en nog meer liberalen Ziedaar dus de volksmannen och Heere vergeef het hun te lui, te vadsig om naar de Kamer te gaan wanneer een der belangrijkste punten moet besproken en gestemd worden. Ha, socialisten, ge zijt voor die veran dering Ha, liberalen, ge wilt rechtvaardigheid in zake kiesstelsel En gij, salon-demokraten van Brussel, ge zijt ook aanhanger van elk zijn recht En ge zijt te lui uw mandaat te vervul len Ge werkt zoo 'n rechtvaardige wetten tegen Ewel'ik noem u allen hdichelaars, ko medianten, volksbedriegers Ga voort in uw dwaasheid, 't doet ons plezier Maar gij, propagandisten der christene volkspartij in uwe meetingen, op uwe propaganda-tochten, op uwe ver gaderingen, hekelt het gedrag zulker volksvertegenwoordigers en naast die soort vadsigaards stelt ge onzen koenen onvermoeibaren Pieter Daens, altijd op post, altijd in de bres om recht te eischen waar 't noodig is. En u, geachte kiezers, die in Mei aan staande uw vonnis vellen moet, bid ik, in volle geweten uitspraak te doen, over de mannen die toekomend jaar ons land moeten bestieren. Denkt aan de kristene democraten die alles veil hebben voor de verovering uwer heilige rechten. L. De Bruyn. Aalst - Dijnsdag Zondag en gisteren, uitgelexene dagen over heerlijk Heldergem op tijn beste I 'ne lust om buEen te zijn; het geboomte begint aangenaam te groenen elk heeft er behagen in ik zeg in mijn eigen Morgen trek ik Brabant in maar dag morgen 1 't weêr wilt niet borgen vandaag een ruige plamaastering van wind en regen.... De sesoenen zijn betooverd. Tristig weêr en tristige boodschappen Een blinde man van 73 jaar, arm als Job, en niet ge holpen door 't Armbureel zijner Gemeente een oude Arbeider in droeven toestand door een ver oordeeling een Vrouw met 4 minderj. kinderen die met een boet zit van 300 fr. voor 't Vergun ningsrecht de Bedrukten troosten en helpen, een groot goed Werk, dat ik geernedoe namens mijn Kiezers en t'hunner verdienste Ik hoor zeggen Is er eens een goede dag, hij wordt geyolgd door twee slechte; zoo is 't in weêr en zoo ook bij de mensehen Ik hoor dat die jonge Vrouw Favier te RIJS- SEL is vrijgelaten. De samenkomst met haren man was hertverscheurend Ik ben uitzinnig geweest, snikte de man en vraag u vergiffenis En zij, och man, wat hebt ge toch gedaan Ik vergeef u en zal u komen be zoeken Arme jonge Vrouw L. Wat is er toch droefheid in de wereld 1 aiialti iü)ovi/cl«j.Ldacj. Gisteren, een schoone klare dag. Donker weêr geeft donkere gedachten. Gisteren zag ik te Brussel uitgeplakt een nieuwe Zeeramp Och, die Zee heeft al iets verslonden, van men- schen en van rijkdommen. Het is de s'oomboot Lima die schipbreuk geleden heeft nabij de Zee engte van Magellan. Er was veel Volk aan boord; men spreekt van 50 man gezonken en verdronken en van 88 die nog zwalpen op de baren. De Liberalen hebben voor Antwerpen beslist den Statekwio. Alles blijft gelijk het was zoo is 't wel, zegt Jan van pas. Denderhoutem, vuile wegen, schandalige banen, en een Bestuur van Lapslap. Er zijn er daar, die geerne af gesloten zitten, causa intrest, pro domo. Kwijtschelding voor Deserteurs éen- parig gestemd is in de Kamer, zal weldra afgekondigd worden. Zekere Pillaert staat te Brussel voor de Justicie met 144 Schriitvervalschingen 't en is de moeite niet. De Plans liggen gereed voor den Tunnel onder de Schelde, het zou kosten 20 millioen franken. De bespreking der Schoolkwestie gaatvoort indeKamer, mijne beurt is vandaag of morgen. 't Is verschrikkelijk Het groot Fransch zeeschip Ge neral Chanzey 109 meters lang, 10 breed, 2100 tonnen en 3200 peerdenkracht, is vergaan tusschen Marseilje en Algiers Woensdag nanoen onl 1 ure nanoen was het de Have van Marseilje uitgevaren den volgenden nacht, waarschijnlijk in hevigen storm, ging het in de have van Majorka een schuilplaats zoeken, doch vaarde op een rose, scheurde en zonk. Er waren 87 Passagiers op en 47 man van dienstallen hebben er hun leven bij gela ten, behalve den douanier Marcel Rodel. Nadere berichten Het was een vreeslijk stormweêr de Kapitein worstelde kloekmoedig tegen de orkanen het was pekdonkerhaastig doorvarende, om uit die ge vaarlijke plaats te zijn, is het schip tegen een rots in stukken geslagen onder de slachtoffer» De Geneesheer Cataneï, Vader