Rampen - Misdaden -Ongelukken m m m m m Ds doodrijders Buitenland Hel blinde Kind Maadsels &jj Eindelijk is de dag gekomen Lieve Moeder reikt mij de hand Zeg mij hoe het bloemtje bloeit Zeg mij hoe de lustwarand In de glans der zonne gloeit Bloemtje zeg men is zoo schoon Daar het al Gods wonderen ziet 'T roosje met zijn koningskroon En de vogel met zijn lied 3 Voor mijn oogen is 'ne band Ik dwaal allom in 't donker heen Lieve Moeder reikt mij de hand O ik ben zoo bang alleen 4 Ik hcor uw stem die zoeter klinkt Dan de stem van 't vcgelkijn Kan het bloemtje dat daar blinkt Kan de Zon wel schooner zijn 5 Ik zag zoo gaarne het groene dal, Met zijn gouden zonnestraal, Maar ik zag nog liefst van al Moeder, u een enkel maal. 6 Als gij zingt op engelen wijs, t Is iets of mijn blinktdoek schuert, Ik zie een eerlijk paradijs Waar de Zon de bloemen kleurt. 7 Ik zag zoo gaarne het groene dal, En zijne goede zonnestraal, Maar ik zag nog liefst van al Moeder, u een enkel maal. Th. V. W. Jan moest eens opeen avond bij mijn heer van de leertouwerij komen. Toen hij al een eindje ver op den koer was, riep de poortier hem toe He, Jan, pas op dat ge niet in den looipu1 valt 't Is zoo donker. Wees maar gerust, PPr, antwoord de Jan, ik lig er al in Keukenmeid. Moeter pieterselie bij de visch, mevrouw Weduwe. Ja zeker, Kaatje ik denk dan bij't eten aan mijn dierbaren over leden Pieter Zeker leeraar had iang en breed ge sproken over het denken, en uitgelegd wat het was. Hij wilde het nu aan zijn leerlingrn nog meer praktisch verklaren. Wat denkt ge nu wel. Jan vroeg hij aan een jongen. Deze dacht niet lang en zei Ik denk dat ik wilde dat de meester nu maar heenging en de school gedaan was. Het was dien dag zoo heet dat de kraai en gaapten toen Luie Sis werk ging zoe ken. Wat kunt ge vroeg hem een heer. Ik ben snéeuwvager, antwoordde Luie Sis. Zoo Maar i;. vollen zomer kan ik u niet aanstellen, inan Waarom niet, mijnheer Wij heb ben immers een minister van oorlog zelfs in vredestijd... De piot Fricandon neemt deel aan de groote maneuver. Op zeker ooaenblik moest hij in een veld gaan liggen om een öoode ie verbeelden. Hij lag er al 'n uur in de zon, toen hein een gedacht te bin nen kwam. Hij rchreef op een papierken dat hij vasihechtte op een takje Hier moet mijn lijk liggen maar ik ben een glas bier gaan drinken en zal seffens terug zijn. Het vorig Raadsc'. was RYSWYCK. NIEUW RAADSEL. 83 S S E E EEN mensch is mijn eerste deel SOMMIGE menschen zijn mijn 2-!e deel ALLE menschen zijn mijn geheel. (uiopipsuayv) Wat is te midden van Parijs a J3J131CQ) In donder, regen of wind, Daar moet ge me niet gaan zoeken Maar wel in huis ür En in geene donkere hoeken. Mespelaere Verdronken. Een 15 jarige knaap, Jan Van den Steen ge naamd, die ondanks het verbod zijner ouders in t de Porrebeek was gaan zwemmen, verloor grond 5 en verdronk. Aanslag. I Maandag tegen den avond werd het 14 jarig meisje Maria Van Boxtaele te Wetteren door een kerel aangevallen, die poogde haar in een bosch- je te lokken. Gelukkiglijk mislukte de aanval en de onmensch moest de vlucht nemen. Het schijnt dat hij gekend is. Onvoorzichtigheid. J Dijnsdag morgend kwam vrouw Flosso 67 jaar oud, te Gent, in ailerhaast geladen van de trap- pen geloopen, toen ze voorover stuikte en viel. De ongelukkige was op den slag dood* jj ETTERBEEK Noodlottige ontknooping. j De gendarmerie bood zich Maandag aan in een f huis der Ma Campagnestraat, om Maria M,.., echtgenoote D..*, aan te houden. Deze had eene j boete van 10 frank niet betaald, waartoe zij werd veroordeeld wegens eene overtreding. Zij werd onlangs op de Louizalaan het slachtoffer van een 5 automobielongeval en stierf juist als de gendar- men zich van haar wilden meester maken. j Een jongetje tot aan de borst in 't slijk te Brussel Kinderen speelden Zondagavond, rond 8 uur, t op den grond waarmee het Handelsdok werd ge- vuld, achter den Vlaamschen Schouwburg, te i Brussel. 