Rampen - Misdaden-Ongelukken öe doodrijders Buitenland Overüjdens. Weest uwe Ouders dankbaar Be dievenbende van Ninove Maart ot Lentemaand. Nieuwe Aardappels. Belgische Negociant Om een luttel graantjes koren Die de leeuwrik in de voren Van het veld gevonden heeft, Stijgt hij met een lied naar boven, Om den lieven God te loven, Die ze hem tot voedsel geeft. Om een klontje zingt het sijsje Dankbaar 't allerschoonste wijsje, Met steeds bli.ider, scheller klank Om wat broods, een enkel brokje, Om wat drar.ks, een enkel slokje, Toont het hondje zijnen dank. Smachtend naar een druppel regen, Treurt het bloempje, neergezegen 't Hee t noch geur, noch frischheid meer. God laat laafnis nederdalen, En het staat weer frisch te pralen, Dankbaar opziend naar den Heer. Kindren lief, gij hebt twee vrienden, Die van uw geboorte u minden Met een liefde zonder maat, Die uw lijden medelijden In uw blijdschap zich verblijden, En wier heil uit 't uwe ontstaat. Hunne liefde is onbevatbaar, Hunne goedheid is onschatbaar, Zoudt ge ondankbaar kunnen zijn Zoudt ge niet zorgvuldig mijden, Wat uw Vader kan doen lijden, Wat uw Moeder strekt tot pijn Ja, gij zult hun liefde loonen, Door hun eiken stond te toonen Dat ge goede kindren zijt 't Moet de vreugd zijn van uw leven, Vader, Moedervreugd te geven Door uw braaf gedrag en vlijt. Wie van deze plicht zich kwijten, Zullen hunne dagen slijten Teeder door den Heer bemind Immer was 't zijn welbehagen Mild te zeegnen al de dagen Van 't erkentelijke kind. P. A. De Vos. Met de Lentemaand (ik zeg liever Maart) Krijgen de Boeren troef in hun kaart Helpen zij maar hier en daar 'nen armen mensch, Alles zal uitvallen na; r hunnen wensch. 't Zal van deze maand nog al waaien, maar weinig regenen. D'eerste week is 't bestig weêr, Zonneschijn en nog al meer. Binst d'acht dagen die tons volgen Schijnt Ons Heere wat verbolgen, Maar geen kwaad, zegt Liefke Frot, Eu dat ventjen is niet zot 'i Helpt mij jaarlijks 't weêr voorzeggen, En 't weet alles uit te leggen Van de naaide tot den draad, En ik vo!ge zijnen raad. Den 15 een weinig sneeuw, Maar als zij valt, ze smelt, Precies gelijk ons geld. Den 16 17 en 18 zal 't waaien 't En deugt nu niet om te zaaien. Van den 19 tot 25 drijvende wolken. De Politiek of Staatkunde drijft nu ook, en Lodewijk Bonaparte spreekt weeral van ons Landeken in te slokken, maar wacht een beetje dan 1 en laat dien weer wolf maar eens komen, wij zullen hem 'nen dans leeren gaan en ge zult de roobroeken zien wegspeeten I Wie zal hier den nek gaan buigen, Wie begroet de Fransche vlag Niemand, niemand 1 wij, gaan buigen? Waterloo, gij kunt getuigen Wat den vrijen Belg vermag. Van 26 tot 30 goê weer en goê maren, Niemand en moet er nog sparen, Wij konnen nu een ponkske vergaren. Maar ik vreeze toch nog altijd den Buitenlandschen Minister van Binnen- landsche zaken dien vent loopt altoos met honger in de kaken, en de Vlamin gen zijn en blijven de dutsen en de Boeren klagen, en 'r, en is geen wonder, en de werkinenschen zuchten, en 'k en geef hun geen ongelijk, en de Procureurs maken riog altijd Blankenbergsche reke- niügenen, betaalt gij dan uwen pacht en kweekt gij dan uw kinders en zoekt gij dan eere te doen aan uw affairens. 