Rampen Misdaden-Ongelukken De doodrijders ff Buitenland '''nTiïïr\sT7* Geen Roosje zonder doren. M Hoe dat het gaat in 't aardsche dal Moet ik u dat vertellen Geen roosje nien er plukken zal Of 't kan u wreed'lijk kwellen. Voor jong en oud. voor arm en rijk, Is 't zelfste lot beschoren Wij zijn hierin allen gelijk Geen roosje zonder doren 1 De zomer heeft zijn zoetigheid, Maar ook zijn pijnlijkheden; De lentezon ons hart verblijdt, Het veld ons maakt tevreden Maar 't vuur, daarboven uit den bol Verbrandt u zwart als mooren, Ge steekt u weg als eenen rnol Geen roosje zonder doren 't Is winter, bij een warm vuur Wat is men wel gezeten 1 Hoe slijt men een genoeglijk uur Als suiker smaakt het eten Maar vriezeman komt aau den haard Uw lijf en long doorbooren Gij hoesten kucht gelijk een paard Geen r oosje zonder doren 1 G'hebt geld en goed in overvioed, Geen zorgen die u knagen Ge doet u deugd, ge doet u goed, Bij vrienden en bij ragen. Maar zie, daar komt het flerecijn Uw vreugdedagen storen Gij zucht en kermt en zit in pijn Geen roosje zonder doornen Ge zijt als keizer, hoog geroemd, Met macht en eer omgeven, Uw naam met eerbied wordt genoemd, Een bloempad is uw leven Maar eensklaps ruist een zwart orkaan. In uwe keizersooren Men wilt u als een os neêrslaan Geen roosje zonder doren 1 Uw jeven lang hebt gij gezwoegd, Geluk g'haa in uw zaken Ge zult nu rijk en vergenoegd, Uw schoon fortuintje smaken. Maar 't schrinkelbeen, Pitjen de Dood, Komt in uw venster gloren. Hij pakt u meê op zijne vloot Geen roosje zonder doren Voor 't lest, o vrienden, als bescheid, Aanhoor dees laatste woorden, 't Is alles krank en ijdelheid Op or.ze ballingsoorden Laai al het goed dat d'aarde geeft, Uw hert toch niet bekoren Betracht het rijk waar eeuwig leeft Het roosje zonder doren OOK GOED. Verduiveld, ik heb mijn portemon- naie \ergeten. Leen mij eens vijf centen voor den drain. Me^piezier... Oh, verduiveld, ik heb niks klein geld. Nieks dan vijf franks. Dat 's ook goed. Leen mij dat, dan neem ik een taxi. 1N DE STATIE. De BureelbediendeMijnheer, hebt gij bagagie De ReizigerJa te veel om te dragen Drie koffers, vier doozen en... mijne vrouw. RAADSELS. Welke peren zijn de slechtste •uojadnniv Wie is de schepper tusschen hemel en aarde. MBBU9I0W 3G Wanneer staat de molenaar zonder hoofd in den molen 'P133JS uapnq ja jaq [iq sjy Older patolder, Liep over den zoldfer Met zijnen bek vol menschenvleesch. J30|>| U33 Welke tijden zijn de beste 'UdphqBCUi 3Q Dronkenschap. Maandagavond rond 5 1/2 uren in de de Voor- uitgangstiaat, Brussel, kwam een dronkaard af- gewaggeld. Tusschen de 2 Bruggen werp hij zich eensklaps op de sporen van den eiectrieken tram. Het mag waarlijk een mirakel genoemd worden dat de onvoorzichtige niet werd dood j gereden. Men had juist den tijd hem van de rig- gels te trekken. Altijd 't zelfde. Maandagmorgend wilde de 19 jarige dochter Louise Quettier ten harent het vuur wat aan te wakkeren en goot petrol op de kachel. Eene groote vlam sloeg uit en de petrolkan ontplofte. De ongelukkige wilde vluchten doch reeds vlamden hare kleederen en hairen Geburen kwamen toegesneld en konden de vlammen uit- dooven. Men wanhoopt het meisje te kunnen redden. Altijd dezellde onvoorzichtigheid j Vrouw Hamers, Broeckstraat, Brussel, goot maandag namiddag te harent petrol op het vuur. Hare kruik ontplofte en de ongelukkige werd ge vaarlijk verbrand. Botsing tusschen een taxi en een electrischen tram. Maandag avond is op de Brouckercplaats te Brussel, een otto-taxi op een tram gebotst Beide voertuigen werden erg beschadigd. Mevr. Borremans, de Lannoystraat, te Molen beek, in de otto gezeten, werd aan het linkeroog gekwetst door een stuk glas. Na verzorging werd werd zij per rijtuig naar hare woning gevoerd. ERGE VAL. Dijnsdag morgend, rond 5 en half uren, kwam de werkman Olivier Victor, wonende Bordeaux straat, Brussel, beneden en viel van den trap met het hoofd in eene ruit. Op zijn hulpgeroep kwa men geburen