R ampen-Misdaden-G n gelukken lP Buitenland Mengelingen Briefwisseling. Diefstallen te Aalst. De Doodrijders Groote ramp op den Rupel Te verkrijgen op ons Bureel Vraag. Wat is voor de kleer makers de slechtste tijd geweest Antwoord. Ten tijde dat d'lsraëlie- ten in de ruwe wildernissen en woestij nen zijnde, veertig jaren lang dezelfde kleederen droegen. EEN FRAPPANT BEWIJS. Na den laatsten oorlog tusscher. Frank rijk Prni&en, vroeg iemand te 'Metz Beicrsclien soldaat, hoe sterk zijn regiment was. De Beier zag hem aan vooi eenen spion, gaf hem eenen gewel digen vuistslag en zeideZiet ge. zoo sterk ben ik alleen nu kunt ge denken hoe sterk een geheel Beiersch regiment is. DE KUNST TE NIET. Een tandentrekker trok een vrouw haren laatsten tand uit en riep Verloren voor de kunst 1 -irr~~ Een dronkaard lag op sterven. Men zegde en vermaande hem dat hij zich met zijn vijanden moest verzoenen.. En de tiood naderde; Threes, zegde hij tot zijne vrouw ja ik wil mij met mijn vijanden verzoenen, breng dan in Gods naam, een glas water. EEN FAMEUS MES. Ziet eens, heeren, riep een hotelbaas, terwijl hij zijn dienmes in d'hoogte hief Dit mes heeft reeds twee nieuwe scheden en drïj nieuwe stalen gehad, en nog is het zoo goed als nieuw 1 Die tandpijn 1 die tandpijn 1 Och, Sis, mijn hoofd woidt in stukken getrokken. Kunt ge mij dan toch niet helpen. Wel ja, als ge 'ne zakdoek kunt krijgen, geteekend met inkt van 'nen advokaat die nooit gelogen heeft en ge brengt dien zakdoek aan uwen tand, ge zijt onfaal- baar en voor altijd genezen. FAMEUSE DRINKERS. De zaak, sprak de President, is uitge steld voor 14 dagen. Maar M. de President, kan de Rechtbank nu aan stonds deze zaak niet eindigen Wat is erop't beding? vroeg de President. Zes stukken wijn, M. de President, Ho, daar kan de Rechtbank vandaag ge makkelijk weg mee 1 Jan Tist diende in een huis, bij eêldoni, en hoorde eens de mevrouw zeggen Onder do menschen is de adel het porce- leinv. erk. de burgers zijn tinwerk en de dienstboden het gleierwerk l Korts na- di n moest Jan Tist aan de meid gaan zeg'-'-n van het zoontje bij mevrouw te brengen. Hé daar, riep hij, grof gleier- werk, brengt eens dat klein porceleingoed b j "i groot porceleingoed. VOORBEELD. Onderwijzer. Jan, geef mij een voor- y;?:d van het spreekwoord gevenis cr dar. te ontvangen. Jan. Een oorvijg, meester. MODEL VAN WILLEKOM. De baronnes Hooghart kwam in haar dor:en werd verwillekomd alsvolgt Madame, blijf hier niet lang, wij vra gen het u, om dewille van uw kostelijke Gezondheid. De ziekte is onder ons bees f i d'eene stcift achter d'andere. De rijken zoeken een maag voor hun eten, de armen zoeken eten voor hun maag. f^In den nacht van vrijdag tot zaterdag zijn die ven binnengebroken bij de kinderen De Reu, in de Nieuwe Beekstraat, Nieuwstraatpoort, en hebben er ao a a5 kiekens gestolen. {^Zelfden nacht werd er ten nadeele van L. Hoe- beke, Jos Barrez, De Reu-Ganzeman en van Benoit D'Haeseleer, allen wonsnde ia de Nieuwe Beekstraat, bij ieder konijnen gestolen. In den nacht van Zondag tot Maandag, rond 4 uren 's morgens poogden dieven nogmaals binnen te dringen bij de kindereu De Reu, doch konden verjaagd worden door Adolf De Pril, 't Schijnt dat ze met hun vieren waren. Tot hiertoe nog geene daders aangehoudi BAESRODE. Een reizend koopman reed Zaterdag namiddag over den barreel, welke open stond, volgens hem. Een trein legde zijn gespan in spaanders. De koopman werd slechts lichtelijk gekneusd. PETROLONGEVAL. Zondag avond, rond 6 uren, stak M* De Par- mentier. te Hamme, haar petrollamp aan doch ongelukkig viel de lamp op de kachel en ont plofte. De kleederen der vrouw vatten vuur. Men snelde haar ter bulp en gelukte er in de vlammen uit te dooven. M' De Parmentier is gevaarlijk gewond over heel het lichaam. Haar toestand is erg. EEN STEKELVERKEN! Hoe kan het anders genoemd worden Dat elk ocrdeele Te