TMPE Chicorei Markten Verloren Velorijders! Later Nieuws Rousselare. W--?- La Prevoyauce Sociale (HIER FRANCOIS SP'ordsch Inlandsch bout lïlJïICIIT BOBIJNEN, Draaiwerk Partijbelangen Steunfonds Aalst. Maandag. Aalst Dijnsdag Aalst. Woensdag. Aalst Donderdag Denderhautem en Haaltert Aalst - Donderdag AALST. Het woord eens verraders, wat is dat Gedeposeerd mark: De Zantster". Nauwkeurig het merk eischen, want er zijn reeds veel namakers. Onder de eenvoudigste inpakking, schuilt hier de beste chicorei, de ware Volkschicorei, de voordeeligste, omdat ze de zuiverste is. Mijnheer TALPE geeft graag de toelating en betaalt geerne alle kos- i-om erge lijkende onderzoeken en scheikundige ontledingen te laten deen van zjne chicorei. 't is gelijk met welke andere merken, vooral die hoog-toon-gevende. met overtollig versierde inpakking. Mijnheer Vande Zande, 37. Zomerstraat, te Brussel, kocht eenen pak chicorei TALPE, deed ze onderzoeken in het laboratorium Schamelhout, in vergelijking met de chicorei van zijnen gewonen verkoop. De chicorei TALPE was 7t3: 23 O 0 oplosbaar in kokende water, terwijl de andere er maar 63, 28 0 0 was Bij het onderzoek geda •n op aanvraag van Mijnheer Jacq. Stroobant, Van den Broei';-traat, 68, Elsene, was de oplosbaarheid der chi corei TALPE 76, 03 O O, terwijl deze van zijnen gewonen ver koop slechts 65, 34 0/0 was Bij Mijnheer Ganseman. te Gilly. was de chicorei TALPE 73, 92 O O oplosbaar tegen de mededingende 65, 22 0/0. Het onderzoek van het huis Daciiy-Decancq, 57, St. Bricestraat, te Doomijk, gaf aan de chicorei TALPE 71, 56 0/0, tegen 59, 10 0/0 aan een ander gekend merk, enz. Koffie hitst op en ontstelt, goede Chicorei integendeel verbe tert de koffie, zij matigt en ontspant de zenuwenbedaart de maag en zuivert het bloed AALST. —Zaterdag 4 Juni i'arwe 00,a Haver uer 100 kilo 00,00 a 00, Aardappelen de 100 kilo 0,00 a 0,00 Ajuin de 100 kilo 0,00 a 00,00 Boter per 3 kilo 7,65 a 8,64 Eiers de 25 1,98a 2,25 Viggenenper koppel 80,00 a 85,00 NJNOvE. Dijnsdag 7 Juni Tarwe 19,00 a 20,50; Boonen 16,00 a 17,00 aardai) pelen 6,00 a 7,00; Koolzaad 00,00 a 0000 Lijnzaad 00,00 a 00,00; Boter, de kilo 2,90 a 3.10. GENT. Vrijdag 3U Juni Witte tarwe 21,00 a 00,00; rogge 15,00 tot 00,00; aver 17,50 a 00,00; Boter de kilo, 2,6C a 2,70; eieren, de 25, 2,20 a 2,30. VEEMARKTEN BRUSSEL, Kalvermarkt. Tentoongestelde dieren 255. Prijs per kgr. levend gewogen IT 1,00 tot 1,25Lammeren 000 prijs 00 a 00 Vi bi.i nsmarkï 7 Juni Tentoongesteld 303. Prijs per kilogr. op voet 1,05 a 1,20 CUREGHEM - ANDERLECHT, 7 Juni Te koop gesteld2025.— Prijs per kilo op voelOssen 0,82 tot 1,02; stieren 0,62 tot 0,88; koeien en veerzen 0,54 tot 0,74 Kalveren 0,90 tof 0P1 GENT 3 Juni Er waren 31 beesten meer dan verleden wesk.De goedestalbeesten golden gemiddeld van i'r. 1,45 tot 1,65, ge slacht vleesch. De kaïveren van Ir 2.00 tot 2.20 per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,50 tot 1,70 per kilo, gesl. vL; de varkene van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van fr. U10 tot 1.18. EEN Alt LVV WERK gesticht in den schoot