5 Een hunner, van Tilborg, oud 10 jaar, wonend in de St-Laurentiusstraat, verdween eensklaps in het slijk. Zijne |kameraden gaven het alarm en geburen snelden toe ter hulp van het slachtoffer, dat reeds tot aan de borst in het slijk stak. Het kostte groote moeite er het knaapje uit te trekken. Deze, reeds half verstikt, moest naar het gasthuis overgebracht worden. Dijnsdag is het ongelukkig kind er overleden. Het onweer van Vrijdagavond te Brussel en omstreken. De schade, berokkend door het schrikkelijk onweer van Viijdagavond, is onberekenbaar. Van alle kanten werd er hulp gevraagd in de politie- l bureelen. 1 Om 6 uur 10 m. melde een handelaar in zijden stoffen en pluimen dat zijn kelder, 20,000 fr. koopwaren bevattend, heelenal onder water stond. Kelders stonden onder in de Luxemburgstraat, KuDstlaan, Noordlaan, Zuidstraat, Oude Graan markt, Nieuw en Zilverstraten, Wolvengracht, Oude KI eerkoopstraat en elders. Te Vorst, in de Belgradestraat, sloeg de blik- j sem op het huis nr 45, doorboorde een muur en veroorzaakte groote schade. Vooral op den steenweg van Etterbeek is de sch ade overgroot. De straat geleek op een stroom die kasseien, zand en steenen medesleepte. Van 10 uur 's avonds tot 6 uur 's morgends le digden de pompiers de kelders van 14 huizen. Dierentemmer gekwetst. Een Amerikaansche dierentemmer, Tom Tal- Ion in dienst bij M. Bostock, in Brussel Kermis, wilde maandag avond zijne vertooning met acht leeuwen beginnen, toen eene jonge leeuwin, die sedert eenige dagen zeer onhandelbaar was, op hem sprong en hem eenen klauwslag aan de keel toebracht. Alhoewel veel bloed verliezend, zette M. Tal- Ion zijne vertooning voort, ondanks de afkeuring van het publiek. De wonde is nog al erg. Dronkenschap. Zondag morgend vonden politieagenten op den Steenweg van Elsene, eenen persoon die geen teelcen van leven meer gaf en veel bloed verloor uit een gapende wonde aan het hoofd. De politieagenten droegen den man naar het politiebureel, waar een geneesheer hem kwam verzorgen. Na verzorging is de man die smoor dronken was, naar het gasthuis gebracht. Een erg ongeval gebeurde te Alveringhem. Een automobiel, uit Veuine komend, stak de spoorbaan over van Veurne naar Yper en botste op een reizigerstrein. De s*oker cn de eigenaar van het rijtuig werden verschrikkelijk gewond. Hun toestand is erg. De groentenverkooper, Vandenheuvel, wo nend in de Rogiers raat, werd Zaterdagnamiddag in de Brabantstraat door een au'o-taxi omgewor pen, komend van de Liedtsplaats. Het slachtof fer werd op het voetpad opgenomen met ont wrichten schouder en eene erge wonde aan den schedel. Zondagavond reed een auto op de Nocrd- laan Brussel, tegen het voetpad. De voerder, P. D., Koophandelstraat, werd opgenomen met ge broken rechterbeen en erge kneuzingen. Zaterdag namiddag reed een auto met ge weld tegen een paard dat in eene kar der slacht huizen van Brussel was gespannen. Dit gebeurde op den hoek der Oude Graanmarkt en der Kart- huizerstraat. Het paard werd omgeworpen en erg gekwets. De auto werd zeer beschadigd. Mevrouw Waens, 43 jaar. Molièrelaan, Brussel, werd Zaterdag cp den Waterlooschen steenweg omgeworpen door een automobiel. De j wielen rolden over hare beenen. |Hét slachtoffer I werd in eene apotheek gedragen. Een dokter be- stadigde dat een harer Deencn w erd gebroken en dat het lichaam der ongelukkige met kneuzingen werd overdekt. Mevr. Waens wexd naar het gast- huis vervoerd. Wreed ongeluk in een bassin te ANTWERPEN. Dijndagmorgend rond 11 uren 'bevonden zich 5 werklieden op een passerelle liaan den steamer Merchaut Grince vastgehecht, toen eensklaps een der kettingen brak en de arbeiders in de bas sin vielen. Drie 'konden er gered worden. Een 4dc verdronk hij is vader van 5 jonge schaap- kens. Een ander lijk werd slechts in den namiddag opge'rokken. Een onderzoek is ingesteld. Treinongeval. Maanndagmorgend, rond 10 uren m. Th. Gha- j lenpyn, 54 .jaar ging op de wijk Tribury over de S spoorbaan Ronse-Kortrijk toen hij door een trein - werd gevat en verbrijzeld. De overblijfsels van den ongelukkigen werden naar het doodenhuis van Rousseignies overge- gebraebt. Het parket van Audenaarde is ter plaatse. Het schijnt dat