tlfé Zij komen... Rampen Misdaden -Ongelukken De doodrijders fj Buitenland Mengelingen Groole brand te Merxem. Op 't groot Wederlansch Congres NOOIT VERLEGEN Als gij nu niet werkt, waarvan moet gij dan dezen winter leen Dan breek ik in. En als gij aangehouden en achter de grendels gezet wordt Dan breek :k uit. Policie-agent tot eenige jongens Weg naai Luis, deugenieten, er is hier niets te doen Jongens Dat zien wij welals er wat tc doen was., dan zoudt gij er niet zijn. OP EEN CONCERT Kind, (wijzende op den muziekmeester en eene soprar.ozangcres Mama, waarom dreigt die man die juffer met zij zijnen stok Moeder. Hij dreigt ze niet Kind. Waarom huilt zij dan zoo De barbiersleerling. Hebt gij wel eens eenen aap geschoren vroeg laatst iemand, die dacii' zeer slim te zijn, aan eenen barbierscheerling. Neen, was het antwoord, doch ik wil het eens probeeren. Zet u maar. Eene vrouw wier zoon schoenmaker was en soldaat meest worden, richtte eenen smeekbrief tot den Koning van baar land en vroeg vrijstelling van haren zoon. Alijn eigen zonen mort n dienen, zegde de koning. Ja maar, die iiebbtr. nkls g lurd, hernam de vrouw, maar mijn zoon is schoenmaker I IN EEN POELENIERSWINKEL Kooper. lk zou gaarne eene vette gans koopen. Bediende Een oogenblik, mijnheer, de jufvrouw gaat seffens voorkomen Een kostbaar aandenken Rechter. Waar hebt gij deze kost bare dievc-r.sleutels gehaald Dief, (mei bewogen stem.) Ze zijn nog een aandenken van mijnen vader, zaliger gedachtenis. Alleenspraak van eenen vogenbond ft Kiedict heb ik niet, geld nog veel min, a!s ik btdci of steel, word ik aangehou den.- Wat blijft mij anders over dan... te werken. L- r. glas te vee! Drinkebroer. Baas, gij hebt mij een glas te vee! gerekend 1 Baas. Pardon, mijnheer, de reke ning is juist; gij hebt een glas le veel ge dronken. Baas.Maar jongen wat kunt gij eten Leerjongen. Dat komt omdat ik er mij van jongs afaan in geoefend heb. Onvoorzichtige Kinderen. Te Hillegem, tijdens de afwezigheid der ouders maakte de 6jarige Agnes De Pelecyn zich mees ter van een flesch jenever, en dronk die met twee andere kleinen bijna geheel leeg. Toen de ouders thuis kwamen waren de kin deren doodziek, en moest onmiddelijk genees kundige hulp worden ingeroepen. Twee kinderen konden gered worden, maar de kleine Agnes be zweek in vreeselijk lijden. Schrikkelijke dood van een kind. Zondag avond speelden verscheide kinderen in de gang van een huis der Huishoudenstraat te Brussel. Plots wierp de 6jarige A. Legrand een emmer kokend water om, er door eene vrouw geplaatst. Dc arme jongen werd erg verbrand op gansch het lichaam. Hij werd naar St Pieters gasthuis gedragen en is cr in vreeselijke pijnen overleden. SLACHTOFFERS VAN DE PETROOL. Ds dienstmeid der echtgenoten Delatanche, Defacqzstraat, St Gillis, zekere josephien De Ridder, 23 jaar oud, afkomstig van Ath, s'ak de slof aan en gebruikte petrol. De vloeistof ont plofte en de vlammen deelden zich aan hare klee- deren mede. Het musje bekwam zware brand wonden op geheel het lichaam. Mevrouw Dormay, 62 jaar, wonende Witte Bergstraat, St Gillis, viel met eene brandende lamp in de hand van de keldertrap. De ongeluk kige bekwam ernstige kneuzingen en zware brandwonden. Groot ONWEER in VLAANDEREN. DOODEN EN GEKWETSTEN. Het onweer van zaterdag woedde zeer hevig in de Vlaanderen. Te Munte werd René De Smet, oud 22 jaar, die zich op het veld bevond, door den bliksem doodgeslagen nevens zijnen kruiwagen. Te Breskens, keerde pachter De Potter te zijnent weer, vergezeld van zijne vrouw. Een geweldige donderslag deed zich eensklaps hoo- ren De Potter werd gedood zijne vrouw be kwam geen letsel. Te Evergem werden drie landbouwers door den bliksem getroffen. M. Cleemputte Kamiel, oud 3o jaar, werd ge vaarlijk gewond. De andere pachters werden niet gekwetst. Te Adegem deelde de bliksem het vuur mede aan eene graanmijtvan M. Kamiel Schyvinck. Te Eekloo doodde de bliksem verscheide ver- kens, welke op eene weide stonden. Onvoorzichtigheid duur betaald. M. Clerbois, Regenciestraat, Brussel, wilde zondag namiddag op de Stephanieplaats op een tram'springen, welke reeds voortreed. Hij viel en werd gevaarlijk gewond aan het hoofd. 