M Rampen Misdaden-Ongelukken ^fioec?>Aliranak Buitenland De vlieger Chavez op sterven. IX 'T GROEXE VELD Mengelingen. 1 Gevolgen der Dronkenschap De doodrijders Erg- oltomobielongeval 5 slachtoffers Uil 't Meetjesland. Alleenheersching en Republiek Huishouding en Landbouw Wat vreugde in't frissche, groene veld. Waar duizenden bloemekens bloeien, Waar't beekje lustig henensnelt, En biekens en vünderkens stoeien Waar 't vogelijn zijn nestje bouwt, Zijn eikens broedt in 't droomend hout, Waar 't kwettert en schettert en wipt en springt En vroolijke liedekens zingt Wat vreugde in 't vruchtbaar, v. elig veld Te midden van 't rijpende koren, Dat wiegewagglend overhelt, Als zocht het naar stevige schoren, In 't veld, waar noeste, taaie vlijt, Bij alle weOr, in allen tijd, Al jokkende, fluitende spit en zaait, Al Eedekens zingende maait I O, wijde veld, o blijde veld, Wat min ik u, min ik u teeder Gij zingt zoo zoet, zoo zacht vei telt Ge, en 'k zing en 'k vert 1 het dan weder I Gij ademt vrede en stil genot Gij roemt den heilgen naam van God En 'k fluister, gekluisterd door 't hemelsch lied O, veld, wat genuchten gij biedt Tante. Een telefoon, mijn kind, is een instrument waarmede, als men iets vertelt, men 't dadelijk aan het ander einde der stad weet. Kleine Mari o. Dan zijt gij ook een telefoon, Tantewant vader zei gisteren nogpas op dat Tante 't niet hoort, want dan is liet seffens door geheel de stad gekend. Een terdoodveroordeelde ontvangt het bezoek van zijnen rechter die hem zegt dat zijnen laatsten v/ensch zal vervuld worden. Dan, mijnheer, antwoordt de vent, gij weet dat ik veel liefhebberij had in de steirekende. Laat me toe nog eens de planeet Sirius voorbij Venus te zien trekken... Zekerhoe laat zal dat ge beuren Om 5,35 uren 's morgens, den 10 December 1947, mijnheer. ZONDERLINGE VROUW. Een jonge vrouw, onlangs met eenen neger, zoo zwart als hebbenhout, I in het huwelijk getreden, ontving van j haren man, eenen zeer gevoeligen brief, waarop eene groote inktvlek was. Arme jongen, hoe moet hij mij be minnen, riep zij uit, hij heeft tranen ge stort al schrijvende, ik erken ze, daar ze zwart zijn 1 Rechter. En ge zijt getrouwd Ja, M. Met wie Met mijn Vrouw. Dat spreekt van zelf. Neen. M. de Prokureur, dat spreekt niet van zelf g'hebt daar mijne zusier, bij voorbeeld, die is met haren man getrouwd Een Schilder-Jongman haalde een doch ter uit 't water. Mr, Mr, riep haar va der, wat wilt gij 200,000 fr. of d'hand mijner Dochter? D'hand uwer Doch ter, sprak de schi'der jongman, denkend dat moet uit cc-i: ïiike Familie zijn. God zij gedank', riep de Vader uit, dat gij de 200,000 fr. r.i t gekozen hebt, die had ik niet, daar ik maar een gezegd schoenmaker ben maar mijn dochter is voor u g'hebt haar gevraagd en een eei- lijk man houdt zijn woord i Is verschenen en te bekomen in ons Bureel voorliet jaar 1911, aan 10 centiemen. Goede winst voor de Uitverkoopers, Doodelijk ongeluk Zondag morgend, rond 6 ure, ging de 87ja- rige Jan Meganck, te Aygem, naar den koer. De arme ouderling viel in den beerput en verdronk. Smartelijk ongeluk i Zekeren Ed. Thiron, wonende te Beveren, ging maandag op den zolder, toen hij op den trap eene draaiing kreeg en nederstortie. De on gelukkige viel zwaar als lood op de vloersteenen. Hij werd erg gekwetst. Zijn toestand boezemt weinig hoop op genezing in. Slachtoffer zijner onvoorzichtigheid. Een 6 jarig knaapje, wonende in de Z.s El lenstraat te Brussel, was zondag avond achter op een rijtuig geklomm.