Rampen Misdaden Ongelukken JLU~ Buitenland Mengelingen. sIMfe lef Bandiet endaad te Leerbeek Nieuwe aanslag te Deerlijk Een zevenjarig meisje opgelicht te Lokeren Latl'e aanslag in hel Bosch van Buysinghen TRIBUNALEN Van het Huwelijk MODERNE HUISVROUW. Overtijd gaf een jong getrouwde eene groote maaltijd, en belastte zijne vrouw paling te koopen. Hoeveel meter moet ik er koopen, vroeg het vrouwtje Vlegelmans heeft een overschoot! hanguurwerk. Overlaatst, juist als er bez.ek is, sloeg het dertien keeren.. Ge moet er niet op letten, zegde hij tot zijr.en bezoeker, de hor'oge .^aat een uur Ic voor. Mr S55I Bkdelaar (die een half franksken krijgt) Duizendmaal dank, mijnheer, ik zal mij daarvoor zeer dankbaar toonen. Heer En nue Bedelaar Wel, ik zal u aan al mijne stielgenooten aanbevelen. Zeg, leen mij eens vijf honderd frank..., zooals gij weet moet 'k van mijne tante erven. Als gij eens wist, hoe hoe rijk zij is Ja, maar uwe tante is nog niet dood. O, als gij eens wist, hoe ziek zij is. AAN TABLE D'HOTE. Neem me niet kwalijk, vroeg onlangs aan tafel een erg miop mensch aan zijnen buurman, heb ik wel van alles gegeten dat op de xafel staat Sprir.kels is voor twee dagen uit stad geweest en liet zijne meid alleen thuis. Rond den middag keert hij terug. Welnu. Trees, vraagt hij, is er iemand geweest terwijl ik weg was Jawel mijnheer, antwoordt Trees, dezen nacht is er een dief geweest. Men vroeg aan eenen kleinen telegram drager waarom hij zoo langzaam ging als liij in dienst was. Wel, ik denk altijd dat het slechte tijdingen zijn die ik aan de menschen draag... en hoe later men zoo iets ver neemt, hoe beter. Vreemdeling (haastig)Zeg eens man, oen ik nog ver van de statie. Man Niet heel ver meer. Als gij rap loopt, zult gij juist den laatsten trein zien weg rijden. Jan (die zijn koekje reeds op heeft, tot zijn zusje)Kom, Bertje, laten we die rentuin spelen. Ik zal de aap zijn, dan kunt ge me voeren met een koekje. NOOIT TEVREE. Rechte Hoe hebt gij dit gedurft, zoo e midden den donkeren nacht in een huis tC breken en diefstal te plegen Beschuldigde Jamaar, heer Rechter hoe moet ik het dan doen, verleden keer hebt ge mij twintig jaar gegeven omdat k in volle dag eene beurs had geknipt. OP HET EXAMEN. Professor Mijnheer, kunt gij mij ook zeggen uit hoeveel doelen het burgerlijk we1 boek bestaat? Candidaat. ja dat is volgens, heer Professor, dat hangt teenemaal van den boekbinder af. Heer des huizes (tot meid die zich komt aanbieden)Mijne vrouw heeft juist eer.e meid gehuurd, maar kom eens terug. Meid Dat zal toch niets aanbrengen, mijnheer. Heer des tiuizes Dat weet ik nog zoo juist nietmisschien zit rnfjne vrouw van avend weéial zonder nieia. ÏYinnvo SCHRIKKELIJK iwmuvc. WERKONGEVAL In de allumettenfabriek Cobbaert en Prové.was de werkman, de 18jarige G B., gelast een zak ongesolferde stekje te dragen naar het eerste ver- de p, toen hij gevat werd door eene poulie en rond de as geslingerd werd, welke zestig toeren per minuu" draait. Te kens sloeg de ongelukkige tegen een zijmuur to' men de machien kon stil leggen. Het slachtoffer had de borst ingeslagen het hoofd was onkennelijk. De dood is bijna oogenblikkelijk geweest. yKl Ti1 Zondag namiddag, omtrent 6 u. is op de wijk Durmen, dezeven- jarige knaap van Temmerman, door den tram gevat en een been afgereden. Hij is naar het hospitaal gebracht. j Maandag namiddag is het paard van Petrus Coppieters, in den Bosch op hol gegaan en heeft er twee poorten afgeloopen en is verder in eenen gracht terecht gekomen. MESSENGEVECHT. In een herberg van de wijk Vier Wegel, te Evergem, had maandag ruzie plaats tusschen verschelde jongelingen, allen erg bedronken. Twee der twisters gingen buiten. Een hunner, 19 jaar oud, wierp zich opzijn tegenstrever en slak herhaaldelijk met zijn mes. Het slachtoffer, 23 jaar, zakte ineen erg gewond aan het hoofd door 2 schrikkelijke messteken. De ongelukkige werd in een wanhopigen toestand naar 't hospi taal vervoerd. De dader is aangehouden. Zondag nanoen, te Leerbeek, bij