Rampen - Misdaden-Ongelukken Priester Daens Buit nland Aalst. MOL IS WEG. Wreede Moordpoging te Aalst RAADSEL. Men vindt in mij een deksel en een plaat, En ook een plaatse waar wij bidden gaat MEERT. - MAARTE. Wat gaat de Maand Meert zijn De oud-Generaal prondstikeert alsvolgt Van 1 tot 4 wind, tempeest, hagel. Van 5 tot 10 geschreeuw van sneeuw Van 10 tot 20 opklaring, zacht weer, maar vochtig afgewisselde regenvlaagskes Van 20 tot 23 geen weer Van 23 tot 31 nog altijd regen en gedonder van 't aan breken van de Lente Eerst zien, zij de Blindt. Nog eenige Raadstlkes: 1°) Het pinkt, het winkt en het zingt 't Zou ne mensch vervelen, want het komt zijn bloed stelen. 2») Wat is de sterkste drank. 3») Wie, zou gaarne maar door een oog zien Oplossing der raadsels Ds mughet waterde Blinde. Mol is weg, al vijf zes weken, Sinds is hij niet meer gezien, Niemand weet er van te spreken, Zou 't voor eeuwig zijn misschien Was zijn meester van gedachten, Van eens naar de Kerk te gaan, Geduldig zat Mol dan te wachten, Of bleef voor de Lijkdeur staan. Zouden er soms nog menschen wezen Die zulk beest kwaad kunnen doen, Terwijl zijn meester zit te lezen, Of te luisteren naar 't sermoen. Men vroeg naar hem aan Pier en Als ook aan veleJan-Batisten, Zij zegder. dat zij van Mol De goede beest niet wisten. Heeft hij somtijds op zijn wegen, Als het 's avondsdonker was, Geen draaing in het hoofd gekregen, En gevallen in.het Sas. Heeft hem iemand opgenomen. Of is hij gevallen van de brug, En zoo aan zijn dood gekomen, Molleken komt toch niet terug. Mijlbeek, den 24 Februari 1911. F.D.R. MIJNHEER PETRUS, Zou U voor de versjes hier geschreven, Al was Uw weekblad bijna vol, Ook een plaatsken willen geven, 't Is voor uwen trouwen Mol. F.D R. is verzocht eens op Chipka te komen. BOEKENom Fransch te leeren zonder MEESTFK MAANDAG AVOND Dezen morgend spraken ze van een messengevecht aan Tivoli, tusschen jonkhe- den. Een Aalstenaar, bediende in de Fabriek- Leclercq zou nog al erge kwetsuren ontvangen hebben. Rond 6 ure loopen de geruchten dat die jonge Stadsgenoot bezweken is ten gevolgen zijner wonden. Een jonkheid van rond de ao jaar, zeer bekwaam en te wege een schoone toekomst. t LEDE. Paard op hol. Zaterdag namiddag ging het paard van Do- mien De Ryck, van den Keyenberg, aan den Om- j megang op hol. De Ryck vloog onder de wielen en werd erg gekwetst. Een weinig verder, konden de gebroeders Props het paard tegenhouden en aldus groote ongelukken voorkomen. NINOVE. Dk Bendb. 4 zijn er aangehouden I van Ninovc, x van Neygem en a van Pollare. SOTTEGEM. Ongeluk. De werkman Jozet De Vrieze, zat in het werk huis van Jozef Van Cauwenberghe, te arbeiden, toen hij met het linkerbeen tusschen twee slijp- steenen geraakte. Het lichaamsdeel werd letter lijk verpletterd, zoodat de dokter het waarschijn lijk zal moeten afzetten. FRANSCHE PIKPOKETTEN ten getalle van 8, 7 Mans- en i Vrouwspersoon zijn aangehouden te Brussel. Sedert eenigen tijd werden veel kleeding-tukken gestolen in de gan gen van rijke Huizen; de Policie zat er achter en legde den nacht van zaterdag tot zondag de hand op de bende, te Anderlecht, Cureghemstraat en omliggende. Ze werden opgesloten in den Burö Daarop volgden huiszoekingen die zeer vrucht baar waren; zondag rond 8 ure w :S 't kurieus om zien aan de Kolenmarki. Verscheide wagens gestolen goed en 6 rijtuigen met Gendarms en de Dieven. De Bende van 8 was nog met 3 man vermeerderd,'t zyn allen gezworen en geboren Franschmans. Doodelijk ongeluk te St-Gilles. De werkman Pieter De Winter, van Vorst, viel Zaterdag avond in eene stoomzagerij der Frankrijkstraat ten gronde. De man werd zwaar gewond opgenomen. In het StPieters- gasthuis heeft men de schedelboring op hem toegepast, doch de man overleed een uur later. •'ondag nacht, rond n uro, Fhilip Van den Steen, onder-direkteur in de Glucose-Fabiiek van d'Heitsaag, kwam naar huis met Volk van kennis. Aan 't Kinderen- Kerkhof (zoo wordt die specie van Hof