-n dat door de Ligne .traat reed. Toen de kleine er wilde afspringen bleef hij met zijne kleederen aan het rijtuig haken, en werd verscheide meters ver meegesleurd. Het werd met gebroken been opgenomen en moest naar het hospitaal vervoerd worden. Gevaarlijk spel. Het öjarig zoontje, Eugecn Coppens,Antwcrp- cchen steenweg te Brussel, liet zich Maandag ten zijnent van de trapleuning van den kelder glijden viel er over en werd opgenomen met gebroken voorhoofdsbeen en kneuzingen. Kinderen weest toch voorzichtig 1 Zondag avond, te St Nicolaas, ontstond twist tusschen De- Lovre, die hevig bedronken was, en zekeren Van Lanker. Vóór er hulp bijkwam, stortte deze laatste neêr, bloedende uit eene ga pende wonde. De wildeman is aangehouden. Treurige gevolgen van drankmisbruik. EEN MOORD TE JEMEPPES. Twee mijnwerkers van Jemeppesaan de Maas, Cremer, 36 jaar oud, en Clajot, 3o jaar oud, had den het grootste gedeelte van den Zaterdagna middag in de herbergen doorgebracht. Weldra was de laatstgenoemde dan ook vreese- lijk dronken doch Cremer niet. Beide mannen keerden ten slotte huiswaarts. Clajot, die een kind op den arm droeg, waarvan hij de peter was, waggelde zoo, dat zijn kame raad hem het kind afnam. De dronkaard ontstak dermate in woede dat hij Cremer te lijf ging, maar hij moest het onderspit delven. In woeste razernij snelde hij nu zijn huis bin- ben, kwam dadelijk weer op straat met een groot broodmes gewapend, en bracht daarmede den ongelukkigen Cremer zulk een steek toe in het been, dat de arme man een uur na de misdaad aan bloedverlies bezweken is. Clajot is aangehouden en opgesloten. Dronkenschap. X..,, werkman, Samaritaan«chestiaat, Ander- lecht, zeer dronken zijnde, werd Zondagavond in een drankhuis der Hoogstraat buiten gezet. Met de vuist sloeg hij de ruiten in van eene gla zen deur. Al de aders van zijnen voorarm werden doorgesneden. De man verloor stroomen bloeds en werd spoedig naar het St-Pietersgasthuis overgebracht. Hij zal gebrekkelijk blijveD. Zondag avond, reed M. Pieter Hammecour, per rijwiel langs de Fonsnylei, te Brussel, toen hij door een otio-faxi omgeworpen werd. De on gelukkige wielrijder weid vreeselijk over heel het lichaam gekwetst. Zijn rijwiel is geheel vernield. Zondag morgend, reed William D., in gezel schap van verscheidene andere wielrijders naar Tei Kameren-Bosch, toen hij op de Louisalaan, door een ottomobiel omgeworpen werd. D. werd ten gronde geslingerd en erg gewond aan h;t hoofd Zaterdag namiddag, rond 2 ure, reed een ottomobiel in snelle vaart langs de Groendreef, toen het voertuig met geweld op een boom botste. Heel het voorste van den ottomobiel werd plat gedrukt. De staker werd op de straatsteenen ge slingerd en den rechterann gebroken. De man bloedde ook uit eene diepe hoofdwonde. •Maar-dag namiddag, rond I ure, zekere J. De Coi.iuc -, chauffeur van M. Beernaerts. nijveraar, r ed me ern zijner Vrienden in dienst bij M. De Pooi ut. te Gen», per ottomobiel uit en vlogen er op schikkelijke wijze van door. Tege»-de statie van Quatrecht wide De Co r.inck, die den otto bestuurde, een kind vermij den die over de straat liep. De beweging aan dc otto g-egeven, was te lievig de otto kantelde om, het kind werd door de otto eevat en op den slag gedood. De 2 stokers werden tegen de hoornen van den sic-env.eg geworpen. De Coninck werd gedood en zijn vriend zeer erg gekwetst Zijn toestand levert geen hoop meer. Jules De Coninck is getrouwd en vader van eei kind. Hij is 29 jaar oud. Een ond;i zoek is geopend. i l .t 9j..:ig l o j r ich gen Deteure, wonende Watcrlooschen steenweg 292, St Giilis. Is z i'erdag morgend in de Turkijestraat door een ot'-omobiel omgeworpen. De kleine werd in eece naburige apotheek gedragen. Het knaapje had een zware hoofdwonde bekomen, benevens tal rijke ernstige kneuzingen. De toestand van het kind is hoogst ernstig. MOTOCYCLETONGEVAL. In de Heistraat te Wilrijck, is M Pop'.imont, bij de aankomst der deelnemers van den wielrij ders wedstrijd, door een motocyclet gevat en ten gronde geworpen. De heer Poplimont bekwam eene gapende wonde aan het hoofd en andere wonden. Men heeft hem na verzorging per rijtuig naar Antwerpen overgebracht. Gevaarlijke val Maandag, een boodschapdoener Felix Greve- linckx, 16 jaar, reed per velo in de Zuidstr. te Brussel, en zich willende uit den weg maken voor een ottomobiel welke in dolle vaart kwam afgereden, viel van zijn rijwiel. Voorbijgangers namen hem op met eene