van 3 kinderen Commandant Cayol en zijn eenige dochterLuitenant Famelana, met zijne jonge Vrouw, hunne twee kinderkes en een dienstbode. Reeds van donderdag morgend heel vroeg is te Marseilje een angstige menigte naar de Bureelen der Zeehave ge- loopen St)*» Felix Concordia, gelijk er 1 e DISCUS*; staat op een der groote O utaars in de Kerk van Ninove.. Gelukkig de Eendracht.. In de Viscose is nu alles goed geregeld; de 350 die werkten, hebben een dag afgestaan, zoodat allen nu 5 dagen wer ken. Moge weldra alles hei hemen tot een volle week. over zijne Kinderen is eene der heiligste en duurbaarste Rechten. Een Vader dwingen zijn Kinderen naar een School te zenden tegen zijn gedacht, dat is een schelm stuk... In onzen tijd van Volksmacht kan zulk schelm stuk niet ongestraft blijven. Is 't waar dat er t'Herdersem geschooldwangd wordt? Mij dunkt, dat zal niet pakken, op die achtbare Gemeente van Vrije Vlamingen De nieuwe Krijgswet van Gelijkheid zal vele goede ge volgen hebben, 0. a. zien wij de Bisschoppen van Belgifi in Herderlijke Brieven de aandacht vestigen op den toe stand in de Kasernen en maatregels aanprijzen voor de bewaring der goede Zeden... Dit zal door elk aangeprezen worden. Vraag gericht door PIETER DAENS tot den heer Minister van Openbare Werken. Er heerscht waternood te Wetteren, Calcken, Over- meire, Schellebelle Aardeken en Uitbergen-Weimeersch. Weiden, zaailanden en zelfs huizen zijn er overstroomd. De overstrooming heeft reeds groote schade veroorzaakt. De waternoo;! is verwekt door paar bressen in den dijk bij Schellebelle. Kan M. de Minister niet onmiddelijk tusschenkomen om de overstroomingen aldaar te doen verminderen en een dreigende ramp, zooals te Moerzeke te voorkomen Kunnen de werken aan de vaart te Calcken niet bespoe digd worden. Kan de Regeering die ongelukkige oever bewoners niet spoedig ter hulp komen Die eeuwige groote Dag nadert 1... Overweeg ae groote gift dat Jezus-Ohristus u ge daan heeft, met zich zeiven als voedsel geheel aan u te geven in de heilige Communie. Alhoewel God al vermogend is, zegt de heilige Augustinus, kan hij ons niets meer geven J3n inderdaad, voegt de heilige Ber- nardus erbij, welken grooten schat kan eene ziel ont- - vangen of bogecrcn, aan het aanbiddelijk liehaam van Jezus-Chrislu» De profeet Isaïas roept met recht uitverkondigt, 0 mensehen I de liefderijke uitvin- ding van onzen God. i VEEL KASTEELEN j beginnen aangevallen te worden door Dieven o. a. 't Kasteel van M. Advokaat De Cooman, te Meerbeke, bij Ninove, is bezocht door dieven en nog al bestolen doch aan 't zilverwerk is niet geraaktmisschien dat de Dieven verjaagd zijn 't Kasteel van M. de Ghellinck d'Elsegem, te Loochristy, is bijna gansch geplunterd. j KERKDIEVEN De Italiaan Salvator G. 3a jaar, is in Sint Ni- kolaaskerk betrapt, terwijl hij met lijmstokskeS in d'Offerblokken poerde. Hij zit in 't droog te j Sint Gillis. j nevens hem zijne Vrouw Poppea met Bereni- cia, de verloofde vau Marcus Superbus, verders 1 Romeinsche edele Dames en Heeren voor den Throon verscheide Schriftgeleerden, aan de ingangen der zaal hooge Krijgsmans, Soldaten, Beulen het blinkend zweerd in de hand. Bericht wordt aan Nero gedaan over de aan houding van vele Kristenenen hij smakt van wellustdie sekte gaat dus uitgeroeid worden, tot rust en glorie van het Keizerrijk. Een hoofdman der Wacht komt iemand aan melden Nero doet teeken van ja er daar ver schijnt Marcus Superbus Van aan den ingang hij groet diep, zeer diep met zijn twee armen voor den Throon gekomen hij zegt volgens de gewoonte. Keizerlijke Godheid (Godheid 1 dien vuilen ruigen bandiet, dien smeerlap en moordenaar.) Wat begeert de Prefekt Komt hij de volledige uitroeiing der Kristene aanmelden Keizerlijke Godheid, uw bevelen worden uitgevoerd. Doch ik kom u een genade vragen. Een genade, voor wie Keizerlijke Godheid, voor een arme Kris tene Dochter. Ha, ha, mijn Prefekt komt hier, komt hier... de vijanden van mijn Keizerrijk be schermen.. Genade voor een Kristene Doch ter En wie is zij spreek Poppea, de Keizerin ne, blies hem eenige woorden in de oor, terwijl Berenicia haar onge rust en nijdig hooid vooruitstak. Wie is die Kristinne, grinnikte Nero? ('t Vervolgt)

De Werkman | 1910 | | pagina 4