Rampen Misdaden-Ongelukken! De doodrijders Buitenland Pastoor Kneipp Mengelingen Gegronde Klachten. Schilder Marlen Melsen GENT. - Groot nieuws. Hebben ze gelijk of ongelijk Hoogvliegerij. 442,300 fr. prijzen. longen Meester, de komplimenten van vader en hij laat vragen ot gij deze flesch wijn cp zijne gezondheid wilt uitdrinken. OnderwijzerMaar jongen lief, uw vader moest al die onkosten niet doen Jongen Och, vader heeft de flesch zelf gekregen, maar hij vond de wijn te zuur. VERDRIET VOLGENS OVEREENKOMST. Mijn jongen was naar de begrafenis eener suikertante meegekomen, en zat nevens mij aan den disch. Gustje, had men hem gezegd, ge moet zien dat ge weent, als tante begra ven wordt. ls de taart in stukken weid gesneden, vroeg nu de kleine guit. Weenen wij nu vader, of eten wij eerst taart VOOR ZIJN HOND Onlangs zat Zwindermans in den res taurant, en keef op den hotelier die hem een zoo hard duivenjong opdiende. Hij draaide het in een stuk papier, en riep uit dat heel de herberg het hooren kon Daarmede zal mijn hond goede da gen hebben. Als hij een half uur later te huis kwam hoorde de meid hem zeggen, zie lief vrouwken wat ik voor u heb medege bracht. In het hotel. Gast (die eene kleine portie kreeg). Gargon, wil mij een glas brengen A. U. B. Kelner, Beiersch, Pilsner? Gast. Neen, ik bedoel een vergroot glas om de vlieg te zien, die gij mij als bifsteck opdient. TWEE ZINNIG. Een student liet zijnen vader weten, dat hij er door was. Deze die wist dat hij een examen passeren moest, zond hem honderd frank. Later vernam de arme man, dat zijn zoon niet door gekomen, maar... doorge- vallen was. JONGENS BUITEN. Zekeren dag kwam Piet kwab in de Ster binnen en bestelde een borrel. De bazin bracht er hem eenen, maar zoo klein dat het maar een kindje van eenen borrel scheen. Dc Piet zette het glaasken op den dorpel, gaf het eenen stamp dat het al den overkant der straat vloog, en riep met eene stem als een donder. Kinderen buiten, keer terug als gij groot geworden zijt. EEN VERSCHILLEKEN. Eene serpententong van eene vrouw had verteld dat Nelen Buyst, een diefwas. ls het v/aar dat gij gezegt hebt dochter vroeg haar de Rgchter. Waar is 't zeker, Mijnheer,"klonk 't antwoord, maar dat heb ik niet gezegd. SLECHTE RAAD GEVOLGD. Een lummel werd overlaatst voor den Rechter gebracht, onder betichting eieren gestolen te hebben. Wat heb: gij tot uwe erdediging aan te voeren vroeg hem de President. I, sprak de andere, ik beweer d. i iet 'i keukenboek is, die mij tot deze daad heeft gebracht. HOOGMOED EN NEDERIGHEID. Overtijd stoefde een Franschman dat in zijne salons de zoldering zoo hoog kwam, dal men eenen verrekijker hebben moest oin te zien. En bij mij, sprak Cham, zijn ze zoo laag, dat wij niets op tafel kunnen bren gen dan pladijskens. Aalst. Kind overreden Zaterdag namiddag, werd de jarige Gustaaf De Schryver, wonende Scherreveldstraat, aan de Zeebergbrug, door een motocyclist omvergewor pen. Het manneken werd het beentje gebroken; doktor Schelfhout heeft het kind verzorgd. De motorijder is gekend. De dader, een Soldaatje, had groot spijt in het ongeval en volgde 't gekwetste kind in de her berg.. De Volkeren knokkelden Dat daar geen bewaking is op die gevaarlijke plaats een Otto of Velo komt de helling op, van Montecitorio en is aan u zonder dat gij het ziet.. Och, in alles, men heeft koeken naar zijn geld.. Een Stad van bijna 35,ooo zielen en de Policie die begint aan 900 fr.; 't roept wraak. Erge val De kleine Petrus Van der Eist, wonende De Gheeststraat, is over de leuning van den viadukt van don Brusselschen steenweg gestuikt en het been gebroken. Het knaapje werd naar de ouder lijke woning overgebracht. LEDE. Erg rijwielongeluk Zondag namiddag, rond 6 ure, kwam de ge naamde Fidéle Roels, van Hofstade, langs den Dries gereden. Gekomen aan het hof Van Lan- genhove, viel zijnen hoed af. Hij