Chicorei Markten m Velorijdersp IBOOfr. premie Later Nieuws j -o q5 a;° 5S CC £Jg s l is Rousselare. jO»y.|£§Ii f/i s •vooRPEaSi OIIER FRANCOIS Aalst Donderdag rthiordsch luiaudsch hout bij ïiippolyte Verbeerec, Spreekplaats Aalst - Zondag UIT GENK. -M O i-c C* <u - >0, v IT) r3 =3 a 00 GB SS .-2 «CS 0 cn O s 3; O JK SZ cc CD S-S'i oj* 0 j •ëeol Gedeposeerd mark: "De Zantster". Nauwkeurig het merk eischen, want er zijn reeds veel namakers. Onder de eenvoudigste inpakking. schuilt hier de beste chicorei. ware Volks chicorei, de voordeeligste. omdat ze de zuiverste is Mijnheer TALPE geeft graag de toelating en betaalt geerne alle kos ten, om vergelijkende onderzoeken en scheikundige ontledingen te laten doen van zijne chicorei. 't is gelijk met welke andere merken, vooral die hoog-toon-gevende. met overtollig versierde inpakking. Mijnheer Vande Zande. 37. Zomerstraal. Ie Brussel, kocht cenen pak chicorei TALPE. deed ze onderzoeken in het laboratorium Sehamclhout, in vergelijking met de chicorei van zijnen gewonen verkoop. De chicorei TALPE was 76, 23 O/O oplosbaar in kokende water, terwijl de andere er maar 68, 28 0/0 was. Bij het onderzoek gedaan op aanvraag van Mijnheer Jacq Stroobant, Van den Broeckstraat, 68, Elsene. was de oplosbaarheid der chi corei TALPE 76, 03 0 0, terwijl deze van z-jnen gewonen ver koop slechts 65, 54 O 0 was Bij Mijnheer Ganseman, te Gilly. was de chicorei TALPE 73, 92 0/0 oplosbaar tegen de mededingende 65, 22 O 'O. Het onderzoek van het huis Dachy-Df.caNCQ, 57. St. Bricestraat, te Doomijk, gaf aan de chicorei TALPE 71, 55 0 0, tegen 59, 10 0/0 aan een ander gekend merk. enz Koffie hitst op en ontstelt, goede Chicorei integendeelverbe- zw iert de koffie, zij matigt en ontspant de zenuwenbedaart de i maag en zuivert het bloed 7 x AALST. —Zaterdag 3 Sept. l'ar we 00,—a— Haver per 100 kilo 00,00 a CO, Aardappelen de 100 kilo ,00 a 9,00 Ajuin de 100 kilo 7.00 a 8,00 Boter per 3 kilo 9,18 a 10,08 Biers de 25 a 2,75 Viggenenper koppel 75,00 a 85,00 NINOVE. Dijnsdag 6 Sept. Tarwe 19,00 a 20,50; Boonen 16,00 a 17,00 aardappelen 6,00 a 7,00Koolzaad 00,00 a 0000 Lijnzaad 00,00 a 00,00Boter, de kilo 2,90 a 3.10. GENT. Vrijdag 2 Sept. Witte tarwe 21,00 a 00,00; rogge 15,00 tot. 00.00; haver 17,50 a 00,00: Boter de kilo, 3,CO a 3,20; eieren, de 25, 2,50 a 2,80 VEEMARKTEN BRUSSEL, Kalvermarkt. —Tentoongestelde dieren 25(1 l'rijs per kgr. levend gewogen Ir. 1,00 tot 1,25Lammeren 000 prijs 00 a 00 Verkensmarkt 6 Sept. Tentoongesteld 380. Prijs per kilogr. op voet 1,05 a 1,20 CUREGHEM-ANDERLEC11T, 6 Sept.— Te koop gesteld 2298. Prijs per kilo op voetOssen 0,84 tot 104; stieren 0,74 tot 0,94; koeien en veerzen 0,62 tot 0,82 Kalveren 0,90 t-»t 0.91 GENT 2 Sept. Er waren 24 beesten meer dan verleden week.öe goede stalbeesten golden gemiddeld van l'r. 1,50 tot 1,70, ge slacht vleesch. De kiiveren van Ir 2.00 tot2.2u per kilo, gesl. vl.: de schapen van 1,40 tot 1,60 per kilo, gesl. vl.; de varkens van 70 tot 100 kilos en daarboven, levend gewogen, golden van Ir. 1.15 tot 1.25 OUD GEKEND HUIS De Zilvere Stoof DEN ZWARTEN Statieplein, SOTTEGEM, nevens de post laat weten alsdat zijn magazijn voorzien is met niet min dan iOO Stoven, Jachten, Spaden, Bral en cn al hetgeen het smidswerk betre t. BAAN- EN KOERSRIJDERS koopt den gebreveteerden Velo DE GROOTE LEEUW voor zijr.e onverbe terlijke vervaardiging, snellen loop en sier lijkheid. Overgroot getal Occasie-Velos. Te koop bij Camille SCHOTTE, Velofabrikant, Markt, te SOTTEGEM. Bone rriorno, gelijk ze te Rome zeggen Bella vista Welk schoon aangenaam weêr Ik kom den Melkboer tegen. Hoe is 't Beautemps, schoon weêrZou 't blijven duren Als t'avond de Maan zuiver staat, tot am 't eerste kwartier, schoon