's Avonds beging M. Cornells, oud 5o jaar, van- Elsene, dezelfde onvoorzichtigheid op de St Kruisplaats. Hij viel ond;r de tram en een zijner voeten werd gansch afgesneden. Men bracht het slachtoffer over naar het gasthuis van Elsene, waar de doktors de vrees uitdrukten tot de afzetting van het been te moeten overgaan. MECHELEN. de convoiramp. Gelukkig nog dat uit de twee eerste rijtuigen al 't Volk wegging, omdat het er te donker was, anders ware het een tweede Contich geweest, is eilaas overleden in 't Hospitaal Machinist Van Rossum, 48 jaar hij was van Ternath en woonde tc Laken, Antw. steeenweg. Van Hoei is veel beter. Zondag morgend rond 10 uren, is in de groote oliefabriek Société des Huileries et Drogueries Anversoise brand uitgeborsten. Een inwoner uit de buurt zag uit een luchtgat van het magazijn rook opstijgen en verwittigde den pooitier. Verscheide werklieden en bewoners uit de buurt begonnen de eerste reddingswerken. Deze pogingen waren vruchteloos en men besloot de bureelen en machienzaal, aan de overzijde der straat gelegen, te vrijwaren. Ondeiiusschen kwamen de pompiers van Ant werpen en na een half uur werkens kreeg men den gewenschten uitslagde machienen, de vergaarplaatsen van olie, naphta en benzine, waarvan eene groote hoeveelheid voorhanden was, konden bewaard blijven. Het magazijn waar de brand uitbarstte, is 1 5g meters lang en 33 diep en beslaat uit twee I verdicpe. Daarnevens bevinden zich langs den j •enen kant de kuiperij en ar.dere magazijnen. Om r waren de pompiers den brand meester. f De oorzaak van den brand is niet gtkcr* De j magazijnen waren gesloten van zaterdag avouu. De schade wordt thans cp verscheidene hon- derd duizenden frank geschat. Doodelijk Spoorwegongeval. Een leurder met regenschermen, geboortig van j Lier, is door den expicss Antwerpen-Amsterdam voorbij de statie van Eeckcren overreden. Hst j lijk werd in een gracht gevonden. Het slachtof fer was hardhoorig. Op de plaats waar het ongeval gebeurde, is geen baneci. Het is het tweede doodelijk ongeval dat in korten tijd plaats heefr. EEN VELORIJDER doodgereden te Broechem. j Terwijl de stoomtram kwam aangereden, kwam de 4ojarige herbergier Theo Herman op zijn velo aargereden uit eene zijstraat. De ongelukkige sukkelde ,onder den tram cn werd er vree selijk gewond. In eene nabijzijnde woning ge- bracht, overleed daar de ongelukkige, die eene vrouw en vijf kinderen nalaat. OOSTENDE. Zondag is daar schromelijk gestolen op 't Concert van den Kursaal, ia Die ven zijn gesnapt een der pikpokets had in zijn zakken 8 portefeuilles, 12 portemonnais en tal rijke juweelen. I El avanti, ze gaan altijd vooruit met vermin- ken en vermoorden. j Tot Heverlé. steenweg Tervueren, boer Dier- man komt op den steenweg met een gerij een 1 otto rijdt hem zijn geiij omver 't peerd dood, kar en otto kapot; verscheide ottoiijdersgewond. Te SPA, een Student van 18 jaar, Charles Richard Jacques, naar huis terug keeren per cik- kletaan eenen omdraai omgeworpen worden door eenen ottomobiel, een been afgereden, zijn koop vermorzeld, DOOD. M. Hubert Gilsen, van Namen, bevond zondag namiddag met zijn zoontje op de Naliën- laan te Brussel. Hij werd omgeworpen door een otto-taxi, welke over zijn lichaam reed. M. Gilson werd gevaarlijk gewond. Het kind bekwam geen letsel. Zondag avond kwam op den Leuvenschen sieen weg te Brussel eene zware otto