Uit Gent Rampen Misdaden-Ongelukken, De doodrijders ff Buitenland Mengelingen. meester 1 3.5° 't Aalst Vrijdag SLIMME KNECHT. Een Rus, een man van aanzien, die in de maand Augustus te Parijs vertoefde, woonde den avond van zijne aankomst eene voorstelling bij in een schouwburg, die gedurende den Zomer zijne deuren niet sluit. Het hooge heerschap meende een voudig uit beleefdheid goed te doen een bloemruiker aan de voornaamste ac trice te laten overhandigen. Immers wan neer men zeer rijk is, stelt de mensch er dilwijls eene groote eer in de schoone kunsten te begunstigen. Dezer dagen nu kondigde zijn knecht eene dame bij hem aan, die den Rus voor zijn vertrek uit Parijs nog eens bezoeken wilde. Het was de actrice die zeide Ik kom u bedanken voor uwe tal rijke voortdurende en ^gevoelige beleefd heden. Gij wel vriendelijk, mevrouw, maar ik heb u maar één bouqnet gezonden, dat is eene maand geleden, als ik me wel herinner Maar uw knecht heeft er mij iede- ren avond één gebracht 1 De knecht werd geroepen en deze ver telde in groote verlegendheid Toen ik de eerste bloemen bracht, heeft de dame mij 5 frank gegeven. Daar een bouquet mij slechts 3 frank kostte., ben ik er mee voortgegaan. Een advertentie uit een provinciaal dagblad «Te koop een koe, gevende dagelijks 25 liters melk en 12 zakken erwten.» Nog één stap verder en we melken erwtensoep. Wij lezen mi den VERSTANDIGEN HOVENIER, te koop in ons Bureel, aan 0,75 fr. Weg!>reel)l«cleren. Wegbreebladeren behoeft men niet te zaaien, zij wassen overal bij de wegen. GENEESMIDDEL. De bladeren gekneusd en met eiwit ge mengd en op verbrandheid gelegd, ver koelt en geneest het. Het sap gedronken, ruimt de borst van fluimen in de ooren gedaan, verdrijft het gezwel; in den vervuilden mond ge houden, geneest denzelven in de oogen gedaan, is goed voor roode en gezwollen oogen. Met het sap gegorgeld en romdom den hals gesmeerd, is goed voor de zeêre keel. Het sap in de fistelen gedaan, geneest ze. Het sap op heete en vurige gezwellen en etterbuilen gelegd, verkoelt, verdrijft, geneest en trekt den brand uit. Het zaad in wijn gelegd en gedronken, is tot de bovenstaande gebreken ook goed. Drie wortelen met drie romers wijn in water gedronken, verdrijven de tweede en de derdedaagsche koorts. Het pulver van wegbreebladeren en aron op de ambeien gestrooid, geneest ze. De wortel met bertram gepulveriseerd en met lauw water in dc-n mond gehou den, stilt de tandpijn. De bladeren met honing gezoden en op de zwerende vrouwenborsten gelegd, ge neest ze. Wegbreebladeren met zout gestamp en op het flerecijn gelegd, stilt de pijn. Het gedisstilleerd water is ook van groote kracht. De deugd van dit kruid is zeer prijs baar BOEKEN I om Fransch te leeren zonder Een meisje levend verbrand te Elsene. Dochter Vanacker, Dillenstraat, sprong uit haar bed om de deur voor hare moeder open te doen, zij stiet tegen de tafel en deed de lamp vallen op haar zustertje, die aanstonds brandde gelijk een toorts. Toen de moeder binnentrad, aanschouwde zij dit vreeselijk tooneel. Het kleine slachtoffer rolde op den grond van geweldige pijnen. Bij hare pogingen om de vlammen te blus- j schen verbrandde de moeder zich aan den arm en hand. Op dit oogenblik kwam M. Moesier, politie- pz iener, voorbij gegaan, en met zijn overjas elukte hij de vlammen uit te dooven. Het kind werd naar het gasthuis vervoerd, men oordeeld zijnen toestand volkomen hope loos. Door een trein gedood. Zondag nacht vond men op de linie der ijze renwegen van de Nori-Belge, nabij de statie der Guillemins, het lijir van een inwoner van St-Joost-ten-Noode, Lucien Adam, 41 jaar. De schedel werd gebroken en een arm afge- rukt. Men weet nog niet hoe eigenlijk het vreeselijk ongeluk plaats had. ONGELUK TE BRUSSEL. Zekeren M. De Ridder, is Zaterdag nacht rond 12 uur op de Noordlaan door een huurrijtuig overreden. Met ernstige wonden aan de beenen, den schouder en het hoofd werd de ongelukkige op