der Wei kliedenpar tij Samenwerkende Maatschappij van OUD GEKEND HUIS De Zilvere Stoof DEN ZWARTEN Statieplein, SOTTEGEM, nevens de post laat weten alsdat zijn magazijn voorzien is met niet min dan ÏOO Stoven, Jachten, Spaden, Braken en al hetgeen het smidswerk betreft. MAGAZIJN VAN gezaagd of ongezaagd, FR. DE GENDT ZOONS DENDERHAUTEM Bijzondere keus voor Bouwmeersters, Schrijn werkers en Meubelmakers; alsook alle soorten van Brandhout voor Backers enz. De ondergeteekende heeft de eer zijne talrijke Kliënten te verwittigen dat zijne Fabriek gansch j heropgebouwd en vergroot is, en dat er van heden af opnieuw te verkrijgen zijn Alle soor- i ten van voor Schrijnwerkers, Meubelmakers enz. enz. Allerbes e schoon en zuiver afgemaakt werk aan prijzen buiten alle concurrentie. Ook te bekomen draailingen voor bakkers, brandhout voor het aansteken van open vuren en stoven enz. enz. P. J. Gustave Van de Velde, SCHERREVELDSTRAAT, AALST. Maatschappij-Zetel Volkshuis van BrusselJozef Stevenstraat. Bureelen Regentiestraat44, Brussel Telefoon 9857. Verwezenlijke zaken gedurende de 18 eerste maanden Getal Verzekerden Verxekcrde Kapitalen_"j J 4° trimester 1907 5,947 1,376,315,37J 1' 1908 13,790 3,004, 09,52 2" - 20,186 4,225,163,52 30 23,406 4,955,151,52 40 29,950 5,758,883,02 i 1° trimester 1909 38,985 6,805,586,23 2- 43,899 8,012,601,73 3' 51,877 9,448,788,08 4* 62,148 11,090,550,86 1' 1910 75,688 13,452,608,42 Na 2 112 jaren beestaan beeft dr M.u.tm:l>app(j755 sterfge- Ji JJ «SI AO vallen betaald, voor eene som yW van. - BEHEERRA AJD Beheerders Anseelc li., Volksvertegenwoordiger, Geni Bertrand L.t arheek l Bourquin Jules, ingenieur, Elsene; Olerebaut Richard, bediende, Gent; Cwik'uux Léon, landbouwer, te Hautfays; Laboullc Al if. bestendig 'Volksvertegenw. Luik Lul'ontaiiie Henri, Senator. Brussel; Leonard Henri, Volksvertegenw. La Hestre; ,\js (i. scin'ijv.. d. Belg. Werkliedenpartij Brussel .Mausart Jul. Volksvertegenw. La Louvière. l'irard Louis, Volksvertegenw. Verviers. KOMMISSARISSEN David O scbrijv. vau '1 Sijnd. d. Bediend. Brussel Demiddelaer, J. B. zaakv. van 't Volksh. St Gilles Sul au G., sclnyver der Metaalbew. Brussel; BEHEERDER-GEVOLMACHTIGDE Henderickx Jean, Senator, Brussel. De Maatschappij vraagt overal deftige en werk zame agenten. Zich wenden tot het Bestuur. Zondag achtermiddag 5 Juni, op den weg van Moorsel naar Meldert, (tusschen de herberg De Koeist ert en Meldert), eenen Wandelstok in zwart ebbenhout, met verzilverde uitgebeitelde kruk. Goede belooning aan wien hem terugbrengt Zonnestraat, n° 7, te Aalst. BAAN- EN KOERSRIJDERS koopt den gebreveteerden Velo DE GROOTE LEEUW voor zijr.e onverbe terlijke vervaardiging, snellen loop en sier lijkheid. Overgroot getal Occasie-Velos. Te koop bij Ca mille SCHOTTE, Velofabrikant, Markt, te SOTTEGEM. AALST. Lokaal Sl Jorisstraat. ZIEKENFONDS, Vrouwen-afdeeling. Z011- dag 12 Juni 1910, om 21/2 ure namiddag, al- r gemecne Vergadering in 't Lokaal, op boet van 0,15 c. Belangrijke dagorde. ingekomen fr. 747,93 uitgegeven fr. 677,72 Blijft nog in kas fr. 070,21 Uit Mijlbeek Omdat de groote kommeer haar toch zou willen beteren en denken aan j. de woorden van den H. Pastoor van Ars over de kwatongen. 