greep er naar, doch zijn velo sloeg omver. Roels viel ten gronde en kwam met zijn hoofd op de straatsteenen te recht, alwaar hij beweegloos bleef liggen. Hij werd in de herberg Spittaels gebracht, alwaar hij omtrent vijf uren heeft gelegen, zonder teeken van leven te geven. Het slachtoffer is daarna per rijtuig naar zijne woning overgebracht. Zijn toe stand is hopeloos. Brusssl. Gauwdief geknipt De policie heeft zondag op de Botaniekenhof- laan, zekere Jan Lefévre, afkomstig van Dender- monde, aangehouden, op het oogenblik dat hij den geldbeugel cener dame kwam ontstelen; Le févre, die een stiel maakte van die soort van die verij, werd opgesloten. Een kind van den tram gevallen Zondag avond, werd de I4jarige Frans K.., van Ganshoren, het slachtoffer van een tramon geluk. Hij bevond zich op het platform van een tram. Op de hoogte van de Leopold II laan ge komen, werd hij door een schok van het plat form geworpen en het tweede rijtuig rolde over zijn linkervoet. Deze werd letterlijk verpletterd. De jongeling werd ter plaats verzorgd en ver volgens naar het hospitaal gebracht, alwaar de afzetting werd noodig gebordeeld. Kind verpletterd Maandag avond, wandelde de kleine V.. haar broertje aan de hand houdende, langs de Hoog straat. Eensklaps wilde de kleine, aan de hand zijner zuster de straat overloopen. Op dit oogen blik kwam een rijtuig aangesneld en wierp den kleine omver en overreed hem. Het 3jarig knaap je werd met talrijke kwetsuren opgenomen en naar St-Pietershospitaal overgebracht. SCHRIKKELIJKE BRANDRAMP TE VOUVANGE (Luxbmburo) Zondag nacht, rond :i ure, werd de landbou wer Gillain, die met zijn huisgezin eene hoeve bewoonde, te Vouvange, door een brandgeur ge wekt. Hij stond op en bemerkte dat zijne schuur in laaie vlam stond. Gillain wekte inderhaast zijne huisgenoten en allen ontkwamen nog tijdig aan den vuurpoel. Zijne vrouw werd evenwel- erg verbrand, doordien zij bij het vluchten over een b anden 1 meubel viel. De ongelukkige be kwam daarbij nog 'Zulke zware verwondingen aan het hoofd, dat zij kort nadien bezweek. Middelerwijl had hel vuur zich zoodanig ver spreid, dat di ie aanpalende hoeven ook weldra in laaie vlammen stonden. Een landbouwer, welke eenige familiepapie ren wilden redden, viel door den brandenden vloer. Hij werd erg gekwetst. Een zijner kinde ren werd ook erg verbrand. Daar er geen water voor handen was, viel er aan blusschen niet te denken en moest men de vier hoevens laten afbranden. De schade be draagt 3oo,ooo fr. Er is verzekering. De oorzaak der ramp is onbekend. Het is alle dagen ieverstnu wederom op de baan van Corswarem naar Luik, te Hasselhrocck: Drij rijke Leeraars reden uit per Otto, hun ge tuig botste aan eenen omdraai tegen een anderen Otto, mei 6 personen in van de 9 bleven er 8 ongetaakt, doch de ge M. Henrian had den sche del geborsten een zware operatie moest ge schieden. Men vreest. Te Doornijk is de Otto van M. De Savoye, kommandant van het 2C jagers, gebotst tegen den Olto van M. Coquels, Consul van Persië, nie mand gekwetst maar de 2 Otto zoo goed als naar den Sis. Te Brussel, op den Leuvenschen steenweg, re d een oitomobiel tegen een rijtuig dal vernield werd. De koetsier P. V., Heuvelstraat, werd opgenomen met gebroken rechter schouder, en de ottovoerder A. D., Papenvest, weid opgeno men met gebroken rechterkuie en erge kneuzin gen. Vreeselijk Oltomobiel- ongeluk te Goyer Een vreeseiijk ottom obielongeluk had zen lag namiddag alhier plaats op de baan van Borgworm naar St-Truidcn, juist aan den draai van Hasselt- broeck. Een der ottomobielen, toebelioorende aan M. Roberti, suikerlabrikant te Borgworm,keerd» naar deze stad terug. In de otto zaten, benevens de chauffeur, vier kinderen van 5 tot 12 j. oud. In den anderen ottomobiel, die naar St-Trui- den reed, bevond zich doktor Heniyan, leeraar aan de Hoogeschool van Luik, die