Ninove, ter wijk Plaats. wonen de drie zusters N.. op eene hoe e die veel bezocht wordt. Twee hunner waren naar de kermis van Castres gegaan de jongste zusers was tehuis gebleven. Bandieten zijn rond 4 ure ir. de woning ge drongen, hebben hun slachtoffer vastgegrepen en na haar verwurgd te hebben, hebben .zij al de meubels onderzocht en eene som van 150 fr. a!s- o k goudwerk van veel waarde gestolen. Het is maar in den nach-. van zondag tot maan dag dat de moord is pntdekt geworden Donderdag namiddag kwam een der zoontjes van P>eter Verschuertn, achter de St Lodewijks- kerk.de 11 jarige Andié niet thuis om te eten. Zijn broertje ging op zoek en vond hem in een korenveld, met gescheurde kleeren en eene prop in den mond. Tot hc bewustzijn teruggekomen, verhaalde de- kleine dat hij door een man werd aan gevallen die met hem in 't korenveld liep. Dan duwde de ellendeling een prop in dun mond van den kleinen. Gelukkiglijk dat op dat oogenblik werkmenschen aldaar voorbijkwamen, dit ziende verliet de ellendeling zijn slachtoffer en vluchtte weg zonder den tijd gehad te hebben andere ge welddaden te plegen. De opgewondenheid te Deerlijk L-. .hans onbeschrijfelijk. Des namid dags rond 3 uut;, watea duizende nieuwsgieri gen, ter plaatse van den gepleegden aanslag, in afwachting van de komst van het parket. DE DADER AANGEHOUDEN. Zondag rond 9 ure, was het 7jarig dochtertje Maria Simolyn, wonende met hare Ouders te Lo keren op he> gehucht Breeden Hoek, naar de wijk Heyende, een parochie op haar eigen, naar de processie gaan zien. Omstreeks elf ure keerde het meisje terug bij hare ouders. Van de kerk van de wijk Heyende naar de wijk Breeden Hoek, loop- dwars door het veld een wegel, eenzaam en verlaten. j Haif weg. tusschen twee koornvelden, sprong j onve»wachts een vieemdeling-óp haar, die met» haar in 't koren liep. Daar werd het kind op schanöige wijze mishandeld. Bijna op hetzelfde oogenblik kwam de land- bouwerszoon Medard Van Dammedaar voorbij, j op het hulpgeroep liet de lafaard zijn slachtoffer t los en vluchtte langs de velden weg. Twee toe- gesnelde jongens zagen den schurk vluchten OP ZOEK! 3 Nauwelijks was dezen laffen aanslag gekend, of een onderzoek weid ingesteld door de agent I De Veirman. Men wachtte niet lang te vernemen j dat zekeren P. De Wilde van Hamme, het we- geitje wus ingeslagen voor 11 ure. Daarbij kwam j de per oonbeschrijving welke 't meisje gegeven had, goed overeen met deze van den verdac ten persoon. Aanstonds warén poli ie en eenige inwoners op zoek naar den dader. Na twee uren werd G. De Wilde aangehouden op der. wijk Bookmulen. Na te hebben geloocnent f eindigt hij eindelijk met volledige bekenterlissen af te leggen. Het mons er is aan zijn proefs'uk niet 1 De laffe aanslagen op jonge meisjes volgen malkander op, di maal is he: te Buyssinghen, tussch n Brussel en Hal, dat een ellendeling aan 't werk is geweest. De 14jarige dochter der echtgenoten Hanssens, die op den zoom van een bosch wonen, was 's na middags in de Iron van liet bosch gaan water putten. Daar gekomen sprong een kerel uit he struikgewas en poogde haar te mishandelen. Het meisje verweerde haar krachtig en riep om hu'p. De moeder, de kleine niet ziende wederkeeren, ging in het bosch; wanneer hij de vrouw zag ko men, nam de ellendeling de vlucht in de 'richting van Hal. De politie aanstonds verwittigd, deed opzoe kingen, tot hier toe zonder goeden uitval. TREINONGEVAL. Maandag avond, toen de exprestrein Brussel- Oostende om 8,35 uit de hoofdstad in de statie van Gent St Pieter binnenstoomde, gebeurde er een schrikkelijk ongeluk Een reiziger stapte langs den verkeerden kant af en werd door den exprestrein van Oostende gevat en verm rzeld. Men nam het lijk op van een 40jarigen man. Eenige minuten nadat 't lijk van den ongeluk kige in een der statiezalen was neergelegd, kwam de löjarige zoon van het slachtoffer de identiteit van 't slachtoffer bekend maken. 