den barreel niet bewaakt was" Lier. Doodelijke val. De kleine Jan De Wael, 9 jaar oud, die een musschennest wilde rooven, viel door het breken van eenen tak ten gronde. Men nam den onvoor zichtige op en droeg hem naar de ouderlijke wo ning, waar een bijgeroepen geneesheer enkel de dood kon bestatigen. Sp iegelgevechten Erge ongevallen vielen maandag morgend voor in het kamp van Casteau tijdens de maneu vers van het 2de jagers te paard; drie ru.ters stor ten in een put met paard en al een hunner werd zeer gevaarlijk gekwe'st. Weinig later viel zekere Gepelaert, (verscheide ne ruiters die hem volgden botsten over hem. De ongelukkige is gevaarlijk gekwetst aan hoofd en beenen. Beide gekwetsten werden naar Bergen ver voerd. Mijnongeluk. Maandagrr.orgend had eene instorting plaats in eene koolmijn van Frameries. Zekere Emile Floris 25 jaar oud, die aan 't werk was werd er onder begraven. Het was onmogelijk den onge lukkigen te kunnen redden. Onvoorzichtigheid. De kleine Meiss 8 jaar oud wonende te Houf- falize had dijnsdag namiddag op de 6traat een kleine kardoes met dynamiet gevonden. Het meisje wilde zien wat er in was en sloeg er meermaals op. Eensklaps had eene ontploffing plaats beide handen van het ongelukkig meisje werden afgerukt. DE CHOLERA Zaterdag werden te St-Petersburg 102 nieuwe gevallen vermeld, 29 lijders bezweken. Sinds het uitbreken der smet- ziekte zijn reeds 57,720 gevallen vastge- gesteld waarvan 25,564 eenen doddelijke afloop hadden. Te BUDA-PESTH, de antikaris uit Parijs Samuel Vogel kwam een mees terstuk in ivoor uit de VII0 Eeuw ver- koopen, en werd aangehouden 't was gestolen goed. Te PARIJS, de Docteur Louis Missot, 38 jaar, was 's nachte moeten bij eenen zieke gaan; rond 11 uren weer- keerende naar huis, krijgt hij 'ne gewel dige slag op zijn schouders ondanks de hevige pijn verdedigt hij zich met zijnen stok en werpt den aanrander op den grond; dan haast hij zich om eenen agent op te zoeken als een tweede aanrander komt en een dolkmes steekt in zijn rech ter schouder. Doch hij wierd aangehou den door de Patroelje. De Geneesheer is gelukkiglijk niet erg gewond. Te SAINT-SATUR, Frankrijk, heeft een Vrouw van 70 jaar eenen bol vitriool geworpen in 't wezen van een zekere juffer Blin, pas 16 jaar. Het we zen van 't kind is voor altijd geschonden. DOODRIJDERS. Maandag gebeurde een erg otto-onge- val te Versailles. Een otto waarin 5 per sonen zaten, werd door een anaer otto i omgeworpen. M. Pasquet zijne vrouw, I zijn vader en zijn vriend die er in zaten, werden op den grond geworpen en zeer gevaarlijk gekwetst. Het zoontje, 3 jaar oud, die er ook inzat, had eene ga pende wonde aan het hoofd. De chauffeur van den ottomobiel die de botsing ver oorzaakte, is spoorloos verdwenen. Twee officieren-vliegers gevallen. De luitenants Crosnier en Jost, die Zaterdag van Caen waren aangekomen, en waren neergedaald om hun motor te herstellente Vincennes, stegen Dins dag op te 5 uur ten einde naar Mourme- lon-le Grand te vliegen. Het toestel, op 25 meters hoogte, kantelde om door eene te korte virage. De vliegmachien viel en werd vernield. Luitenant Grosnier werd 1 opgenomen met gebroken been luite nant Jost was ongedeerd. De katholieke partij, aan 't wankelen' gebracht on der den hevigen aanval der oppositie, ziende dat zij langzamerhand grond verliest bij de kiezers, heeft een wonderbaar redmiddel uitgedacht: De vereeni- ging met de Christene Volkspartij. Als persoon hebben wij daar niets tegen, maar die broederliefde die nu oplaait is, volgens onze beschei den meening, te veel gedwongen. Eerst de nederlaag in 't verschiet zien en dan de hulp inroepen van de vroeger zoo gedoemde scheur makers, dat heeft een reukje weg en het is sterk te betwijfelen dat men vooreerst tot eene oplossing ko men zal. Laten wij niet gaan denken dat de Democraten zoo maar mannen zijn die zich op een loopje zullen laten overhalen. Geloof mij, de tijd is van democratens-wege niet gekomen. Te veel herinneringen, droevig duurbare herinne ringen, bij de Democraten, vergroeid tot vleesch en bloed, staan