Cureghem. in de Duitsche straat, zekere HectOi L., oud 3a jaar, er een kamer bewoont, te Brussel noemen ze dat een Appartement, ter wijl zijn Vrouw voor eenige dagen naar Theux was, heeft Hector die 6teenkapper is van stiel, geheel zijnen bazar van meubels verkochtmaar als vrijdag morgend de meubelverkooper daar was, met zijnen wagen en werkvolk, de baas der Staminé n° 6, kwam een maand huishuur rekla- meeren en wilde de meubels niet laten weggaan daarop schoot Hector in zijn vet en ging een revolverscheut lossen op den baasmaar de meubelkoopman deed met ne slag op zijnen arm 't wapen .p den grond vallen. Daarop kwam de gardevil Ellebautmaar de rampzalige prij had den revolver opgeraapt, om naar den Champetter te schieten, hetgene verhin derd werd daarop werd Hector vastgebonden en meêgelcil naar den Buró en vandaar naar 't Pensionnaat van Sint Gillis. 't Zal hem gedenken 1 Lamp ontploft. Zaterdag namiddag, zekere Jan V. wonende te Schaarbeek, ging met een brandende lamp in den kelder zijner woning, toen eensklaps de lamp ontplofte. Het brandend vocht liep hem over 't lichaam en stond op een oogwenk omringd van vlam en vuur. Geburen snelden op het hulp geroep toe en konden de brandende kleêren af rukken. Het slachtoffer is zeer erg verbrand. GEPLETTERD. Het njirig knaapje, Jan Mertens, Volksstraat, Brussel, weid zaterdag avond op den Antwerp sehen steenweg door eenekar omgeworpen. Men nam het kind op met gebroken ribben en geplet- terden schouder. Het arm jongetje werd in een wanhopigen toestand naar het gasthuis gebracht. Erg Ongeval. Te Brussel, vier personen deden zich zondag avond per otto-taxi vervoeren. Inde Ruysbrocck- straat viel een hunner, wanneer hij wilde afstap pen en brak zich denjschedel. De gekwetste werd naar het Sint Pietersgasthuis vervoerd. Een bakkersgast die 't breed laat hangen. Bij bakker Theys, Kroonlaan te Elsene. ver dween nu en dan een bankbriefje van ioo fr.. De knecht Jeroom P., 18 jaar, die grooten tier maakte, werd bewaakt. Nu snapte men hem op 't oogenblik dat hij alweer een briefje van 5o fr. robberde. P., legde bekentenissen af, zsggende dat hij veel geld derwijze pikte en opdeed met zijne vrienden. VECHTPARTIJ. Zondag avond werd er gevochten in eene her berg op den Antwsrpschen steenweg te Laken. Dc batailjc werd voortgezet in de Groendreef. D Fabriekkaai, werd zwaar gewond aan het hooid en een zijner schouders gebroken L. Claessens bekwam eene vreeselijke kwetsuur aan de bovenste lip en cenige gebioken tanden. BLOEDIG DRAMA. D= gebroeders X., te Wcmmel, leefden in omenigheid met hunnen buurman Z.. Zondag avond ontmoetten zij dezen laatste op den steen weg. Een hunner bracht l.cm een messteek toe in den hals. Z., ondanks zijn bloedverlies verde digde z'ch dapperen kwetste een der gebroeders X me', zijn eigen wapen Voorbijgangers scheid den de vechters van elkander. De wonde van Z.. is zeer gevaarlijk. Zaterdag avond kwam op de Kruidtuinlaan te Brussel een otlomobici in botsing mei een irr-mion. De chauffeur A. M., Montoyerstraat, werd op den grond geworpen Zijn linkerbeen is op twee plaatsen gebioken en ligt in St Jans- Hospifaal. Jules Godcfioid, Jagers'raat, Brussel, werd Zondag namiddag op den hoek der Zuidstraat door een ottorr.obiel omgeworpen. Hij werd ge- kwets: asn liet gelaat, inwendig gekneusd en een zijner beenen gebroken. Men bracht hem over naar St Pietersgasthuis. KIND VERBRAND. Te Blankenberghe, het 3 jarig dochterken van J, Sandele„ wonende Vrijheidstraat, trok een moor vol kokend water op zich om. Het kind f werd vreeselijk verbrand. TE NIEL. Zaterdag morgend rond 6,3o uren. waren i5 werklieden van het cimentfabriek te Niel op een 5 overzetboot gestegen om van Wintham-Hingene 2 naar hun werk te gaan. Het bootje was juist mid den der rivier, toen plots de steamer «Alexander» van Willebroek komende, verscheen. De overzet- man deed al wat hij kon om «ene