genomen en naar St-Janshospitaal overgebraeht, waar zijne wonden verbonden zijn- Een magazijn geplunderd te Brussel. Toen Maandag morgend, MCoevaert, die een juweelmagazijn heeft op de Grasmarkt, kwam om het te openen vond hij het magazijn gevuld met stof en totaal leeggeplunderd. Eene groote hoeveelheid gouden zakuurwer ken, halskettingen, oorbellen, een honderdtal gouden ringen met kostbare perels en brillanten en vele andere juweelen werden ontnomen. Een onderzoek werd geopend. De kwaaddoeners kwamen in huis langs de oude beenhouwerij gelegen boven het magazijn van M. Coevacrt, werktuigen waarmee de ope ning in de zolder werd gemaakt, werden ter plaats gevonden. Tot hiertoe bezit men geen spoor van de da ders van dien stoutmotdigen diefstal. Een ouderling door een tram verpletterd. Zekere E. de Haan, wilde den tram nemen op de Brouckereplaats, te Brussel. Hij bevond zich reeds op de voertrede, tosn het teeken tot vertrek werd gegeven. Door den schok viel De Haan achterover. De beenen van den Ongelukkige werden ver pletterd tusschen de inslijgstcde en het voetpad. Hij werd naar St-Jar.sgasthuis gebracht, met zijn rechterbeen gebroken, het rechterhand ver pletterd, en wreede wonden aan het hoofd. GROOTE BRAND TE KOEKELBERG. insdag morgend, is ei een groote brand ont staan in eene driewoonst op den Gentschen steenweg. Op weinige stonden sloegen de vlammen, ont staan in eene schuur, zoo hoog op dat de diij woningen aan eenen vuurgloed geleken. De pompiers konden na krachtdadig werken den brand dooven, doch van de driewoonst blijft er niets meer over dan een hoop assche. Behalve bet vee is alles in den brand gebleven, de schade beloopt op de som van 25,000 fr. DIAMANTEN GESTOLEN te Antwerpen Tijdens eene afwezigheid van M. Van Spren gt, zijn dieven in zijne woning gedrongen en hebben er voor 400ofr. diamanten en eengcuden uurweik ge tulen. De poli ic heef; een onderzoek geopend. A. Welis, weid Zondagavond inde Ko ningstraat, te Brussel, door een automobiel om vergereden. Mij werd overdekt met kneuzingen en won- zijne klecdereu werden van zijn lichaam gerukt. Zondagavond word een werkman van Rijsel, Vlcuminckx, cp de Louisalaan, ie Brussel, om geworpen looi ecu automobiel en verscheidene meters ver voorgcsle, pen. Hij werd erg gewond en een zijner beenen gebroken, r.aar het St-Pieters-Hospitaal overge bracht. Zekere J. M., 58 jaar, is Dijnsdar nacht, op de St-Janskaai, te Antwerpen, door eenen auto mobiel omgeworpen, men heeft hem met erge worden aan den rug naar het gasthuis gebracht. Vrouw Cou enier, werd Dinsdag in de Nu u straat, tc Brussel, door een auto-taxi om geworpen. Men nam haar op met gebroken lech'eibeen en erge kneuzingen. De autovoeider van M. de W...4 door de dreef rijdend van he. kasteel der Zang rij, te Eigen-Bilzen, wondde Maandag doodelijk Mevr. Wynen, geboren Vasvooy, en een kind, welke aldaar kastanjen opraapten. De slachtoffers wer den door M. de W... zelf naar het gasthuis van Maastricht vervoerd, WILRYCK. Een kindje verbrand. Maandag was de echlgenoote A. De Pauw, wonende Krijgslaan, eene boodschap in de buurt gaan doen en had haar driejarig zoontje alleen thuis gelaten. Wanneer de vrouw terugkwam, vond zij haar kindje door vlammen omringd. Het kind had tijdens de afwezigheid der moeder met stekjes gespeeld en aldus het vuur aan zijne kleedjes meegedeeld. Nadat men er in gelukt was de vlammen te dooven, bestadigde de ontboden geneesheer zeer erge brandwonden op het lichaam van het kind 1 en deed het onmiddelijk naar het gasthuis over- - breng. n. De kleine overleed aldaar [eenige ston- I den later. BLOEDIG GEVECHT. Maandag kregen twee boerenknechten, van Gaushoren, twist in eene herberg op den Gent schen steenweg Een hunner bracht zijnen tegen strever twee steken toe met een riek in den rech terschouder. Het slachtoffer zakte ineen, bloedde fel en verloor het bewustzijn. Na verpleging werd de gewonde naar zijne woning gebracht. DOODELIJKE