'k Ben biij dat de wereld haast gaat ver gaan, en dat God zal komen oordeelen de levende en de aoode. Den 31 lief zonne schijn. Victor Emmanuël komt een bede vaart doen naar St Antonius te Borst- beke, en blijft nog immer den ootmoedi ge!) dienaar van Cavour en Garibaldi. GENT. Ongelukkig einde. Zekere L. De Zuster, 25 jaar, van Maldegem, werkzaam in de vellenfabriek van M. Enke, te Eecloo, werd met de hand in een mekaniek ge vat den ongelukkigen moest dat lichaamsdeel afgezet worden en is overleden. Kerkplunderaars aangehouden te Hever. In den nacht van Zaterdag op Zondag over vielen twee gencfermen van Campenhoat, te Hever twee kerels, die bezig waren de deur eener kapel, staande aan den steenweg, open te bre ken. De kerels namen de vlucht, doch een hunner viel in de handen der gendarmen. De aangehou dene is zekere V..., een ontsnapte uit Mcrxplas. De onikomene, B... geheeten, is een gevaarlijk misdadiger. In denzelfden nacht hadden de bandieten in braak gepleegd in de kapel, staande op het land goed van M. De Bruyn, te Campenhoui, en al daar de offerbussen geledigd, mitsgaders de hand gelegd op verschiedene voorwerden van waarde. Een ju weiiers win kei geplunderd te Brussel. Zondag nacht zijn dieven ingebroken in de juwelierswinkel van M. Coekx, Henegouwlaan, i38, en hebben voor eene waarde van 3ooo fr. ontnomen. De policie heeft langs alle richtingen, de be schrijving der gestolen juweelen gezonden. Van de daders werd nog geen spoor ontdekt. Drie huizen door het vuur vernield te WATERLOO. Zondag avond, rond 7 uur, heeft een hevige brand drie werkmanswoningen alhier in asch ge legd. Het vuur ontstond op den zolder van het middelste huis, en deelde zich weldra aan de aanpalende gebouwen mede. Ondanks alle inspanning en toewijding der dorpelingen, viel er aan blusschen niet te denken en de diie woningen branden, met hun inhoud tot op den grond af. De brand heeft gansch den nacht geduurd. De schade wordt begroot op 20,000 fr. EEN BARONNES aangehouden te Brussel. Een»eekere Julia De B., oud 47 jaar sedert lang waren groote klachten tegen haar voor af- trogchelarij, maar de Famflie kon de klachten stil leggen. Ondertusschen ging ze voort met geld op te halen door escrokkerie nu had Ba ronnes Julia een prachtig Huis in Belliard-straat rijkelijk gemeubleerd, met kostelijk zilverwerk voor. tafel, en niets betaald, terwijl een haier Ho velingen alles naar den Berg droeg Eindelijk werd de Baronnes zoodanig belegerd door schuldeischers, dat zij haar Paleis verlaten moest en zaterdag achternoen aangehouden werd in een Hotel der Rogierplaats. De Belladona sprak hoog en stout, doch moest meê naar den bak. MOORD AANSLAG TE BRUSSEL. In de Blaasstraat wonen de echtgenoten T., onderscheidenlijk 37 en 38 jaar oud. De man, een handelsreiziger werkt bijna nooit en verkwist daarenboven het geld dat zijne vrouw wint. De vrouw verliet haar man over eenige dagen, medenemende haar iajarig dochtertje. Zaterdag wachtte T. zijne vrouw op, die van haar arbeid terugkeerde, en eisohte geld. Daar ze weigerde hem dit te geven, trok T. een groot mes en bracht zijne echtgenoote drie verschrik kelijke steken toe in den onderbuik. De ongelukkige vrouw werd naar St Pieters gasthuis vervoerd. Haar toestand is hopeloos. De moordenaar werd a, ngehouden en zit op gesloten. Een ottomobiel, toehoorend aan baron Dury, wonend Brugmannlaan, Brussel, botste zondag morgend aan den hoek der Zuid- en Lombaard straat op een taxi, geleid door Jan M., en waarin zich M. A. Hertogh, wonend lielle-Vuestraat, te St Gillis, bevond. Deze werd door glasscherven gewond aan gelaat en handen. Beide rijtuigen ondergingen groote