genoemd) daar worden zij aange vallen en verweten door een groot getal Gemas- keerden. Van den Steen vraagt wat ze moeten hebben en of ze niet mis zijn. Daarop valt geheel de bende op Van den S:een en zijne gezellen. Deze geraken uit d'handen en loopen den Den- dermondschen Steenweg op, doch worden ach tervolgd. In de Veldstraat werden zij ingehaald door de Bende, een der woestaards trok zijn mes en bracht Van den Steen een erge messteek toe in de linkerborst. Het slachtoffer viel ncêr en d word binnen gedragen in de aloude herberg Den P°'. Turk. Doktoor Dayman vond den toestand zeer erg en deed hem berechten. De wonde is zeer diep, mee vreest dat de lon gen geraakt zijn. Maandag. Als dader is aangehouden zeke ren Frans P.., van Ercmbodegem, die in de koolputten werkt. Het Parket is ter plaats ge weest; men spreekt dat jaloezie de dryfveer zou zijn.. De gekwetste, een zeer bekwame jongeling van ao jaar, ligt thuis aan 't Kapelleken-beek zijn toestand baart onrust. Dijnsdag. Volk van Familie, die bij Van den Steen geweest zijn, zeggen dal hij in groot gevaar blijft; hij :nag niets nemen dan wat zoete melk. Antwerpen. - Neus afgebeten door een Paard. Ja, een jougen van :6 ja?r. aIoï V.. moest op een Peerd letten.. Hij streelde he' dier, 't Peerd snabte en beet hem den neus af. Hij ligt in St Elisabeth-IIospitaal. BEVERE BIJ AUDENAARDE. Schrikkelijk ongeluk. Aan den Hert te Bevere, op de scaatsbaan van Audenaarde naar Kortrijk, staat een barrecl. welke bewaakt was door Clemence Galle, oud 41 jaar, huisvrouw van den piocheerdcr Gus'aaf De Voetmeire. Zaterdag namiddag, wilde de bar: cel wacht ster over de baan loopen, om den barreel te slui ten, toen de trein uit AUtf*>aarde in volle vaart aangestoomd kwam. De ongelukkige vrouw werd door de wielen gevat en afgrijselijk ver minkt. De "trein stopte. De arme viouw zat tusschen de wielen zoodanig dat de trein achter uitlijden moest, om het lichaam los te krijgen. De ongelukkige werd op den slag g :dood. De heide beenen cn armen waren afgesneden, het hoofd verpletterd en al de beenderen der romp vermorzeld. De overblijfselen werden opgenomen in tenen zak gedaan en naar het wachthuisje ge dragen. Eene vrouw, die de overblijfselen gezien had viel in bezwijming. Juist was eene kar over de 5 baan gereden hef scheelde weinig of ze wierd insgelijks verpletterd een andere was op het puut over ie rijden, maar kon bij tijds inhouden. Dc barreel van den Hert is een der gevaarlijk- st* men kan de reins uit Audenaarde zieu aan- kom«n, di* uit Koitrijk niet. In den namiddag werd een onderzoek gedaan door twee gendarmen en den veldwachter van j Bevere. D"" Plancquaert van Peteghem stelde het overlijden vast. Het lijk werd Maandag ter aarde besteld. Ongeval op de koersen te Groenendaal. Zondag namiddag, tijdens den derden paar- denloop, werd de jockey G..., een paard berij dend van M. T..., van het dier geworpen als hij over den laatsten hinderpaal sprong. Hij brak zich den rechtervoet en werd zwaar gewond aan den schouder. ST-TRUIDEN De koperbewerkei Stiers had zich over eenige dagen bij den arbeid licht aan de hand gekwetst. De wonde verergerde en een bijgeroepen genees heer bestatigde eene bloedvergiftiging. Ondanks de beste zorg is de ODgelukkige werkman nu aan de gevolgen gestorven, na de hevigste pijnen ge leden te hebben. Stiers was slechts 3o jaar oud en de eenige steun zijner moeder-weduwe. GESPAN IN DE VAART De echtgenoote David Scheele, landbouwster, wonende nabij Sas-van-Gent, Nederland, was met haar kind naar Terneuzen gekomen op bood schappen. Haar broeder voerde haar met zijn gespan naar huis en hare moeder had mede plaats genomen in de kar. Men reed langsheen de vaart, toen het paard verschrikte en met de kar in het water sprong. De bemannine en de werklieden van de belgische stoomboot Anti- goon snelden aanstonds ter hulp en konden al de drenkelingen redden, behalve het kind, dat naar de diepte zonk en niet gevonden werd Uit FRANKRIJK komt een zware Ottomobiel ramp M. Charles Jacques, van Cherburg, die thuis kwam van een Feest met zijne Moeder, zijne Schoon zuster en zijne Zuster per Otto, 't meka- niek dat omsloeg. De schoondochter morsdood de Mama ook erg gewond en korts nadien gestorven; M. Jacques deir- lijk gesteld. Is 't niet schromelijk Die wreede Doodrijders In KRIMÉE is een Russische School ingestort door een Sneeuw-lawien 12 kinderkes dood I Arme onnoozele schaapkes. Te VALPARAISO is een Trein in een diepte gerold. 