weêr. En iater Dat hangt af van den wind Wat is uw gedacht Ze zijn mij schoon ueêr schuldig fecit takta, zijn z'ons dat schuldig Over HERDER3EM staan in de Dagbladen schromelijke stukken ze spreken van moord en zelfsmoord Volgens men ons verzekert is 't en kel een ongeval. MAGAZIJN VAN gezaagd of ongezaagd, FR. DE GENDT ZOONS DENDERHAUTEM Bijzondere keus voor Bouwmeersters, Schrijn werkers en Meubelmakers; alsook alle soorten van Brandhout voor Bakkers enz. 10 Ir. re maand en solde wordt gegeven aan de Jongelingen die begeeren Soldaat te worden ais Vrijwilliger met Premie in 't Belgisch Leger, Zouistaatpoort, N° 49, AALST. Wtu>LlipfiPll d,e "aar 3russel gaan wer- ken en te Jette afstappen, kunnen aldaar een goed glas bier of een goeden druppel bekom.':; p Li den vollen Pot, bij Clia- relken, nabij de Statie. Oscar U. van Sonnegem, die den 18 Sept. in Congé komt, waar staat hij en bij wat Volk De vraag tot verlenging zal dan gedaan worden. V. te S. ja. Vr. te K. ik kom deze week. Vr. C. te B. ja maandag 11 ure. De algeineene Welstand in de Samenleving moet opklimmen van onder naar boven als Boer en Werkman in welstand leven, verkeert de klein handel in bloeienden toestand, de Nijverheid floreert'en de hoogere Standen trekken Pachten en Intresten en Huishuur met gemak. Werklieden en Boeren moeten zelve hunnen Welstand en Heropbeuring bewerken. Democraten, koopt heden het eerste nummer van De Volkswil, aan 2 cent. Te verkrijgen op ons bureel en bij al onze gazet- verkoopers. Gisteren zag ik nabij de Grootc Kerk, aan 't Gulden Hoofd, den Melkboer. Ach, ik zie u niet meer Mijn Lezers en Lezeressen vragen Waar blijft de Melkboer 't Is mijn Dochter die nu de melk brengt ik blijf thuis. Daarmee zijn wy de weervoorzeggingen kwijt. Ja, 't is al zoo Kunt gij niet schrijven en een Lriefken meegeven met de Melk. 't Is een gedacht. En wat zegt ge van 't weêr 't Weêr is ziek Dat ziet elk, zei Denderhoutem, die bij mij was. Melkboer, is de Zomer uit Neen hij, er zullen nog schoon dagen ko men, met de nieuwe Maan zal 't veranderen. Maar, 't is Nieuwe Maan.. Zoo haastig niet, zei 't verstandig Den- derhautem 't verbetert gewonelijk 3 of 4 da gen later. De nieuwe Maan moet verwijderd zyn, sprak de Melkboer, statig en profijtig. Dan spraken Mijlbeek en Denderhantem over den invloed der Maan op 't plukken van 't Kruit, het uitdoen der Aardappels en 't kap pen van T Hout. Vele menschen lachen daar mee maar 't is zoo de ondervinding leert en de Verstandige Hovenier schrijft het. Ik geloof ook dat Rektor Van den Bosch er dikwyls van spreekt in zijn boek HUISHOUDING EN LANDBOUW Zondag werd het mij bevestigd door Eron- degem, als wij samen naar Sonnegem trok ken.. Deftig, goedhertig Sonnegem Na de Meeting, zeer wel gelukt, een gedacht schoot mij te binnen De gocdhertighcid meest bij 't werkende Volkhet is mij gebeurd Meeting te geven in groote zalen, bij welstellende Lieden rond de 1000 Briefkens hadden we doen drukken de kosten van ronddraging rekende men ons aan; ze tapten op 3 plaatsen te gelijk en na de Meeting we moesten ons spijsteringske beta len terwijl te Sonnegem en bijna overal bij werkende menschen eieren worden aange bracht in grooten pandaar, felle boterham men gesneden en als wij vragen hoeveel is 't Wat peisde gij wel volgt de antwoord; wij wilien niets en nóe meer gij eet, hoe beter, gij en al die metu meekwamen... De Volks- macht zal deugd doen in de wereld, onder alle opzichten. 12 ure. 't Regent dat het giet, ge zoudt er geenen hond doorjagen... In den nanoen is t opklaring, maar killig. Maar als men vraagt naar de Pataten Ze zijn maar om alzoo te laten't is hetzelfde woord dat men overal hoort. i MAANDAG, 't Heeft te nacht nijg geregend; 't regent nog immer voort9 ure opklaring 9 1/2 de zon komt er door. 