gapende wonde aan den schedel en veel bloed verliezende. Hij werd naar 't Hospitaal vervoerd. Schepen in aanvaring te Zee Brugge Het viermaslschip Loire, geladen met nitraat, werd aangevaren door den Engelsehen steamer Tripoli. Het voorste van het zeilschip werd in gestampt. Toch, hoewel vele lekken hebbende, kon de Loire in de haven varen en daarna de reis voortzetten tot Brugge, waar het, na lossen, naar Antwerpen gaat om te worden hers»eld. Ook de Trippoli werd erg beschadigd. De schade be draagt 5o.ooo frank. Vlieger doodgevallen. Chartres 25 Sept. De vlieger Poil- lot was tot 4 maal opgestegen met een leerling-vlieger. Do vijlde maal toen hij boven het manceuversplein van Chartres zweefde zag men eensklaps het toestel wankelen en nederstorten. Tusschen het gebroken en vernield toestel lagen de twee vliegers. De leerling was licht ge kwetst doch de vlieger Poillot stierf 20 minuten later. Treinbotsing. Eene botsing had, op de lijn van Wla dicaucasus plaats tusschen een koopwa ren trein en een reizigerstrein. Het aan tal dooden en gekwetsten is zeer groot. Nog een spoorwegbotsing. Uit Tipton meldt men dat eene bot sing voor kwam tusschen een reizigers- Irei.i en een koopwarentrein van de Union Trachon. Er zijn 6 dooden en 7 gewonden. Een trein in eene rivier gevallen. Te Denver, in Colorado, viel een rei zigerstrein, naar Rock-Island rijdend, in den stroom bij Clayton. De stortregens hadden eene brug vernield. De locomo tief ligt in eene diepte van zeven meters water. De toestant van Chavez, die de Alpen overstak en bij 't neerdalen, op 10 meters hoogte, viel onder zijn toestel, is nog verergert. Hij ligt op sterven. Tweevoudige moord. De hovenier Genentz doodde met zes revolverschoten de echtgenoten Ilker, twee zeventigjarigen die op hun veld ar beiden. De moordenaar zocht zijn broêr op waarmede hij in oneenigheid leeft. Ilij ontmoette de echtgenooten Ilker die hem aanspraken. Woedend schoot hij ze neer. Vier personen onder een tram Een schrikkelijk ongeluk veroorzaakte den dood van twee personen en maakte nog twee andere slachtoffers, 's avonds in de Reisnestraat, te Parijs. Een rijtuig werd aangereden door een tram, omge worpen en de vier personen die erin za ten eene moeder, hare twee kindeien en eene keukenmeid rolden voor een an dere tram en werden onder de raderen verpletterd. De moeder werd het been afgereden en bezweek korts nadien hare 15 jarige dochter werd gedood en heele- nal vermorzeld. De beide andere perso nen, een 14 jarige jongen en de meid zijn zijn erg gewond geworden. Twee kinderen verdronken. De drie kinderen van den melkverkoo- per, Monks, speelden op eene helling, aan den zee-oever te Westgate on-Sea. Het jonste kind, twee jaat oud, viel in 't water. Het negenjarig zusterken duikelde onmiddelijk om het le redden, maar alle twee verdronken. Het derde kind liep naar huis, voor zich het ledige kinderwagentje duwend. Toen moeder dit zag, vroeg zij waar 't kindje was. In 't water, was 't antwoord. Radeloos liep de moeder naar het stiand waar zij het wreede nieuws ver nam De beide lijkjes werden later opge haald. BANDIETEN EN DYNAMIET. Twee politie agenten gedood. In de provincie Warschau deden vier booswichten met de dynamiet de lokalen der beide gemeentelijke regencies sprin gen. Zij namen 't geld en de documenten mede. Twee politie-agenten weiden ge dood. -A._A.lSr WIE ID33 SOF-TTITXjD Niemand zal ontkennen dat de Socialisten sedert eenigen tijd, eenen grooten vooruitgang gedaan heb ben.. Aan wie de schuld daarvan 1° Aan 't mislukken, op vele plaatsen, van de wer kingen der Kristene Demokraten, die geen ander doel hadden dan de toestanden der werkende menigte te verbeteren. De Kristene Democratie ging over 15 jaar d c grootste macht worden van ons Land Aan de Katholieken, om hunne gramschap op ons uit te werken, zoo besloten zij alles, ja zelfs ae schan- digste middels te gebruiken' om ons ten onder te brengen. De oude partijgangers kunnen dat getuigen wat zij in