5o reizigers dood of gekwetst. In een werkhuis der dynamietfabriek van Rummenohl (Duitschland),heelt zich eene ontploffing voorgedaan. Twee werk lieden werden gedood en verscheidene anderen gekwetst. VIJFTIEN PERSONEN LEVEND VERBRAND Door het vallen eener petroollamp is brand ontstaan in eene loods te Sinreo- nof. Negen en twintig werklieden die er waren gaan vernachten, waren weldra door vlammen omringd. Vijfden hunner werden verkoold. BLOEDIG DRAMA Een landbouwer van Warasdin, Oos tenrijk, zekere Kovar, gehuwd en vader van negen kinderen, heeft wegens eene familiekwestie zijn ader,zijne moeder en zijne zuster met bijlslagen vermoord. Daarna ging hij zich gevangen geven. EEN TON POEDER ON'1PLOFT Eene ton poeder, welke men dacht waardeloos te zijn, is ontploft toen men ze nabij Tanger (Marokko) in zee wilde werpen. De losbranding was zeer gewel dig en veroorzaakte eene ongemeene op schudding onder de bevolking, Twee sol daten werden gekwetst. EEN OUDERLING VERMOORD. Eene misdaad werd gepleegd in de ge meente des Lacs, nabij La Chatrc (Frankrijk). Een eigenaar dier plaats, M. Caillaud, werd vermoord. Drie mes steken werden den ongelukkige toege bracht. Diefstal was de drijfveer der mis daad. Belangrijke Juweelendiefte. Eene rijke Amerikaansche Mev. Dru- mond, van Amerika, heeft eene klacht neergelegd tegen onbekenden, wegens diefstal, tijdens den overtocht met den stoomer Amerika, van hare juweelen, hebbende eene waarde van 600,000 fr. ERG AUTOMOBIELONGEVAL. Een automobiel, waarin acht onder officieren hadden plaats genomen, is te Pieneuze (Frankrijk) omgekanteld. Twee der inzittende werden levensgevaarlijk gewond. De zes anderen bekwamen ook erge verwondingen. Allen zijn naar het gasthuis overgebracht. leeft voort in zijne schriften. Een der D.jnsdagen van Maart komt voorde Kamer een Interpellatie van Volksvertegenwoordiger Pepin, on- dersteud door Volksvertegenwoordiger Daens, ze luidt namelijk alsvolgt Door de heeren Pepin en Daens tot den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen, over de maatre gelen, die de heer Minister denkt te treffen 0111, zoo spoe dig mogelijk, het loon van het spoorwegpersoneel te verhoogen en de levens- en arbeidsvoorwaarden van al de Werklieden van zijn Departement te verbeteren. Door den heer Daens tot den Minister van Binnen- landsche Zaken, tot den Minister van Wetenschappen en Kunsten, tot den Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen, t ;t den Minister van Financien en tot den Minister /an Oorlog over de dringende noodzakelijk heid, de pensioenen van het lager personeel te ver hoogen. Het is van heden of van gisteren niet, dat de Kristene Democraten werken in dien zin. Van als Advokaat De Backer en Priester Daens in de Kamer kwamen begon nen zij den strijd tegen HONGERLOON, dal wreed woord hebben zij in de Kamer gebracht en deden het gedurig ronken in de ooren der Ministers geen enkele gelegenheid lieten zij voorbijgaan Advokaat De Backer en Priester Daens. Ziehier onder andere een uittreksel der Debatten van 10 MAART 1904 De heer Voorzitter. De heer Pepin stelt een amen dement voor, dat gelijkluidend is als dit op artikel 18 aan geboden. De heer Pepin. Wij vragen ook een trapsgewijze verhooging der jaarwedden omdat wij den werkdag van tien uren voor de Hoofdwachters, Wachters, Machinisten, Stokers en Remwachters willen invoeren. De heer Liebaert, Minister van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen. Dit amendement is het eerste van eene