't Woord van den Melkboer: goed weêr eenige dagen na nieuwe Maan. SPREEKPLAATS. Ronse en omliggende, ik zal komen eenige Meetingen geven met begin October, op mijn ronde zijnde. Schrikkelijke dood van een kind te Brussel. Maandagavond speelden verscheidene kinderen in den gang van een huis der Huishoudenstraat. Plots wierp de 6 jari ge A. Legrand een emmer kokend water om, er door eene vrouw geplaatst. De ar me jongen werd erg verbrand opgansch het lichaam. Hij werd naar het St-Pie- tersgasthuis gebracht en is er in vreeselijk lijden overleden. Noodlottige misgreep. Vrouw Decor- te, Frontispicestraat, wilde Dinsdag een zuiveiingsmiddel nemen, doch vergiste zich van pakje en nam vergift. Zij werd spoedig hevige krampen in de ingewan den gewaar. Ondanks geneeskundige ver zorging, is haar toestand nog steeds on rustwekkend. ARDOYE. Bloedig gevecht. Ter gelegenheid eener herbergkermis ont stond Maandag om 6 u. twist tusschen twee boerenzoons. De messen werden getrokken en een van beiden werd doo- delijk getroffen. Het slachtoffer is 22 jaar oud. Zijn toestand is hopeloos. De dader is 43 jaar oud en werd dezen middag om 2 u. op bevel van het parket van Brussel aangehouden. Een echte Volksschouwburg Een tien tal Amerikaansche rijkaards, met Van der Bilt als voorzitter, hebben te New- York een volksschouwburg doen bouwen, die waarlijk ietwat uit het gemeen gaat. De gebouwen kosten niet minder dan i5Jmillioen frank en er zullen op de kos ten der inrichters prachtige voorstellin gen worden gegeven voor het volk. De prijzen der plaatsen voor deze voor stellingen zullen niet meer dan 50 cent. per plaats bedragen en de inkomkaarten enkel te koop worden gesteld in de arme wijken. Het doel der inrichters is den knust - smaak van het kleine volk te louteren, belangstelling gaande te maken voor wat edel en groots is, en aan minder goed bedeelden der fortuin gelegendheid ver schaffen echte kunstopvoeringen bij te wonen. Men moet bekennen dat Var. der Bilt en zijne spitsgenooten hun geld veel slechter zouden kunnen gebruiken. Wat er in België in rook opgaat. Het tabaksverbruik neemt nog gedurig in België toe. Twintig jaar geleden wer den er in België ongevéer n 1/2 millioen kilo's tabak gerookt, gepruimd en gesno ven. Thans is het pruimen en het snui ven op den achtergrond geraakt en wordt er nog enkel gerookt, weinig meer ge pruimd. Thans zijn wij aan 20 millioen kilo's tabak geraakt. In 1888, rookte elke Belg, man, vrouw en kind Jer in begrepen, 2 kilo's tabak nu verbruikt iedere Belg er ruim 3 kilogr. In andere woorden gezegd, er worden hier elk jaar ruim 5o millioen frank in rook opgeblazen. ITALIË Gebrek en hongersnood. Daar de cholera* epidemie en de geno men gezondheidsmaatregelen, volkomen stilstand hebben gebracht inde landbouw en handelsbeweging, heerscht er in een deel van Italië onder de bevolking ge brek, ja zelfs hier en daar hongersnood. De hulp door de regeering algestuuid en 'de 100,000 frank door den koning geschonken, zijn volkomen onvoldoende. Gedurende de laatste 24 u. heelt men vastgesteld te Margherita di Savoia 2 nieuwe gevallen van cholera en 3 sterfge vallen te Trinitapoli, 3 gevallen en 3 dooden San Ferdinando, 1 sterfgeval te Barletta, 7 gevallen en 3 dooden te Trani, 2 gevallen en 2 dooden, te Mol- fetta, twee gevrllen, enz. Een zolder ingestort te Ronsse. M. Van Caenegem, landbouwer, I7e afdeeling, te Ronsse, had op den zolder zijner woning 2000 kilo's graan gelegd, in den loop van den dag gedorscht. 