Afgrijselijke Moorderij De gevolgen De Kamer Ninove KronijK der Week HOOGMOED 1994 9 Dec. 1910 te Haaltert en Heldergem (bij Aalst) IVeêrhasselt fr 5 Over Moerassen DOOR DRONKENSCHAP ABONNEMENTSPRIJS voor België 2,50; de vreemde Landen 4,10 Men schrijft in cp alle tijdstippen des jaars. Goed nieuws uit BrusselKoninginneken is veel beter, ja bijna genezen en mag al opstaan. De Doc- teurs schreven dijnsdag De genezing gaat regelmatig en goed voort. Gra- tiasElk heeft er behagen in Die het Goede doet Het Goede ontmoet. Een gulden spreuk Koningin Elisabeth, uit Duitschlar.d naar hier ge komen, heeft haar geluk niet gezocht in plezieren of in praalderij, maar in Goed te doen aan den Even- raensch en daarom wordt zij geacht en bemind daarom is zij waarlijk gelukkig. De beste Vreugd is de Vreugd die men anderen aandoeL-» De toewijding en opoffering in alle omstandighe den, als Kind, als jonge Dochter, als Jongman voor zijn Ouders, de Huisvrouw voor Man en Kinderen, als Gasthuisnon of anderszins voor 't lijdende Mensch- dom, als Overheid, als Kiezer, als Democraat, dat geeft den besten Vrede aan 't hert, daarbij Moed en Troost in de moeielijkste omstandigheden. Alles vliegt ras voorbij... Goed doen blijft voor den Tijd en voor d'Eeuwighei.d. 't Weêr is gelyk den prijs der BloemNiemand ver staat er hem uit. In alle geval 't is zeer zacht en open- hertigde buitenwerken blijven niet stil. Bij den Arbeider in ons Land ongelukkiglijkZonder wedt is aonder eten De FAMIELIELOON zou er moeten ko men ik schrijf en werk er gedurig voor; de Kardi naal-Aartsbisschop van Mechelen wekt iedereen op, voor den FAM1L1EL00N. En t'Aalst een voornaam Schrijver der Liberale Volksgazet heeft met my ge spot en gelachen, omdat ik den FAMILIELOON een HEILIGE zaak noem. Doch vele Liberalen hebben hem ongelijk gegeven. Bene meritis, 'fc Is wel ver diend EN IN DE KAMER. Vrijdag deed de oude Janson een geweldige Rede voering voor eerlijker Kieswet en Leerplicht. Hoe droef dat zulke deftige nuttige zaken moeten verde- VAN DEN cenige tafereelen uit het Leven van den Vrou wenbeul Koning Hendrik-den-Achtslen, van Engeland IV. EEN KONINKLIJK BEZOEK. De ring eens Konings verdient toch wel bewaard te worden. Maar als den Koning dien ten teeken van liefde heelt gegeven Jaloersche, die gij zijt I antwoorde Catha- rina lachende. Ja, ik ben jaloersch ik beken het. Ge lukkig voor ons, dat wij van de wereld afge scheiden leven. Geet mij dien ring, Catharina; als gij hem blijft dragen, breekt mij het hart. Eensklaps brak de hoefslag, van de op den weg naderende paarden, het gesprek af. Dier- ham zag door het venster en trok zijn hoofd Verschrikt weder naar binnen. Daar is hij riep hij, verbleekende. Wie vroeg Catharina. Hendrik van Engeland. Catharine ging naar het venster en wilde den Koning zien, maar Dierham trok haar terug en smeekte zich te verbergen. Eindelijk gat zij zijne beden gehoor en verdween achter het be hangsel. Kort daarop kondigde eene pagie den Koning aan die binnen kwamDierham boog zich eerbiedig. Welk eene eer, Sire! sprak hij. Ik moet u wel te Dierham komen opzoe ken, daar gij niet meer te White-Hall komt, sprak Hendrik. De minste wenk, Sire I ware voldoende geweest. JP. ZDjfklElSrS, Volksvertegenwoordiger, AALST I digd worden tegen Katholieken, doch 't zijn Bewaar- I ders, die ongelukkiglijk, M. Woeste volgen. Zitting van Dijnsdag en Woensdag Bespreking der Amendementen en stemmingen; de Rechterzij stond geblokkeerd als é<si man, om alle Veranderingen aan het Verslag af te wijzen het was vruchteloos gesproken. M. Woeste zegde telkens Alles moet blijven gelijk het is.. Nogthans is de be spreking zeer levendig geweest. De Stemmingen zijn feweest 