reeks voorstellen, door den heer Pepin gedaan, waarover beraadslaagd kan worden. Gisteren bewees ik dat >'e foes'and van gansch het personeel gestadig verbe tert. Nu wil de heer Pepin ineens 2,260,000 frank meer uitgeven, en met de amendementen der heeren Leraonnier en Uielen bereikt de verhooging 2 1/2 milüoen. De heer Verheyen. Een droppel water op de gan- sche begrooting De heer Liebaert, Minister van Spoorwegen, Poste rijen en Telegrafen Dat zegt ge maar zoo, doch ver geet niet dat wij het eenige land in Europa zijn, hetwelk aan het tekort ontsnapte, ondanks de vergelding der miliciens, de ouderdomspensioenen, de verlaging van rechten enz. Doch zoo wij, ondanks dat alles, een batig slot overhouden, het is niet heel groot. Overigens, bekreunen de Socialisten zich weinig om onzen geldelijken toestand en stemmen zij doorgaans tegen de begrooting Zij zouden luid schreeuwen moest het afschuwelijk ge:aat van het deficit zich voor de deur des Parlements vertoonen De Kamer weet dat de Socialisten stelselmatig tegen mijne begrooting stemmen, en nu vraagt de heer Pepin een geschenk van 2,260,000 fr. voor de spoorwegbeamb ten, zonder toch nadien voor de begrooting te stemmen (Gelach, rechts). De lieer Pepin. Dat is een voorbarig oordeel De heer Liebaert, Minister van Spoorwegen, Posterijen en Telegrafen. Vergee-- niet da' de heer Bertrand hier eens een gezamenlijke verklaring aflegde, zeggende dat gij allen steeds tegen de begrooting zoudt stemmen, zoo lang er geen onderzoek naar den toestand van het perso neel wordt ingesteld. Dus zijn de amendementen van den lieer Pepin eenvoudig, met het oog op de verkiezingen, een beroep op de beamien van den Staat, die zich ecliter niet zullen laten beet nemen. Overigens kennen zij het Boven op den Kruisberg, de hoogste hoogte van 't Eikenbosch, stond de dikke eik," de prachtigste boom van 't woud. Zijn machtige kruin beheerschte den heelen omtrek «i fier stond hij daar als een pa triarch te midden van een talryk nageslacht en keek beschermend, zegenend rondom *ich heen. Van aan den voet van ziin reusachtigen stam had men een schoon zicht op net dal beneden, waar de Blarenhoeve heerlijk glansde in 't licht en 't groen en waar het ne derig huizeken van Goor Dompelmans verscholen was, als vinkennest in 't mos van den oim. Menigjongeling zei, terwijl hij zijn liefjen in de hand neepWat wonen die daar mooi Hoe wenschte ik, als een het uur zal slaan, te leven met mijn vrouwtje alleen in zoo'n huis E11 innig was die wensch, diep, oprecht En wel mocht hij het zeggen, want in geen kast.ee- len, in geen paleizen, kon meer liefde, meer vrede, meer geluk zijn dan onder't nederig dak van Goor Dompelraans, den armen daglooner. Arme 1 Dat huizeken met zijn hoveken en zijn boom- gaar dj e was zijn eenige eigendom. Maar Goor was een werker, taai, sterk, moedig en Bcrdyntje, zyn vrouw, was een zonnige oppassende huishoudster, die geen minuut liet verloren gaan waschte, verstelde vroeg in den morgen, laat in den avond, en des daags kantwerk maakte met zwierige kunstige bedrijvigheid. God had hun huwelijk met dri* kinderen gezegend; twee jongetjes van zes en vijf jaar en een meisje, pas liet tweedejaar ingetreden. 't Waren drie prachtige kinderen, waarop Goor en Berdijntje fier waren hun vreugd, hun hoop, hun gedachte bij dagen en nachten. Nu slaapt het drietal en de moeder komt zich, voor een puosje nog, op de bank onder 't venster neder zetten cn eventjes dommelen in de geurige avond stilte. Zij is maar triestig. Overmorgen immers vertrekt Goor met twee gezelien naar Frankrijk. Op een hoeve, in de omstreken van Reims, gaan ze het heele seizoen arbeiden eerst de beetwortels bewerken, dan den oogst maaien en binden. Omtrent het midden van Augustus zullen zij terugkeeren. Die scheiding voor 't broodgewin is de eenige sombere wolk aan hunnen hemel. Met geweld moet Goor zich ieder maal losrukken uit de armen van zyn vrouwtje en met zachte ruw-

De Werkman | 1911 | | pagina 2