VAL. Dijnsdag morgend, opende Edmoud Van Hoecke, aardewerker, 23 jaar, een kamer bewo nend op den Leuvenschen steenweg, te Brussel, op het tweede verdiep, een raam dat uitzicht had op den koer. Hij boog wat te diep voorover bij 't uitgieten van wat water, verloor het evenwicht en vielDe ongelukkige werd met schedelbreuk en erge kwetsuren" opgenomen en is in het gast huis overleden. LA LOUV1ÈRE. Vreeselijk gewond. Twee mijnwerkers, wonend nabij de barreel van den Mitant des Camps, te La Louvière, kre gen Maandag twist. Een hunner, P..., gevaar lijk oud-veroordeelde, bracht zijn tegenstre ver verscheidene slagen toe met een punthamer. Het slachtoffer, die reeds een oog verloor, werd getroffen in het ander oog. Zijn toestand is be denkelijk. P... werd aangehouden en opgesloten. Het geldt hier alweer een drama der jaloersheid. ST-HUBERT. - Verpletterd. Een waggon, in de statie van den buurtspoor weg op de verbindingslijn der fabriek gestooten, drong in de hall der lossing en pletterde tegen den muur den werkman, Jeanette. De ongeluk kige, gehuwd en huisvader, stierf weldra. Doodelijk ongeluk. Tijdens de reis van het Engelsch drie- masterachip Vincent, komende van Ant werpen en bestemd voor Portland, is een bootsman uit de onderste ra van den middelstem mast op het dek gevallen. Het schip legde te Vlissingen ten anker waar een geroepen geneesheer enkel den dood kon bestatigen. Het slachtoffer had zijn hals gebroken. SPANJE. Een cycloon heeft de provincie Matanzas verwoest er zijn een honderdtal personen gedood. ZEERAMP. De Engelsche steamer Portmarna toe- behoorend tot een Argentijnsch huis, had schipbreuk nabij Kaop Prio. Twaaif matroozen verdronken. Het schip is heelenal verloren. MIJNONGEVAL. Uit Worksop (Engeland) meldt men dat een ophaalbak, 20 mijnwerkers be- j vattend, van 25 meters hoogte in den put 5 Mantori viel. Vijf arbeiders hadden de leden gebroken, de andere zeer erg ge* wond. Bom in eene Kerk. Tijdens de H. Mis is zondag in eene j kerk te Napels eene bom ontploft. Eene 1 ernstige paniek had plaats. Men gelooft dat men hier met eene wraakneming op den Pastoor te doen heelt. Boschbranden in Amerika. De bosschen van Minnesota staan in brand en het vuur verspreidt zich over eene oppervlakte van 7,500 vierkante ki lometers. Er zijn 1000 dooden. EENE CYCLOON OVER CUBA. Eene orkaan, die groote verwoestingen aanrichtte op Cuba, steeg aldaar tot cy cloon en vernielde alle betrekkingen met het binnenland in de provincie Havanna. Batabano zou verscheidene voeten onder water staan. De zee sloeg, op eene uitgestrektheid van eene halve mijl, eenige der entrepots van de douanen van Havana weg, en nam voor verschelde honderd duizenden dollars koopwaren mede. Casablanca staat onder en de bewo- ne.s zijn naar de heuvelen gevlucht. Te Rogle zijn er vele dooden. In de provincie Pinar el Rio ii de schade even groot en betreurt men tevens vele menschenlevens. -— Een kolenboot, varend van Pillau naar Elbing, zonk vóór Elbing. Vier personen verdronkrn. Indien er geen Katholieken waren die Liberalen en Socialistenbladen lezen, den helft van deve bladen zou niet bestaan zoo lezen wij in Licht en Liefde, dat koste loos wordt verspreidt en door Priesters opgesteld. Wij deelen volkomen deze gevoelens. Het zijn de Katholieken die dus hunne tegenstrevers sterk maken hoe komt dat toch daar geen woord van. Men zou voorzeker verschillige oorzaken kunnen noe men een der grootste nochtans is dat men onze Demo cratische Bladen overal vervolgd heeft. Ja, heeren Katho lieken, gij ziet het ook, mannen die rondloopen geladen gelijk ezels met pakken gazetten, en uw hart doet zeer bij de gedachte dat het meest anti-katholieke zijn, en het wordt akelig in uw binnenste bij de gedachte dat deze zooveel door de Katholieken gelezen worden. Wij gevoe len hei ook wanneer wij onze Democratische aanbieden, dan zegt men ons dikwijls ik lees al zoo\eel gazetten en heeft de Gentenaar bestatigt dat de