schade. Zaterdag namiddag werd te EIaren op den steenweg van Vilvoorden, een vrachtwagen aan gereden door een ottomobiel. De bestuurder van den wagen kwam onder zijn eigen voertuig te recht, en werd opgenomen met een wond aan het hoofd en zware wonden. Zaterdag avond kwam op den den hoek der Eeckelaers- en Verbiststraten, te St Toost ten Noode, het ottomobiel-voertuig der fabriek Vic toria in botsing met oen tia.n. De schok was zeer geweldig. De voorplaat van den tram werd inge stampt en het tijtuig ontriggeld. Al de ruiten wernield. De waf man Van Callacit werd gewond aan de beenen gelukkig kwamen de reizigers er met den schrik van af. Ook de otto werd erg be schadigd en de chauffeur D. is gewond aan hoofd en beenen. Michel Bouaue, 49 jaar, dagbladverkooper, werd Maandag moigend in de Statiestraat te Gent, door een automobiel omgeworpen. M. Deniau, van Vilvoorden, werd door een automobiel verras' en overreden. De ongelukkige werd opgenomen met wonden overdekt en gebroken ruggegraat. Maandag is Mevrouw Hoefnagels, 6: jaar, wonende -Ruslandstraal, te St-Gilles, op den hoek de. Louis-plaats door een auto-taxi aange reden en ten gronde geworpenDe arme vrouw werd zwaar aan het hoofd gekwetst en klaagde over inwendige pijnen. Velo ongeval. Op de Groenlaan te Brussel, reed Dinsdag moigend Achiel D..., 19 jaar, Siephaniestraal, met zijn velo tegen een boom en werd bewuste loos, den rechterarm op twee plaatsen gebroken en erg gekneusd op gansch het lichaam, naar zijne woning gebracht. Een stoutmsedigen dief op heeterdaad betrapt. Zondagavond, omstreeks n uren, vervoegde zich een welgekleed heer in een hotel der Kruis vaartenstraat, te St Joost-ten-Noode, en bestelde een kamer. De man had bij zich een zeer groote geel lederen reistasch. Des nacht, rond vier uren, werd het hotel in rep en roer gebracht door de kreten Houdt den dief 1 Houdt den dief 1 Deze kreten werden geslaakt door een reiziger die eene kamer op de eerste verdieping betrok ken had. De «heer» die den jycrigen avond een kamer had gehuurd, was in de kamer van den reiziger gedrongen, om dezen te bestelen, en de man was wakker geworden op het oogenblik dat de schurk zijne kleederen doorzocht. De dief nam ijlings de vlucht en snelde een ledige hotelkamer binnen, welke hij afsloot. Toen de politie ter plaats* kwam werd de deur dezer kamer opengebroken, doch de brutale mis dadiger was reeds verdwenen. Hij had de beddelakens in reepen gescheuid, die aan elkaar gebonden en zich met behulp van deze koord naar beneden laten zakken, aan den kant der Marktstraat. In de reistasch van den kerel vond men een aantal valsche sleutels, vijlen en verdere inbre kerswerktuigen, mitsgaders eenige kleedingstuk- keu. Aanranding te Antwerpen. Zondag namiddag reed de genaamde H. Die- rickx, i5jaar, per velo langs het Noordschip- persdok, op zeker oogenblik werd door twee kerels een revolverschot gelost dat de knaap in den buik trof. De schelmen namen de vlucht. De gekwetste wordt in het gasthuis verzorgd. Ontzettend ongeluk in eene fabriek te Jeumont. In da staalgieterijen is zaterdag een bak van 80 liters vloeibaar staal omgeklonken en de gloeiende vloeistof kwam terecht in een bassijn water. Door het wegspuiten van het staal weiden twaalf werklieden vreeselijk verbrand. Verscheidene hunner verkeeren in levensge vaar anderen zullen voor gansch hun leven ver minkt blijven. Van de slachtoffers zijn er reeds 2 overleden. lil RUSLAND, brrr., wreede Tem peesten van sneeuw langs Suchuny (Transcansasus) ge zult dat vinden op d'Atlassen vele Huizen ingestort met dooden en gekwetsten op veel plaatsen liggen menschen en beesten in een graf van sneeuw... 