't Is zekeren Isidoor Pergot, van Gent, hij keerde met zijn zoon en eenige vrienden van Brussel terug, waar zij de Tentoonstelling hadden bezocht. Botsing van treinen te Schaarbeek Za erdag avond, 11 1/2 uur, had een ongeval plaats in -ie statie van Schaarbeek. D= trein 92, die de Noordstatie verlaat om 11,24 uur, naar Keulen, botste op een maneuve machien welke stilstond aan het signaal, gesteld aan den i gang der Statie. De schok was geweldig de tnachie- nen sprongen van het spoor en werden bescha digd. De reizigers botsten tegen elkaar, maar niet een is gewond. Alleen de beide machinisten wer den gekneusd. H. De Palmeneer, stokev aan den ijzeren- weg, Paleizenstraat, viel dijnsdag morgend nabij het depot der Masuistraat van zijn lokomotief. Zijne beenen werden vermorzeld. In het gasthuis werd de afzetting noodig geoordeeld. Rijwielongeval De kapitein van het Belgisch leger, Denuid, 51 jaar, wonend te Tubize, stapte zaterdag namid dag van het voetpad, op de Anspachlaan. Hij werd door een wielrijder omgeworpen en zwaar gewon-", aan het hooid. De poütie maakte proces verbaal op ien laste van den velocipedist. Droevige gevolgen der dronkenschap X.., werkman, 40 iaar, wonend op den steen weg van Elsene, na veel geneve^ gedronken te hebben, gint Zondag morgen langsheen de vaart van Charleroi, nabij de Steenkoolkaai. Eensklaps sprong hij in het water en verdween in de diepte. Een koetsier verwittigde <ie politie. Een agent en twee schippers deden peilingen in het water. Een uur nadien trokken zij het lijk van den ongeluk kige op. DILBEEK. Ongeval op de koersen Vrijdag namiddag vielen twee paarden in den hippodroom van Dilbeek, tijdens een der wed rennen en een derde paard viel op hen. De jockey Bakenruh werd opgenomen met gebroken len den, zijn toestand is wanhopig. De linkerarm van den jockey Debodt werd gebroken en de jockey Davis werd zwaar gewond aan het hoofd. De ge kwetsten werden door twee doktors verzorgd. De eerste werd naar St Elisabethgasthuis ver voerd, de tweede naar eene kliniek te Brussel en de derde naar zijne woning. GASONTPLOFFING. De loodgieter Van den Broeck, Kerkstraat, St Pieters Woluwe, zocht maandag eene gasont- snapping in eene badkamer, Groenlaan, nabij de Tervuerenlaan. Hij beging de onvoorzichtigheid licht te ontsteken, hetgeen eene ontploffing voor gevolg had. De arbeider werd zoo vreeselijk ver brand in het gelaat, dat hij er zeer waarschijnlijk het gezicht zal door verliezen. EEN DUITSCHE STAD IN BRAND De stad Porthinz, in het groot hertog dom Mecklemburg, geraakte in brand. Eene gansche wijk werd vernield. Ekn Hollandsche pakketboot GESTRAND De pakketboot Ophir, der Rotterdam- sche Lloyd, strandde in de haven van Tangiers, op 't oude Engelsche haven hoofd. De laffe schurk Laroche die te Coullons (Frankrijk), het dochterken zijns Meesters in de schuur vermoordde, uit beestige wraak, nu is hij zaterdag ge- halsrecht. Ten 3 ure 's morgends werd hij wakker gemaakt, dat zijngenadevraag verworpen was. Hij was zeer ontsteld, dronk 2 groote druppels Rhom, doch viel bijna achterover van schrik op 't schavot.. Voor zulke monsters mag de Doodstraf blijven. Twee Internationale dieven, twee Russen zijn aangehouden in Oostende, als ze gingen iooo fr. stelen ze maken deel van een groote Dievenbende. Weeral een Vlieger erg gewond Verona 3i Mei. De aviator Üuray wilde maandag nimwe proefnemingen doen met zijn luchtschip. Zoodraj hij op steeg. was zijn vliegtoestel op het punt om te kantelen; een ongeluk vreezende, daalde Duray naar beneden maar de schroef raakte den grond aan. Duray poogde zich los te maken, maar viel. Hij werd erg gekwetst aan de borst. Zijn toestand is zeer onrustwekkend. Assisenhof van Oost-Vlaanderen. DE VADERMOORD VAN SLEYDINGE Maandag kwam voor het Assisenhof de zaak van Sley- dinge, ten laste van Karei De Wulf, beschuldigd van Va dermoord den 18 April 1910. Ziehier de bi-knopte feiten Karei De Wulf, 25 jaar oud, van goed gedrag, kwam evenals zijn zuster en moeder niet overeen met zijn Va der Livinus De Wulf, dronkaard en geweldigaard. Op 17 April had Moeder De Wulf, wederom veel moe ten afzien van haar man. 