naar St-Trui- den eene heelkundige bewerking moest gaan doen en een vriend, M. Raze, De schok was schrikkelijk. De vier kinderen en de geneesheer werden op de straatsteenen ge slingerd. Geen der kinderen bekwam een letsel, alhoewel een Sjarig meisje zeven meters ver ge slingerd werd. Met M. Henryean was het ongelukkiglijk zoo niet. De man bleef bewusteloos liggen en toen men hem opnam, slelde men vast dat hij den schedel gebroken was. Zijn toestand is hopeloos. De chauffeurs bekwamen geen letsel. Het vree seiijk ongeluk heeft in de sireek een groote op schudding verwekt. In RUSLAND, tusschen Bakou en Moskou zijn 2 Fransche goudsmeden vermoord voor hun juweelen, op den Trein-Hiks... Die veel geld op zich dragen, hebben gevaarlijke dagen. In ZWITSERLAND, te Nidan is zekere Fortuné Jannin, 46 jaar, Vader van 3 kinderen, tusschen 14 A 5 jaar, die ambachtsman is doodgeslagen in een Houtzagerij door een plank door de zaag voortgeworpen. - In SAKSEN, te Vorniholz, bij eenen uitstap van Gimnasmannen, twee gebroêrs kregen rusie een der twee die de vlag droeg, sloeg ermeê op 't hoofd zijns Broeders, dat de Dood er op volg de. Mijt de gramschap en twist. EENE DIEVENBENDE ONTDEKT Ten gevolge der talrijke diefstallen welke in de laatste dagen in den omtrek van Hazebroeck, (Frankrijk) gepleegd werden, deed het gerecht eene huiszoe king bij zekeren Dury; men vond er een heele hoop voorwerpen, waarvan hij den oorsprong niet kon aanduiden. Dury wordt aangehouden. MIJNONGELUK In de mijnen van Escarpelle, te Da- vignieo, werden twee opzichters Georges Richer en Gustaaf Gentaux, onder eene massa van 16,000 kilo aarde begraven. Onmiddelijk werden de reddingswerken begonnen, doch men vond enkel twee verpletterde lijken. 200,000 fr. ONTVREEMD De kashouder der vereeniging der Duitsche vrouwen, ten voordeele van het Roode Kruis der Koloniën, zekere heer Woelfer, bouwkundige te Berlijn, is on der aanhoudingsmandaat geplaatst, on der betichting van in een tijdverloop j van 10 jaar 200,000 fr. uit de kas der vereeniging ontvreemd te hebben. WOELINGEN Te Metz hebben de stakende werklie den eener zoutziederij gepoogd de fa briek in brand testeken; de nachtwakers bemerkten gelukkiglijk het gevaar en j konden de vlammen uitdooven. Alleen de poort der zoutziederij werd vernield. LYNCHEERING Te Lucca, in Andaluzië, hadde nacht waker Trio, tijdens een twist een revol verschot gelost op een inwoner en werd in het gevang opgesloten. De moord vernemend, ijlde de bevolking in massa naar het gevang, overrompelde dit, maakte zich meester van den moorde naar, en na hem door de straten te heb ben gesleept, werd hij opgehangen aan een boom en met kogels door boord. Toen kwamen de gendarmen toe en brachten den moordenaar stervend naar het gast huis. EEN DORP DOOR BRAND VERNIELD In het dorp Langelois, nabij Weenen, werden 17 huizen met hunne afhanke lijkheden door brand vernield. Twee menschen kwamen om in de vlammen en er zijn vele erg gewonden. Veel vee kwam om. ONDER EEN MUUR BEGRAVEN. Te Barcelona, Spanje, is de muur van een kolendepot ingestort. Na verschei dene uren werkens, gelukte men er in de werklieden te bereiken die onder de pui- nen begraven waren. Men vond twee j dooden en vier zwaar gekwetsten. DE PEST i Zaterdag werden op Batavia, Neder- landsch-Indië 28 pestgevallen vastge- steld. Al de lijders zijn bezweken. Aan de nieuwe lijn Brussel-Oostende gebeurt het dik wijls dat Aardewerkers moeten verletten aan hun werk, zonder eenige vergoeding. Ze kunnen geen ander werk beginnen en lijden dus groote armoede, vermits ze maar winnen om dag aan dag te leven. VLAMINGEN, eert, acht, bemint uw Taal en uw Taal zal geacht en bemind worden. Schrijft Vlaamsch, Spreekt Vlaamsch, En men zal overal Vlaamsche jonkheden noodig heb ben... Is dat goed verstaan Onlangs heeft die Vlaamsche Schilder, nog geen veer tig jaar