botsing te ver mijden, doch vruchteloos. Het bootje werd overvaren en ongeveer 5oo m. voortsgesleeptdan brak het midden door en de mannen die er opzaten vielen in het water. De schippers, die ooggetuigen waren der ramp snelden met hunne bootjes de drenkelingen ter hulp. Gelukkig konden zij y werklieden en den schipper redden. Zeven arbeiders verdronken. Een der ontsnapten werd het been vreeselijk verpletterd in het gasthuis van Niel is men tot de afzetting van dit lichaamsdeel moeten over gaan. Bijna al de slachtoffers zijn vader van huisge zin. Heel de streek werd door dit smartelijk onge luk in opschudding gebracht. Het Parket is ter plaatse. Een man doodgereden door een stoomtram. Zondag namiddag rond 4 ure is de genaamde L. Van Mol, gevat door den stoomtram, op het Ruggeveld te Deurne. Het slachtofferd was bijna letterlijk het hootd afgereden. Het slachtoffer was 35 jaar oud, laat eene we duwe en drie kinderen achter, en woonde te Berchem. Drama der Dronkenschap. Een bloedig gevecht had Zondag plaats te Wachtebeke, rond 7 ure 's avonds, tusschen ver- scheide jonkheden. Na gekijf en bedreigingen werden de twisters handgemeen. Vooraleer men er kon tusschenkomen viel een der vechters ten gronde, getroffen op het hoofd door een ver- schrikkelijken stokslag. Een doktor kwam-aan stonds toegeloopen en bestatigde dat de wonde doodelijk was. TREINONGELUK. Maandag rond dén middag was zekeren Cle ment Robert, 27 jaar, aan 't maneuvreeren met een trein in de statie van Ougrée (Luik), toen hij eensklaps door het lokomotief werd gevat en met het hoofd vooruit tegen de riggels geworpen. De ongelukkige had den schedel verbrijzeld de dood was bijna oogenblikkelijk. Het slacht offer was getrouwd. MIJNONGELUK. Maandag avond had eene inzakking plaats in put 19 der koolmijnen Levant de Flenu te Ceusmes. Een werkman van 20 jaar, Gustaaf Duez, werd er onder bedolven. IIollandsch schip vergaan. Het zeilschip Lorby Green komende van Amsterdam met eene lading geweren en oorlogsmunitie, bestemd voor het Rif, leed schipbreuk op de kust, op het oogen blik, dat het na de lossing trachtte te ontkomen aan de vervolging van een Spaansche kanonneerboot. Vijf leden der bemanning, 26 in getal, zijn ver dronken. De Engelsche Steamer Abaris boorde de Litorial in den grond. Er zijn verscheidene slachtoffers. Te NEW-YORK kwam aan een barreel een trein in botsing met een otto* mobiel, waarin de weduwe van generaal Flagler zat. Zij werd gedood. Hare schoondochter ea Morris Colin werden erg gekwetst. Zondag morgend kwam de pakket boot Hambourg in de haven van Na pels in aanvaring met de toogboot Ecoleo. De toogboot zonk in eene minuut. Kapitein en bemanning, be staande uit 6 man, werden gered. DOODELIJK TWEEGEVECHT. Een tweegevecht had maandag plaats te Weenen, tusschen baron Harmann Widerhofer en dokter Oscar;Meyer. Beide mannen ^hadden, 'ecnigen tijd geleden fel ruzie gemaakt en dokter May er had den baron een slag in 't aange zicht gegeven. Nu had het tweegevecht plaats met het pistool. Dokter Mayer schoot en trof bon Widerhofer aan de slaap. De gekwetste bezweek eenige oogenblikken nadien. En de eer was hersteld III EENE BOM Te Frenstadt, in Silesië, werd eene bom door het raam geworpen in de slaapkamer van den ingenieur Hollein. I Hij was juist opgestaan toen de bom, voorzien van de brandende wiek, voor i zijne voeten viel. Zonder aarzelen greep hij de bom en wierp ze op straat. i Een stond nadien volgde een gewel dige ontploffing. De schade is groot. Gent, 27 Februari 1910. Waarde Heer. Mijn beste gelukwenschen voor uw kranige houding, uw knappe redevoering uitgesproken in de Kamer, aan gaande de Schoolkwestie. Verplichtend Onderwijs Vrije keus van School Gelijke toelagen. Dat is 't. Zulk Programma zal van ons Volk, een geleerd Volk maken, en ook den Schooloorlog vermijden. Toevallig sprak ik lieden met een heer over het ver handelde