's Anderdaags daarover gekijf tusschen Vader en Zoon; de Vader verlaat zijn woning zijn zoon met de dood be dreigende. Rond 4 ure nanoen, wederom hevig gekijf tusschen Vader en Zoon deze laatste grijpt het geweer die naast het bed lag van Vader en schiet. De Vader is op den slag dood. De 17 getuigen zijn het eens te zeggen dat het slacht offer erg bedronken was en dat de dader een braaf en op passend jongeling is. Het Hof bracht het vonnis uit waarbij Charles-Louis De Wulf werd vrijgesproken en aanstonds in vrijheid ge- I steld. Ge ziet wederom de gevolgen der Dronkenschap, der vermaledijdde Dronkenschap, die zoo licht opgenomen wordt. Op 10 Misdaden 8 door de Dronkenschap, werd de Wet op de Dronkenschap uitgevoerd, er zou veel min misdadigheid zijn in de wereld en veel min ongeluk. Toen Christus stelde 't huwelijk in, I Schreef hij op perkamenten blaren Een lange rij artikels neer De plichtenreeks der huwelijksparen, Juist stond Sint-Pieter achter hem En las over 's Heeren schouders. Wat er zoo al geschreven stond. Tot aan het hoofdstuk «Plicht der Ouders, Ei Heere 1 riep hij, da's te straf Te lang, te veel om na te leven; Leg aan de jeugd dien akt eens voor, Ze zal de pijp aan Merten geven 'k Ben overtuigd dat 't Sacrament Door niemand meer wordt aangenomen, Als gij vereischt dat jeugdig paar Dat alles stiptelijk na zou komen. Mijn goede, sprak de Heiland zacht Ge moet zoo gauw vervaart niet wezen, De meeste vrouwen zijn zoo blind Dat zij dien akt niec kunnen lezen. En inderdaad, zoo gaat het, ja, Met 't grootste deel der jonge gasten Zij krijgen daar geluk en heil, Maar denken nooit op leed en lasten, Geen dorens zien zij in dien staat. Maar frisch bedauwde morgenroozen, Die hen bed welmen door hun geur En blinden door hun aardig blozen. Zij meenen 't zal al suiker zijn. j En honig wat wij zullen smaken, Ofschoon zij 't duizendmalen zien, Dat velen bittre noten kraken. Ja, leg er maar het zwart van voor, Zij zullen toch u niet gelooven Want 't zijn geen blinden meer alleen, Hc: zijn da;roij nog stokke dooven. Doch niettemin, het moet zoo gaan, Want, ging men rijpelijk overpeinzen De lasten van den koppelstaat, Men zou gewis van 't waagstuk deinzen. voelig kon blijven voor zijne gebeden, naar den kolonel. Het was een streng opvolger van de krijgs- i wetten, die de dappere soldaten achtte, maar I grooten afkeer had van lafaards. Wat verlangt ge vroeg hij den jongeling,/ toen deze zijn kabinet binnentrad. Een verlof, kolonel. Sedert wanneer zijt ge in dienst Sinds ten jaar. En nu reeds wenscht ge rust Neen kolonel rust verlang ik niet... Ik ben jong, ik ben krachtig en al verraadt mijne blceke tint ook eenig lijden, ik lijd slechts aan heimwee... Kolonel, vóór ik soldaat was, heb ik nooit mijne moeder verlaten, mijne moeder, die ik aanbid en die niemand liet heeft dan mij. De arme ziel kwijnt weg van droefheid en an ouderdom... misschien wanneer de wet de zo nen treft, denkt zij niet aan de moeders... Laat mij de mijne gaan troosten. Mijn jongen, antwoordde de kolonel, ieder uwer kameraden heeft op het land eene groot moeder of een vader achtergelaten wat zou het geven met het regiment, met het leger, als elkeen vrijaf vroeg... Wat gij vraagt is onmoge lijk, schep moed uwe moeder overdrijft hare kwaal, evenals gij, zonder er u rekenschap van te geven uwe bekommering verdrijft. Ik smeek u er om, kolonel, zei Piene, ter wijl hij zijne handen vouwde, eene week, geef mij eene week Beroof mij niet van den zegen mijner moeder, denk wel, ik zou in dit leven geen uur vreugde meer smaken. Herinner u, hoe gij haar beminde, die u in de arme wiegdet; in haar naam, kolonel, geef mij meer dan het leven, schenk mij eenige dagen om de oogen te sluiten mijner moeder. De kolonel keerde zich om, om zijne aandoe ning te verbergen. Het gaat niet, herhaalde hij, 't is onmogelijk. Zij heeft gezegd, dat zij sterven zoi wan neer ik niet kwam, kolonel. De officier gaf een teeken ter aanduiding, dat

De Werkman | 1910 | | pagina 2