dien tijd geleden nebben. Dan waren het al slechte menschen, omdat zij het Volk eene betere plaats in de maatschappij wilden doen bekleeden. Ve len kunnen dat nog getuigen, hoe geestelijken en al len die aan het hoofd stonden der katholieke partij, het Volk tegen ons ophitsten, bijzoover, toen wij naar Lovendegem eens naar de meeting van een Christen Demokraat gingen, wij werden onthaald op ketel- en scliuifelmuziek. Hoevelen stonden er dan niet voor het lokaal met het hert en den wil goed, doch die niet dierven binnen komen, uit vrees van vervolging en broodroof? Vandaar dat vele Demokraten niet naar de vergaderingen dierven komen en dat zoo stilaan onze partij kwijnde. Doch, hoevele Werklieden zijn er niet geweest die zich bij dc Socialisten aansloten, omdat de katholieke partij te weinig voor haar deed. en alzoö, door den ge- aurigen omgang met de Socialisten, hun Geloof en alles wat hun heilig vvas, op zijde lieten? Ach, heeren Katholieken, gij dacht dat niet: dat velen bij de Socia listen zouden overloopen, maar nu is het te laat, nu zij zoo eene machtige partij geworden zijn. Hadt gij vroe ger naar ons geluisterd'en met ons mede gestreden, in plaats van ons zoo te vervolgen, nooit had de socia listische partij zoo machtig geworden. Het was noodig den werkman aan te toonen waarop hij recht had doch de grootste schuld ligt aan u neerèn dat bekent gij wel niet met woorden, maar toch door uwe werken. Het programma waar voor wij vroeger streden, en dat door u zoo belasterd werd, begint gij zoo stilaan of beter gezegd, zoo on derduims na te volgen, dat, zoodit blijft voortduren, wij wel aan eene katholieke partij zullen geraken met een demokraüsch programma. (In woorden Heeren Katholieken, komt gij zoover, dan zult gij te kiezen hebben tusschen twee dingen 1° Priester Daens en onze andere partijgangers, die door u vroeger zoo belasterd en bescnimt werden, in hunne eer te herstellen. 2° Ofwel u laten belasteren 'en beschimpen, gelijk gij vroeger met ons gedaan hebt. Aan u de keus dus, heeren Twee Waarschootenaren. Te bekomen in ons Bin eel door JUL DEMARREZ.met inleiding door Pieter Daens, Volksvert. Schoon boekwerkje, warm aanbevolen. Verkrijgbaar op Chipka. Prijs 0,20. of Raadgevingen en Voorschriften door Rector Van den Bosch 1,50 ik u halen, met Zusterken en met Mène ons beste'koets staat al gereed alle dagen bid ik voor u, mijn éen armken en mijn kruksken om hoog. Ons Heer cn Ons Lieve Vrouw zullen ons helpen. M. Levaillant had een kristelijk hert, niet femelachtig, diep oprecht. In zijn bitter ver driet aanriep hij den gekruisten God en onder vond de kracht der woorden uitgesproken door de onfaalbare Waarheid Komt allen tot mij die belast en beladen zijt cn ik zal u vet kwikken. M. Firmin, de Ingenieur, van Larinelle, werd aan 't hoofd gesteld der groote ijzergieterij op het pramen zijner Moeder, die hem te hoog geplaatst vond voor een Gouvernante, nu had hij kennis gemaakt met de Dochter van een schatrijke Rentenier, en zag niet meer om naar het Weezekind, Dochter van den Geneesheer. Wat is dat hier snaterde Maxken, Vader is weg M. Firmin zien wij ook niet meer Si mon is ook weggegaan Maine, blijft toch want moest gij weggaan, dan zou Makske sterven van verdriet. De Kasteelheer van Larcinelle kwam ook zeer weinig het drukke werk in zijn groote onderneming bracht niet de minste rust in zijn gemoed, hij had dagen en nachten van helsche tormenten Simon hoorde hem kermen en zijn eigen verwcnschen, ja de dood afsmeeken ze keren nacht hoorde hij hem uitroepen Dat de Gendarms komen Dat ze mij naar 't Gevang brengen, naar't Schavot Liever de Dood liever de schande, dan zoo te blijven leven. Toer. zei de oude getrouwe dienstbode Si mon Ik ben hier op 't Kasteel van den Moorde naar Daar D geen twijf.1 aan mijn goede Meester is gansch onschuldig maar hoe zal ik dat kunnen getuigen Daar lag de zware moeielijkheid maar de Liefde overwint alle hinderpalen Simon, die

De Werkman | 1910 | | pagina 2