's Avonds, als elk zich te zijnent reeds te bed had begeven, loste een balk, de muren meerukkend. De zolder stortte in de hechtgenote van den pachter en hare vier kinderen werden onder het puin begraven. De slachtoffers werden spoedig ontlast: de moeder werd slechts lichttelijk ge- kwets, doch de kinderen werden erg ge wond op het lichaam. Hadden de steenen van den zolder niet eene soort van brug gevormd boven de bedden, geheel de familie ware gedood geworden onder het gewicht der materi alen en van het graan. Ja, wat willen de Katholieke Behouders? Het ware wel belangrijk om weten zelfs.onder den naam van Demo craten en als wij die vraag stellen dan antwoorden zij niet. En toch, ze begeeren iets. Wat dan Zouden wij dat met kunnen opsporen. Laat ons eens zoeken Laat ons aannemen dat Gentenaar, Fondsenblad, Landwacht, al koek van eenen deeg, hierop niet kunnen antwoorden, aangezien zij in hunne Partij, niettegenstaande hunne tal rijke Lezers, maar weinig te zeggen hebben en dat de groote heeren alleen de bazen zijn. De Gentenaar blijft stom als een visch, wij kunnen hier niets meer te weten komen laat ons een ander katholiek blad openslaan. Ha, hier hebben wij hetDe Silonisten zijn door den Paus afgekeurd. Wat mannen zijn dat Gelijk de Demo craten die wij in België hebben gekend O neen. Dus, terwijl 't een Katholiek blad over verzoening schrijft met de Democraten, schrijft het andereDie mannen zijn afgekeurd en bestaan niet meer. Ja dat willen die heeren, onze verdwijningons met haar en huid opeten. Ja grooten, de Democraten bestaan niet meer, wat zijt ge deeJijk mis in uwe rangen konen ze binnen, aan uwe tafel misschien, in uwe huizen, op uw land, overal sluipen zij binnen. Hoort uw redenaar Pater Rutten, daar bij u te Gent heeft hij gezegd leder misbruik dat wij uitroeien is een wapen ontnomen aan onze vijanden, en te St Nikolaas sprak hij nog duidelij ker wannr.eer hij zegde Gij zult Volksgezind worden of verdwijnen. Neen. wij moeten tot de Behouders niet gaan, terwijl wij nu de zekerheid hebben dat ze zelf tot ons moeten komen. Het algemeen stemrecht verloochenen, die bron langs- waar de Volkswetten moeten binnenstioomen. Wij blij ven kloek en taaimeer en meer zullen wij werken, met onze bladen in de hand, de woningen der Burgers en Werklieden binnen te dringen, en bij elke kiezing zult gij gevoelen dat wij niet verdwenen zijn. Th. V. W. Wereld En ik blijf hier, in het allerwreedste lijden Vervloekte misdaad Hoe kan men zoo dom en zoo blind zijn En wat is die ge heimenis Ik wil aan de Rechtbank ontsnap pen een Onschuldige zit in mijn plaats en daar binnen, in mij, zit een Rechtbank die mij beschuldigt en mij straft Mij dunkt, als ik alles openlijk verklaarde, ik zou ontlast zijn,. Maar, neen, ik zal herstellen dood is dood maar aan de levende zal ik herstellen.. Ger- maine, dochter van mijn slachtoffer, ge staat altijd voor mijn oogen.Wat kan ik voor u doenl Ach, ja, ik zal de groote ijzergieterij overne men.. Wat geelt mij éen millioen fr. Ik zal ze overnemen; dan heb ik werk en gewoel. Ik stel den Ingenieur M. Firmin als Directeur aan daarmeê in zijn toekomst verzekerd. Heb ik niet gezien dat hij geerne spreekt tot de Doch ter van den Geneesheer.. Och ja, er is Liefde bij. D it hij trouwde met Ger- maine, de toekomst der Doch ter ware verzekerd. Hoe aar dig; dit gedacht alleen is voor mij een ontlasting. Kon het uitgevoerd worden, mij dunkt de Knaging zou weggaan. Het ware een groote herstel ling.Maar mijn tweede Slacht offer de Jachtwachter, maar die man heeft geen Familie Tcchik zie hem altijd bebloed nedeivallen, zijn oogen naar mij gericht, mij roepen Kaïn Weg, weg die gedachten Mijn plan moet uitgevoerd vandaag nog zonder uitstel spreek ik met den Ingeneur Fir min. Alles moet uitgevoerd, zoo gauw mogelijk Dit gezegd hebbende al zuchtende, hij belde om zijn orders te doen uitvoeren, 't Vervolgt,

De Werkman | 1910 | | pagina 4