ir. botsing met de tlibury van M. Walschaert, van Woluwe. Dit laatste werd vernield. M. Walschaert en zijne dochter werden opgenomen, de eerste met gebro- ken ribben en eene wonde aan het hoofd de tweede met gebroken rechterarm en kneuzingen. De geleider der otto reed pijlsnel voort. Een wielrijder van St Jans Molenbeek, reed per rijwiel langs den Waterlooschen steenweg, toen hij aan-de Louisapoort door een ottomobiel werd omgeworpen. Men nam den ongelukkige op met opengekloven schedel, het rechterbeen verschrikkelijk verpletterd en inwendige kneu zingen. Hij werd naar zijne woning vervoerd. Zondag namiddag reed te Meenen del otto, die de aankomst der deelnemers .moest aankon digen. den Velodroom binnen. Een der toeschou wers Jul. Beckaert, 21 jaar, door de otto gevat en voortgesleept. Hij werd met gescheurde klcèren, wonden en kneuzingen naar huis gevoerd, Door een trein verpletterd. De werkman Bouhon, oud 3o jaar, werd zon dag avond nabij den tunnel van Ensival, door een trein komend van Herve, omgeworpen. De twee beenen van den ongelukkige werden afge sneden. Men bracht het slachtoffer naar het gasthuis van Verviers, waar hij 's nachts overleed. Hij was de zoon van een machinist van den Staat. De Hollandsche vlieger Van Maasdijk DOODGEVALLEN. De heer Van Maasdijk, de 25j'arige Nederlander, die onlangs te Heerenveen en in Den Haag gevlogen heeft met een kleinen tweedekker, een Sommertoestel, is zondag avond op het terrein Warn- born, bij Arnhem, na twee geslaagde proefvluchten, met zijn toestel van een hoogte van ruim 50 meters gevallen. Men zag het toestel hellen. Van Maas dijk maakte eenige bewegingen en on middelijk daarop ging het toestel als het ware loodrecht naar beneden. Hij kreeg de motor op de borst, de ongeluk kige was op den slag dood. Van Maasdijk- is het eerste Nederland- sche slachtoffer der vliegkunst. Nog Vliegers gevallen. De vlieger Lesire, die siüds eenige dagen vloog met een tweedekker, op 20 kilometeis van Bordeaux, zou zater dag in volle veld zijn gevallen en erg gewond. Tijdens eene vlucht te Berlijn met een nieuw toestel ontplofte de motor van den vlieger Neeseman, op 15 meters hoogte de aviator viel maar werd niet gewond. Te Haniiover kwam er iets voor aan den tweedekker van den vlieger Sehue- ter. Deze sprong in de diepte, van 10 m. hoog en had het sleutelbeen gebroken. Zijn toestel werd vernield. Nabij BOULONJE (aan Zee) in den stikdonkeren nacht zijn twee zee schepen tegeneen gevaren het Fransch schip Svnt Pierre is in 't midden door- gekiovet: en zonk onmiddelijk. 7 Ma- trooskes 'd ood. In Fhakkrijk is het dorp Neuilly gansch afgebrand, opgeweert 2 huizen. Er was niets van blusscherij Te Saint Ouen, bij Parijs zijn vier groote petrolputten in brand geraakt en gansch uitgebrand 35,000 liters petrol. Blusschen hielp niet. DE KERK van Melun-aan-Yerre is afgebrand tijdens een onweerdo klokken gesmolten en alles vernield. DE GRAVINNE le Bault de la Rochecantin, is in haar rijkelijk Kasteel aangevallen door een Bandiet, die haar den mond toepropte, om haar dienstbo den niet te kunnen roepen dan bemees- terde hij 120,000 fr. in titels-op-drager en was weg. De vermoedens [zijn op een weggezonden dienstbode. Op hun sokken komen ze af Als schaapkens, als lammekens willen ze sluipen in onze rangen, om daarna als wolven te bijten en te scheuren Gij wilt ons zeem aan den baard strijken Merci, 't is veel goedheidBedankt voor de inten tie Ja, 't is zoo Wij moeten ons allen scharen onder de groote vaan der oude bewaarderspartij. Onder hare plooien is plaats voor allen die den Godsdienst, den Roomsch- katholieken godsdienst vereeren, den hunne noemen; voor allen die kinderen zijn van onze Moeder de H. Kerk Wij moeten het verleden vergeten Zoo Een Kristen Demokraat die 't verleden vergeet, houdt