't En moest niet aange naam zijn. In DUITSCHLAND, te Gusta- minda is afgebrand het Stapelhuis van Katoen. 1500 Balen katoen verbrand. 4 Pompiers gekwetst door de instorting van een dak. Te ROUBAIX is zaterdag voor noen een wol-magazijn afgebrand. Tot 100,000 fr. beloopt de schade. Te TOERkONJE is afgebrand een groote MouterijjSo duizend kilos Bloem naar den Sis. Ze rekenen de schade op 250,000 fr. TWEE INBREKERS GEDOOD Tijdens eene stoutmoedige poging tot inbraak, gepleegd aan de smeltovens van Micheville, bij Villempt, loste een nacht waker twee geweerschoten op de misda digers waarvan een werd gedood. De beide andere bandieten konden ontsnappen, maar bloedsporen toonden aan dat een ernstig werd gekwetst. Thans werd het lijk van den gekwetste gevonden op Duitsch grondgebied. Het is de broeder van den gedooden inbre ker. Beiden waren gekend als geduchte misdadigers. HAVRE Zondag avond ontstand brand in de koopwarenhal der Statie, welke vol wag gons stond. 80 dezer werden met de koopwaren vernield. Een wagon vol poe der kon verwijderd worden. De schade bedraagt verscheidene mil- lioenen. MILAAN. Hartroerend drama. Om ie ontsnappen aan de mishande lingen van haren man, vluchtte mevr. Cotermonsin naar het huis van haar Vader. I De man begaf zich woedend naar het vaderlijk huis, met het gedacht de vrouw te dooden; deze vluchtte, gevolgd door haar man, welke plots viel. In wanhoop sprong zijn slachtoffer op hem, en voor hij kon opstaan, deed de vrouw eene koord om zijn hals en wrong zoo geweldig dat hij verwurgd stierf. Toen ging de jonge vrouw zich gevan gen geven. 't Is te zeggen De Dievenbende, die ontdekt is, dank aan de Policie van Ninove. De Bende is zeer talrijk zij heeft hare vertakking in Vlaanderen en Brabantzeven aanhoudingen zijn reeds gedaan zij worden beschuldigd talrijke dieften met braak en valsche sleutels in Vlaanderen en Brabant gepleegd te hebben. Het onderzoek is lastig en zal van langen duur zijn. De Bevelhebber onzer Gendarmerie heeft het on geluk gehad zijne teêrge- iiefde Echtgenote te verliezen, een teedere goede Huis moeder, nauwelijks 37 jaar. De Lijkdienst in Sintjosefs- kerk maandag te 8 ure bijgewoond door de Militaire Overheden onzer Stad, de Commandant, verschelde Ka piteins en Officieren der 8o!daatjesschool, een afgevaar digde van den Generaal der Gendarmerie, de Policie- Commissaris met talrijke Agenten, talrijke Ambtenaars en Burgers, die Lijkdienst was zeer hartroerend. Volks vertegenwoordiger Daens had er aan gehouden het'wer kende Volk te verlegenwoordigen. De heer Bevelhebber zal in den diepen rouw zijns harten een ware troost ge vonden hebben in die treffende mededeeling. Maandag te Brussel zijn op d'hoogte nabij Ons Lieve Vrouwkerk, een jonge heer spreekt mij aan e:i zegde o. a.: Ik heb dezen moi'gend een Aalstenaar helpen begraven. Zoo dan en wie M. Schrevens, ge moet hem toch gekend hebben. Och ja, die in de Molenstraat het suikerbak- ken deê Denzelfsten En hij is dood Lang ziek geweest? Neen. maar hij was zeer oud, diep in de 80 jaren. Elk trekt het zoolang niet... Woonde M. Schrevens niet in dc Mc'lcr.s'.raat,. nu het Huis-Welle- kens Door den Directeur van het Centraal- en Eurékas proefveld te Sappemeer