vraagstuk. Hij zeiWat weet Daens over die kwestie Hij had dit moeten zeggen en dit moeten zeggen. Hij heeft weer de gelegenheid laten voorbijgaan, enz Hebt gij, mijnheer, het Beknopt Verslag gelezen, vroeg ik hem Neen was 't antwoord. Ik gaf het hem en hij las met veel aandacht. Hij vond er in zijn ditjes en datjes en nog meer ook. Na de lezing zei hij't Is waarlijk goed. Met veel menschen gaat het zoo, ze spreken over zaken die ze niet kennen of waarover |ze slecht zijn ingelicht door politieke vijanden. Inzonderheid geldt dit voor de Kristen Democraten. Men verzwijgt ze of maakt ze zwart. Verder, hebt gij, heer Volksvertegenwoordiger, den moed gehad onze taal te doen weerklinken van op het spreekgestoelte. Heuglijk feit, voorwaar, dat zal bewaard blijven in de geschiedkundige annalen van onzen Viaainschen strijd. Uwe redevoering laten drukken, ze sturen aan al uwe kiezers, ware een uitmuntend propagandamiddel. ïi 1 i£iiiI»/-.li/loi*c schreef Advokaat'De Bac- .mjeimoimeis, keT) zjjn gew0nelijk ma tige, propere, werkzame, ordelievende en geruste menschen. Een dronkaard kan geen Bijen houden; die Büen houdt, moet stipt en regelmatig zijn werk verrichten. Op vraag van 't Ministerie gaat art. 88, 7° van het Landelijk Wetboek gewijzigd worden alsvolgt Dc afstand der byeenkorven wordt bepaald op 20 meters van een woning of van den openbaren weg; nogtans wordt deze afstand nog verminderd op 10 meters, wanneer tusschen de bijenkorven en de wo ning of den openbaren weg een beschutting zonder opening bestaat van minstens 2 meters hoog. ROZA VAN TANNENBURG voorbeeld van kinderliefde. Nieuwe verbeterde uitgave. 0,75 Onpartijdige levensbeschrijving van NAPOLEON Met zijne wonderbare en talrijke overwinningen in alle gewesten der wereld. 1,50 De lotgevallen van ROBINSON Nieuwe verbeterde druk met platen. 1,00 Geschiedenis van het GEBOCHELD MANNEKEN en van de zes Broeders^van den Barbier. 0,50 SCHOONE HISTORIE VAN FOR XLTHNTA.TUS BORZE en zijn wenschhoedeken. Deide uitgave. 0,75 Nd' ARIA BRABANT Wonderschoon Historiek Dramatiek Verhaal. 0,40 hun ooren geklonken als welluidende muziek vinniger als de Jagers naar hazen en patrijzen hadden zij de Kristenen opgezochtzij waren het, die de oude Priesters hadden aangeklaagd, die het kristen kind hadden opgelicht en naar de pijnbank gebrachtmet hartelust hadden zij 't arm schaap zien lijden en door uitputting en smart de Vergaderplaats der Kristenen hooren aanhouden dag en nacht hadden zij den Pre- fekt gevolgd, om alles over tc brengen naar zijne benijders en vijanden den nijd van Bere- nicia hadden zij aangevoerd. Door dit alles was hun veel eer en veel geld te beurt gevallen, groote sommen gelds nog meer te verwachten. Ze waren dus aan het toppunt van hun geluk; maar die hoog vliegt of klimt, kan diep vallen en voor den misdadiger komt de straf onver wacht, als een haas uit den gracht. Den dag dat de Kristenen voor de wilde die ren moesten geworpen worden, in het Koli- séum, een overgroote prachtige Cirk, dien dag was Marcus Superbus geplaagd en gejaagd, door woede en angst. Mercia, de reine Kristinne, die zijne ziel betooverd had en zijn hert veroverd, ze zou dus heden sterven, verscheurd onder de tanden en klauwen van wilde dieren hij beminde haar meer dan zijn zeiven voor haar zou hij zijn leven gegeven hebben. Al zijn geweld om die gedachten uit zijn hoofd te rukken, waren vruchteloos gebleven Mercia, een Kristene Dochter al zijn leven had hij de Kristenen verfoeid en veracht, als het uitschot der menschen maar sedert eenige dagen was bij zijne liefde voor Mercia een ware eerbied gekomen voor dat Kristene Ge loof de woorden hem door Mercia uitgespro ken Broederliefde, Rechtvaardigheid Opoffe ring, Gelijkheid, Lijden voor den Evenmensch.» Het Kristusbecld dat zij hem had getoond een Mensch aan een Kruis genageld en die (Zie vervolg 4de bl.)

De Werkman | 1910 | | pagina 2