op Kristen Demokraat te zijn Zou hij ons lijden cn strijden vergeten Zou hu onze helden, onze martelaars vergeten Den Volksvriend De Backer Den edelen Priester Daens Lambrecht, den smid Zou hjj dat kunnen Ja, wij moeten grootmoedig zijn, ware Christenen zijn, vergeven en vergeten Vergeten doen wij. In ons hart is geen haat, geen gramschap tegen niemand, niemand f Liefde voelen wij er laaien, branden; zoete, zonnige, broederlijko liefde Maar vergeten In eerezuüen schreven wij hun namen nederin onze harten leven hun gedachtenissen. Vergeten V E11 voor mij ligt het schoone boekPriester Daens, dat blijvend monument. Ik open. lk zie t beeld van den braven, nobelen man Heere, vergeefik kan niet vergeten De hoofden zullen wij niet krijgen, zeggen de ouwkens, maar de massa zal wel komen IllusieBegoocheling Wij zijn trouwe soldaten, allen Er zijn geen judas sen bij ons Wij volgen onze leiders altijd, overalZij zullen ons niet verkoopen, niet verraden. Ja daar zijn we fier op Haha Zij komen af Ouwkens, wy zullen u in 't oog houden. Ons leveren zult ge nietrekent daar om Loosangher. voor de Huishoudelijke opvoedingen de Tentoonstel ling van Brussel, zijn de volgende besluiten genomen; Krachtige wetgevende hulp is noodig. 1° Om in elk Huisgezin een voldoende Familieloon te brengen 2° Om het werk der Mannen en Vrouwen te beper ken, derwijze dat zij hun geest kunnen ontwikkelen en voor de opvoeding hunner kinderen zorgen. 3°. In den eerbied der wetgevende vrijheid van alle Landen, de wensch dat de openbare machten overal zouden medehelpen totgoed Onderwijs der Kinderen. Op't zelfde Kongres heeft Mei. Boreux, van Luik, den wensch uitgedrukt dat in elke school een genees kundig toezicht zou ingericht worden. Te bekomen in ons But eel Geschiedenis van het Q-EBOOjfïjBXjD HVI^irsriLJ EKEN en van de zes broeders van den Barbier. 0,50 dacht hij, indien ik Germaine aanstelde als mijne eenige Erfgename 1 Dit gedacht deed hem goed aan 't herte hij voelde een zalving in zijn binnenste.. Maar, neen neen ging het korts nadien in zijn ge moed. Die Geneesheer had de dood verdiend en de Jachtwachter ging mij aanklagen Hij moest weg voor zijn veiligheid, die voor alles gaat.. Ik ben op de wegen der misdaad, en ik moet erop voorwaarts.. Herstellen, ja, maar mijne eer, mijne vrijheid in gevaar brengen, dat nooit I 't ware dwaasheid I. Maar wat is dat toch Den Geneesheer, ik zie hem dag en nacht voor mijn oogen Zijn stem roept en schreeuwt.. Ik kan dit niet meer uitstaan. De dood waar veel beter voor mij dan ;:ulk leven De Dood de Dood niet meer denken, niet meer geplaagd, niet meer afgeknaagd worden 1. Niet meer bestaan En na de Dood! Mijn geest, mijne ziel In mijn lichaam ben ik ge zond, maar 't is mijne ziel die zoo schromelijk afziet. In den donkeren, ik zie mijn slachtoffer j 's nachts, als ik wakker worde, het is een helle in mijn binnenste en ik kan niet meer in slaap gei aken 1.. En die nachten zijn zoo lang En als ik mij 's avonds bedwelm door Jdrank, eens uit de bedwelming, die knagerij mijner binnen ste verergert en wordt unvcrdragelijk Maar die Dochter van mijn Slachtoffer ik meinde zoo gelukkig te zijn.eens dat de Geneesheer weg was, hij liep in mijnen weg voor mijne liefde, ik beminde haar, en ze wilde hem hebben hij weg, hij dood, mijn hert werd vervuld van walg en van haat.. En na die eerste moord'!.. Wat zeg ik Heeft niemand mij afgeluisterd Een gedacht Ik zal die Dochter van den Genees heer gelukkig maken Maar wat gedaan met den Onschuldige die in 't Gevang zit! Ook door mijne schuld.. Ach, 't is een tweegevecht hij of ik Ik Neen, 't moet hij zijn.. Zoo lag die Kasteelheer daar, gefolterd en gepijnigd!. Alle wellusten kon hij zich ver schaffen zijn Kasteel was de pracht zelve d#

De Werkman | 1910 | | pagina 2