Demokraten tot de Katholieken weergekeerd zijn, wij integendeel gevoelen dat men van Katholiek gemakkelijk Socialist wordt, dat leert ons de Kiezing van Kortrijk en ook van Nijvel. Ge- 1 efde Volk van Vlaanderen, zal Belgë ongodsdienstig worden tot u richten wij ons, gij hebt de macht. Neen, niet waar, gij zult de Democraten steunen indien er op ieder Parochie vijf Gazetten meer gelezen worden, dat is voldoende, drij stemmen per kiesbureel, dan komt onze Man er door. En gij, Katholieken, zult ophouden ons te broodrooven en vervolgen, zooniet dan is uw val verze kerd Th. V. W. Bezoek van Jan Battist. Vrijdag 13 Oct. gereed om naar Brussel te reizen, de brave oude Jan Battist van Neerhasselt stapt binnen. Dag Jan Battist. Dag menheer. Hoe is 't Goed, goed Hoe is 't met d'appelen Ze zijn nog niet af, en zijt maar gerustge zult uw paart krijgen, ge weet, 't is mijn jaarlijksche gewente. En wat zegt ge van de moord Ha ja, dat z'alle twee zot verkleerd zijn... Zot 111 Ik kan ik ook zot zijn. Ze waren zij niet zot om naar Neerhasselt komen de menschen vermoordön. Zot 1 Zot En zouden ze die twee menschen kunnen vermoord hebben huns getwee, een vrouw en een jonge snotter. -- Bij-neen-ze Ze waren met 4 of 6 eene heele bende! Maar wat geeft hetze te vangen I ze kunnen er zoowel 6 of 8 zot verkleeren. 'ne Winkel is 't, die nieten deugt Jan Battist, gaat ge meê naar Brussel Ik ik Ja. gij, mijn oude Vriend. Maar ik ben blij dat ik thuis geraak En wie zal mijn Gazetten verkoopen. Maar Jan Battist, ge kunt dat morgen doen en Zondag. Och Uffraken, ge kunt dat zoo schoon zeggen, ik moet ik seffens vertrekken, of ik geraak uit mijn werk niet. Ge gaat toch eens in de Molenstraat binnen, bij uffra Wellekens. Als't God bief t, 'tis daar braaf Volk en goeien drank. Als 't God belieft, stap ik daar eens binnen, zon der mankeeren. En welk goed weer, Jan Battist Ja, ja, 't is goed weer Zal 't alzoo blijven? Ho, ho, dat weet ik nu nog niet. Als de wind in De angst langer daar te blijven gaf hem moed. Rijkmoeds kist scheen het gemakkelijkste te openen. Hij wilde die met een ijzer breken, maar dat ging niet zoo licht. De glazen waren van binnen met staalbanden voorzien; hij moest van buiten het hout splijten. Terwijl het hout kraakte, liep hem het koude zweet over het aangezicht dat geluid scheen hem nog meer te beduiden, dat hij een keikroover was. Al wat rond hem stond maakte hem verveerd en hij hadde hij zonder twijfel alles laten staan, indien plotselijk het slot niet opengesprongen was, bij het drukken op eene vijs. Snel zag hij achter zich om te zien of niemand hem be spiedde. Da \r hij niets zag, viel hij op zijne knieën, voegde de handen te zamen en bad Heilige doode, vergeef mij die pracht is u on- noodig maar een van die steenen zou eene arme familie gelukkig doen leven Het scheen hem dat de doode bij deze woor den vriendelijker uitzag. Kloekmoedig greep hij hare hand om den ring er af te trekken. Wat schildert u zijnen schrik, als hij voelde dat het lijk hem met vochtige vingeren de hand drukte. Met eenen gil rukte hij zicji los, zonder het licht meê te nemen angst vindt den weg in de duisternis. Gelijk een haas liep hij door de kapellengang over den koor en hij ware zeker gelukkig uit de kerk geraakt indien hij niet in zijnen schrik den zoogenaamden duivelsteen vergeten had, die in het midden der kerk staat en dien, volgens de sage, den duivel daar door het gewelf gesmeten heeft. Tegen dien steen ging de ongelukkige Bolt vallen, toen de klok den twaalfsten slag in den toren sloeg. Hij viel onbewust op den grond. Als hij van zijne on macht terug kwam en zag* dat niemand hem vervolgde, gaf de angst hem vleugels. Thans liep hij de kerk uit, over de markt tot de wo ning des Burgemeesle s. Hij voelde alleen zijne zonde en zag geen ander middel, der dooden wraak te ontgaan, als door het bekennen zijner misdaad. Hij klopte lang, voor dat men kwam. Al het

De Werkman | 1910 | | pagina 2