toegesneld en verzorgden hem. De ongelukkige zat met het hoofd door het venster en kon zich noch kceren noch draaien hij be kwam eene wonde aan de keel en den hals. Zijn toectand is erg. Zonderling ongeluk. Een landbouwer van Wolverthem reed dijns dag met zijne kar naar de markt van Brussel, toen hij in de Lakenstraat zoo geweldig met zijn gerij tegen een lantaarn botste dat deze omviel. Een voorbijganger kreeg de lantaarn op het hoofd en bekwam eene schrikkelijke wonde aan den schedel en verloor veel bloed. Een dokter verzorgde hem en deed hem naar zijne woning vervoeren. ONVOORZICHTIGHEID. M. A., wonend te St Tietcrs Jette, wilde maan dag namiddag op !de Anspachlaan, Brussel, op den tram springen. Hij viel en werd zwaar ge wond aan het voorhoofd. Door eene kat gebeten. Maandag liep eene kat in een magazijn van porselein, St Catharinaplaals, Brussel. Bedienden j wilden ze wegjagen, doch het dier sprong op hen, krabde en beet hen. Een agent kon zich van het beest meester maken en de kat werd naar het slachthuis gebracht om onderzocht te werdeD. De wonden der twee slachtoffers werden uitge brand. EENE BLOEDIGE KERMIS. Dijnsdag morgend bood een voerman van St Stevens VVoluwe zich aan in het commissa- riaaat der Dailiyplaats, te Schaarbeek, en bracht daar van zijn rijiuig een man binnen, die heelenal bebloed was cn doorboord van messteken. Het slachtoffer, wiens toestand erg is, is Aloert De B. veekoopman, wonend Fetisstraat, te Etterbeek. De B. was naai de kermis van St Stevens Wo- luwe gegaan. Een twist ontstond en tijdens het gevecht werd de .veekoopman zoo erg gestoken. Hij kent zijne aanranders niet. Het slachtoffer wordt verpleegd in het gasthuis van Schaarbeek. Zondagavond reed een automobiel tegen den boord van het voetpad in de Wetstraat. De geleider. A. J..., Regentlaan, Brussel, werd op den grond geworpen. Men trof hem aan met gebroken rechterbeen en erge kneuzingen. M. Feüx Smeesters, wonende Karei VI straat, Biussel, 12, te St-Joost-ten-Noode, werd Zondagavond op dc Surlet Chokierplaats door een automobiel omgeworpen. Met gebroken dij been werd de ongelukkige opgenomen. Zo; de zich om liet slachtoffer te bekomme- reu fette de automobiel haren woestcn tocht voort. M. Smeesters is naar het Sint-Jansgasthui5 ver voerd. Zekeren M. Stokman, van de Louisa Squa re, heeft Zondagavond rond jo uur en half naast zijn rijiuig in een bloedplas gevonden, ter hoogte van de Schoonzichtlaan, den huurkoetsier De- vries, wonende Radstraatf 38, te Molenbeek. Ondervraagd verklaarde het slachtoffer dat hij door een auto aangereden en door den schok op straat geslingerd was. Dc Vries heef: een verschrikkelijke schedel- wond bekomen. Hij is in hot Sim-Pietersgast- huis opgenomen. T'Antwerpen op de Loosjdaat?, is Zondag avond de wielrijder Berwaerts, 24 jaar, wonende Schuttershofsuaat, op een ottomobicl gereden en werd nogal ernstig aan het hoofd gewond. De gokwêisle is in het Elisabethgasthuis opgenomen. Een eig ongeval viel te 11 oei voor dijnsdag lond 1 ure nanoen, op den weg van Mo Va re, te gen de stade van Barse. De olto van M. Iloda botste tegen een aquedutc en vloog van daar in eene beek. M. Houa werd verscheide meters ver geslin gerd en werd doodeJijk gekwetst. Zijne dame werd ook gekwetst. DRONKENSCHAP. Zekere G 38 jaar, en Ro alie D., 47 jaar, in de Spuisstraat te Antwerpen, kregen maandag avond rond 10 uren twist onder elkander. Woedend greep de vrouw de brandende pe- troollamp en wierp ze tegen het hoofd van den manspersoon. Het vuur vatie de kleederen aan van beide vechters, daarboven schoot het beddegoed in vlam en vuur geburen kwamen toegesneld en konden de vlammen uitdooven. Man en vrouw werden met erge brandwonden naar het gasthuis overgebracht. De vrouw was heel den dag op zwier geweest en kwam 's avonds dronken thuis. Dronkenschap Droeve plaag. Schrikkelijk ongeluk. In de Diamantslijperij der Ridderstraat te Ber- chem, heeft maandag een schrikkelijk ongeluk plaats gehad. Een