80 tegen 78 met l of 2 onthoudingen; woens- ag waren het gedurig naamafroepingen, 't werd 6 ure, 7 ure, 8 ure, 9 ure en de zitting duurde voort. Mijn amendement voor de Staats-Onderwijzers aan 1000 fr. werd afgestemd met 88 st. tegen 76 en 2 onth. Ik heb ook gevraagd de Regeling van den Arbeid, den Familieloon in Staatsdienst en de opschorsing der Honger-Pensioenen. Alles werd afgestemd, maai de Katholieke Democraten verklaarden dat er later zal voor gezorgd worden. Als ik het zien zal, zei de Blinde m alle geval, «e zullen 't afwachten. M; Le- monnier had een amendement neergelegd tegen het Millioen aan de Vrije Scholen, om net te gebruiken tot verhooging der'Jaarwedden van Staatsbedienden. Ik heb in een korte aanspraak getoond dat, om de Staatsbedienden te helpen, het brood niet moet ge nomen worden uit den mond der Onderwijzers van de Vrije Scholen. De boni van 25 millioen kan daarvoor dienen verders is er meer dan geld genoeg in de hoogte. De Troonrede is gestemd met 65 st. tegen 39 en 1 onthouding. De zitting eindigde te 9 ure 25. Vele Manschappen zijn moeten vernachten te Brussel. 38rte JAARGANG. 't Is grouwelijk en schandelijk Twee menschen vermoord I Bloed en Tranen De Schrik gaat weg van de Moorderij en geeft het wonder Als men dat hoort van bij Ninove, kan men een laffere Misdaad uitdenken 1 In 't midden van den donkeren nacht in een huis dringen waar een Moeder slaapt met verschelde kleine kinderkes, waar de Dochter van den braven Veld wachter komt vernachten, omdat de Man, Vader De Gelas in Amerika zit voor een deftig Broodgewin aan zijn Huisgezin; daar binnen dringen met 2 of 3 of 4 man God allten weet het die achtbire Huis vrouw vermoorden, de Dochter van den Veldwachter vermoorden een klein kindje meênemen, waarom Er zijn vermoedens; God alleen weet het En zulke laffe wreede Moorderij in den Doofpot komen Niemand gestraft enkel twee zinneloos gemaakt, zit ten in een Gesticht Zulke wreede misdaden ongestraft De Werkstaking duurt voort op de Katholieke Fa briek 21 menschen blijven zonder werk en worden ondersteund door een beter Stemrecht zouden de Arbeiders een krachtige hulp hebben in de Gemeen- raden; bijgevolg, allen die tegen verbetering zijn der Kiaswetten, zijn inderdaad tegen de werkende klas. - Zondag een groote Plechtigheid 't Kerkhof van Ninove inhuldiging van het Gedenkteeken van Ka- rel Hautman, Policie-bediende, doodgeschoten door een gevaarlijken onbekende, welke hij moest aan houden. Een ontelbare menigte van alle Standen en Gezindheden al de Leden van het Gemeentebestuur, van Hospicie en Armbureelaan het prachtig Ge denkstuk worden Aanspraken gedaan door den Sche- pene Behn, door den Brigadier van Policie, M. Roe- landt, en door Pieter Daens, Volksvertegenwoordi- fer. Al de Redenaars brachten Hulde en Dank, aan e Martelaar van zijn Ambt en Volksv. Daens deed bijzonder nitschijnen hoe het noodig is dat de Staat de Gemeenten helpe voor een Pensioen voor deze, die het gewichtig Ambt bekleeden van de handhaving der openbare Veiligheid.. Uit talrijke Steden waren Afgevaardigden gekomen der Policie.. Te Ninove be ginnen de Policie-agenten met 1000 fr. Welke schan de voor AalstDe Nachtwakers zijn te Ninove in dienst van 11 tot 3 ure zij hebben daarvoor 400 fr. Over 15 jaren was het 235fr. Er zijn 4 Nachtwakers, voor 2 is de dienst te lastig. De vraag wordt onder zocht van hooger loon en eiken nacht in dienst. Te bekomen op ons Bureelfr |jj te beginnen van 1 fr. het loO, op schoonen ivoor; 4| fantaisie-kaartjes in alle soorten. 