nog tusschen onzen tijd en den dag der verzoening, herinneringen van weé en smartelijk on verdiend lijden, van hoon en spot, van laster en van broodroof. Nog zweeft de jammerlijke herinnering hun voor de oogen van hun grijzen Priester Daens, een man die voor hen meer is dan een heilige, en die gemarteld werd door de hatelijke Woestekliek op de meest menschonteerende wijze. Waarom wederleggen de Aalstersche Katholieken niet die gruwelijke beschuldigingen uit «Het Leven van Priester Daens, door zijn broeder Pieter, Volks vertegenwoordiger, neergeschreven als een eeuwig brandmerk van dezen, die hunne broeders in Christi banvloekten cn scholden voor slechter dan de grootste godsdiensthaters en vervolgers Het programma der Christene Democraten is nog geen yota veranderd, zal de katholieke partij nu aannemen wat zij vroeger verbrandde Ware 't uit edelmoed, waarvoor de Christen Demo craten met Priester Daens aan 't hoofd u zoo dik wijls smeekten maar neen, 't is dwang: de nieuwere tijden die zich opdringen en waarvoor ieder bukken moet. Denkt niet dat de Christen Demoeraten scho telvodden zijn, willooze werktuigen die men kan doen draaien met de wind Iedere Democraat is tien mannen [eener andere partij waard voor zedelijke kracht, omdat hij gekweekt is in de school van den tegenspoed en vergruizing door eigen broeders in Christi. omdat hij ook geleden heeft door achterdocht en venijnige steken onder wa ter tegen hem, soms, moet ik het zeggen, door brood roof op kleine of groote schaal. De openlijke vervolgingen tegen hunne Hoofden, hebben de Democraten met bloedend hart, machte loos aangezien, en iedere zucht, iedere vernedering, iedere vervolging van hunne Leiders en vooral van Priester Daens hebben weerklank gevonden in die trouwe harten. Met het koperstuk van den zwoegenden werkman, het penningsken der weduwe en wees, werd het Strijdfonds der Democraten aangevuld, en eene over tuiging aan zulken prijs gekocht, wordt nooit vernie tigd Katholieken, kondet gij het kleine leger der Christen Democraten in uwe gelederen brengen, dan was uwe zaak gewonnen, want die jonge partij heeft lijden en tegenspoed gekend, en zelfsopoffering en naastenliefde zijn er dagelijksche spijs geworden. De Demokraten kan men kennen volgens het woord van den Heiland, aan de liefde die zij elkander toedra gen zij, tot hiertoe de verstootelingen die zich uit Dit zeggende, schonk M. Levaillant de roo mers vol Op [uw gezondheid, zegde hij.. Waarom drinkt ge niet Waarom zit ge daar te dub ben Past op, of men gaat u ook nog verden ken. Gij hebt Longiet weggezonden na een hevigen twisthij was uw politieke tegenstre ver er is niet veel meer noodig voor u om ver dacht te worden. Bij die woorden werd M. Lenoir zoo bleek als de Dood. Wat is er vroeg M. Levaillantge zijt onpasselijk wat hebt ge toch Niets niets Willen wij eens in den Hof gaan Neen, ik dacht aan juffer Germaine en aan de droeve gebeurtenissen van over 20 jaar. 'tWas een ongeluk, Vriend; buiten iemands schuld laat ons van ander zaken spreken. En ze spraken van allerhande zaken, o. a. van de kiezing voor de Kamers die aanstaande was en in welke M. Lenoir zich als Kandidaat aanmeldde. Ge moogt mij gelooven, zegde hij, het le ven is mij een zware last .Vermaken, feesten, handel, goed en geld, reizen, spel, alles walgt me, ik wil aan de Politiek werk en veistrooiing vragen. Mag ik op uwe medewerking rekenen -- Och, zei M. Levaillant, ge weet ik ben buiten de Politiek, de Landbouw is mijn groote bekommernis; daarin vinde ik verstrooiing, ge zondheid en geluk. Maar mijn stem is voor u. Zoo klapten ze voort het werd rond den noen M. Lenoir zag naar zijn horlogie, om weg te gaan, maar M. Levaillant deed hem blijven. In de eetzaal vonden ze Germaine met de twee kinderkes, het dochterken 8 jaar, Max 6 jaar; twee lieve Engelkes, daarbij zeer wel op gebracht door hun Gouvernante, het Weeze- kind. M. Lenoir verschrikte nogmaals als hij de kinderkes zag, doch dadelijk was hij zijn eigen meester, hij groette de juffer en streelde de

De Werkman | 1910 | | pagina 2