igjarige werkman die in de Poortstraat woont, werd door den riem van de machien gevat en verscheide malen meêgesleurd. De. ongelukkige werd het linkerbeen letterlijk af gesneden. Het slachtoffer is stervend naar het Ehsabêthgasthuis overgebracht. DOODELIJKE VAL. Maandag waren de kinderen Hoste, van Acren, aan het spelen in de gang hunner woning, toen de kleine Gustaaf uitgleed en in den kelder te recht kwam De kleine brak zich den schedel en was op den slag dood. De droefheid der ouders is onbeschrijfelijk. HOEI Wildstroopers drama. De bijzondere boschwachter, Jozef Rulot, van Anthisne, in dienst van een notaris van Luik, deed verleden nacht zijn ronde, in gezelschap van twee zijner collega's. De boschwachters hoorden geweerschot_-n en zagen drie wildstroo pers, voorzien van 1 een lichtbak. Deze laatsten namen de vlucht, doch werden achtervolgd. Op zeker oogenblik waren de wildstroopers op het punt aangehouden te worden. Een hunner keer de zich alsdan om en schoot in de richting der boschwachters, Twee hunner zijn getroffen, doch slechts lichtelijk gewond. De boschwachters schooien op hunne beurt en achtervolgden de pensjagers opnieuw, doch vruchteloos. Het parket van Hoei stapte ter plaats af en be val huiszoekingen. Groote Spoorweg ramp in Frankrijk. Parijs 11 Sept. De Sneltrein die ten 1,10 uur 's namiddags Cherbourg verlaat om te 6 uur 's avonds te Parijs aan te komen is Zaterdag tegen de Statie van Bemay ontriggeld. De trein bestond uit 20 rijtuigen 12 werden er verbrijzeld. Er zijn 4 dooden en 21 gewonden waaronder 10 doodelijk. 't Was een der verschrikkelijkste ram pen welke men ooit zag De schok was zoo geweldig dat een tram rijtuig welke nevens de spoorweg ligt omgeslingerd werd. Vliegers ongelukken. De vlieger Hamilton had te Boston met zijn toestel om 't rapst gevlogen te gen een ottomobiel Hamilton won alle weddingen doch toen hij nederdaalde storttte zijn vliegtoestel ten gronde. De ongelukkige werd doodelijk ge- kwets. 'N anderen vlieger Graham White uit Amerika had ook reeds 'n heelen tijd schoon gevlogen toen opeens zijn toestel viel en op den grond verbrijzeld werd. Gelukkiglijk bekwam de vlieger geen letsel. Saint-Brieux. Zaterdagnamiddag viel de vlieger Delafon met zijn toestel van eene hoogte van 20 m. Het toestel werd vernield doch de vlieger was zonder letsel. De schipbreuk van den «Tetsurei -Mura» Marseilles, 13 Aug. Het aantal pas sagiers en leden der bemanning van het Tetsurei-Mura bedroeg 259 perso nen,namelijk 195 passagiers en 64 leden der bemanning. Alleen 135 passagiers en 29 zeelui werden gered. De anderen verdronken. Te MURCIA is bij een stierenge vecht de vermaarde Torero Pepete zwaar gekwetst door een schrikkelijken stoot in den onderbuik. Naar het gasthuis vervoerd, bezweek hij weldra na gruwe lijk lijden. Een Tunnel ingestort. Negen arbeiders werden gedood en tien gewond te Jersey-City door het in- storten van een gedeelte van een tunnel, op de spoorbaan van Erie, Vijf arbeiders 1 ontbreken. In 't Distrikt Pirzaten, op een l landgoed ontplofte eene locomotief. Vier personen werden gedood, vier verminkt I en zes bekwamen brandwonden. Ik neme uit de NOODKLOK, weekblad der Burgerij or gaan van den vrijen Burgersbond, arrondissement Ant werpen, het volgend artikel ovet de EERSTE COMMU NIE Aan Zijne Eminentie Kardinaal Mercier, Aartsbisschop van Mechelen. Eminentie, Met den meesten eerbied richten wij ons tot uwe Emi nentie met het verzoek ons eenige ophelderin ^en te wil len geven nopens eene kwestie, welke de handeldrijvende kleine burgerij ten zeerste aanbelangt. Veel wordt er geschreven en gespsoken over het bevel van Z. H. den Paus nopens het vervroegen van den ouder dom waarop de kinderen tot de Eerste Communie zullen toegelaten worden, en wij moeten het niet ontveinzen, dat de kleinhandel drijvende burgerij dit nieuws met groote bekommer.