0,40 Maar hoor 'ne keer, nondestrooi, 8 ure 's mor- gends en het dondert al. Zoo vroeg Gisteren, een warme bange dag geweest. Er was groote Partij-Vergadering te Brusselalles is goed afgeloopen door den tegenspoed komt weer Eendrachter gaat ieverig gewerkt worden voor de Kiezing van 1912. Bijzonder werd aan gedrongen op de verspreiding der Gazetten en het stichten van Bonden. De volgende Vergade ring zal te Gent zijn. Rond 5 ure 30 statiewaarts gaande, in de benedenstad een bange lucht en aan de Noordstatie een druk gewoel. Ach, op den Trein van aan Laken af. de Buitenlucht, wat deed ze deugd en vreugd 1 Hoe zacht, hoe zoet, hoe rustig en hoe frisch. D'ander week heeft het in de hooge Dender vallei gehageld en wreed geregend. De blonde Denderwaters kwamen rap en dik afgerold. Vandaag warm, ja heet, we zijn in 't sesoen van donder en hagel, bliksem en stortregens. Morgen wordt t'Aalst het IJzeren Kasteel der Statie Mon- tebello geopend 'tis een algemeene kabien dit Kasteel kost bij 't millioen en in plaats van 17 be dienden, zal men het doen rr.et 10 UI??? En d'an der 7.. De regeling van den Arbeid er volstrekt noodig is. Ze spreken van de Diamantbewer kers op 9 uur te stellen... Wanorde van Zeden, algemeen verderf't geld mag op uwen rugge groeien, met zielsbederf, 't is ongeluk wanorde in den arbeid, algemeene ramp. Buitengewoon warm van 's morgends af. MEI, de Bloeimaand JUNI schreef Meester Lieven in 1866 De Wie- demaand, omdat alsdan veel te wieden valt, en te kringen, en te kuischen, en te kannen, omdat het veel zal regenen. De donder speelt nu en dan zijn gewonelijke olie en ge weet wat dit beteekent Het vonkt en laait en brandt En elk loopt blusschen Maar daarentusschen Geraakt de Boer op 't zand. Ten tijde van Meester Lieven waren de Brand verzekeringen nog niet gelijk nu, een algemeen gebruik. Jamaar dat de Brandverzekeringen werken om schatrijke menschen nog rijker te maken. Ze zouden moeten aan den Staat zijn of aan de Gemeenten, gelijk in Zweden en Noorwegen. Ik hoor, men komt zeggen in ons Bureel, dat zaterdag tusschen 5 en 6 ure, in omliggende den Hagel zijnen duivel heeft geschoren in geheel de streek van Baardegem, Werverstraat, boven Moorsel tot Opwijck dorp en een deel van Baas rode, is 't al verhageld Hop, Patatten, Oogst, Ajuin, Betteraven, 't is een algemeenen katta- strofte Opwijck kregen de verhagelden aan stonds het bericht hunne schade op te geven; zoo gaat het altijd in de Walen te BAARDEGEM gingen Burgemeester Van der Straten en Schepen Raemdonck rond en zegden Het is de moeite niet weerd.. Zoo ook handelden bij d'Overstroo- ming de Burgemeester van Calcken en anderen doch werden door de Bevolking afgekeurd.. Komt de Regeering in de schade tusschen, dan moet het algemeen zijn moet het altijd voor de groote Steden en voor de Wa len zijn Ik wek de heeren Burgemeesters van Vlaanderen op, hun Collega's uit 't Walenland na te volgen. Dijnsdag, 4 a 5 tot 6 ure, bang, heet, 't stof dat