4g Proper werk. Spoedige bediening, jgt T'AALST spreken ze schande over de baan van Boschveld-Aalst-Herdersemover de Ledebaan; de Kerrebroeksche straatvuil en donker de nieuwe Moeras in den environ van de Brugge der Zuchten heeft veel beziensmaar wie de kroon spant in mod der en slijk, dat is de Baan van Papegem naar Lede Noch Hond noch Beest kan er doorer wordt twee roê op 't Land gegaananders kan men er niet door, die straat is de schande van ons Landreeds is een Petitie gemaakt over 2 jaarze zijn dan komen pas sen en metendoch er is geen handen aan gesteken. En wat doet het Gemeentebestuur van Vlierzele 1 En den Dokteur met zijn Peerd, en zijn licht Tilbu ryken Dat hij moest to voet komen En 't is toch den knecht die het peerd moet kuischen... Ik schrijf naar den Gouverneur. Kil don Troon Zondag nanoen zat ik ÖIJ Utll J. I OC|i op denj Trem met 2 Reizende Werklieden uit Wieze naar Frankrijk de jong ste der 2, achtien jaar, deed de reis voor de eerste inaal. Ze schikken w^g te blijven tot Paschen. De oudste schreef zijn adres zeer korrekt Ge kunt goed schrij ven Och ja, ik heb dat geleerd bij den Troep in d'Avondschool van den Kring... Voor dat ik bij den Troep ging, kende ik noch a noch b... De vijf Aalsienaars veranderden te Denderleeuw met Wie. e van Trein en te I Ninove wat het Goede Reis en goede Campagne 1 En nu t'HELDERGEM, 2 uren van Aalst, op den steenweg naar Gecraardsbergen. een wreede moord Op 10 misdaden zijn er 8 door Dronkenschap. Werd de Wet op de Dronkenschap uitgevoerd, er zou den veel min misdaden zijn. Nu t'HELDERGEM (de Parochie waar Pastoor De Meyer zulke heldhaftige opoffering pleegde) Zondag zekere Gustaaf De Spiegelare, van Aygem, liep er g'heel den avond dronken 't is 'ne jongman van 26 ja ren, hij liep er heel den avond dronken en de Wet is daar geen Wet dat een razige hond er loopt, elk zit er achter en is een Dronkaard niet slechter dan een razige beest In de herberg het Brouwershuis be dreigde hij de Bazinne met een mes zekere Valerie De Cooman steekt hem buiten de woestaard begint in de deuren te kerven en roept c Dezen avond moet er iemand aan, 50 meters van de herberg ontmoet hij Donatus en Amandus Volckaert, 2 Neven het ko.i 10 en half zijn. Zonder een woord te spreken springt hij op de jon gelingen. Amandus kon den slag ontwijken, maar Donatus krijgt een vreeslijke steek boven de rechter bil aan den arm van een gezel sukkelt hij nog wat voort, doch valt EN IS DOOD, zijn slagader was afgesneden. Donatus Volkaert was dood, 26 jaar, se dert 3 jaar getrouwd Vader van 2 Kinderkes; het jongste 1 maand zijn Moeder woonde met hem in een net boerderijken. Nooit had het arm Slachtoffer eenigen twist gehad met den Moordenaar 't is wilde stomme beestige Dronkenschap geweest. Zegt, geëerde Lezeressen jen Lezers, is 't niet met groote rede dat ik in de Kamer een Interpellatie heb neergelegd voor de Wet tegen de openbare Dronken schap die niet uitgevoerd wordt BOEKWERKEN AAN 1,50 DE ROODE NOTARIS, nieuwe uitgaaf van den vermaarden Jan Clerker, door Silvain Van der Gucht, met vele platen, een zeer schoon Boekdeel. HUISHOUDING EN LANDBOUW of Raadgevingen en Voorschriften, vooral dienstig voor Huishouders en Landbouwers, door Rector Van den Bosch. HANDBOEK VOOR LIJDENDE, of genezing zonder Geneesheer door Rector Van den Bosch. BELGISCHE NEGOC1ANT of tafel van Rekeni ngen, dienstig voor Koopmans, Winkeliers enz. BOEKEN AAN 0,10 Raadselboek (meer dan 525 raadsels) De kunst ora Servetten te vouwen. Toeren met de Kaarten. Lol- lekensboek 0111 zich kreupel te lachen. Kompliment- boekje. De marteling van eenen Boerengevangene. De kleine Kabinet Secretaris. - Schaduwbeelden met de hand. De Wandelende Jood. Kegelboekje. Ver zameling van Spreuken en Gezegden. Reglement van het Grave Jassen. Snoeck's Verhalen. Waarzeg gereboekje.

De Werkman | 1910 | | pagina 1