-is voor hare stoffelijke belangen heeft vernomen. Immers, gelijk het Uwe Eminentie wel bekend is, brengt de tijd der Eerste Communie voormeest alle han delaars eene buitengewone drukte in den handel, welke ten zeerste -wo:dt gewaardeerd, vooral heden, nu den kleinhandel, zooals het ei'aas maar al te wel bekend is, zulk een pijnlijke crisis doorworstelt. Het is niet te geiooven, dat de uitvoering des bevels van Zijne Heiligheid zal gesclveden op eene wijze die de kleine burgerij eene ontgoocheling te meer in de voor uitzichten voor hare levensbelangen zou doen oploopen. Immers, wij allen, kleinhandelaars en vakmannen, moe ten ons voor het feest der Eerste Communie lang op voorhand onzen voorraad verzekeren. Eene vervroe ging of uitstel van datum zou voor velen onzer eene groo te schade en zelfs de totale ondergang beteekenen. terwijl eene onvoorziene opeenhooping rond een zelfde kort tijdstip de handelaarsjveel moeilijkheden zou veroorza ken, daar voir vele handelaars de verschillige ouder- dommen der kinderen, die heden tot de eerste communie zouden toegelaten worden, zeer in aanmerking komt voor hunnen handel. Wij berusten dus in de wijsheid rder geestelijke Over heid, die, hopen wij, in deze hoogst gewichtige zaak zal rekeni-g houden van de levensbelangen der handeldrij vende burgerij, en wij durven Uwe Eminentie eerbiedig verzoeken zoodra mogelijk bekend te maken, wanneer en in welke orde de uitvoering des bevels van Zijne Hei ligheid den Paus in onze parochiën za! plaats hebben. Hopende dat dit schrijven bij Uwe Emi.inentie de gun stig onthaal mag te beurt vallen, bieden wij, enz. Handteekens. Die twist zaait zal tweedracht maaien. Eene groote ziekte bestaat onder de werkersmaat- schappij welke ik noodig vind uit te roeien, omdat ze veel droeve gevolgen na zich sleept, door dewelke de werkersbevolking meer en meer te lijden heeft. Die plaag is de 0 n e e 11 i g h e i d, door sommige poli tiekers aan het Volk opgedrongen om alzoo door twist en tweedracht het werkvolk te doen overgaan tot klassenstrijd, om op zulke wijze alle verzoening on mogelijk té maken en het Volk meer cn meer te ver slaven. Nochtans die politiekers beweren de redders te zijn van het werkvolk. Voorbeeld. Ziet men dat rijke patroons, van ver schillende kleur, samen gaan zonder twisten om ons te komen overheerschen ten ons onder den hiel te houden. Welnu, beste Vrienden, laat ons dit voorbeeld vol gen allen twist en tweedracht vermijden en niet om zien naar verschillende gedachten van politiek, maar liever eensgezind gestreden als ware broeders wan neer het noodig is in werkhuizen of fabrieken. Ja me dunkt,, me dunkt, ik zal zonder omwegen spreken, heer Firmin ik wil uw ge luk,. Waarover ik u dankbaar ben, heer Lelong. Mevrouw, wat denkt ge van juffer Ger- maine.... O, Mijnheer Lelong, ik hoor er met den meesten lof van spreken zij is werkzaam, deugdzaam, aanvallig. Genoeg, ik weet genoeg uw Zoon wordt zoo rood als een kriek... O mijnheer, mijnheer Steek het niet weg ik heb mijn oogen om te zien ik heb uw toekomst verzekerd en mij dunkt ge zult gelukkig zijn met de Gouvernante en mevrouw uwe Moeder zou niets beter wen- schen dan hier op mijn Kasteel uw Bruiloit te vieren. Zoo spraken zo voort de Ingenieur zegde niets, doch de gevoelige snaar van zijn hert was geraakt en eenige dagen later op 't Kasteel van M. Levaillant alleen zijndemet jufterGermaine. Mejuffer, zegde hij, ik wil rechtzinnig met u spreken. Germaiue, hebt ge mijnen brief ont vangen Ja, Mijnheer, was de zachte stille ant woord. Och, Mejuffer, ik kon u niet langer het geheim van mijn hert verbergen. Gij hebt toch mijnen brief ontvangen. Ja, Mijnheer. En hem gelezen Ja, hem gelezen. Hij heeft mij gelukkig gemaakt en ongelukkig. Ach, wat hoor ik Wat wilt ge zeggen, juffer Germaine Mijnheer, uwe Vriendschap ontroert mij en maakt mij gelukkig. Och, ik dank u. Maar, eilaas ik kan niet aanvaarden. Och, mijn God sprak de Ingenieur, met hijgende stem. Gij kunt niet aanvaarden Neen, mijnheer, ik kan niet. Waarom toch Spreek, ik bid u I

De Werkman | 1910 | | pagina 2