opvliegt, werrelachtig, de Vogels die vluch ten, de lucht vol donder- en hagelwolken, vol elektrische tochten; elk is verschriktgelukkig 't gaat over en 't is een koele avond, goed om frissche lucht te scheppen. De lucht is gekuischt en gezuiverd de zeld zame Zwaluwen fladderen zacht in het blauw uitspansel de Bloemen herleven ik zie in ons hofken een schoone witte Roos, maar in 't midden een rusp dat is't leven, dat is de jonkheid... Schoon, aangenaam, maar opgepast voor de rusp van 't Zielsbederf. Gisteren Sint Medardus, Patroon der Para- pluis-marchands, niet geregend. Vandaag Sinte Pelagia, Juli de maand van 't H. Hert Jesu. De vereering der Godheid is de hoogste verheffing van 't MenscheHjk geslacht. Wat hoor ik over NEDERHASSELT De zaak der Moorderij is uitgesteld en De Gelas, echtgenoot der vermoordde brave Vrouw, is ver oordeeld lot 15 20 fr. boet om de Justicie be- leedigd te hebben. De geruchten liepen van ge vang, doch 't is enkel boet. Wat zal de Bevolking nog moeten hooren over die zaak. 1YHIVOVF De Policie-Commissaris, iiitivfLi M.Thiliy, bijna slachtoffer gelijk Houtman; drij Bandieten-Dieven die hij achtervolgde; een der drij die schoot tweemaal, gelukkig dat de revolver mankeerde dan zijn ze achtervolgd, ingehaald te Denderwindeke en bijna door 't Volk afgemaakt. In 't volgend Nr een artikel ever DE POLIC1E. Twee groote. bekwame, ervarene en ontwik kelde Gemeenten Denderhautem zou Haaltert overtreffen, indien het zoo afgezonderd niet ware, verre van statie en zonder tram... Verstan dig, ontwikkeld, nijverig Volk, ge verdient niet onder zulk vaddig bestuur te staan, met krabben van achteruitkruiperij deze week nog, terwijl overal een geest van verdraagzaamheid komt, ter wijl het hoog katholiek verklaart dat de Kristen Deinokraten niet verdienen veracht, achteruit ge steken te worden, te Denderhautem op eene Ver- eeniging van Geitenbond, te Denderhautem wordt geroepen GIJ HIER BUITEN J En wie roept dat Leert van mij ootmoedig en zachtmoedig van hart te zijn... Menschen van goeden wil, komt allen op tegen zulke heidensche handelingen. Schromelijke onweders, met vele ongelukken te Luik zijn twee Dochters door den Bliksem ge dood. Nu schoon helder zomersch weêr. Te Denderleeuw, Huisegem, is een begin van brand ontstaan in de Vellekesfabriek; doch 't was zoo erg niet als de groote gazetten schrijven De Vrede des herten die alle geluk te bovengaat, is te bekomen door een eerbaar eerlijk gemoed. VILVOORDE. Verdronken. Eenige knapen waren Maandagnamid- dag in de Willebroecksche vaart, aan de Drie-Fonteinen, aan 't zwemmen. Een hunner Gerard De Vigne, van Haeren, is jammerlijk verdronken. De pick-pockets op db trams. M. Emile Bedel, handelaar, rue Du- fay, 3, te Rouen, Frankrijk, naar Brus sel gekomen om de tentoonstelling te be zoeken, stond gisteren op het platform van een tram rijdend van de Zuidstatie naar de Beurs. Hij werd ontlast van zijn gouden chronometer ter waarde van 800 fr. en van zijne dito ketting, geschat op 3oo fr. De bliksem ingeslagen. Berlijn, 6. Gisteren sloeg te Lüden scheid de bliksem in eene fabriek