oud, geboortig te Brussel, maar oorspronkelijk uit Stabroek, Antwerpsche Polders, waar hij onder de Boeren woont, te Brussel een grooten bijval gehad. Hij had er in den Kunstkring, rechtover het ministerie van schoone Kunsten, een veertigtal van zijne jongste werken tentoongesteld. Men kan niet genoeg bij dien sch lder prijzen den zin van het leven en de natuur. De werkelijk heid en de geestigheid, die ook de groote Vlaamsche meester Pieter Breughel kenmerk;. Geen levende schilder kan zoo treffend het leven van den Viaamschen Boer weergeven als hij met eene kleuren pracht en eene sap pigheid van voorstelling die bewondering afdwingen. Men voelt door die schilderijen dat Marten Melsen zelf Boer is, want anders zou hij zoo werkelijk den Landman niet kunnen doen leven. Ge'iikkige liefhebbers die een werk van dien Breughel van onzen tijd in zijn bezit heeft. Zooals onze Laeremans, onze De Saedeleer, onze Cour- tens, onze Claus is hij aan het rijzen als een morgendster aan onzen Viaamschen kunsthemel. De?aakder Brandverzekering is andermaal voor den Gemeenteraad gekomen. Het onderzoek is gestemd met 13 stemmen (Socialisten) tegen 7 Katholieken en 14 ont houdingen (Liberalen en Katholieken). I11 Noorwegen en Zwitserland is de Brandverzekering aan den Staater zijn groote voordeelen aam. In Aalst 0. a. wordt meer dan 250,000 fr. gegeven aan Brandver zekering en er zijn voor geen 25,000 fr. brandrampen per jaar, terwijl de Stad veel geld moet uftgeven voor de Brandweer. Geweld en straatrumoer rechten niet. T'Antwerpen hebben ze Zondag avond 500 manskerels gerainasseerd om Minister Schollaert uit te jouwen, als hij naar de Statie ging. En eenige Liberale Gazetten boffen daarop!!? Maar hun helden steken zich weg, als de Justicie komt. De menschen vliegen en 't geld vliegtzoo gaat van 15 tot 31 Juni een Vliegerij zijn op Parijs-Luik-Utrecht- Brussel-Kales Londen Parijs, met zijn wonderbaar leven en de manier om te verkloeken en te genezen door het water. Franco thuis 0,70 Ik ken De Reuze nietzijn zoon evenmin. Dat is het antwoord niet En ik heb van niemand geld ontvangen. Wanneer uw ontslag Ge kunt het nu doen zon der dat het argwaan baart. Gij zult er zelfs wat om geprezen worden En indien ik u vervolgde voor laster Kalm en waardig sprak de advokaat Gij zoudt den ouden grijzer?Engels vervolgen Gij zoudt u met hem durven meten Ik ben geen eenvoudig Boerke dat ge zoo maar schrik aanjaagt met snoever te zijn of met toepet te hebben. Indien ge vóór den middag uw ontslag niet neemt, dan hebt ge met mij te doen en morgen heeft de Mi nister het dossier. Salut IX. 't Was het late najaar. De zon had de. nevels weggeschenen en heerlijk blonk ze nu aan den hoogen, grijsblauwen hemel. Een la'oberkoeltje woei en rukte de bladeren van eiken en beuken in 't kleurige Eekenbosch. De mantelkraai vloog met loomen vleugelslag door de hooge kruinen, krawau wend door 't ruim met Deun misbaar. In 't woud, aan den voet van den dikken eik, stond een man nog in de kracht. Hij had zondagsche klee deren aan en scheen van een verre reis te komen, 't Zweet stond hem op het voorhoofd. Over zijn heele wezen lag zoo iets treurigs of ware hij uit een lange ziekte opgestaan. Hij keek uit naar 't dal voor hem, waar de Blaren- hoeve zacht blakerde in een zee van tintelend licht; waar de velden met het krozig groen van het versch- geschoten graan waren getooid; waar 't nederig huisje van Goor Dompelmans, met zijn groene deuren en blaffetuurkens, zoo eenzaam stond en toch zoo lief in zijn kalm verlaten zijn. Op dat huisje rustte lang zijn oog. Een glimlach vol zaligheid verdreef de droeve plooi van zijn gelaat en twee dikke tranen zwollen op uit zijn oogen en zijpelden traag langs zijn wangen. Goor Dompelraans Nog nooit was u dat piekje zoo mooi, niet waar De arme kerelHij had gevreesd het nooit meer

De Werkman | 1911 | | pagina 2