worden twee nieuwe variëteiten van aardapnels in den handel gebracht, waarop wij de aandacht willen vestigen. Flambouw is een zaailing van 1902 en een kruisings product van Eigenheimer(moeder) en Paulsen's de Wet (vader). De bladeren van Flambouw zijn donker groen en bijzonder sterk tegen de bekende ziekte Terwijl de bloemen dofblauw zijn, komen de knollen geel op tafel. Het is een fijn eetaardappel van eerste quali'eit die zeer lang kan bewaard blijven, zelfs tot de nieuwe weer klaar zijn. De vorm is eenigszins ovaal en rond met wei nig en ondiepe kiemoogen. Het is een uitstekende aard appel voor klei- en zandgronden, welke half September rijp is De gemiddelde opbrengst in de laatste drie jaren was 428 HL. per HA. met een zetmeelgehalte van 17,6% 442 gr. de 5 kilo in water. Flarina komt ook voor het eerst in den handel en zag in 1903 het levenslicht tusschen een greot aantal zaailin gen uit zaden van de variëteit Ballon die gekruisd is met stuifmeel van de Cimbals Nue Imperator. De vrij-sterke bladeren zijn lichtgroen, bloemen wit gekleurd. De knol len hebben een ronden vorm met middelvlakte kiem- pogen. Zij komen wit op schotel. Het is een uitstekende consumptie-aardappel en voor aardappelmeelfabricage een uitstekende aanv. inst daar het zetmeelgehalte steeds hoog is, in 1908 zelfs tot 520 gram 21,4 De smaak is bovendien goed, ietwat los en zeer bloemig. H. of tafel van rekeningen,zeer dienstig voor jfoopmans, "Winkeliers, enz i(5o tmnu-l. ■gggggggggg elkander te richten ze waren gescheiden door den Waterloop en 5 maanden van Haat en Nijd. De Onderpastoor grimmelde eens schalk, Drink maar uit, sprak hij ik ga u iets voorlezen, iets voorlezen uit een Boek, geschre ven over verscheide duizende jaren, men zou zeggen expres voor u Luistert, ik ben het niet, 't is de heilige man Job, die gaat spreken Hij nam uit de Bibliotheek een groote boek, een foliant, legde hem op tafel en begon te le zen, te lezen langzaam en statig alsvolgt Ons leven alhier is een ballingschap bij de eenen langer, bij dc anderen korterniematd hier een dag zeker is de wereld is een dal van tranen er zijn meer droeve dan blijde dagen als het avond is ge weet niet of gij den morgend zult bereiken, en als het morgend is, ge zijt niet zeker van des avonds nog in leven te zijn. Ziekten en kwellingen, droef heden en lasten bezwaren en overladen ons, maar het zwaarste lijden doen de menschen hun eigen aan, door nutteloos gemor en geknor Luistert nu, zoo ging de Onderpastoor voort luistert, Gorus en Dorus, gij zijt allebei brave) werkzame, verstandige menschen, ik heb veel achting voor u maar het beste peerd schram- pelt aleens; sedert eenige maanden gij handelt als stommerikken, ja als stommerikken.. Voor 'nen onnoozelen WATERLOOP die er al zoo veel jaren ligt zonder aan iemand kwaad te doen, gij doet kwaad aan uw eigen, kwaad aan Vrouw en Kinderen.. Uw zuurgewonnen geld gaat gij naar de Stad dragen, bij Avokaten. Gorus en Dorus, dat iemand aan uw Familie moest het kwaad doen, dat gij sedert eenige maanden pleegt en uitvoert, ge zoudet opvliegen van gramschap. Dat die gramschap zich tegen uw eigen keere want, want, want De twee Boeren zaten daar onbewegelijk als arduinen posturen de Onderpastoor, die een ware Volksvriend was en een goede Menschen- kenner, ging voort met nadruk Want, want, want, zoo sprak hij, nu gaan de groote kadasters afkomen In beroep I in appel I

De Werkman | 1911 | | pagina 2