van ontplofbare stoffen, waardoor verscheide- ne losbarstingen ontstonden. I Men weet nog niet of er menschenle- vens te betrueren zijn. Talrijke omringende huizen werden eenigzins beschadigd. Verleden Zondag heeft alhier de Kruis- planting plaats gehad op 't graf van Gustaaf De Meerschman; ruim 250 Leden van den Ond. Bijstand Help u zelf, woonden de plechtigheid bij. Een schrikkelijk onweder is woensdag al hier losgebroken. De bliksem is op verscheide plaatsen gevallen op |de wijk Hanseveldt is de stalling afgebrand van Gustaaf Mertens; alles is verzekerd. 1 1 weerd Min dan niets. Zoo was het vroeger, zoo blijft het heden in alle Landen der We- jeld. Ik zeg dat een Lapper 'ne goede gezonde Visch is. Maar wie mag de Hoedschenderij gepleegd hebben op een der Vier Tafereelen van mijn Kantoor PARI O IK V. S. C. de vraag voor Genade i nnijum. js ingedjend g te D insge. lijks, verwacht goede antwoord. Aan verscheide Ver mits ik veel moet wandelen in opene lucht, wees gerust ik zal komen. C. te S. er is geschreven. Vriend Janseghers in Frankrijk, ik verwacht een Brief van u i over de gevarendheden van Statie Haalter.-Eede. Het j gebouw staat er bijkans, 't zal groot zijn en geriefelijk een dezer dagen ga ik er naertoe 's avonds. Een groote 1 rust is mij opgelegd. Vrienden in Frankrijk, allen den j hertelijken goeden dag. j Hij had op 't appel ontbroken en moest reeds als deserteur zijn aangewezen. Op dit tijdstip, nu Frankrijk zonder ophouden oorlog voerde, was de strengheid der militaire wetten buiten sporig groot. Des niettemin stond Pierre op, nam zijn stok en zette zijn lijdensweg voort. Nog slechts weinig was hij van de stad verwij derd. Als hij niet terugkeerde zou men hem als een lafaard beschouwen, bekende hij daaren tegen zijne schuld, wellicht toonde men zich genadig. Hij zou zich alleen door openhartig heid kunnen redden. Hij zou den rechter zijn verzoek aan den kolonel verhalen, diens weigering de komst van Janillethij zou de noodzakelijkheid schilderen zijne moeder te gaan omhelzen, door haar gezegend te wor den. De rechters waren toch menschen, zij zou den hem begrijpen. Pierre was half dood, toen hij de kazerne binnentrad. Een zijner kameraden stootte een j kreet uit van verbazing, toen hij hem zag. Red u, zeide hij, verberg u in de bergen, men heeft u opgeschreven als deserteur. Dat is goed, gat Pierre rustig ten antwoord. Waar gaat ge heen Naar de gevangenis. Naar de gevangenis maar dat is ver schrikkelijk De krijgsraad scherts nietNie mand heeft u nog gezien beter is 't als weer spannig te leven, dan te vallen onder de kogels uwer makkers. Ik heb straf verdiend, zeide de soldaat. Ja, maar de straf zal niet in overeenstem ming zijn met uw vergrijp. Dat komt er niet op aan Ik zal me er aan onderwerpen. En voortdurend wankelend richtte hij zich naar de gevangenis. Twee uren daarna onderging hij een eerste verhoor. Hij vertelde de waarheid met een eeuvoud, die toegeeflijkheid verdiend had, als toen de gestrengheid der militaire wetten niet zoo af grijselijk ware geweest. ('t Vervolgt.)

De Werkman | 1910 | | pagina 4